Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 3 votes

Κοινωνικό Μέρισμα Manga 2018 - Οι μεγάλοι νικητές


  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#1 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 10 February 2018 - 20:11

Sit1qcW.jpg

 

 

Όπως σας υποσχεθήκαμε, η μεγάλη κλήρωση έγινε και χωρίς πολλά πολλά σας παρουσιάζουμε τους νικητές!

 

 

qwVG8OA.jpg?1

 

 

 

 

1ος Νικητής : teo13 The Ghost In The Shell Deluxe Complete Boxset

 

 

DBu3GAL.jpg

 

 

2ος Νικητής : jeffhardy Revolutionary Girl Utena Complete Deluxe Boxset

 

 

 

O8qPJDz.jpg

 

 

 

3ος Νικητής : The Gunsmasha Uzumaki (3-in-1 Deluxe Edition)

 

 

 

xGRDFq3.jpg

 

 

 

 

Αν είστε Αθήνα, στείλτε ένα pm σε μένα ή στον Hazuki για να σας τα δώσουμε χέρι με χέρι. Οι εκτός Αθηνών να μας στείλουν pm με τη διεύθυνσή τους.

 

Επίσης, αν οι νικητές θέλουν να ανταλλάξουν μεταξύ τους τα δώρα σαφώς μπορούν να το κάνουν, απλά ειδοποιήστε μας για να γνωρίζουμε ποιός παραλαμβάνει τί και πού.

 

 

Σας ευχαριστούμε πολύ για τη συμμετοχή και συγχαρητήρια στους νικητές! Ελπίζουμε να απολαύσουν τα δώρα τους!

 

The aNiMe//GR Team

 


xbJ3b2w.jpeg


#2 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 10 February 2018 - 20:15

Congrats στους νικητές. :riiight:

 

ΝΑ ΤΑ ΔΙΑΒΑΣΕΤΕ ΓΟΜΑΡΙΑ!  :chigau:  :8):


rsrGbGx.gif

#3 OdyMonaxos

OdyMonaxos

    It's nothing personal

  • Members
  • 623 posts

Posted 10 February 2018 - 20:19

Κάτσε, τι εννοείς πως δεν κέρδισε ο Black Kaiser χωρίς καν να ποστάρει;! I thought it was all part of his plan!!!

 

Να τα χαρείτε παίδες, και ειδικά εσύ, Tsunmasha, που μπήκες τελευταία στιγμή :P Πλάκα πλάκα απ' τα τρία το Uzumaki θα μου φαινόταν το πιο ενδιαφέρον πάντως

 

 

Έπρεπε να 'χα γράψει και ποστάρει για τη 2η και την τελευταία σεζόν του Μονογκάταρι πριν λήξει η προθεσμία :P



#4 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 10 February 2018 - 20:32

Kαλα έτσι κιαλιώς τυχαίο ήτανε...αφου κερδισε κιο τζεφ με λίγους "λαχνους", για κάποιο λόγο περίμενα να κέρδιζαν αυτοι με τα περισσότερα ποστς των ημερών... γενικα δεν πολύ έπιασα ποτέ το σύστημα των λαχνών αλλά δεν πειράζει!

Omedetou gozaimasu! όπως και να χει και καλό διάβασμα παίδες ^^ :D  :8):  σε καλή μεριά !  :riiight:


フカフカ

#5 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 10 February 2018 - 21:05

Καλοδιάβαστα παιδιά.

Jeff ο πιο τυχερός!!

ySss0UF.jpg


#6 TheGunsmasha

TheGunsmasha

    Μεθυσμένο τζίνι

  • Members
  • 548 posts

Posted 10 February 2018 - 21:28

Όλε! Η αλήθεια είναι πως όποιο και αν κέρδιζα από τα 1&3, δεν θα με χάλαγε, αν και προτιμούσα την Πρόεδρο. Εγώ μένω Πάτρα, οπότε θα τα πούμε από pm για τα διαδικαστικά, μιας και είμαι πολύ σκράπας από ταχυδρομεία.

