Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo

Η Νύχτα Πέφτει Στην .aNiMe//GR Town: Lab Edition

roleplaying Παλέρμο 2013 Παλέρμο

  • This topic is locked This topic is locked
179 replies to this topic

#16 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 08 September 2013 - 15:28

Ikari Shinji [Ghost Prince]

 

 

*στρέφεται με ένα χαμόγελο προς το μέρος του Gaius και σιγοψιθιρίζει*

 

Shinji.jpg

 

Ευχαριστώ πολύ για τα γλυφιτζούρια, ε-ε-εσένα σε σ-συμπαθώ, φαίνεσαι δ-διαφορετικός απ'τους υπόλοιπους!

 

*ξαναβάζει τα ακουστικά του και καθεται σκυμένος σε μια γωνία στο δωμάτιο*

 


フカフカ

#17 Fallen_Mpougatsa

Fallen_Mpougatsa

    Aku soku zan

  • Members
  • 1,889 posts

Posted 08 September 2013 - 15:37

Himekawa Tatsuya

 

tumblr_mh6kg6n0VL1rqopymo1_500_zps2cd14a

 

*texting, όταν ξαφνικά ακούει μια φωνή να μιλάει για το χτένισμά του. Ακούει...ακούει...*

 

Kappaalphataualphagammarhoalphaphi3AE0_z

 

Αν έχεις πρόβλημα μ'αυτό έχεις πρόβλημα με μένα! Είναι πολύ αντρικό χτένισμα και όλοι πρέπει να το έχουν! Μέχρι και το spirit animal μου έχει pompadour.

Spoiler: bonus pic

Θέλει κότσια χα...; Σου φαίνεται περίεργο το μαλλί μου χα...; Δε θέλω να το ακούω αυτό από έναν άνθρωπο που φοράει ένα αστέρι για πρόσωπο. Πάνε πρώτα να ηχογραφήσεις το "φεγγαράκι μο λαμπρό" και μετά έλα να μου πεις αν είναι περίεργα τα μαλλιά μου.

Φρικιό.

Α ναι...ας κάνει κάποιος κάτι για το φαλακρό εδώ πέρα, μας έχει πρήξει με το κλαψούρισμά του. Γλυφιντζούρια κι αηδίες.


setsaito_zpsbkmhagqd.jpg
_____________

Set by Kai


#18 Vagelio

Vagelio

    Derp

  • Review Team
  • 1,231 posts

Posted 08 September 2013 - 16:59

Laharl Krichevskoy (Vagelio)

409px-D1_Laharl_13_Bust.jpg
 

Όταν η Φλον και η φύλακας των πυλών μου έλεγαν ότι με περιμένει μια μεγάλη πρόκληση στην άλλη πλευρά της πύλης περίμενα να συναντήσω κάτι λιγότερο ...τραγικό. Βιδοκέφαλε, αν δεν έχεις να δηλώσεις τίποτα άλλο τελείωνε και ψόφα από το σπαθί μου, έχω να πω δυο λογάκια στους υπηκόους μου στο κάστρο. 
Πφφφφ τι κατάντια για τον παντοκράτορα του Κάτω Κόσμου. Εγώ, ο Lahalr Krichevskoy αρνούμαι να παρευρίσκομαι σε μαζώξεις παιδόφιλων που παραπλανούν ανήλικα με μάρσμελοους και γλειφιτζούρια!
*αγριοκοιτάει τον Gaius και τον Byakuran*


Posted Image
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.


#19 Theodore :D

Theodore :D

    Tonguepunch my fart box

  • Members
  • 315 posts

Posted 08 September 2013 - 17:03

Mask

yseuvUR.png

 

*κάθεται εδώ και μια ημέρα στην πολυθρόνα, ανάμεσά τους*

 

"...!" είπε, καθώς γύρισε το κεφάλι της, λίγο απογοητευμένη που κανείς δεν φαίνεται να την αντιλαμβάνεται.

