Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία
* * * * * 2 Ψήφοι

.aNiMe//GR 2012/2013 Anime Awards - General Discussion


  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#31 Black Kaiser

Black Kaiser

    You are part of my plan

  • Members
  • 1.289 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 01 Ιούνιος 2014 - 21:15

It is known.



#32 plotolp

plotolp

    Anime Freak

  • Members
  • 364 Δημοσιεύσεις:
  • LocationAthens

Καταχωρήθηκε 01 Ιούνιος 2014 - 21:15

Σε τι επίπεδα κυμάνθηκε η αποχή στο forum μας?



#33 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10.437 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 01 Ιούνιος 2014 - 21:39

Δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να μετρηθεί κάτι τέτοιο. Σίγουρα το ότι ήταν δύο χρονιές μαζί δεν ήταν ότι καλύτερο τόσο σε επίπεδο οργάνωσης όσο και σε επίπεδο συμμετοχής.

Δυστυχώς το forum με το poll function του μας τα χάλασε ελαφρώς.



#34 Vagelio

Vagelio

    Derp

  • Review Team
  • 1.231 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 01 Ιούνιος 2014 - 22:39

Και του χρόνου παίδες με υγεία και χωρίς άλλο Fate/Zero. xD Είπαμε να το ψηφίσετε του αλλάξατε την πίστη.
 

*δεν μπορεί να χωνέψει ότι δεν νίκησε το Hyouka στο Best animation series*

*δεν μπορεί να χωνέψει ότι κέρδισε σε best cast*

Overrated as hell.


Δημοσιευμένη  εικόνα
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.


#35 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10.437 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 01 Ιούνιος 2014 - 22:44

*inb4 Draculino with " Μα αφού είχε το καλύτερο cast πώς να μην κερδίσει? " :8):


*τσιγκλάει χαρούμενα τα μέλη*



#36 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10.437 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 01 Ιούνιος 2014 - 22:59

Double post γιατί τώρα το είδα.
 

Θα καταθέταμε ένσταση για νοθεία μιας και δεν μπορούμε να πιστέψουμε πως τα φίλτατα μέλη μας προτίμησαν έναν υπερφύαλο, φουσκωτό ξανθομπάμπουρα από την χάρη ενός λεπτεπίλεπτου και fabulous πεταλούδου αλλά λυπούμαστε την διοργανώτρια μας και δεν θέλουμε να την ταλαιπωρήσουμε άλλο. O Τρισμέγιστος θα είναι για πάντα νικητής στην "the heart" μας.

Ευχαριστώ πολύ για το consideration στις ευαισθησίες μου καθώς σημαίνει πολλά στην φάση που είμαι τώρα αλλά θέλω να τονίσω κάτι προς όλα τα μέλη.

Ειδικά αυτήν την χρονιά δεν ήμουν μόνο εγώ διοργανώτρια. Πέρα από την φανταστική Review team μας, πέρα από όλους τους moderators και πολλούς χρήστες που έδωσαν ιδέες και tips και feedback είχα πάρα πολύ βοήθεια στην καταμέτρηση και τα οπτικά τζιτζιμπλίκια από Anelis και Black Rock και φυσικά και από την Vagelio. Αν δεν είχα βοήθεια πραγματικά ακόμη θα μέτραγα ψηφαλάκια και θα πάλευα με το φωτομάγαζο.

To ξεκαθαρίζω γιατί πραγματικά  δεν θα ήταν δυνατό να γίνουν τα διπλά βραβεία χωρίς την συλλογική προσπάθεια όλης της κοινότητας και δεν αισθάνομαι άνετα να φαίνεται ότι παίρνω εγώ τα credits με τον χαρακτηρισμό διοργανώτρια.

Από εμένα ένα μεγάλο μεγάλο ευχαριστώ στα υπομονετικά εξυπηρετικά και πρόθυμα παιδιά (όπως πχ τον Hajime που στις 2 η ώρα τα χαράματα έβλεπε μια πανικόβλητη να τρέχει και να ουρλιάζει ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΟ PSD?, ή τα κορίτσια ice hime και mono και Αnelis και Maya που έφτιαχναν λίστες επί λιστών προσπαθώντας να βγάλουν άκρη, ή τους irc θαμώνες μας που έκαναν καίριες παρατηρήσεις). Ευχαριστώ επίσης και όσους έλαβαν μέρος στα awards και μας τίμησαν με την παρουσία τους.

*σκουπίζει μυτούλα από την συγκίνηση*



#37 Black Kaiser

Black Kaiser

    You are part of my plan

  • Members
  • 1.289 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 01 Ιούνιος 2014 - 23:25

 

Ευχαριστώ πολύ για το consideration στις ευαισθησίες μου καθώς σημαίνει πολλά στην φάση που είμαι τώρα αλλά θέλω να τονίσω κάτι προς όλα τα μέλη.
 