 

Μπράβο στα παιδιά για την νίκη επίσης! Προφανώς το ποστ μου που κέρδισε θα ήταν η απάντηση μου στο τιτανομέγιστο ποστ του Ody στον οδηγό του monogatari, το νιωθώ, xD!


a9bb424676cde0a810baad4738abdc507ea343bb


''Anime characters are like actors nowadays. Φοράνε νέες περούκες και glitter και παίρνουν ρόλους και σ'άλλες σειρές.''

-Ένας σοφός πρίγκιπας

''Πάντως βλέπω τις υπογραφές και για πρώτη φορά ο Guns φαίνεται να έχει superior taste απο θέμα εμφάνισης μόνο, για χαρακτήρες δεν ξέρω.''

-Kai, 6//11/2018


#7 TheGunsmasha

TheGunsmasha

    Μεθυσμένο τζίνι

  • Members
  • 548 posts

Posted 10 February 2018 - 21:31

Διπλό ποστ για να γίνω εριστικός!

 

Youtube Video

 

Μην με λιθοβολήσετε. Η ιδέα ήταν του Ody!


a9bb424676cde0a810baad4738abdc507ea343bb


''Anime characters are like actors nowadays. Φοράνε νέες περούκες και glitter και παίρνουν ρόλους και σ'άλλες σειρές.''

-Ένας σοφός πρίγκιπας

''Πάντως βλέπω τις υπογραφές και για πρώτη φορά ο Guns φαίνεται να έχει superior taste απο θέμα εμφάνισης μόνο, για χαρακτήρες δεν ξέρω.''

-Kai, 6//11/2018


#8 OdyMonaxos

OdyMonaxos

    It's nothing personal

  • Members
  • 623 posts

Posted 10 February 2018 - 21:55

Όλε! Η αλήθεια είναι πως όποιο και αν κέρδιζα από τα 1&3, δεν θα με χάλαγε, αν και προτιμούσα την Πρόεδρο. Εγώ μένω Πάτρα, οπότε θα τα πούμε από pm για τα διαδικαστικά, μιας και είμαι πολύ σκράπας από ταχυδρομεία.

 

Μπράβο στα παιδιά για την νίκη επίσης! Προφανώς το ποστ μου που κέρδισε θα ήταν η απάντηση μου στο τιτανομέγιστο ποστ του Ody στον οδηγό του monogatari, το νιωθώ, xD!

 

Σταμάτα να φαντασιώνεσαι τη Hanekawa ρεεεεεε. Πως τολμάς και την μπερδεύεις με την Ταγματάρχη;!

 

Δεν ανησυχώ πάντως, είμαι σίγουρος πως πάνω στο πανηγυρικό μεθύσι σου θα σε πάρουν τα ζουμιά και μες στη συγκίνηση θα δωρίσεις το Uzumaki στο Ίδρυμα Roy Mustang, προς τιμήν του αδικοχαμένου ήρωα... του οποίου τυγχάνει να είμαι πρόεδρος



#9 TheGunsmasha

TheGunsmasha

    Μεθυσμένο τζίνι

  • Members
  • 548 posts

Posted 10 February 2018 - 22:02

 θα δωρίσεις το Uzumaki στο Ίδρυμα Roy Mustang, προς τιμήν του αδικοχαμένου ήρωα... του οποίου τυγχάνει να είμαι πρόεδρος

 

Doesn't ring a bell. Nope.


a9bb424676cde0a810baad4738abdc507ea343bb


''Anime characters are like actors nowadays. Φοράνε νέες περούκες και glitter και παίρνουν ρόλους και σ'άλλες σειρές.''

-Ένας σοφός πρίγκιπας

''Πάντως βλέπω τις υπογραφές και για πρώτη φορά ο Guns φαίνεται να έχει superior taste απο θέμα εμφάνισης μόνο, για χαρακτήρες δεν ξέρω.''