 

*εξακολουθεί να κάθεται, απαρατήρητη*



#20 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 posts

Posted 08 September 2013 - 18:56

 

Laharl Krichevskoy (Vagelio)

Πφφφφ τι κατάντια για τον παντοκράτορα του Κάτω Κόσμου. Εγώ, ο Lahalr Krichevskoy αρνούμαι να παρευρίσκομαι σε μαζώξεις παιδόφιλων που παραπλανούν ανήλικα με μάρσμελοους και γλειφιτζούρια!
*αγριοκοιτάει τον Gaius και τον Byakuran*

 

 

God

 

hh76.jpg

 

 

(πετάγεται μέσα στο οπτικό πεδίο του Krichevskoy (Vagelio))

 

Ε, παιδάκι, μην ζηλεύεις και φωνάζεις στα άλλα παιδάκια. Ορίστε, πάρε μερικές καραμέλες για να μην κακιώνεις χωρίς λόγο. Και, ψιτ, που είσαι, φάε αρκετές μπας και πάρεις κανά κιλό γιατί για Παντοδύναμος Παντοκράτορας του Κάτω Κόσμου™ πολύ καχεκτικός μας βγήκες.

 

Εννοώ, είσαι τόσο αδύνατος που σχεδόν μπορεί να σε διαπεράσει εκείνος ο αστείος ο τύπος με το μαλλί "ανοιχτήρι σαμπάνιας" και δεν θα θέλαμε τον Παντοδύναμο Παντοκράτορα του Κάτω Κόσμου™ να πεθάνει καταλάθος από έναν τύπο που προσέχει περισσότερο το εξωτερικό του κεφαλιού του από το εσωτερικό. Χώρια που αν σε πλησιάσει πολύ, μπορεί να πάθεις δηλητηρίαση από την πολλή λακ και επειδή έχεις αδύναμο ανοσοποιητικό να πεθάνεις πριν προλάβουμε να σε σώσουμε.

 

Και ξέρεις, όχι τίποτα άλλο, αλλά θα μας πάρει πολύ εκεί πάνω για να ξαναφτιάξουμε έναν άλλο Παντοδύναμο Παντοκράτορα του Κάτω Κόσμου™ αν μας πεθάνεις πριν την ημερομηνία λήξης σου.



#21 Vagelio

Vagelio

    Derp

  • Review Team
  • 1,231 posts

Posted 08 September 2013 - 20:26

Laharl Krichevskoy

409px-D1_Laharl_05_Bust.jpg
 

Καχεκτικός; Παιδάκι; Για πρόσεχε τα λόγια σου αξύριστο νεκρανάστημα! Σε λίγες δεκαετίες θα είμαι χιλίων τετρακοσίων ετών! Κι εσύ θα είσαι στην ταφόπλακα σε λίγες στιγμές αν ξαναπεταχτείς μπροστά μου!  *βουτάει τα μέντος, τρώει τα μισά και του πετάει στα μούτρα τα άλλα μισά*

Mwahahahahah! Ο παντοκράτορας δεν θα πέσει ούτε από την λακ ενός υπερμεγέθους pompadour, ούτε από ένα ζόμπι που ανεμίζει επιδεικτικά το πιστολάκι του! Τα πιστόλια εξάλλου είναι μόνο για τους αδύναμους, τους άχρηστους και τις μασκότ! Σπαθιά FTW!  *ανεμίζει επιδεκτικά το Laevateinn του*

Εdit για το κεντράρισμα XD


Edited by Vagelio, 08 September 2013 - 20:27.

Posted Image
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.


#22 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 posts

Posted 08 September 2013 - 23:31

God

 

jesus-christ-mormon2.jpg

 

Χιλίων τετρακοσίων χρονών... αχ, τα νιάτα... Όμως, μισό, περίμενε. Ποτέ δεν ήμουν χιλίων τετρακοσίων χρονών γιατί... ΕΙΜΑΙ ΑΙΩΝΙΟΣ, MATHAFACKA!

 

Επίσης, στο συμβόλαιο σου γράφει ρητά ότι απαγορεύεται να πουλάς τσαμπουκά στον εργοδότη σου, οπότε εάν δεν θέλεις να μείνεις ένας άνεργος Παντοδύναμος Παντοκράτορας του Κάτω Κόσμου™, θα σε συμβούλευα να αφήσεις τα πολλά τσαμπουκαλίκια. Έτσι και αλλιώς, φτιάξαμε τον Lucifer™ για να μας πουλάει τζάμπα τσαμπουκά. Εάν χρειαστούμε και δεύτερο για την δουλειά, θα προκηρύξουμε διαγωνισμό για την θέση μέσω ΑΣΕΠ.

