Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo

Η Νύχτα Πέφτει στην Anime//GR Town: Το Άνοιγμα των Τζογαδόρων

παλερμο αθώοι δολοφόνοι καζίνο και τζόγος ιστορία από τις λίγες ΜΟΝΟ MONOGATARI ο guns είναι filthy casual

  • This topic is locked This topic is locked
99 replies to this topic

#16 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 27 March 2018 - 21:14

Popuko (Angel.tze)

maxresdefault.jpg


"Βλέπω ότι τα πράγματα σφίγγουν και δεν έχω παρά να κανω το σωστό", είπε η Popuko τείνοντας το δαχτυλό της προς το μέρος που καθόταν ο Isaac (kai), εξηγώντας πως τα μούτρα του ήταν ασχημα.

"Θα προβώ μέχρι και σε βία αν χρειαστεί, ασχημομούρικα κομμάτια κρέατος", ολοκλήρωσε.

1515678506-pop-team-epic-2-700x394.jpg


Edit: typos

Edited by Angel.tze, 27 March 2018 - 21:15.

8J90AKf.jpg

that's a dude!


#17 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 27 March 2018 - 22:16

Pipimi (ghostprince)

 

20180225011808.png

 

 

*Αναστέναξε η πίπιμι με ένα βλέμμα απορίας*

Σοβάρεψαν τα πράματα ...πάλι εγώ πρέπει να βγάλω το φίδι απ'τη τρύπα μου φαίνεται...

 

DW0IRGgU8AAcSBO.jpg

 

γυρνάει προκλητικά με ένα πόκερ φέης προς τη μεριά της ιπτάμενης γαλάζιας ύποπτης οντότητας(babba) (' ω ' )! !


フカフカ

#18 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 posts

Posted 27 March 2018 - 23:12

Franka

 

ffa371a26dcee4a3fa7a474f4c1dd420.jpg

 

Η Φράνκα έριξε μια ματιά στον μαζεμένο κόσμο.

 

"Και εκεί που νόμιζα ότι θα πήγαινα απλώς για ύπνο σε λίγο ώστε να έχω δυνάμεις να δαμάσω τα κύμματα αύριο στην Λευκάδα, μπλέκω πάλι με παλαβούς...", σκέφτηκε.

 

Έκανε νόημα σε αυτόν με το όπλο. Ήθελε να της επιτραπεί να πάει στο δωμάτιό της ώστε να αλλάξει ρούχα. Ο τύπος με το όπλο την κοίταξε νευρικά και έκανε νόημα σε κάποιον υπάλληλο του καζίνο, Χαριστέα πρέπει να τον έλεγαν, να την συνοδεύσει.

 

Επιτρέφοντας, κάθισε σε μια καρέκλα, παρήγγειλε καφέ, κοίταξε για άλλη μια φορά την φωτισμένη χλωμή πόλη έξω από το καζίνο και αναστέναξε. Δεν γινόταν μια φορά να πάει διακοπές σε ένα πανέμορφο εξωτικό μέρος χωρίς να συμβεί κάτι, έτσι;

 

Προφανώς και όχι...

 

Το βλέμμα της γύρισε πάλι μέσα στο καζίνο, στον κόσμο.

 

Είχα ακούσει ότι οι Ελληνικές Αρχές είναι επιρρεπείς σε δωροδοκίες, αλλά το να αφήνουν τους υπεύθυνους ενός καζίνο να πάρουν την δικαιοσύνη στα χέρια τους σε υποθέσεις δολοφονίας και ομηρίας με ξεπερνάει. 

 

Τελοσπάντων, ας είναι...

 

Καπετάν Πλάνετ (Babba), δεν μας τα λες καθόλου καλά. Μου φαίνεται περίεργο που δεν ξέρεις ότι τα θεμέλια ενός τόσο μεγάλου κτιρίου εμποδίζουν οποιοδήποτε υγρό που πέφτει στο πάτωμα από το να αγγίξει την γη. Τα πολύτιμα... σκουλίκια σου είναι ασφαλή.

