Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία
- - - - -

AnimeXclusive appreciate thread.(Memories)


  • Please log in to reply
294 replies to this topic

#271 sepultribe

sepultribe

    ~nekroburburum~

  • Members
  • 177 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 15 Φεβρουάριος 2011 - 23:40

Ετσι επαναστάτης όπως και τότε ο Sepultribe!! Ωραίος!!

χαχα, ενταξει, ειπαμε. δεν ειμαι και ο che guevara. ευχαριστω παντως για τα καλα σου λογια

ε, και που έχουμε facebook, τί σημασία έχει δηλαδή?
ξεπέσαμε στα μάτια σου?
γυρίσαμε στον πάτο της εξελικτικής αλυσίδας?
φάγαμε χαλασμένα κεφτεδάκια?

Αν νομίζεις ότι το facebook είναι απλά ένα χαλασμένο νυφοπάζαρο, σε καλώ να αναθεωρήσεις.
Το κάθε τι, έχει την αξία που του δίνει ο καθένας με την χρήση του.


durr hurr και deal with it.

δεν με καταλαβες, μαλλον. δεν ειπα τπτ για το γεγονος οτι εχεις facebook, εσυ ή οποιος αλλος. και εγω εχω, οχι για πολυ καιρο ακομα αλλα δεν εχει σημασια. μιλησα για τα παιδια που ειναι στην ηλικια που πανω-κατω ειμασταν και εμεις οταν ηταν στις αρχες του το forum του dragonball.gr. εκτος και αν εισαι παιδι ακομα? Οχι δε μιλαω απλα για ενα χαλασμενο νυφοπαζαρο, μιλαω για την αφομοιωση την ιδια (βλεπε τελος του post σου για μια ιδεα στο περιπου). Το facebook εχει ξεφυγει προ πολλου απο το "σκοπο" για τον οποιο δημιουργηθηκε. Ειναι ποια/ποιος θα βαλει τη πιο "γαματη" πικ, να παρει πολλα like και comments, μπας και αισθανθει οτι εχει αξια και νοημα η ζωη του. Φουσκωνει μια τα μαγουλα στην ιαπωνια, το βλεπουνε εδω τα φουσκωνουνε και εδω. Κανει ενας 50cent wannabe μια ******* χειρονομια στην αμερικη, το κανουν και εδω ολοι οι νεγρο-wannabes (αλλα και καμια σχεση με rap/hip-hop να μην εχουν, θα το κανουν, ετσι απλα "γιατι μπορουν"). Μαγκια ρε, πολυ μαγκια. Δεν ειναι κατι καινουργιο να μη ξεγελειομαστε κιολας βεβαια, παντα υπηρχαν και θα υπαρχουν, και ισως ειναι και η συντριπτικη πλειονοτητα, ατομα τα οποια κυνηγανε να βρουνε τον ευατο τους μεσα απο την αποδοχη τους απο αλλα ανεγκεφαλα υποπροιοντα μιας κουλτουρας (**** τη κουλτουρα σας) που δεν εχει ταυτοτητα, οπως ακριβως και οι ιδιοι. Απλα παλια ξεκιναγε απο μια σαφως μεγαλυτερη ηλικια, και ειχες καποια πιθανοτητα να σωθεις. Καπου καπως καποτε θα παιρνε κατι τ'αυτι σου. τωρα καληνυχτα. Εχεις μιλησει καθολου με παιδια 10-12 χρονων ή και με πιο μεγαλα 15, 17? Επειδη εγω εχω μιλησει, και ετυχε να γνωρισω αρκετα καλα πολλα, θα σου πω 2 λεξεις. Για κλαματα. Μηδεν.

Τελοςπαντων, ενα παραδειγμα εδωσα, μην το παιρνεις κατακαρδα. Μιλησα για ενα πραγμα που ειχαμε εμεις, που λεγονταν και 2-3 πραματα που ειχαν μιαν αλφα αξια ρε παιδι μου. Ειναι πολλοι οι λογοι... αμετρητοι. Δες η τηλεοραση τι παιζει, με τι μεγαλωνουν τα παιδια. Δες τη μουσικη που τους φλωμονουν στη μαπα απο μικρα. Δες, δες, δες 1 εκατομυριο πραγματα θα μιλαμε μεχρι αυριο.

