Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo

  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 24 May 2018 - 23:34

F8H1G0r.png

 

Αγαπητά μας μέλη

 

Ήρθε η μέρα που όλοι περιμέναμε, η 25η Μαΐου του σωτήριου έτους 2018. Από δω και πέρα όλα σας τα προβλήματα λύθηκαν καθότι ξεκινάει η εφαρμογή του Κανονισμού (ΕΕ) 2016/679 του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου και του Συμβουλίου της 27ης Απριλίου 2016 για την προστασία των φυσικών προσώπων έναντι της επεξεργασίας των δεδομένων προσωπικού χαρακτήρα και για την ελεύθερη κυκλοφορία των δεδομένων αυτών και την κατάργηση της Οδηγίας 95/46/ΕΚ (Γενικός Κανονισμός για την προστασία δεδομένων) aka GDPR

 

Περάστε να θαυμάσετε τη νέα Πολιτική Απορρήτου του aNiMe//GR εδώ και περιγράψτε μας αναλυτικά πόσο καλύτερη είναι πλέον η ζωή σας τώρα πια που επιτέλους ο νόμος σας δίνει το δικαίωμα να διαγραφείτε για πάντα από το forum και να γλυτώσετε από τα αόρατα δίχτυα με τα οποία σας είχαμε τυλίξει και σας κρατούσαμε αιχμάλωτους να ποστάρετε για κινέζικα μίκι μάο. Πείτε μας πόσο καλύτερα θα κοιμάστε τα βράδυα τώρα που μάθατε ότι για να γραφτείτε στο forum σας ζητάμε username και password και υποσχόμαστε να μην αποκαλύψουμε ποτέ σε κανέναν τα βρώμικα μυστικά που κρύβουν οι διευθύνσεις e-mail που μας έχετε δώσει ~κοιτάω εσένα trifero_popoudaki_85@hotmail.com~

 

Μετά τιμής

 

The aNiMe//GR Team

 


xbJ3b2w.jpeg


#2 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 25 May 2018 - 00:22

Ήδη νιώθω την δύναμη να με κατακλίζει, praise be τη mono που μας έβαλε στο ίσιο δρόμο (ή καλύτερα που έγραφε 5 ώρες το ριμάδι το κείμενο).
rsrGbGx.gif

#3 Black Rock

Black Rock

    TO THE ICECAR!

  • GFX Staff
  • 724 posts
  • Locationalways searching for nii-chan

Posted 25 May 2018 - 09:40

Τώρα εγώ και τα φετίχ μου θα μπορούμε να γυρνάμε ανέμελα στα ιντερνέτια. 

 

Thanks, aNiMe//GR.



#4 AliceChan

AliceChan

    超平和バスターズ UωU

  • Members
  • 125 posts

Posted 25 May 2018 - 12:20

Σημερα το Twitter μου κλειδωσε τον λογαριασμο με την δικαιολογια οτι ειμαι κατω τον 13 χρονων (το επιτρεπομενο οριο ηλικιας στην Ελλαδα) πραγμα το οποιο δεν αληθευει και ζηταει φωτογραφια της ταυτοτητας μου για να επιβαιβεωθει το σφαλμα.Μηπως εχει καποια σχεση με το GDPR?


320?cb=20161114052234


#5 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 25 May 2018 - 12:26

Σημερα το Twitter μου κλειδωσε τον λογαριασμο με την δικαιολογια οτι ειμαι κατω τον 13 χρονων (το επιτρεπομενο οριο ηλικιας στην Ελλαδα) πραγμα το οποιο δεν αληθευει και ζηταει φωτογραφια της ταυτοτητας μου για να επιβαιβεωθει το σφαλμα.Μηπως εχει καποια σχεση με το GDPR?

 

Σίγουρα έχει διότι πλέον αν είσαι κάτω των 16 χρειάζεται γονική συναίνεση για να μπορούν να διαχειρίζονται τα προσωπικά σου δεδομένα.


xbJ3b2w.jpeg


#6 AliceChan

AliceChan

    超平和バスターズ UωU

  • Members
  • 125 posts

Posted 25 May 2018 - 12:44

Mου σταλθηκε email κ λογικα θα διορθωθει σε λιγες μερες.Ευχαριστω για το χρησιμο thread :) απορω πως δεν ακουσα τιποτα γι'αυτο πιο πριν.


Edited by AliceChan, 25 May 2018 - 12:45.

320?cb=20161114052234


#7 OdyMonaxos

OdyMonaxos

    It's nothing personal

  • Members
  • 623 posts

Posted 25 May 2018 - 13:36

Σημερα το Twitter μου κλειδωσε τον λογαριασμο με την δικαιολογια οτι ειμαι κατω τον 13 χρονων (το επιτρεπομενο οριο ηλικιας στην Ελλαδα) πραγμα το οποιο δεν αληθευει και ζηταει φωτογραφια της ταυτοτητας μου για να επιβαιβεωθει το σφαλμα.Μηπως εχει καποια σχεση με το GDPR?