 

Ο φοροεισπράκτοράς Ody, καλά θα κάνει να μιλήσει επίσης. Οι περισσότερες δολοφονίες έχουν κίνητρο τα λεφτά και φαίνεται τουλάχιστον ειδικός. Η ησυχία δεν υποδεικνύει ποτέ αθωότητα.



#19 Babba

Babba

    AWMN member!

  • Members
  • 548 posts

Posted 28 March 2018 - 20:44

cap-mnn_1.jpg

Λοχαγός Πλανήτης (Βάββας)

 

Τα πολύτιμα... σκουλήκια σου είναι ασφαλή.

 

 

 

Ποτέ δε θα είναι ασφαλές τίποτα στη Γη όσο η ανθρωπότητα μαστίζει τον πλανήτη. Αυτό προσπαθούμε να αλλάξουμε με το ίδρυμα "Captain Planet Foundation". Αγοράστε κουπονάκια «σώστε τον πλανήτη» για να μας χρηματοδοτήσετε και σας δίνουμε δώρο μια selfie μαζί μου. Μη χάσετε την ευκαιρία να αποθανατίσετε τη στιγμή που ένα τέτοιο κορμί βρέθηκε δίπλα σας. 

 

5810d2c05ef462962dae52d17b07d7e7.jpg

Είναι προφανές άλλωστε ότι σας έχω θαμπώσει με τους κοιλιακούς μου και δεν μπορείτε να αρθρώσετε λέξη.

Καλά από τον Takao(Kamui) δεν περίμενα πύρινους αλλεπάλληλους λόγους, αλλά αυτή η μουγκαμάρα που δείχνουν κάτι ψυχές από την ώρα που έσκασε το έγκλημα βγάζουν μάτι.

Πχ η Sora(aeron) που μας συστήθηκε μεγαλοπρεπώς και με όρεξη, αλλά μετά το φόνο κάνει το κορόιδο, σαν να θέλει να συνεννοηθεί πρώτα για το τι θα πει.

Rubel και Υοκο φαντάζομαι περιμένουν να σκάσουν τελευταία στιγμή, να αποκτήσουν άποψη πρώτα. Να δω με τις 3 γραμμές που άρθρωσαν τα πιτσιρίκια και το μισό τραπέζι μουγκούς τι φοβερά επιχειρήματα θα δηλώσουν. 

 

linka__as_captain_planet__by_nightwing19

Κυρίες, κύριοι και μικρά παιδιά. 

Αν θέλετε να σώσετε τον πλανήτη (ή έστω να βρείτε κάναν δολοφόνο) πρέπει να κουνηθείτε και λίγο. Από τον καναπέ, υπερήρωας δε γίνεσαι. Φτιάξτε κάνα ρεύμα ακόμα κι αν δεν το εννοείτε, δώστε καμιά πάσα, πιέστε κάναν άνθρωπο να απαντήσει. Άμα είναι να το κάνουμε σιωπηλά, θα κάναμε κλήρωση και θα ψόφαγε όποιος τράβαγε το μικρότερο ματσούκι. Ενεργήστε. Η δύναμη είναι δική σας!


Edited by Babba, 28 March 2018 - 20:45.

Χωρίς Παλέρμο,

δεν έχει υπογραφή.


#20 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 28 March 2018 - 22:27

Popuko (Angel.tze)

29d.png


"Τώρα που έχει καθαρίσει το μυαλό μου μετά από το αρχικό σοκ, είμαι σίγουρη ότι ο δολοφόνος είναι ο βρακάνθρωπος που αλλάζει φύλα, βάρος και διαστάσεις (2D to 3D) (babba)", δήλωσε η Popuko, ξεκάθαρα περήφανη για το καθαρό της μυαλό.

