Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία
* * * * - 33 Ψήφοι

The Black Hole


  • Please log in to reply
93841 replies to this topic

#91591 Erudinam

Erudinam

    Anime Newbie

  • Members
  • 46 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 14 Απρίλιος 2021 - 08:00

https://www.athensvoice.gr/life/health/709688_koronoios-neo-ofthalmiko-test-gia-tin-anihneysi-toy-ioy

wdasa.png


#91592 Black Rock

Black Rock

    TO THE ICECAR!

  • GFX Staff
  • 724 Δημοσιεύσεις:
  • Locationalways searching for nii-chan

Καταχωρήθηκε 14 Απρίλιος 2021 - 08:53

Έλα μου το στείλανε, αρνητικό. Εσύ γιατί έκανες;


Ήρθε ο μπρο σε επαφή με κρούσμα και επειδή είναι και ευπαθής ομάδα πάθαμε ένα μεγάλο πανικό τότε. Την δεύτερη φορά ήρθα εγώ σε επαφή αλλά δεν ήταν τόσο κοντά για να κάνω τεστ είπανε να μείνω καραντίνα, απλά εφόσον μένω σε δικό μου σπίτι τώρα και δουλεύω κι από κει την έβγαλα με μπύρες Red alert και FFXIV.

#91593 Erudinam

Erudinam

    Anime Newbie

  • Members
  • 46 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 14 Απρίλιος 2021 - 21:28

Τον Αργυρη Παυλιδη τον ξερετε;

wdasa.png


#91594 Tenshi

Tenshi

    Murciélago

  • Members
  • 1.256 Δημοσιεύσεις:
  • LocationEl Salonica

Καταχωρήθηκε 15 Απρίλιος 2021 - 02:04

Τον Αργυρη Παυλιδη τον ξερετε;

 

Aν λες τον ηθοποιό που δίνει τη φωνή του σε ταινίες της Disney, τότε ναι!

Επίσης αν θέλετε ρίξτε μια ματιά στα 4 episodes που είχαμε κάνει με ένα φίλο πέρυσι το Μάρτιο που ξεκίνησε η καραντίνα. Το παλικάρι έκανε όλο το animation , κι εγώ όλες τις φωνές και ήχους!

Episode 1

Youtube Video


Episode 2
Youtube Video


Episode 3
Youtube Video


Episode 4
Youtube Video


Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από Tenshi: 15 Απρίλιος 2021 - 02:16

Tiger-stock-blog-header.jpg


#91595 Erudinam

Erudinam

    Anime Newbie

  • Members
  • 46 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 15 Απρίλιος 2021 - 07:41

Έκανα έναν σχεδόν αυτοσχεδιαστικό διάλογο κάνοντας μίμηση τις φωνές του Παναγόπουλου και του Αργύρη Παυλίδη από την σειρά Υπαστυνόμος Ρεξ. Ακούω σχόλια

https://voca.ro/1m87msBzcmln

wdasa.png


#91596 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2.741 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 16 Απρίλιος 2021 - 11:01

Meanwhile in Peru

 

https://www.animenewsnetwork.com/interest/2021-04-14/peruvian-politicians-cosplay-anime-characters-to-score-the-otaku-vote/.171709

 

 

 

Last Thursday, Spanish international news agency EFE profiled Peruvian politicians Jorge Hugo Romero and Milagros Juárez because of their distinctive strategy to score the "otaku" vote: Cosplaying as anime characters.

rsrGbGx.gif

#91597 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 Δημοσιεύσεις:
  • LocationRealm of perdition

Καταχωρήθηκε 16 Απρίλιος 2021 - 14:19

Όταν ο Μπουτάρης ντυνόταν Sanji αυτοί δεν ήξεραν τι θα πει Akatsuki.


O6rrvsU.jpg


#91598 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2.741 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 16 Απρίλιος 2021 - 14:35

Πω τι θυμήθηκες πάντα πρώτοι οι Έλληνες!  :canthelp:


rsrGbGx.gif

#91599 Black Rock

Black Rock

    TO THE ICECAR!

  • GFX Staff
  • 724 Δημοσιεύσεις:
  • Locationalways searching for nii-chan

Καταχωρήθηκε 16 Απρίλιος 2021 - 18:17

Γιατί ξεχνιέται αυτό το θαύμα;

#91600 pc_magas

pc_magas

    Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

  • Members
  • 485 Δημοσιεύσεις:
  • LocationAcharnes

Καταχωρήθηκε 16 Απρίλιος 2021 - 19:18

Είδα τον 2j να κάνει Unbox το PS-5 αλλά δεν τρελάθηκα. Η καρδία μου την πήρε το PS-2 και το Gameboy.

 

Φοβάμαι πως έχω λαχτάρες που με εμποδίζουν να αγαπήσω το καινούριο. Βέβαια, δεν το μισώ απλά μου είναι αδιάφορο.

 

Αλήθεια το Pokemon Gold σε ποιο Gameboy έπαιζε;



#91601 Black Rock

Black Rock

    TO THE ICECAR!

  • GFX Staff
  • 724 Δημοσιεύσεις:
  • Locationalways searching for nii-chan

Καταχωρήθηκε 16 Απρίλιος 2021 - 20:54

Είδα τον 2j να κάνει Unbox το PS-5 αλλά δεν τρελάθηκα. Η καρδία μου την πήρε το PS-2 και το Gameboy.

