Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία
- - - - -

AnimeXclusive appreciate thread.(Memories)


  • Please log in to reply
294 replies to this topic

#1 Pastor_Of_Muppets

Pastor_Of_Muppets

    Παρλιακό του Σατανά.

  • Members
  • 815 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 16 Νοέμβριος 2007 - 06:00

κατα τυχη επεσα πανω σε αυτο:
Λίστα απο τα internet trolls - Ξ¦Οικηπαίδεια - a Wikia wiki


Τα internet trolls είναι μια ξεχωριστή οντότητα που συχνάζει στο διαδίκτυο και έχει ως πρωταρχική ασχολία να πρήζει τα τέτοια των κανονικών σοβαρών μελών των φόρουμ και του Άι Ερ Σι. Εδώ μια λίστα με τα διασημότερα trolls που υπήρξαν ποτέ. Λόγω της ασθενούς μνήμης του 84χρονου γράφοντος, πολλά trolls σίγουρα θα έχουν παραβλεφθεί και περιμένουμε μια ευγενική χορηγία απο τον καθέναν απο εσάς. Η λίστα αυτή καλύπτει κυρίως τα trolls του θρυλικού AnimeXclusive.
  • Jim Fit. Είναι ο Άρχοντας της Κολάσεως, ο πρώτος και ο τελευταίος. Λένε πως είναι η ενσάρκωση του Εωσφόρου. Σύχναζε στα forum του AnimeXclusive αν και δεν διέφερε πολύ απο τα υπόλοιπα μέλη.
  • Blinky. Το μόνο troll που έβγαλε 18 στο σχολείο. Είναι μία 14χρονη λολίτα που ξεμυαλίζει τους απανταχού αρρένες και θα την δείτε με ένα avaNtar της Yuna απο το Final Fantasy X-2.
  • Desolation. Είναι ένας ομοφυλόφιλος troll, καθώς πρότεινε σε κάποιο άλλο μέλος να παίξουν βόλλευ δωματίου. Θυσιάζει νεαρούς 14χρονους στον βωμό του Σατανά.
  • Palikaros. Γνωστός απο την φράση του "GEREIS APO ONE PIECE", ο Palikaros ενοχλούσε τους χρήστες στο IRC πολλές φορές για να μάθει πληροφορίες για το γνωστό ανιμέ.
  • Oneirobatis. Το πιο θανατερό troll απο όλους. Έκανε μυστήριες αλλά κερδοφόρες για αυτόν συναλλαγές με πολλά μέλη-κορόιδα καθώς πωλούσε 560.000.000€ το DVD με ανιμέ. Νέμεσίς του ο John_Vla.
  • John_Vla. Γνωστός και ως "Αναξιόπιστος", ο John_Vla δεν πλήρωσε ποτέ στον Oneirobati τα DVD του Slam Dunk με αποτέλεσμα να πάθει οξεία μαλάκυνση και να αναφέρει στο διαδίκτυο τους οργασμούς του.
  • Masterchief. Ο καλύτερος απο όλους. Γνωστός MicroSoft Fanboy, ο Masterchief πάντοτε έπρηζε τα τέτοια των συμφορουμίτων και ποτέ δεν ολοκλήρωσε το Manga που υποσχέθηκε.


πραγματικα απορω ποιος εκατσε και το εγραψε.
οπως επισης ποιοι απο εδω ειναι παλαια μελη του παλαι ποτε πρωτοποριακου (με τι nicks ηταν τοτε και λοιπα στοιχεια) dragonball.gr/animexclusive!

Δημοσιευμένη  εικόνα


#2 YaTa

YaTa

    Αρχαιολάτρης

  • Retired Staff
  • 1.939 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 16 Νοέμβριος 2007 - 11:20

Επικός κατάλογος, αν και θέλει εμπλουτισμό! Δυστυχώς πρόλαβα πολύ λίγο το animexclusive, κανένα 2-3μηνο, και μετά στο animexnfo. Επομένως, δε συνάντησα JimFit, John_Vla, κ.α.. Βέβαια, άλλους τους πρόλαβα (Desolation νομίζω, ένας που του ρίχνανε όλοι αρνητικές δεν ήταν; ). Τι να πεις...:nod:
1

#3 yami

yami

    神速

  • Retired Staff
  • 3.707 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 16 Νοέμβριος 2007 - 12:06

awww...animexclusive T^T
when forums were still interesting and less n00bish ._.
ενταξει,τρελες εποχες τοτε..
και ναι,τους προλαβα ολους :hahaha:

#4 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8.653 Δημοσιεύσεις:
  • Locationbetween the frets

Καταχωρήθηκε 16 Νοέμβριος 2007 - 15:16

Όσοι από τους "παλιούς" έχετε αποθηκεύσει υλικό από animexclusive, παρακαλείστε να το ανεβάσετε εδώ για να πάρουμε μια ιδέα κι εμείς οι υπόλοιποι. Δυστυχώς το Wayback machine δεν έχει αποθηκεύσει τίποτα από αυτό το μυστήριο forum. :/

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#5 PreToRiaN

PreToRiaN

    Make love, NOT warcraft

  • Members
  • 81 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 16 Νοέμβριος 2007 - 15:52

θυμαμαι τοτε ειμουν και με την 56αρα και πρεπει να ηταν το πρωτο φορουμ που ειχα μπει (με νικ denponaei, kai retromancer metepeita) αλλα λογω αλαγης ασχολιων σταματησα να μπαινω.Τελικα τι απεγινε στο dragonball.gr?(προφανως το εκλεισαν αλλα γιατι?)
Spoiler:
Αυτή η υπογραφή δεν ξεπερνά σε καμία περίπτωση τα 250 pixels ύψος.( who am i kidding : :. my beautiful and intelligent sign is ruined ).