"Τα επιχειρήματά του είναι αντάξια της μ@λ@κιας του και το γεγονός ότι είναι ενα edgy rip-off των Στρουμφακιων με αηδιάζει περισσότερο απο το ρομπότ στη γωνία (kai)", είπε παίρνοντας μια αηδιασμένη και ξινισμένη μούρη, λες και είχε μόλις γευτεί ληγμένο λεμόνι. "Αφήστε που μιλάει και πολύ, μόνο και μόνο για να μιλήσει", ολοκλήρωσε.

nendoroid-711-popuko-03.jpg

Γύρισε στη φίλη της και την ρώτησε αν συμφωνεί μαζί της. "Εεε Pipimi (ghostprince), αλήθεια δεν είναι;!", τσίριξε στο αυτί της μπλέ φίλης της, προτού αποφασίσει να κάνει ενα τεστ στενοχωρίας σε αυτή.

Edit: typos

Edited by Angel.tze, 28 March 2018 - 22:29.

8J90AKf.jpg

that's a dude!


#21 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 28 March 2018 - 23:04

Pipimi (GP)

 

72468719.jpeg

 

Καλά βρε ποπούκο, μην τσιρίζεις έτσι, το καταλάβαμε! είπε στριφογυρίζοντας αμήχανα.

 

"Εγώ πάντα το λεγα, ποτέ μην εμπιστεύεσαι τα μπλέ πλάσματα, όποια κιαν είναι αυτά, και γενικά το μπλέ, πότε δεν θα βγει σε καλό! 

Προχτές έφαγα ένα μπλέ ζελέ και ακόμα δεν έχω συνέλθει! ( ' ω ' )

220?cb=20180221180352

αναστέναξε ενώ άρχισε να τραβάει την ποπούκο(angel.tze) με ένα κοντάρι που βρήκε στη γωνία, ενώ κρυφοκοίταζε με το γνωστό βλέμμα τον οσοροσί τενεκέ(kai)...( * o * )

 

Ψήφος ίδια(babba)


Edited by GhostPrince, 28 March 2018 - 23:04.

フカフカ

#22 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 posts

Posted 28 March 2018 - 23:16

Franka

 

ffa371a26dcee4a3fa7a474f4c1dd420.jpg

 

Ναι, εντάξει.

 

Η τέταρτη ψήφος της Popuko (Angel.Tze) στο ρεύμα του Καπετάν Πλανήτη δεν είναι για κανένα λόγο συμπεριφορά αθώου. Ένας αθώος δεν θα τολμούσε να βάλει τέταρτη ψήφο σε κάποιον κατά την διάρκεια μιας τόσο ήρεμης μέρας. Δεν μου αρέσει ο τζόγος, αλλά αν ήταν να ποντάρω, θα πόνταρα στο γεγονός ότι είναι ή δολοφόνος ή ο παλιάτσος.

 

Η επιμονή της Pipimi (Ghostprince) στον Captain Planet επίσης δεν μου αρέσει.

 

Επίσης καθόλου δεν μου αρέσει το γεγονός ότι κανένας από τους τρεις σας δεν σχολιάσε την δικιά μου τρίτη ψήφο στον Καπετάν Πλανήτη. Τόσο ασήμαντο είναι ένα ρεύμα τριών ατόμων με έντεκα καλεσμένους; Πως και δεν είμαι ύποπτη για κανέναν από τους τρεις;

 

Αν κάποιος από τους τρεις παίρνει κάποιο ελαφρυντικό προς το παρόν, τότε είναι ο Κάπταιν Πλάνετ (Babba) για αυτά του τα λεγόμενα:

 

 

Κυρίες, κύριοι και μικρά παιδιά. 

Αν θέλετε να σώσετε τον πλανήτη (ή έστω να βρείτε κάναν δολοφόνο) πρέπει να κουνηθείτε και λίγο. Από τον καναπέ, υπερήρωας δε γίνεσαι. Φτιάξτε κάνα ρεύμα ακόμα κι αν δεν το εννοείτε, δώστε καμιά πάσα, πιέστε κάναν άνθρωπο να απαντήσει. Άμα είναι να το κάνουμε σιωπηλά, θα κάναμε κλήρωση και θα ψόφαγε όποιος τράβαγε το μικρότερο ματσούκι. Ενεργήστε. Η δύναμη είναι δική σας!

