Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία
* * * * * 3 Ψήφοι

Love Stage!!

yaoi 2014

  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#1 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1.194 Δημοσιεύσεις:
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Καταχωρήθηκε 30 Μάρτιος 2014 - 16:58

~Love Stage~

tumblr_inline_n2pwedL3YO1rn79qr.png

*διάσημο είδωλο συναντά νεαρή κοπέλα που τελικά αποδεικνύεται πως είναι ότακου*

 

"Plot"

Όλα ξεκινούν από ένα διαφημιστικό πολύ πολύ παλιά, όπου αναπαριστά έναν γάμο, αλλά ξαφνικά εμφανίζεται μια απρόσμενη δυσκολία και ο μικρούλης Izumi αναγκάζεται να πάρει τον ρόλο της μικρής κοπέλας που πιάνει την ανθοδέσμη.

Μετά από 10 χρόνια λοιπόν, η εταιρία αυτή, ζητά μια ακόμα αναπαράσταση του διαφημιστικού, με τους ίδιους ηθοποιούς, αλλά μεγαλύτερους αυτήν την φορά. Εκεί λοιπόν, συναντά το αγοράκι το οποίο τον είχε βοηθήσει να ξεπεράσει το άγχος του την πρώτη φορά, και το οποίο τον έχει ερωτευθεί, πιστεύοντας πως είναι κοπέλα.

 

LbPofh2.jpg


Characters

 

Όσον αφορά τους χαρακτήρες τώρα, έχουμε τον πρωταγωνιστή Sena Izumi (φωνή: Yonaga Tsubasa (ο Nagisa του Free! (!!!))), ο οποίος είναι 18 (και μοιάζει για 10 ακχεμ)  και ανήκει σε μια οικογένεια που ασχολείται ολόκληρη με τον χώρο της δημοσιότητας,έχοντας έναν πατέρα τραγουδιστή, μια μητέρα ηθοποιό και έναν αδερφό που κάνει τα πρώτα φωνητικά για μια διάσημη boy band.

Παρ΄όλα αυτά όμως, ο Izumi σιχαίνεται αυτόν τον τρόπο ζωής, και προτιμά να αφοσιώνεται στο όνειρο του να γίνει mangkaka και να φτιάξει μια σειρά όσο καλή όσο αυτήν στην οποία παίζει η αγαπημένη του Lalalulu (ναι, καλά το μαντέψατε, λολι με φουντωτά μαλλιά που πολεμάει το κακό είναι)

 

Έπειτα, έχουμε τον Ichijou Ryouma (φωνή: Eguchi Takuya), ο οποίος είναι το ερωτοχτυπημένο της υπόθεσης. Δεν έχουμε πολλές πληροφορίες για την ζωή του ή το παρελθόν του, πέρα απ'το ότι είναι συμφοιτητής του Izumi, και ένα απ'τα διασημότερα teen idol της Ιαπωνίας εκείνη την περίοδο.

 

tumblr_n1miukxZsi1tu3gdzo1_500.png

αυτογνωσία το παιδί μας

 

Τα λοιπά

 

Την σκηνοθεσία την έχει αναλάβει ο Kasai Kenichi, καθώς το studio το οποίο προσφέρθηκε να δώσει ζωή (πς) σε αυτήν εδώ την σειρά είναι η J.C. Staff, και η ορίτζιναλ creator είναι η Eiki.

Η σειρά αναμένεται να βγει τον Ιούλιο, καθώς και θα υπάρχει και ένα OVA το οποίο θα έχει το κεφάλαιο 16 ονομαζόμενο Amusement Theme Park double date (τα συμπεράσματα δικά σας).

 

Το σχέδιο, αν και εμένα προσωπικά δεν μου άρεσε, στο manga υποφερότανε, τώρα στο άνιμε το τερμάτισαν τελείως. Όσο αντοραμπλ και γλυκούλης και να είναι ο Izumi, δεν μπορώ να πω πως δεν μου περνάει μικρές ανατριχίλες όταν τον σκέφτομαι σε yaoi.

Υπεύθυνη για αυτό είναι η Tsuda Mikiyo. 

 

tumblr_n2ruqx5yxl1spzna1o1_500.gif

*το βλέμμα του πόθου*

 

Να σημειωθεί πως το manga ήταν άκρως φιλοσοφικό και βαθύ, καθώς έθετε τις μεγάλες ερωτήσεις, οπότε πρέπει να περιμένουμε κουλτούρα:

tumblr_my7abgSsLS1qc901zo2_500.png

 

 

Το PV:

Youtube Video

(εδώ και με υπότιτλους)

 

tumblr_n2qprxj3up1rnbh24o1_500.gif


Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από Keito: 30 Μάρτιος 2014 - 22:05


#2 Vagelio

Vagelio

    Derp

  • Review Team
  • 1.231 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 30 Μάρτιος 2014 - 17:32

Oh mai gawd, they got nipples!

Εξαίσια παρουσίαση Keito, νομίζω πως απέδωσες πλήρως την σαπίλα από την οποία περικλείεται η σειρά. Ανυπομονώ να βγει <3


Δημοσιευμένη  εικόνα
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.


#3 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1.194 Δημοσιεύσεις:
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Καταχωρήθηκε 30 Μάρτιος 2014 - 19:06

Oh mai gawd, they got nipples!

Εξαίσια παρουσίαση Keito, νομίζω πως απέδωσες πλήρως την σαπίλα από την οποία περικλείεται η σειρά. Ανυπομονώ να βγει <3

Thanks και ναι!! Πρωτοτυπία στον χώρο των yaoi άνιμε! 