#6 _GaARa_

_GaARa_

    stupidity isn't an excuse

  • Retired Staff
  • 809 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 16 Νοέμβριος 2007 - 16:00

Εχω κρατήσει ολη την database με τα avatars και τα ποστς. Ειναι σχετικα μεγαλη παντως ~300ΜΒ.

we are the things that go bump in the night....We are the reason you sleep with a night light...


#7 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8.653 Δημοσιεύσεις:
  • Locationbetween the frets

Καταχωρήθηκε 16 Νοέμβριος 2007 - 16:08

Και δεν την ανεβάζεις στο .aNiMe//GR download section "για να θυμούνται οι παλιοί και να μαθαίνου οι νεώτεροι"; Τέτοια archives πρέπει να διαδίδονται. ;)

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#8 Pastor_Of_Muppets

Pastor_Of_Muppets

    Παρλιακό του Σατανά.

  • Members
  • 815 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 16 Νοέμβριος 2007 - 16:08

πλακα κανεις.
ανετα την ανεβαζω σε σερβερ και την αφηνω ως εχει.

Δημοσιευμένη  εικόνα


#9 Sparda

Sparda

    ~ C.C. is win ~

  • Members
  • 697 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 16 Νοέμβριος 2007 - 16:18

Έλεος, όντως πιο ασχολήθηκε και τα έγραψε..αν είναι δυνατόν. Πάντως όντως φέρνουν παλιές καλές μνήμες. Ακόμα θυμάμαι videάκια με τον Songohan(το μέλος του A/X όχι το γιο του Goku) να πολεμάει τον Jimfit.:wis:
And 'avaNtar' έπος. Δεν σημείωσε ποτέ βέβαια ότι στον τάφο του Jimfit έγραφε 'τι εστί lammer?' αλλά οκ.

Δημοσιευμένη  εικόνα


#10 Pastor_Of_Muppets

Pastor_Of_Muppets

    Παρλιακό του Σατανά.

  • Members
  • 815 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 16 Νοέμβριος 2007 - 16:20

Youtube Video

Δημοσιευμένη  εικόνα


#11 trynksssj2

trynksssj2

    Anime Elite

  • Retired Staff
  • 1.368 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 16 Νοέμβριος 2007 - 16:21

Και εγώ το πρόλαβα, από τότε που ήταν dragonball.gr ακόμα.... Ήμουν περίπου 11 χρονών τότε, αλλά τους πρόλαβα όλους... Αξέχαστες εποχές... Ειδικά με τον john_vla κάναμε πολύ παρέα (στο msn εννοώ) για ένα χρονικό διάστημα... Να φανταστείτε το πρώτο anime που είχα στα χέρια μου ήταν το Slam Dunk από τον john_vla (του έστειλα 22 cd και μου τα έγραψε...). Τώρα έχουμε χαθεί...

EDIT: Μόλις είδα το video :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hihi2: :Crying2:

#12 zolitas

zolitas

    Anime Amateur

  • Members
  • 98 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 16 Νοέμβριος 2007 - 16:59

αντε λοιπον, ας αποκαλυφθει αυτος που το εγραψε, κ ναι ανεβάστε κάπου το φόρουμ να το χαζέψουμε. ειναι ο βετζέτα πιο δυνατός απο τον πίκολο? ο γκοχαν 8α 3επεράσει τον γκοκου?

#13 kienzan

kienzan

    Anime Elite

  • Members
  • 1.251 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 16 Νοέμβριος 2007 - 16:59

Στο dragonball.gr ήμουν ενργός αλλά μετά με το που αρχισε το animexclusive το πολύ 20 post να είχα.
Θυμάμε είχα δώσει και 1εικοσαευρο όταν μαζεύανε λεφτά για τη hub:hahaha:

Απο τα μέλλη αυτα θυμμαμε μόνο τους John Vla και onoirobatis και αυτούς μόνο ονομαστικά.
Δημοσιευμένη  εικόνα


#14 Quajafrie

Quajafrie

    I dance modestly.

  • Members
  • 523 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 16 Νοέμβριος 2007 - 17:30

Ξέρω ποιος το έγραψε.

Εγώ απλά ένα πράγμα έχω να πω:

Posted Image

#15 Pastor_Of_Muppets

Pastor_Of_Muppets

    Παρλιακό του Σατανά.

  • Members
  • 815 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 16 Νοέμβριος 2007 - 17:32

Ξέρω ποιος το έγραψε.

Εγώ απλά ένα πράγμα έχω να πω:

Posted Image

ρουφιανεψε τωρα αλλιως θα σου κανω σπαμ στο μπλογκ σου.

Δημοσιευμένη  εικόνα