Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 33 votes

The Black Hole


  • Please log in to reply
93841 replies to this topic

#91681 pc_magas

pc_magas

    Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

  • Members
  • 485 posts
  • LocationAcharnes

Posted 07 May 2021 - 17:14

Ναι αλλά και αυτά ειναι παθογενειες που αντιμετοπίζονται ποικιλοτροπως π.χ. 1: lean startup approach.

Tο 2 και το 3 ενιωσα οτι τα καλυψε χωρις να τα αναφερει επι λεξει but maybe that's just me. Σε καθε περιπτωση, ο καταναλωτης πληρωνει τη νυφη.

Το 4 το διόρθωσα προσωπικά με JobHopping αλλάζω εταιρείες μέχρι να αποκτήσω κάποια Χ εμπειρία.



#91682 kagemaru igano

kagemaru igano

    Anime Freak

  • Members
  • 424 posts

Posted 07 May 2021 - 21:26

παιδια καλησπερα γραφω απλα και μονο για να νιωσω το feeling που ενιωθα οταν ημουν φοιτητης 2008....  θελω να πω ενα μεγαλο ευχαριστω για την προσπαθεια που κανετε και το εχετε ακομα το site...θυμαμαι εποχες που ειχε 200 ατομα online θυμαμαι τον roriconfan που μια ετρωγε ban μια unban...τοτε που δεν υπηρχε τοσο ενημερωση γυρω απο το θεμα anime...τωρα ποια παντρεμενος με γυναικα εγκυο και 2 φαρμακεια δεν εχω χρονο να βλεπω anime ισως με το παιδι τα καταφερω και ξεκινησω καποια στιγμη....παντως το μονο σιγουρο ειναι οτι θα παραλουθω απο τις σκιες...ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ που καποτε κανατε την ζωη μου ποιο ομορφη...



#91683 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 07 May 2021 - 21:53

παιδια καλησπερα γραφω απλα και μονο για να νιωσω το feeling που ενιωθα οταν ημουν φοιτητης 2008....  θελω να πω ενα μεγαλο ευχαριστω για την προσπαθεια που κανετε και το εχετε ακομα το site...θυμαμαι εποχες που ειχε 200 ατομα online θυμαμαι τον roriconfan που μια ετρωγε ban μια unban...τοτε που δεν υπηρχε τοσο ενημερωση γυρω απο το θεμα anime...τωρα ποια παντρεμενος με γυναικα εγκυο και 2 φαρμακεια δεν εχω χρονο να βλεπω anime ισως με το παιδι τα καταφερω και ξεκινησω καποια στιγμη....παντως το μονο σιγουρο ειναι οτι θα παραλουθω απο τις σκιες...ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ που καποτε κανατε την ζωη μου ποιο ομορφη...

 

Να κι άλλο ένα φάντασμα! Νταξ δεν πεθάναμε κιόλας εδώ είμαστε όποτε θες μπαίνεις! Βάλε στο παιδί να βλέπει One Piece σε ένα μήνα θα πιάσει τα 1000 επεισόδια μέχρι να τελειώσει το δημοτικό θα χει κάνει catch up. :canthelp:  :riiight:


rsrGbGx.gif

#91684 pc_magas

pc_magas

    Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

  • Members
  • 485 posts
  • LocationAcharnes

Posted 08 May 2021 - 12:58

Χθές έπεσε το site λίγο;

 

Να κι άλλο ένα φάντασμα! Νταξ δεν πεθάναμε κιόλας εδώ είμαστε όποτε θες μπαίνεις! Βάλε στο παιδί να βλέπει One Piece σε ένα μήνα θα πιάσει τα 1000 επεισόδια μέχρι να τελειώσει το δημοτικό θα χει κάνει catch up. :canthelp:  :riiight:

Τι onepiece δεν βλέπεις κοτζάμ Sensomaru για Avatar.



#91685 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 08 May 2021 - 13:32

Όχι η Vodafone είχε πρόβλημα, μπήκα από την δουλειά που έχουμε Inalan και το έβλεπα κανονικά.