-Kai, 6//11/2018


#10 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 10 February 2018 - 23:39

Συγχαρητηρια στους νικητες! Εφυγε και το αγχος απο πανω μου επιτελους :riiight: xD

 

Παντα τετοια, περιμενουμε και του χρονου!

 

α και καλη αναγνωση


8J90AKf.jpg

that's a dude!


#11 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,264 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 11 February 2018 - 09:33

Συγχαρητήρια. Στις κληρώσεις είμαι άτυχος γενικώς οπότε είπα να συμμετέχω τελικά χωρίς επιβαρυνση.
Την Utena δεν μου πάει να τη διαβάσω scanlated.

#12 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 11 February 2018 - 14:13

Εύχομαι πραγματικά να είχαν κερδίσει όλοι.
Στεναχωρήθηκα που δεν πήρε ο Petran την Utena. Όταν ψάρευα μέσα στο μπωλ με τα χαρτάκια ευχόμουν να πιάσω τον Petran αλλά μου την έφερε ο jeffhardy, ο οποίος όντως στάθηκε ο υπερτυχερός της χθεσινής βραδιάς :P

 

Για να διευκρινίσω, η κλήρωση έγινε ως εξής. Ο κάθε ένας είχε τόσα χαρτάκια όσα οι λαχνοί του και αφού ανακατεύτηκαν όλα επιμελώς και από μένα και από τον Hazuki μπήκαν σε ένα μπωλ από το οποίο ψάρεψα με κλειστά τα μάτια τρία χαρτάκια ενώ επέβλεπε σαν αυστηρός τιμωρός από πάνω μου ο Hazuki XD

 

Πείτε μας αν σας άρεσε η όλη φάση, αν θέλετε να το ξανακάνουμε και αν έχετε και κάποια άλλη ιδέα για διαγωνισμό που θα μπορούσαμε να κάνουμε στο μέλλον!


xbJ3b2w.jpeg


#13 pasxaleas

pasxaleas

    Smell the bunny

  • Members
  • 860 posts

Posted 11 February 2018 - 14:33

Συγχαρητήρια στους νικητές και καλοφάγωτα.Ωραίος ο διαγωνισμός όρεξη να έχετε να ξανακάνετε δεν νομίζω να έχει κανένας πρόβλημα για free stuff ειδικά αν είναι και καλοδιαλεγμένα.


                                                                                                                                                09pntFA.png?1


#14 TheGunsmasha

TheGunsmasha

    Μεθυσμένο τζίνι

  • Members
  • 548 posts

Posted 11 February 2018 - 14:39

Είμαι από touchscreen και μου πήρε πως το βαθμολογησα με 1/5 αστέρια! Δεν μπορώ να το αλλάξω! Τώρα και αν είμαι εριστικός.

Εγώ έχω κάποιες προτάσεις για δώρα.

1) Blue-Ray ολες τις σεζόν του monogarari. Θα πινασετε κάποια χρόνια αλλά το αξίζουν.

Αυτό για τωρα. Θα επιστρέψω αργότερα με άλλες αντικειμενικές προτάσεις.

a9bb424676cde0a810baad4738abdc507ea343bb


''Anime characters are like actors nowadays. Φοράνε νέες περούκες και glitter και παίρνουν ρόλους και σ'άλλες σειρές.''

-Ένας σοφός πρίγκιπας

''Πάντως βλέπω τις υπογραφές και για πρώτη φορά ο Guns φαίνεται να έχει superior taste απο θέμα εμφάνισης μόνο, για χαρακτήρες δεν ξέρω.''

-Kai, 6//11/2018


#15 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 11 February 2018 - 14:43

Βεβαίως, κοίτα υπάρχει μια αλλαγή στα δώρα θα σου στείλω μία πίτα γύρο με μπόλικο τζατζίκι και θα κρατήσω για μένα το Uzumaki.

Συνέχισε έτσι και θα σου στείλω μόνο το τζατζίκι ή την πίτα αναλόγως τα ψιλά μου! :slash:  :slash:  :slash:


rsrGbGx.gif