 

 

Σε πρώτη φάση, ένας δολοφόνος δεν θα είχε λόγο να πει τίποτα από όλα αυτά. Ανεξαρτήτως αν είναι αθώος ή αν είναι δολοφόνος που πάει να μας μπερδέψει, έχει δίκιο. Εάν δεν μιλήσουμε, οι δολοφόνοι δεν πρόκειται ποτέ να κάνουν λάθη.



#23 OdyMonaxos

OdyMonaxos

    It's nothing personal

  • Members
  • 623 posts

Posted 29 March 2018 - 00:19

U3TwXbJ.png

 

Rubel για τους φανς,

Louvre για τους πουρίστες

 

 

Πράγματι, θα ήταν μια καλή ιδέα να γνωριστούμε λίγο περισσότερο. Αν δεν ήταν για τις γνωριμίες, δεν νομίζω να ερχόμουν στο καζίνο για να ρεμβάσω. Ίσως μ' έπιασαν οι συναισθηματισμοί

 

PopuKo (Angelos.tze), είναι η μακροχρόνια φιλία με την Pipimi (Ghostprince) που σ' έκανε να την ακολουθήσεις; Έχεις πλέον κάποια πιο φρέσκια ιδέα; Μην δένεσαι πάρα πολύ με κάποιον που μπορεί να προδώσει την εμπιστοσύνη σου

 

Για πες κι εσύ τι σκέφτεσαι, Sairyu (Zura); Πιστεύεις πως η τρίτη ψήφος της Franka (Osama) ήταν τόσο ύποπτη όσο λέει η ίδια; Λες να πέτυχες διάνα στα τυφλά νωρίτερα;

 

 

Yoko (mono), αυτό το όπλο που κρατάς φαίνεται πάρα πολύ ενδιαφέρον


Edited by OdyMonaxos, 29 March 2018 - 00:37.


#24 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 posts

Posted 29 March 2018 - 00:22

Franka

 

ffa371a26dcee4a3fa7a474f4c1dd420.jpg

 

 

Η τέταρτη ψήφος της Popuko (Angel.Tze) στο ρεύμα του Καπετάν Πλανήτη δεν είναι για κανένα λόγο συμπεριφορά αθώου. Ένας αθώος δεν θα τολμούσε να βάλει τέταρτη ψήφο σε κάποιον κατά την διάρκεια μιας τόσο ήρεμης μέρας. Δεν μου αρέσει ο τζόγος, αλλά αν ήταν να ποντάρω, θα πόνταρα στο γεγονός ότι είναι ή δολοφόνος ή ο παλιάτσος.

 

Να με συγχωρέσουν οι υπόλοιποι καλεσμένοι, αλλά επιτρέψτε μου να ξαναπάρω τον λόγο για λίγο. Εδώ εννοώ "Ένας αθώος δεν θα τολμούσε να βάλει τέταρτη ψήφο σε κάποιον κατά την διάρκεια μια τόσο ήρεμης ημέρας χρησιμοποιώντας μια τόσο απαράδεκτα σαθρή δικαιολογία όπως έκανε εδώ η Popuko για τον Καπεταν-Πλανήτη."

 

Ψήφος η ίδια (Popuko (Angel.Tze)).



#25 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 29 March 2018 - 01:23

Pipimi (Ghostprince)

 

IbCG-1Gw_400x400.jpg

 

u-a u-a!

Το κλίμα σοβάρεψε ρε παιδιά γιατί έτσι...

​με φόνο έχουμε να κάνουμε θα με πείτε τε-χε!

