Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 1 votes

Berserk


  • Please log in to reply
1073 replies to this topic

#1 LiosAlfa

LiosAlfa

    Anime Elite

  • Members
  • 1,175 posts

Posted 16 March 2007 - 14:15

Κατ αρχήν δεν βλέπω post για ένα απο τα καλύτερα manga :( κατα την αποψή μου.

απλά ΕΠΙΚΟ το αγάπισα το έλιωσα μεσα σε λίγες μέρες όλα όσα είχαν βγει χωρής να βαριέμαι ή να ξενερώνω απλά λυπίθηκα με την περικοπή του anime αλλά επώμενο ήταν με τόσο αίμα βία sex όργια κτλ και 100% όταν βγεί η συνέχεια του anime θα έχουμε μια απο τα ίδια αν όχι χειρότερα.

Παιδιά έχω και ένα πρόβλημα το manga το κατέβαζα από τους the Hawks αλλά σταμάτησαν στο chapter 30 :( και απότι βλέπω το συνεχιζουν οι evil-genious

http://www.evil-genius.us/

αλλά κατεβάζω το torrent τους πάω να το περάσω στο uTorrent και μου λέει this is no valid torrent file κάτι τέτοιο.

Any clue?
Posted Image

#2 Barret

Barret

    Anime Newbie

  • Members
  • 35 posts

Posted 16 March 2007 - 20:27

Μια πρόταση που εχω ειναι να πας να γραφτεις anime-eden.com τραβα και ενα register
και κατεβαζε απο κει ανα volumes

επισης δοκιμασε σε αλλο torrent downloader (bitorret,azureus,μtorrent) μιπως λειτουργισει αλλιως το torrent ειναι off

το επομενο chapter βγαινει στις 6 Απριλιου chapter 284

#3 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 16 March 2007 - 23:25

www.gotlurk.net >> the universe [αλλά πρέπει να μάθεις να κατεβάζεις απο irc :shutup:]

---edit---
Επειδή είναι down το site τσέκαρε και το κλασσικό

http://www.stoptazmo.com/ [έχει μέχρι το 32 :D ch 283 ]
rsrGbGx.gif

#4 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,264 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 16 March 2007 - 23:58

καλά έκανες και άνοιξες θεμα για το manga

και για μενα μεχρι το vol 20 ήταν απαιχτο, μετά ο ρυθμος αλλαζει καπως και δε γινεται τοσο πορωτικο αλλά παραμένει αρκετά καλό.

#5 ambient

ambient

    sSsSs

  • Members
  • 131 posts

Posted 18 March 2007 - 00:26

Τρελή πόρωση το Berserk :kakashithumbup:
Μέσα σε δύο μέρες διάβασα μονορούφι όλα όσα έχουν βγει μέχρι σήμερα. Τώρα θέλω κι άλλο αλλά αργεί γμτ.
Βγαίνει μόνο δύο φορές το μήνα :despair:

LiosAlfa χθες κατέβασα τις τα τελευταία chapters από evil-genious μέσω του Tokyo Toshokan.

#6 LiosAlfa

LiosAlfa

    Anime Elite

  • Members
  • 1,175 posts

Posted 20 March 2007 - 16:32

Thx ρε παίδες για άμεση αντίδραση και βοήθειά σας.

Κατέβασα τα τελευταία όσα δεν είχα και γούσταρα τρελά τι να πείς το σχέδιο?το story line?oi chars?όλα τα λεφτά.
Posted Image

#7 Luffy88

Luffy88

    mpafanakos^^

  • Members
  • 104 posts

Posted 21 March 2007 - 18:11

'Οντως φοβερό manga.. Και φυσικά συνεχίζεται!! To έχω μέσα στο top 5 μου.. οπώς και πάρα πολλοί άλλοι!! Όσοι δεν το χουν διαβάσει ακόμα να τσακιστούν να το διαβάσουν!! :bleh:
Posted Image

#8 Casshern

Casshern

    Ειναι Απλα Cool

  • Members
  • 691 posts

Posted 26 April 2007 - 18:49

το καλιτερο manga pou iparxei τα εχει ολα αιμα σπαθιες δραμα τσοντ........α ολα σε 1!

#9 Archangel

Archangel

    Αρχαίος

  • Members
  • 462 posts

Posted 01 July 2007 - 19:05

Ναι ναι καλό το Berserk αλλά το έχουν οι Evil Genius που αυτό είναι το αρνητικό τους.
Είναι πολύ καλό και αξίζει αλλά καταντάει και κουραστηκό.
Προσωπικά κατεβάζω από gotlurk.net(God bless gotlurk).
Δοκίμασε και άλλα site torrents όπως tokyotosho.com και www.manga-updates.com.
You can't outran death....BUT you can make the bastard work for it


http://daitenshi-manga.blogspot.com/

#10 ambient

ambient

    sSsSs

  • Members
  • 131 posts

Posted 01 July 2007 - 19:40

Άμα συνεχίσει με αυτούς τους ρυθμούς θα τελειώσει όταν εγώ θα βγω στη σύνταξη :hahaha:

Η μικρή Schierke τείνει να κλέψει την παράσταση και ο Guts έχει βαρεθεί να σφάζει :deadga6:

#11 kafetzis88

kafetzis88

    Hoyotama

  • Members
  • 259 posts

Posted 17 July 2007 - 20:58

'Οντως φοβερό manga.. Και φυσικά συνεχίζεται!! To έχω μέσα στο top 5 μου.. οπώς και πάρα πολλοί άλλοι!! Όσοι δεν το χουν διαβάσει ακόμα να τσακιστούν να το διαβάσουν!! :bleh:


Οκ, θα τσακιστώ...
-Και,όπως είπε ο Φινλανδός φιλόσοφος και κοινωνιολόγος Σαρτουμμ καους Μπελιττ:
Opinions are like assholes!
Everyone has one, but they all stink...

#12 nightwatcher

nightwatcher

    Anime Newbie

  • Members
  • 32 posts

Posted 17 July 2007 - 21:42

εχω το πρωτο ,το τσεκαρα λιγο για το σχεδιο που οντως ειναι φοβερο,για να δουμε με τη πρωτη ευκαιρια τι λεει και η ιστορια ..στο anime eden παντως καποιοι το εχουν ως το καλυτερο manga ever

#13 Babba

Babba

    AWMN member!

  • Members
  • 548 posts

Posted 17 July 2007 - 21:43

To anime σε ποιο chapter σταμάτησε?

Χωρίς Παλέρμο,

δεν έχει υπογραφή.


#14 Turgon

Turgon

    Anime Amateur

  • Members
  • 107 posts

Posted 18 July 2007 - 08:11

Aν δεν κάνω λάθος, στο 87 σταματάει παραλείποντας κάποια chapters μετά τον apostle-φίδι
Posted Image

#15 Coznick

Coznick

    Stealth Merc

  • Members
  • 70 posts

Posted 18 July 2007 - 11:03

περιπου τα πρωτα 13 εχουν καλυφθει απο το anime και τα υπολοιπα (απο το berserk_v13c07p153 και μετα) αποτελουν τη συνεχεια της ιστοριας (η οποια δυστυχως δεν εγινε ποτε κινουμενο σχεδιο :( )

καποιες διαφορες υπαρχουν παντως...
Dreams never come true. Nightmares always do!!!