Καληνυχτα και σε ευχαριστω που μου δωσες την ευκαιρια να θυμηθω τα παλια καλα χρονια στο dbgr/animexclusive με τα ποστ-σεντονια. Ας το χαρουμε οσο κρατησει

ps: ριξτε και κανα ban να το γλεντισουμε
Δημοσιευμένη  εικόνα

#272 Aerinos

Aerinos

    ~tHe wInd dAncer

  • Members
  • 41 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 17 Φεβρουάριος 2011 - 23:34

Τελοςπαντων, ενα παραδειγμα εδωσα, μην το παιρνεις κατακαρδα.

δεν πήρα τίποτις κατάκαρδα, απλώς έτσι όπως το έγραψες φαινόταν άλλο από αυτό που εννοούσες.
και ναι, για την τιμή των παλιών χρόνων ήθελα να σου φέρω αντιπαράθεση.

#273 cyberguy

cyberguy

    Scooby Addict

  • Members
  • 6 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 14 Μάιος 2011 - 15:28

βρηκα φωτο απο την συναντηση στο battlegrounds στην προξενου κορομηλα στην θεσσαλονικη το 2004 που ειχα οργανωσει :ureshii:

και καποιες αλλες φωτο απο καποια αλλα μελη

Tsukti_________________kajika__________ δεν θυμαμε ποιος ειναι__________ Dark angel __________Ashura
Posted Image Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Image
Posted ImagePosted ImagePosted Image
Posted ImagePosted ImagePosted Image
Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Image
Posted ImagePosted Image

Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από cyberguy: 14 Μάιος 2011 - 15:37

Δημοσιευμένη  εικόνα

#274 xreofeileths

xreofeileths

    Starting...

  • Members
  • 0 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 19 Φεβρουάριος 2012 - 01:04

Γεια παιδια.
Απο φλασια googlαρα το animexclusive και βρεθηκα εδω οπου και διαβασα το τοπικ μονοστεκια.
Ηταν και για μενα το πρωτο site/forum απο το dragonball.gr και μετα animexclusive.gr.
Δεν ειχα ιδεα ωστοσο οτι ειχε συνεχεια το forum με αλλο/α ονομα/ατα.
Λογαριασμο δε θυμαμαι να ειχα απλα παρακολουθουσα ως παιδι τοτε και χαρηκα που ειδα τοσα post και παλιους users εδω.
Μια ερωτηση μονο μιας και βλεπω οτι η database δεν διατιθεται πλεον για κατεβασμα απο το site, αν υπαρχει ή μπορει να ανεβει καπου αλλου? Πραγματικα αξιζει να υπαρχει αυτο το αρχειο.
Καλη συνεχεια σε ολους σας παιδια.

#275 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5.461 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 25 Φεβρουάριος 2012 - 00:11

Γεια παιδια.
[...]Μια ερωτηση μονο μιας και βλεπω οτι η database δεν διατιθεται πλεον για κατεβασμα απο το site, αν υπαρχει ή μπορει να ανεβει καπου αλλου? Πραγματικα αξιζει να υπαρχει αυτο το αρχειο.
Καλη συνεχεια σε ολους σας παιδια.


Το ανέβασα στο Media Fire μιας και το Mega Upload μας άφησε χρόνους. Τσίμπα το από εδώ :kakashithumbup:

E5VV38U.jpg


#276 xreofeileths

xreofeileths

    Starting...

  • Members
  • 0 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 26 Φεβρουάριος 2012 - 00:03

Φιλε phantom duck εισαι τεραστιος!!
Παω να λιωσω στις αναμνησεις!


#277 DragonBoy

DragonBoy

    Anime Newbie

  • Members
  • 38 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 01 Μάρτιος 2012 - 13:50

Ααα πολύ ωραία! :) Ευχαριστώ πολύ και εγώ για την database! :D
Δημοσιευμένη  εικόνα

#278 Heord

Heord

    Starting...