#4 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10.437 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 30 Μάρτιος 2014 - 22:05

Από όσο το θυμάμαι το συγκεκριμένο ήταν adorable.Δεν θυμάμαι να είχα πάρει vibe 10χρονου παντως. Εκτός και αν θυμάμαι λάθος αλλά μου κάνει εντυπωση γιατί ειδικά σε ότι έχει σχέση με παιδιά Like characters είμαι πολύ ευαίσθητη.



#5 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1.194 Δημοσιεύσεις:
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Καταχωρήθηκε 30 Μάρτιος 2014 - 22:10

B...b...but he looks so young ;-;

Spoiler:



#6 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10.437 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 30 Μάρτιος 2014 - 22:23

Νταξει είναι λίγο αδυνατούλης....Still better than Ayase on Okane Ga nai, and Hoshino Lily's shotas.

Eχω θεσει τον πήχη πολύ χαμηλά ή είναι η ιδέα μου; Τ_Τ



#7 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1.194 Δημοσιεύσεις:
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Καταχωρήθηκε 30 Μάρτιος 2014 - 22:25

Καλά βρε συ, του okane ga nai ούτε για 10 δεν πέρναγε :P Ακόμα πιο μικρό φαινόταν :hahaha:


Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από Keito: 30 Μάρτιος 2014 - 22:25


#8 LuluChan92

LuluChan92

    Lulu the Berserker

  • Members
  • 519 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 21 Μάιος 2014 - 21:22

Να σημειωθεί πως το manga ήταν άκρως φιλοσοφικό και βαθύ, καθώς έθετε τις μεγάλες ερωτήσεις, οπότε πρέπει να περιμένουμε κουλτούρα:

tumblr_my7abgSsLS1qc901zo2_500.png

 

 Keito, μ' αυτό το σχόλιο με τερμάτισες, να το ξέρεις!!!

Ως εκ θαύματος έχω καταφέρει με τα πολλά να είμαι up-to-date με το συγκεκριμένο έργο τέχνης--ΑΧΕΜ, manga ήθελα να πω... Δε ξέρω αν φλέγομαι να δω τι θα γίνει με το anime, βασικά το τελευταίο plot twist στο manga μου 'πεσε λίγο βαρύ... Αλλά ευελπιστώ σε ξεκαρδιστικά sex scenes!!! Και φυσικά ΟΛΑ τα χιουμοριστικά σκετσάκια που 'χουν παιχτεί ΣΥΝ έξτρα χρόνο για το ζευγάρι του spin-off, Back Stage!!

 

BL GODS, WORK YOUR MAGIC!!!  :hehehe:


Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από LuluChan92: 21 Μάιος 2014 - 21:26


#9 ice_hime

ice_hime

    and the livin's (not) easy

  • Moderators
  • 1.396 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 30 Μάιος 2014 - 14:23

Youtube Video



#10 eleospleon

eleospleon

    Anime Fan

  • Members
  • 169 Δημοσιεύσεις:
  • LocationΘεσσαλονίκη (προς το παρόν)

Καταχωρήθηκε 30 Μάιος 2014 - 15:08

:x3: 10 μέρες μείνανε μόνο :yahoo: :kyaaa:


ezgif-save.gif


#11 Tristessa

Tristessa

    putting the fun in funeral

  • Moderators
  • 989 Δημοσιεύσεις:
  • LocationAtelier BOZ

Καταχωρήθηκε 30 Μάιος 2014 - 20:58

HBlClBf.gif

Ο DAIGO ΣΤΟ ΡΟΛΟ ΤΟΥ SHOGO! ΟΙ ΠΡΟΣΕΥΧΕΣ ΜΟΥ ΕΙΣΑΚΟΥΣΤΗΚΑΝ!

 

Δεν μου πολυαρέσει το σχέδιο και για κάποιο λόγο δε μπορώ να συνηθίσω τον voice actor του Ryoma, αλλά και πάλι, θα το βλέπω ευλαβικά. Ελπίζω o Rei να'χει αρκετό screen time <3


6dqFccT.gif


#12 Aena

Aena

    Anime Freak

  • Members
  • 284 Δημοσιεύσεις:
  • LocationUp in the sky searching for the brightest star

Καταχωρήθηκε 05 Ιούνιος 2014 - 22:04

Πότε βγαίνει αυτό;; Θυμάμαι ότι έχω ρίξει μια ματιά στο manga.


30w46c0.jpg


#13 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1.194 Δημοσιεύσεις:
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Καταχωρήθηκε 05 Ιούνιος 2014 - 22:32

10 Ιουλίου <:



#14 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10.437 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 05 Ιούνιος 2014 - 22:34

Όχι ακριβώς δέκα μέρες που πανηγύριζε πιο πάνω η eleospleon αλλά οκ θα επιβιώσουμε. xD



#15 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1.194 Δημοσιεύσεις:
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Καταχωρήθηκε 05 Ιούνιος 2014 - 22:35

Μα είναι για να πιάσουν πρώτα οι ζέστες, να μας λιώσει λίγο ο εγκέφαλος, να αρχίζει να στάζει από μάτια/αυτιά, και να έρθει και το Love Stage να χτυπήσει combo και να δέσει το πράμα. 

 

Το καλό πράμα αργεί.

 

Spoiler:





Also tagged with one or more of these keywords: yaoi, 2014