Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo

  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#16 jokoball1

jokoball1

    Starting...

  • Members
  • 2 posts

Posted 24 May 2014 - 02:15

sao :)



#17 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1,194 posts
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Posted 31 May 2014 - 11:49

Δεν κάνω καλοκεντημένο σεντονάκι, αλλά αν υπάρχει κάτι που πραγματικά μου έμεινε αυτή την σαιζόν, που με συντρόφευσε στα καλά και τα κακά, που μου κράτησε το χέρι όταν ήμουν σε στιγμές απόγνωσης και απομόνωσης στο χωριό, που προσφέρθηκε να κάνει μια προσπάθεια να μου φτιάξει το κέφι, και που έκατσε να ακυρώσει τις θεολογικές ανησυχίες που ποτέ δεν είχα είναι το *τυμπανοκρουσίες*:
SAINT
ONII
SAN

(saint young men)

 

Εντάξει, αγάπη το συγκεκριμένο. Φυσίκα και δεν αγνοώ άλλες τρομερά αξιόλογες δουλειές όπως το Utakoi, το Hyouka, το Joshiraku κτλ κτλ, αλλά το Saint Young men μίλησε στην καρδιά μου και όσες φορές και να το δώ θα γελάσω και θα το απολαύσω.

 

Συμπαθέστατοι και ο Βούδας, και ο Ιησούς, με υπέροχα αστεία και έξυπνο χιούμορ, που με έκαναν να διαβάσω και το manga και να μη μου φτάνει. Give us moaaar please ;-;

 

Btw the Jesus fanclub is a thing now Oh wai-



#18 TheGunsmasha

TheGunsmasha

    Μεθυσμένο τζίνι

  • Members
  • 548 posts

Posted 31 May 2014 - 15:15

To Shin sekai yori μόνο αδικείται τελικά. Το είδα και είναι εξαιρετικό. Είναι κρίμα που δεν το είδα πιο πριν, το hyouka είναι καλό αλλά το yori το πάει σε άλλο επίπεδο.

Δεν θα βγεί που δεν θα βγεί, ας είναι το hyouka αλλά είναι κρίμα.

 

ΛοΛ, Ιri δεν είχα δεί το δικό σου comment. Να στρωθείς να το δεις..


a9bb424676cde0a810baad4738abdc507ea343bb


''Anime characters are like actors nowadays. Φοράνε νέες περούκες και glitter και παίρνουν ρόλους και σ'άλλες σειρές.''

-Ένας σοφός πρίγκιπας

''Πάντως βλέπω τις υπογραφές και για πρώτη φορά ο Guns φαίνεται να έχει superior taste απο θέμα εμφάνισης μόνο, για χαρακτήρες δεν ξέρω.''

-Kai, 6//11/2018


#19 Duderlady

Duderlady

    Anime Newbie

  • Members
  • 34 posts

Posted 31 May 2014 - 23:44

Inferno Cop


pretentious_samurai_zps33c4c09c.jpg

 


#20 VasilissaBlues

VasilissaBlues

    Mangaka!!!

  • Members
  • 10 posts

Posted 07 April 2015 - 17:14

:moeee:Παιδια ένα ηταν το ανιμε φετος που το εβλεπα κάθε πεμπτη μπαμ...Psycho Pass!!!!!!!! love


και εννοείται όχι στο SAO ελεος δηλαδη το χαλασαν τελειως.....