 

Iσως έχει δίκιo η γνώστης της παρέας Φράνκα(osama) (και του πόκερ)  , αλλα πιο ύποπτο μου φαίνεται το ότι προσπαθεί να ενοχοποιείσει τον εαυτό της πάρα η τριπλή της ψήφο στο γαλάζιο μυώδες πλάσμα που αλλάζει μορφές(babba)

 

Δεν θα αλλάξω τη ψήφο μου εξαιτίας σας τσινπίρα! Θέλετε να μας χαλάσετε την τόσο δεμένη φιλία μας με την ποπούκο(angel.tze)! Η Ποπούκο όσο διαταραγμένη προσωπικότητα κιαν έχει δεν θα έκανε ποτέ φόνο! 

είπε βγάζοντας ατμούς ενώ συνέχιζε να κοιτάει τον τενεκέ(kai) που φαινόταν να την ξεπερνά στο πόκερ φάης! ( ' ω ΄)

P2550833.jpg


Edited by GhostPrince, 29 March 2018 - 01:24.

フカフカ

#26 aeron

aeron

    Anime Fan

  • Members
  • 212 posts

Posted 29 March 2018 - 01:30

                                                                                                                    Sora Naegino     

                                                                                                            latest?cb=20130619180607

                                                                                                                    

 

 

 

Πχ η Sora(aeron) που μας συστήθηκε μεγαλοπρεπώς και με όρεξη, αλλά μετά το φόνο κάνει το κορόιδο, σαν να θέλει να συνεννοηθεί πρώτα για το τι θα πει.

 

 

"Αυτο ειναι ανηκουστο!! Απο που και ως που με υποπτευεστε κυριε Captain ?? Εχετε καποια στοιχεια εναντιον μου ?? Ειναι πολυ αδικο!! Καταρχας για ποιο λογο να ειμαι εγω υποπτη απο τη στιγμη που ΔΟΥΕΛΕΥΩ εδω?? Αυτη τη στιγμη μαλλον εχασα τη 2η δουλεια μου και χρειαζομαι πολυ τα χρηματα για να αγορασω εξοπλισμο για να προπονουμαι μονη μου.

Δεν με ξερετε γι αυτο και βγαζετε συμπερασματα που δεν ισχυουν! Εγω αγαπω ολον τον κοσμο και δεν εχω πειραξει ποτε μου ουτε μυγα!!! "

 

Η Sora ενιωσε την αγανακτηση και το φοβο να την πνιγουν και ξαφνικα ενας κομπος στο λαιμο της την εκανε να βαλει σιωπηλα τα κλαμματα.

_SORA_CRY_.gif~c200

 

 

"Α-αααργησα να να να μιλησω (σνιφ) α-απο το σσσοκ για την φ-φρικτη αυτη δο-δολοφονια" ειπε με λυγμους..

"Σαν παρακαλω" πηρε μια βαθια ανασα και συνεχισε "Σας παρακαλω να με πιστεψε τε. ΕΙΜΑΙ ΑΘΩΑ" φωναξε.

 

Η ψηφος μου παει στον Καπεταν Πλανητη (Babba) γιατι ηταν ο πρωτος που ετρεξε να κατηγορησει καποιον μαλλον για να καλυψει τα μουτρα του! Βεβαια εχω και τις υποψιες μου για το ξανθο αιμοσταγες νιανιαρο διπλα μου (Angel.Tze) αλλα θα το σκεφτω κι αλλο αργοτερα...


tumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo1_400.giftumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo5_400.giftumblr_pzjbu0DszN1tbp5fpo10_400.gif

 

When you breathe you Inspire..

When you don't breathe you..Expire...


#27 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 posts
  • LocationRealm of perdition

Posted 29 March 2018 - 03:49

Takao Kasuga

51ee2148827e4ee292d081bbb2452d9b_zpsn2kb

 

Ο Takao δίπλα της είχε σηκώσει ψηλά τα μανίκια, έτοιμος να γίνει το κέφι της παρέας.

 

Ή και όχι. Αισθανόταν το ίδιο θλιμμένος με πριν.