 

Μα...μα... δεν αναφερόμουν σε εσένα!

Seriously, μπράβο σε όλο το team τότε παίδες. Η διοργάνωση των βραβείων ήταν πολύ καλή. Πάντα τέτοια.



#38 Stark1st

Stark1st

    I never give up!

  • Members
  • 9 Δημοσιεύσεις:
  • LocationKarakura town

Καταχωρήθηκε 01 Ιούνιος 2014 - 23:26

Hellsing και Fate Zero πήρανε αυτό που αξίζανε.Ένα thumbs up στους έξυπνους διοργανωτές μας hehe :)



#39 neo7101

neo7101

    Starting...

  • Members
  • 54 Δημοσιεύσεις:
  • LocationZion

Καταχωρήθηκε 01 Ιούνιος 2014 - 23:49

Οχι για μενα το Fate Zero πήρε πιο πολλά απ'οτι έπρεπε.... :P


                        see you space cowboy

-----> http://myanimelist.net/animelist/neo7101 <-----

neo7101.jpg
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews


#40 jimop24

jimop24

    Vigilant of The United Mankind

  • Members
  • 250 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 02 Ιούνιος 2014 - 00:13

Και του χρόνου παίδες με υγεία και χωρίς άλλο Fate/Zero. xD Είπαμε να το ψηφίσετε του αλλάξατε την πίστη.
 

*δεν μπορεί να χωνέψει ότι δεν νίκησε το Hyouka στο Best animation series*

 

Αυτο. Ημουν τοσο σιγουρος οτι θα επαιρνε το Best animation series, but nope :P

Το fate/zero πρπ να το ψηφισα κι εγω σε 1-2 αλλα τοσα βραβεια δεν περιμενα. Αναμενομενη νικη του shingeki στα action και του hellsing στα action movies θα ελεγα. Slice of life περιμενα ειτε dansei ειτε hyouka, μεσα επεσα. Sci-fi ηταν κατω του μετριου κατα την γνωμη μου, ισως να πρεπε να το παρει το shinsekai yori (που προσωπικα δεν μ αρεσε αλλα στους τυφλους...). Πολυ καλα οργανωμενο, μπραβο στα παιδια για την δουλεια γτ καλιο αργα παρα ποτε :3 Και του χρονου με Sao 2 *iri banishes him from this world before ending his sentence*


Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από jimop24: 02 Ιούνιος 2014 - 00:15

8w32.jpg


#41 pasxaleas

pasxaleas

    Smell the bunny

  • Members
  • 860 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 02 Ιούνιος 2014 - 03:58

Μπράβο σε όλα τα παιδιά για την εξαιρετική δουλειά τους και του χρόνου.


                                                                                                                                                09pntFA.png?1


#42 Six Winged Angel

Six Winged Angel

    Κινητό Spoiler

  • Members
  • 1.906 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 02 Ιούνιος 2014 - 12:46

>aku no hana

 

>best drama

 

για κάθε θέση που παίρνει το λουλούδι του κακού αξίζουν 5 extra θέσεις στο fate/zero :P /le h8r

 

Συγχαρητήρια στους διοργανωτές που έφεραν εις πέρας το εγχείρημα των διπλών βραβείων με εξαιρετικό αποτέλεσμα! Και του χρόνου με υγεία και πολύ kill le kill :hehehe:


Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από Six Winged Angel: 02 Ιούνιος 2014 - 12:47


#43 Toriko

Toriko

    Toriko

  • Members
  • 708 Δημοσιεύσεις:
  • LocationFUCKING SPACE!!!

Καταχωρήθηκε 02 Ιούνιος 2014 - 13:04

Προφανως και θα κερδιζε ο Dio :P


header.jpg?t=1485907896


#44 Snape

Snape

    The Brazilian

  • Members
  • 64 Δημοσιεύσεις:
  • LocationΣτην Ταράτσα

Καταχωρήθηκε 14 Ιούνιος 2014 - 12:13

Σοβαρά βγήκε best female lead η Tomoko όταν στην κατηγορία υπήρχε η Koto? :hahaha:

Moυ άρεσε η ανατροπή στο Best Antagonist! Αν κι εγώ είμαι fan του Fempto :thumbup:

Το δάκρυ μου τρέχει κορόμηλο για το Best Non Human Character.. Μα πως γίνεται να μην ψηφίσεις αυτά τα αξιολάτρευτα ξωτικά από το Jinrui wa Sutai Shimashita?!?!

Δεν θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο με το σχόλιο σου Vagg.
 


Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από Snape: 14 Ιούνιος 2014 - 12:27


#45 Vagelio

Vagelio

    Derp

  • Review Team
  • 1.231 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 17 Ιούνιος 2014 - 00:01

Το kyousogiga παίρνει hidden treasure achievement στα awards Suneipu. Από τις πλέον υποτιμημένες σειρές T^T


Δημοσιευμένη  εικόνα
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.