Δεν μπορούσα να μπω ούτε adslgr όπως δεν έπαιζε και το site της ΔΕΗ. Μετά από κάνα δύο ώρες το είχαν φτιάξει.


rsrGbGx.gif

#91686 pc_magas

pc_magas

    Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

  • Members
  • 485 posts
  • LocationAcharnes

Posted 08 May 2021 - 16:49

Inalan ??? Τι πάροχος είναι τούτος;



#91687 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 08 May 2021 - 17:12

Έχουν δικό τους δίκτυο με οπτικές, πρέπει να έχουν σκάψει στην γειτονιά σου αλλιώς δεν μπορείς να γίνεις συνδρομητής. Δυστυχώς από ότι βλέπω Ίλιον δεν έχουν δίκτυο αλλά ούτε και πλάνο να σκάψουν.

Γενικά καλά είναι, οι οικιακές συνδέσεις τους είναι χώμα, 28€ για 200Μbit up/down με κλειστό συμβόλαιο για 18 μήνες και data cap. To data cap είναι 7ΤΒ το μήνα  :P . Επίσης τρελά χαμηλό ping, μιλάμε για 1ms με server της Vodafone και βαριά 2ms με οποιοδήποτε άλλο πάροχο. Προς εξωτερικό αντίστοιχα χαμηλά.

Που και που κάνουν οι δήμοι τίποτα έργα ή καμιά ΔΕΗ και τους κόβει την οπτική αλλά νταξ το φτιάχνουν σε μισή μέρα. Έχουν εξωτερικό συνεργείο που σκάει με το laser κολλητήρι και την ενώνει πάλι. Μια φορά που τους είχαν πετύχει, έκανε η ΕΥΔΑΠ κάτι έργα και πήρε σβάρνα την οπτική.

Είχε έρθει το βαν τους και είχε κρεμάσει προσωρινά την οπτική σε μία νερατζιά μέχρι να βρει κάποιο εργαλείο. Είναι λίγο ghetto η φάση αλλά πάει σφαίρα. Ειδικά στα 200αρια πακέτα παίζει να το έχουν Uncapped και διαβάζω ότι πιάνουν 230 σε speedtests.

Επίσης το support τους βαριά να είναι τρία με τέσσερα άτομα, παρόλα αυτά το προτιμώ γιατί όσες φορές κι αν τους έχω πάρει μου απαντάνε κι αν είναι αρκετά τεχνικό το θέμα θα με πάρει ο άνθρωπος που έχει στήσει το δίκτυο της εταιρείας κι όχι ένας agent να μου πει πέντε παπάτζες και τελικά να μου κλείσει ραντεβού με τεχνικό για την άλλη εβδομάδα.


rsrGbGx.gif

#91688 MoRmEnGiL

MoRmEnGiL

    Casval Rem Deikun

  • Members
  • 595 posts

Posted 08 May 2021 - 20:03

Θέλει και κάνας άλλος να ξεκολλήσει την πέτσα του απ τη ζέστη η μόνο εγώ?

 

:heat: :heat: :heat: :heat: :heat:


My morning sun is the drug that brings me near
To the childhood I lost, replaced by fear


#91689 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 08 May 2021 - 21:21

Και ακόμα είναι Μάιος! 


rsrGbGx.gif

#91690 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 09 May 2021 - 10:58

Μία φορά στα εκατό χρόνια μας είπαν (πέρυσι), είναι μοναδικό καιρικό φαινόμενο μας είπαν (πέρυσι), μην ανησυχείτε δεν παίζει προβληματάκι μας είπαν (πέρυσι).


xbJ3b2w.jpeg


#91691 pc_magas

pc_magas

    Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

  • Members
  • 485 posts
  • LocationAcharnes

Posted 09 May 2021 - 13:34

Έχουν δικό τους δίκτυο με οπτικές, πρέπει να έχουν σκάψει στην γειτονιά σου αλλιώς δεν μπορείς να γίνεις συνδρομητής. Δυστυχώς από ότι βλέπω Ίλιον δεν έχουν δίκτυο αλλά ούτε και πλάνο να σκάψουν.

Γενικά καλά είναι, οι οικιακές συνδέσεις τους είναι χώμα, 28€ για 200Μbit up/down με κλειστό συμβόλαιο για 18 μήνες και data cap. To data cap είναι 7ΤΒ το μήνα  :P . Επίσης τρελά χαμηλό ping, μιλάμε για 1ms με server της Vodafone και βαριά 2ms με οποιοδήποτε άλλο πάροχο. Προς εξωτερικό αντίστοιχα χαμηλά.