Θα περίμενε κανείς ότι θα ένιωθε ανακούφιση και ενθουσιασμό.

Είχε ήδη περάσει από την άλλη μεριά του λόφου.

Σε ένα μέρος όπου δεν είχε ξαναβρεθεί ποτέ.

Δε θα έβλεπε ξανά το ίδιο σχολείο, τα ίδια πρόσωπα, τα ίδια υποκριτικά και ύπουλα χαμόγελα, δε θα άκουγε τα ίδια βάρβαρα γέλια.

Μα η μούσα του, η femme fatale της μοίρας του, απουσίαζε ξανά.

Άραγε την είχε αφήσει πίσω, με το αγνό χαμόγελο της να αποτελεί μια άγρυπνη ανάμνηση, σαν δέντρο του χειμώνα, που το απογύμνωσε ο χρόνος απ' τους ανέραστους καρπούς του,

ή μήπως δεν την είχε βρει ποτέ;

 

Ποτέ δε τον ενδιέφερε το πόκερ, ούτε ο τζόγος, μα σαν ρεμάλι αναζητούσε την τύχη του, νομίζοντάς την μοίρα.

Είχε σκυμμένο το κεφάλι, μα δεν έπαψε στιγμή να κοιτάζει τα πρόσωπα ( ; ) των υπολοίπων.

Πειθήνιοι, μα συνάμα ανίεροι, ακόλαστοι, σαν τα μοχθηρά πλάσματα που είχε αφήσει πίσω του.

 

Όσο η θέα της όμορφης κοκκινομάλας που πλέον ισορροπούσε τη ζωή της σε ένα τεντωμένο σκοινί τον παρηγορούσε, άλλο τόσο τον τρόμαζε.

Κάποτε τη νιότη της ξεπούλαγε στα πλήθη, μα ποια τον άθλιο γέρο που την πόθησε, τον βύθισε στη λήθη;

Τα λόγια μιας μηχανικής νοημοσύνης (Kai) του θύμισαν όσα είχε μάθει από τον μεγάλο δάσκαλο.

Η πιο αγνή οπτασία, η πιο αδικημένη από τη μοίρα, γδυμένη από το φως της νιότης της, με το ανίερο άνθος της να πάλλεται, παγιδευμένη στην αντίστασή της, σαγινευτική και υπέροχη όσο τίποτε άλλο στη μάταια τούτη Γη, που αποζητάει μοναδική ακτίδα της αγάπης ενός μοναχικού αγοριού, ενός καλόγερου που θα πετούσε τα ράσα για να λουστεί στον καταρράχτη μιας αθωότητας που αργά και βίαια πεθαίνει...

Αυτή (Sora naegino) θα είναι το τέλος του, το ξέρει.

 

Μην ξέροντας πως να την προσεγγίσει, πόσο μάλλον να την κατηγορήσει ευθέως για την απελευθέρωση μιας ψυχής αμαρτωλής, γερασμένης και βρώμικης, αποφασίζει να εκφραστεί με το μοναδικό τρόπο που γνωρίζει.

Ανοίγει το μαύρο βιβλίο που μονίμως κρατάει μαζί του, και απαγγέλει:

 

Ω μούσα της καρδιάς μου, που τρέχεις στα παλάτια,

Θα 'χεις, σαν ο Γενάρης του Βοριά λύσει τ' άτια

και με τις μαύρες πλήξες νύχτες με χιόνια ερθούν,

δαυλό, τα μελανά σου πόδια να ζεσταθούν;

 

Και θα σου αναθερμάνουν τους ριγηλούς τους ώμους

οι αχτίδες που θα ρίχνουν στο τζάμι σου τ' αστέρια;

Και νιώθοντας της πείνας, φτωχή μου, εσύ, τους τρόμους,

χρυσάφι θα μαζέψεις απ' τα γαλάζια αιθέρια;

 

Αχ, πρέπει το ψωμί σου κάθε βραδιά να βγάλεις!