 

>Shinobu avatar

 

Άντε να τους πείσεις πως είσαι 300βάλε χρονών...



#8 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 25 May 2018 - 13:41

εμένα μου κλειδώσανε το MAL acc και μάλλον δεν φαίνεται να υπάρχει τρόπος να μπορώ να ξαναμπώ. μπασταρδοι, που θα κάνω update τη λίστα τώρα!
フカフカ

#9 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 25 May 2018 - 13:50

εμένα μου κλειδώσανε το MAL acc και μάλλον δεν φαίνεται να υπάρχει τρόπος να μπορώ να ξαναμπώ. μπασταρδοι, που θα κάνω update τη λίστα τώρα!

Μπήκα mal να δω τί παίζει και από ότι κατάλαβα είχαν κάποιο data breach και πρέπει όλοι να κάνουν reset τα passwords

 

 

The MyAnimeList Team is working to address a vulnerability in the API, which has been made temporarily unavailable while the team works on this issue. Out of an abundance of caution, your MyAnimeList (“MAL”) account has been locked and you must reset your password to access it.

Please undertake the following actions to recover your MAL account:
  1. Step 1: Request a new password from this link: Recover your account

  2. Step 2: After logging in, you MUST change your password from the account Settings page.

    • *This notice to reset your password only applies to passwords for the MAL website. It does NOT apply to passwords used to log into MAL through Facebook, Twitter, or Google+, and does not affect your ability to log into your MAL account through these social media platforms.
    • **As security experts generally recommend, you should not use passwords you have used before on the MAL site or any other sites, mobile applications, or other services.
    • ***By entering your MAL username and/or password into services other than the official MyAnimeList website or applications provided by MAL, you are running the risk that the information could be used by the developers of those services. When using any third party service, always consider that you provide your information at your own risk.
How to Contact Us:

If you have any questions regarding this matter, please contact our Customer Service team (rather than the MAL moderation team).

We regret any inconvenience this may have caused you.

 

Εγώ ακολούθησα αυτά τα βήματα και με ξεμπλόκαρε. Μου πήρε και μισό λεπτό μη σου πω...

 

Επίσης δεν νομίζω να έχει σχέση με το GDPR αυτό.

 

 

 

Να ενημερώσω ότι όσοι είστε γραμμένοι σε newsletters , τσεκάρετε τα emails σας διότι πρέπει να δώσετε εκ νέου συγκατάθεση για να συνεχίσουν να έρχονται. Αν και αυτό το thread είναι ανακοίνωση για την ενσωμάτωση του GDPR στην Πολιτική Απορρήτου του forum, αν έχετε οποιαδήποτε απορία γενικά για το GDPR ρωτήστε και αν μπορούμε θα απαντήσουμε.


xbJ3b2w.jpeg


#10 AliceChan

AliceChan

    超平和バスターズ UωU

  • Members
  • 125 posts

Posted 25 May 2018 - 14:14

Απλα μου φανηκε περιεργο καθως δεν ηξερα τιποτα για το GDPR.Το ελεισα παντος το προβλημα.


Ενοειτε πως ειμαι 300κατι χρονων.


Edited by AliceChan, 25 May 2018 - 14:15.

320?cb=20161114052234


#11 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 25 May 2018 - 14:43

I see, the fact is...μάλλον δεν θυμάμαι τ email είχα βάλει πριν 8-9 χρόνια πόσα είμαι στο mal. τους εσθλά ένα email αλλά δεν πήρα απαντηση ποτέ. Anyway...:/
フカフカ

#12 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 25 May 2018 - 14:46

Όλα καταλήγουν σε μια διεύθυνση ip, τελικά είμαστε απλοί αριθμοί για το φορουμ.



#13 pc_magas

pc_magas

    Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

  • Members
  • 485 posts
  • LocationAcharnes

Posted 25 May 2018 - 14:48

Τουλάχιστον βγήκε μια νομοθεσία της προκοπής!!!!

GDPR FTW!!!!



#14 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 25 May 2018 - 15:10

Όλα καταλήγουν σε μια διεύθυνση ip, τελικά είμαστε απλοί αριθμοί για το φορουμ.

 

Είπε ο 1451... ~μουαχαχαχα~


xbJ3b2w.jpeg


#15 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 25 May 2018 - 15:35

Ενταξει, το οτι θα πρεπει να αλλάξω κωδικό στο MAL επειδη μου το λένε ειναι βλακεία. Εγω τι κωδικό να βρω που θα θυμάμαι; Έναν κωδικό εχω για τα πάντα :P

8J90AKf.jpg

that's a dude!