 

Φοβάμαι πως έχω λαχτάρες που με εμποδίζουν να αγαπήσω το καινούριο. Βέβαια, δεν το μισώ απλά μου είναι αδιάφορο.

 

Αλήθεια το Pokemon Gold σε ποιο Gameboy έπαιζε;

 

Game boy color ήταν αλλά θυμάμαι τότε σαν αληθινός μπρο πήρα κατευθείαν την Crystal .



#91602 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2.741 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 16 Απρίλιος 2021 - 21:39

Είδα τον 2j να κάνει Unbox το PS-5 αλλά δεν τρελάθηκα. Η καρδία μου την πήρε το PS-2 και το Gameboy.

 

Φοβάμαι πως έχω λαχτάρες που με εμποδίζουν να αγαπήσω το καινούριο. Βέβαια, δεν το μισώ απλά μου είναι αδιάφορο.

 

Αλήθεια το Pokemon Gold σε ποιο Gameboy έπαιζε;

 

Καλά και να θελες δεν υπάρχει λέπι, μαζί με κάρτες γραφικών οι scalpers έχουν σαρώσει και τα αποθέματα σε κονσόλες.

Ξανα τσέκαρε από το 2022.


rsrGbGx.gif

#91603 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 17 Απρίλιος 2021 - 11:57

3DS masterrace! Παίζει όλα τα games της nintendo μέχρι και του 3DS, μιας και η αρχιτεκτονική του είναι με backwards compatibility. Θες να παίξεις gameboy games? GBC? GBA? DS? 3DS? Απλά πάρε ένα 3DS!

Τώρα, φυσικά, αυτό όταν μιλάμε για χρηστικότητα. Ειδάλλως, και εγώ άνετα θα έπαιρνα τις ανάλογες κονσόλες για κάθε γενιά παιχνιδιών, για να παίξω στα "original" μέρη. In fact, έχω και GB και GBA τα οποία χρησιμοποιώ και γουστάρω πολύ. Αν όμως μιλάμε καθαρά για κονσόλα που τα έχει όλα μαζί, το 3DS χαλαρά.

8J90AKf.jpg

that's a dude!


#91604 Erudinam

Erudinam

    Anime Newbie

  • Members
  • 46 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 17 Απρίλιος 2021 - 17:12

πωωωωωωωωω super mario 64 στο ds. Πολυ καλο. ετσι οπως παει η κατασταση αρχιζω ναπ ιστευω οτι τα απλα και παλια παιχνιδια ειναι πιο καλα απο τα συγχρονα.


wdasa.png


#91605 ZeLiGa

ZeLiGa

    In Trance

  • Members
  • 542 Δημοσιεύσεις:
  • LocationLost in Time...

Καταχωρήθηκε 17 Απρίλιος 2021 - 22:57

Dunno bro, εγώ witcher 3 που παίζω τώρα,  μια χαρά game με βάθος μου φαίνεται και fun to play (αν και παιζω μαξ 5-6 ώρες τη βδομάδα). Ωραία τα nostalgia glasses, αλλά έχει άπειρα καλά games από όλες τις δεκαετίες και έτη. Π.χ. από PS1 MGS, crash, FFIX, Legend of Dragoon, spyro γάμησαν, πόσο μάλλον να τα παίζεις παιδί. Γυμνάσιο/λύκειο έχω τέλειες αναμνήσεις από oblivion, vampire bloodlines (αυτό το λιώνω τακτικά κάθε 3-4 χρόνια), gta vice city και san andreas, call of Cthulhu DCOTE, lineage2 (ω ναι, έχω περάσει τέλεια με αυτό, εγώ και η παρέα μου, αν και κάποιοι έμειναν τάξη). Φοιτητής μου έμειναν τα πρώτα assassin's creed, τα καινούργια tomb raider,  silent hill 3-4, fallout 3, bioshock. Σίγουρα ξεχνάω πολλά από όλες τις περιόδους. Άμα κάτσω κανά μισάωρο θα βρω πολλά ακόμα που μου άρεσαν.

 

Στο έχω ξαναπεί μπρο, δεν είναι τα games, οι καιροί, οι άνθρωποι, οι εμπειρίες που χαλάσανε, τουλάχιστον δεν είναι μόνο αυτά. Είσαι εσύ που γερνάς. Ακούγεται λυπητερό, αλλά όσο μεγαλώνουμε ενθουσιαζόμαστε όλο και πιο δύσκολα. Σίγουρα οι Pink Floyd είναι απίστευτη μπάντα, αλλά τ οτι τους άκουσα φουλ στα 16-17 είναι και αυτό ένας από τους λόγους που μου μίλησαν τόσο τα κομμάτια τους. Αν τους άκουγα τώρα για πρώτη φορά εννοείται θα μου άρεσαν, αλλά σίγουρα δε θα με άγγιζαν τόσο. (κακά μαντάτα για όσους άκουγαν ΖΝ στο γυμνασιο :Ρ)

 

Εγώ πάντως προσπαθώ να βρίσκω πράγματα που με ενθουσιάζουν και τώρα. Μακριά από ναρκωτικά φυσικά xD