Και σαν παπαδοπαίδι το θυμιατό κουνώντας,

χωρίς να τα πιστεύεις, τα Te Deum να ψάλλεις,

 

ή σαν γυμνή χορεύτρα νηστικιά, γελώντας,

το δάκρυ σου να κρύβεις, που αθώρητο αργοστάζει,

για να μπορεί ο χυδαίος μπροστά σου να καγχάζει.


Edited by Kamui, 29 March 2018 - 03:50.

O6rrvsU.jpg


#28 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 29 March 2018 - 07:20

Popuko (Angel.tze)

f66.png

"Ένας αθώος δεν θα τολμούσε να βάλει τέταρτη ψήφο σε κάποιον κατά την διάρκεια μια τόσο ήρεμης ημέρας χρησιμοποιώντας μια τόσο απαράδεκτα σαθρή δικαιολογία όπως έκανε εδώ η Popuko για τον Καπεταν-Πλανήτη."[/center]


Ψήφος η ίδια (Popuko (Angel.Tze)).

"Αχαχαχα, προφανώς δεν μπορείς καν να συγκριθείς με το λαμπρό και καθαρό μου μυαλό, κόκκινο κομμάτι κρέατος", γέλασε καχεκτικά η Popuko. "Το γεγονός οτι ο Στρουμφ (babba) έχει ψήφους αλλά δεν έχει αμυνθεί με οποιονδήποτε τρόπο δεν μου είναι αρκετό! Το σχεδιό μου ήταν να τον κάνω να αγχωθεί πραγματικά μιας και θα είχε, ακριβώωωως όπως εσύ το είπες, 4 ψήφους out of 11 άτομα και ίσως θα μπορούσαμε να αποσπάσουμε πληροφορίες ή έστω να λάβουμε μια αντίδραση". Αναστέναξε.

"Η αλήθεια είναι ότι όντως δεν ξέρω με σιγουριά οτι ο βατρακάνθρωπος (babba) είναι δολοφόνος. Θα μπορούσε να είναι το αυτοκίνητο (kai) ή ακόμη και ο Takao (kamui). Ισχύει όμως ότι, μετά τις τελευταίες εξελίξεις, έχουμε ένα άλλο άτομο που κλαψουρίζει εκεί πέρα (aereon) και αυτό μου δίνει χαρά. Κάπως κινούνται τα πράγματα. Αφήστε που έχει και κανονικότατο κίνητρο.
Λέω να ποντάρω στον Βρακιά μετά, αφού θα έχουμε ξεκαθαρίσει με το σίγουρο δόλωμα", είπε η Popuko, περήφανη για την επιλογή λέξεων που έκανε και για την κουλ ατάκα στο τέλος.


1515226790450.gif

Η Popuko επέστρεψε στον παλιό, γλυκό της εαυτό αφού είχε πλέον ξαλαφρώσει. "Pipimi, σ'ευχαριστώ για την υποστήριξή σου!", τσίριξε προτού την κοπανήσει απ'την αγάπη της.

Edited by Angel.tze, 29 March 2018 - 07:20.

8J90AKf.jpg

that's a dude!


#29 Babba

Babba

    AWMN member!

  • Members
  • 548 posts

Posted 29 March 2018 - 08:37

dicaprio-is-ott-van-a-bolygo-kapitanya-f

Captain Planet (Babba)

 

                                                                                                                  

"Αυτο ειναι ανηκουστο!! Απο που και ως που με υποπτευεστε κυριε Captain ?? Εχετε καποια στοιχεια εναντιον μου ?? Ειναι πολυ αδικο!! Καταρχας για ποιο λογο να ειμαι εγω υποπτη απο τη στιγμη που ΔΟΥΕΛΕΥΩ εδω?? Αυτη τη στιγμη μαλλον εχασα τη 2η δουλεια μου και χρειαζομαι πολυ τα χρηματα για να αγορασω εξοπλισμο για να προπονουμαι μονη μου.