  • Members
  • 0 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 29 Μάρτιος 2012 - 21:33

Κι ένα δάκρυ κύλισε. Έχει κανείς σημάδια ζωής από john_vla και Ευρωβάτη; Θα ήθελα να μάθω τι κάνουν αυτές οι ψυχές, αν και για τη δεύτερη, μυρίζομαι να είναι σύμβουλος του υπουργού οικονομικών ή κάτι παρεμφερές.
«Βαριά τα φτερά μου, πιο βαριά από εμένα, να με υψώσουν δεν έχουν πια δύναμη. Κύμα η οργή και μέρα τη μέρα, εγώ μέσα της μόνος να πνίγομαι. Και μοιάζει κάθε ελπίδα μου με άφωνη κραυγή, που ανατέλλει, κάτω από την λάσπη της σιωπής που σκεπάζει την πόλη. Θα έρθει ο καιρός να ξυπνήσω τα όνειρα που σβήσανε. Θα φέρνω βόλτα την φωτιά με χέρια που δεν τρέμουν.»

#279 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2.741 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 30 Μάρτιος 2012 - 08:38

Κι ένα δάκρυ κύλισε. Έχει κανείς σημάδια ζωής από john_vla και Ευρωβάτη; Θα ήθελα να μάθω τι κάνουν αυτές οι ψυχές, αν και για τη δεύτερη, μυρίζομαι να είναι σύμβουλος του υπουργού οικονομικών ή κάτι παρεμφερές.


Αν θυμάμαι καλά έχει ανοίξει ένα torrent site που πάει καλά :dazed:
rsrGbGx.gif

#280 Getta Robo

Getta Robo

    ..:: CoDe V ::..

  • Members
  • 23 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 04 Ιούνιος 2014 - 21:25

Αν θυμάμαι καλά έχει ανοίξει ένα torrent site που πάει καλά :dazed:

Πολυ σωστα. Εχει συγκεκριμενα το torrentleech

Καλησπερα και απο εμενα!

Πως περναει ο καιρος ε;


Ulver_logo.jpg

The production of silence in art is an utopian enterprise.
If we disregard the alchimie du verbe, traditional language cannot capture the essence of what we attempt.
It possesses utility only so far as it can construct boundaries.

Forgive me, but I truly believe that music encompasses more, not stumbling in logic and formality.
 


#281 Chaos

Chaos

    Starting...

  • Members
  • 18 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 14 Απρίλιος 2015 - 11:59

Καλησπέρα!

Ζει κανένας από του παλιούς εδώ? Εγώ πριν λίγα χρόνια πέταξα το πόμολο και το τάβλι.

 

Πρέπει να ξεθάψω καμιά φωτογραφία... toxicgge? terastios? κανένας άλλος?


Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από Chaos: 14 Απρίλιος 2015 - 12:00


#282 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2.741 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 14 Απρίλιος 2015 - 16:11

http://www.gameover.gr/forum?view=topic&catid=21&id=56611

 

Spank spotted.


Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από Hazuki: 14 Απρίλιος 2015 - 16:12

rsrGbGx.gif

#283 Getta Robo

Getta Robo

    ..:: CoDe V ::..

  • Members
  • 23 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 28 Αύγουστος 2015 - 15:11

Καλησπέρα!

Ζει κανένας από του παλιούς εδώ? Εγώ πριν λίγα χρόνια πέταξα το πόμολο και το τάβλι.

 

Πρέπει να ξεθάψω καμιά φωτογραφία... toxicgge? terastios? κανένας άλλος?

Ειχα μιλησει με τον τεραστιο πριν λιγο καιρο, παραμενει ακομα θεορατος και τετραπερατος.

Εδω στο ενδοξο παρελθον με τον ονειροβατη.

Κακως βεβαια πεταξες πομολο και ταβλι, πεταμε την ιστορια στα σκουπιδια ρεσυ;

IMG00020.jpg

 

Μιλαμε χρονια με τον Spank, παντα εδω γυρω ηταν.


Ulver_logo.jpg

The production of silence in art is an utopian enterprise.
If we disregard the alchimie du verbe, traditional language cannot capture the essence of what we attempt.
It possesses utility only so far as it can construct boundaries.

Forgive me, but I truly believe that music encompasses more, not stumbling in logic and formality.
 


#284 Vash Zoro

Vash Zoro

    20th century Boy

  • Members
  • 603 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 25 Απρίλιος 2021 - 05:10

2021. Κορόνα. Ζει κανείς από εκείνη τη φουρνιά?



#285 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2.741 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 26 Απρίλιος 2021 - 11:01

Ο  spank είναι moderator στο insomnia! Κανένας άλλος δεν ξέρω.


rsrGbGx.gif