Που και που κάνουν οι δήμοι τίποτα έργα ή καμιά ΔΕΗ και τους κόβει την οπτική αλλά νταξ το φτιάχνουν σε μισή μέρα. Έχουν εξωτερικό συνεργείο που σκάει με το laser κολλητήρι και την ενώνει πάλι. Μια φορά που τους είχαν πετύχει, έκανε η ΕΥΔΑΠ κάτι έργα και πήρε σβάρνα την οπτική.

Είχε έρθει το βαν τους και είχε κρεμάσει προσωρινά την οπτική σε μία νερατζιά μέχρι να βρει κάποιο εργαλείο. Είναι λίγο ghetto η φάση αλλά πάει σφαίρα. Ειδικά στα 200αρια πακέτα παίζει να το έχουν Uncapped και διαβάζω ότι πιάνουν 230 σε speedtests.

Επίσης το support τους βαριά να είναι τρία με τέσσερα άτομα, παρόλα αυτά το προτιμώ γιατί όσες φορές κι αν τους έχω πάρει μου απαντάνε κι αν είναι αρκετά τεχνικό το θέμα θα με πάρει ο άνθρωπος που έχει στήσει το δίκτυο της εταιρείας κι όχι ένας agent να μου πει πέντε παπάτζες και τελικά να μου κλείσει ραντεβού με τεχνικό για την άλλη εβδομάδα.

Πιστεύω πως τοπικοί ISP είναι ποιο Honest αντί για Big Boys VF,Cosmote,Wind etc etc αλλά από επιδόσεις είναι χαμηλότερες λόγο budget.



#91692 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 09 May 2021 - 15:16

Απο επιδόσεις σου είπα, πάει σφαίρα, είναι καρφί αυτό που λέει το πακέτο σου.


rsrGbGx.gif

#91693 Gamer

Gamer

    Starting...

  • Members
  • 37 posts

Posted 09 May 2021 - 18:04

Kek!   :lol:

 

...Kek...? :o

 

Ke- : :

 

Να φανταστώ αληθεύει πως απαγορεύτηκε η μουσική; Μην είμαστε καχύποπτοι, κάνουν ό,τι μπορούν για τη δημόσια υγεία οι άνθρωποι και τίποτα παραπάνω. Η μουσική ως γνωστόν είναι του διαβόλου, με αποτέλεσμα να μεταφέρει το ιικό φορτίο μέσα από τα ηχητικά κύματα, έτσι κρίθηκε ιδιαίτερα επισφαλής για τη δημόσια υγεία. Πείτε όχι στη συνομωσιολογία, δεν υπάρχει κανένα σχέδιο, βρισκόμαστε σε πόλεμο, κάνουμε ψυχαναγκαστική κατανάλωση σε συνθήκες που αναιρούν το άνοιγμα της εστίασης αλλά δεν έχει σημασία, αρκεί να μένουμε ασφαλείς. Εμβολιαζόμαστε για να προστατέψουμε τους συνανθρώπους μας και τηρούμε όλα τα μέτρα για να τους ξαναπροστατέψουμε. Είναι θέμα κοινωνικής συνείδησης.

Πφφφφ! :lol:

 

Μία φορά στα εκατό χρόνια μας είπαν (πέρυσι), είναι μοναδικό καιρικό φαινόμενο μας είπαν (πέρυσι), μην ανησυχείτε δεν παίζει προβληματάκι μας είπαν (πέρυσι).

Καταταγείτε και ξανακαταταγείτε! :P



#91694 pc_magas

pc_magas

    Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

  • Members
  • 485 posts
  • LocationAcharnes

Posted 09 May 2021 - 21:57

Μόλις ξεκίνησα το ανιμε Super Cub. Αυτό που μου φάνηκε παράξενο είναι ότι ένα Super Cub κόστιζε μόνο 10.000YEN λίγα δεν είναι;
Όντως στην Ιαπωνία μπορείς να το βρείς με τόσα λίγα εάν φανταστείς ότι είναι το κλασικότερο παπί της honda.


Edited by pc_magas, 10 May 2021 - 08:57.


#91695 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 10 May 2021 - 00:40

E τότε, άσχετο αλλά ο πατέρας είχε ένα honda chaly. Αυτή είναι η όλη σχέση μου με τα μηχανοκίνητα δικάβαλα! :P

 

Youtube Video


rsrGbGx.gif