Δεν με ξερετε γι αυτο και βγαζετε συμπερασματα που δεν ισχυουν! Εγω αγαπω ολον τον κοσμο και δεν εχω πειραξει ποτε μου ουτε μυγα!!! "

 

Η Sora ενιωσε την αγανακτηση και το φοβο να την πνιγουν και ξαφνικα ενας κομπος στο λαιμο της την εκανε να βαλει σιωπηλα τα κλαμματα.

 

 

"Α-αααργησα να να να μιλησω (σνιφ) α-απο το σσσοκ για την φ-φρικτη αυτη δο-δολοφονια" ειπε με λυγμους..

"Σαν παρακαλω" πηρε μια βαθια ανασα και συνεχισε "Σας παρακαλω να με πιστεψε τε. ΕΙΜΑΙ ΑΘΩΑ" φωναξε.

 

Η ψηφος μου παει στον Καπεταν Πλανητη (Babba) γιατι ηταν ο πρωτος που ετρεξε να κατηγορησει καποιον μαλλον για να καλυψει τα μουτρα του! Βεβαια εχω και τις υποψιες μου για το ξανθο αιμοσταγες νιανιαρο διπλα μου (Angel.Tze) αλλα θα το σκεφτω κι αλλο αργοτερα...

 

Μισό λεπτό να μετρήσουμε τα φάουλ.

Όλο πάθος πριν τον φόνο, μουγκαμάρα μετά το φόνο μέχρι κάποιος να την κοιτάξει, απόγνωση οργή και θυμό γιατί κάποιος την κοίταξε (φαντάσου να την ψήφιζε κιόλας) και εκδικητική ψήφο στον τύπο με τις περισσότερες ψήφους πετώντας και μια σποντούλα στο δεύτερο ρεύμα μπας και δε μας κάτσει το πρώτο (ψήφος χωρίς ενοχές και προετοιμασία για την επόμενη). 

 

Sora(Aeron) απογοήτευσες αυτόν τον πλανήτη. Όντως σου μίλησα χωρίς στοιχεία, αλλά μόλις μου έδωσες άφθονα. Είσαι ακόμα πιο ύποπτη κι απ' το αλλοπρόσαλλο ενοχλητικό μικρόβιο (Angel.tze) που αλλάζει ψήφους κάθε πέντε λεπτά, λέει ότι να 'ναι και θεωρεί ότι ένας τύπος που μίλησε ήδη 5 φορές με σεντονάκια "δεν έχει αμυνθεί". 


Edited by Babba, 29 March 2018 - 08:37.

Χωρίς Παλέρμο,

δεν έχει υπογραφή.


#30 OdyMonaxos

OdyMonaxos

    It's nothing personal

  • Members
  • 623 posts

Posted 29 March 2018 - 11:19

T8qvr9v.jpg

 

Rubel εκτός συνόρων,

Louvre εντός συνόρων

 

Θα μπορούσε κανείς να πει πως εργάζομαι σε πρακτορείο με ξανθιές... Κι αυτές οι ξανθιές είναι αρκετά καπάτσες μερικές φορές. Κρίμα που άλλες κοπέλες εδώ δεν ακολουθούν το παράδειγμα της Popuko

 

Captain Planet, Franka, φαντάζεστε να σπάει πλάκες μαζί μας η Sora; Δεν το πιστεύω, αλλά θα μου καθόταν βαριά μια φάρσα τόσο νωρίς στη βραδιά

 

Sora, αν δεν έχετε όρεξη για την κρεμάλα, μπορείτε πάντα να υποβάλετε αίτηση για την οργάνωση όπου δουλεύω. Τα καθήκοντα είναι ίδια, αλλά μόνο στοχεύουμε σε τέρατα





Also tagged with one or more of these keywords: παλερμο, αθώοι, δολοφόνοι, καζίνο και τζόγος, ιστορία από τις λίγες, ΜΟΝΟ MONOGATARI, ο guns είναι filthy casual