 

 Όσο για τα σπαθιά, εάν τα προτιμάς από τα όπλα, τότε δεν υπάρχει πρόβλημα. Όχι τίποτα άλλο αλλά μην βγει και φήμη ότι χαλάμε το χατίρι των εργαζομένων μας.

 

(βγάζει από τον μανδύα του μια ξιφολόγχη και την προσαρμόζει στο .44 Magnum)

 

Ε, ε, πόσο απίστευτο είναι αυτό; Ειδική πατέντα που έφτιαξε αποκλειστικά για τις θεικές μου ανάγκες ο Samuel Colt αυτοπροσώπως.


Edited by Osama Bin Laden, 08 September 2013 - 23:34.


#23 demonicMC

demonicMC

    Anpan Spanking

  • Members
  • 611 posts

Posted 09 September 2013 - 00:38

Makunouchi Ippo

 

MakunouchiIppo_zps7acc1753.png

 

 

Εμφανώς σοκαρισμένος και τρομαγμένος, εντελώς αντίθετα στο πως θα έπρεπε να μοιάζει ένας από τους δυνατότερους Hard-punchers στο κόσμο και διεκδικητής της ζώνης του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος Πυγμαχίας, ο Makunouchi Ippo παρακολουθεί τους παρευρισκόμενους σε αυτό το ανυπόφορο και σκοτεινό υπόγειο ενός σπιτιού. 

 

 

Ε; Εεεεε;! Τι γίνεται εδώ πέρα; Που βρίσκομαι; Τη μια στιγμή θυμάμαι ότι έκανα roadwork με τον coach και τώρα βρίσκομαι εδώ! Ποιοι είστε; Γιατί λέτε ότι θα μας σκοτώσετε; Είναι φάρσα του Takamura-san αυτή;

 

Τέλος πάντων, όποιο και αν είστε, θα με συγχωρέσετε για τους κακούς μου τρόπους. Το όνομα μου είναι Makunouchi Ippo, χάρηκα για τη γνωριμία.



#24 Hana Suzuki

Hana Suzuki

    Bookworm Chick

  • Members
  • 66 posts

Posted 09 September 2013 - 13:19

Nino

 

tumblr_llms8qf3uH1qeu0vro1_500.gif

 

Huh? Έγινε κάτι... Ω ναι...φωτιά...ίσως να είναι...από την Αφροδίτη  :blingeye2:  Αλλά εγώ γιατί κάηκα; Πφφ.

 

Ωωω, είναι πολλοί άνθρωποι εδώ. Πρέπει να ψαρέψω πολύ για όλους. Αλλά ο Kou....πού είναι;  :OMG3:

 

 

Hoshi(redqueen)

 

*ξανακοιταει διπλα του κι δν βλεπει τν αχωνευτο Kou παρα μονο τν αξιολατρευτη Nino-san *
(Τωρα ειναι ευκαιρια μου να τν ριξω ,τωρα που λειπει ο σκατοleech , θα βαλω ολη τν γοητεια μου κι το ταλεντο μου )

Niiiinooooo-sannnn, εισαι καλα? Δεν χτυπησες ετσι?? Μν φοβασαι θα εχεις εμενα διπλα σου τωρα *manly pose*

 

 

 

Ααα, να ο Ηoshi.

 

arakawa_under_the_bridge_nino_(arakawa_u

 

Γεια σου Hoshi, είμαι καλά, εσύ; Είδες πουθενά τον Kou;


Edited by Hana Suzuki, 09 September 2013 - 13:21.

33djz2f.jpg


#25 Duderlady

Duderlady

    Anime Newbie

  • Members
  • 34 posts

Posted 09 September 2013 - 13:23

Suiseiseki

 

*Πηγαινοέρχεται ανήσυχη στο δωμάτιο, εμφανώς ανήσυχη και ταραγμένη*

 

desuworry_zps76eacf50.jpg

 

Πώς βρέθηκα εδώ; desu~

Τι συνέβη; desu~

Πού είναι οι αδερφές μου; desu~

 

-παύση-

 

 *κοντοστέκεται και κοιτάζει με διερευνητικό βλέμμα το περιβάλλον και τους άγνωστους γι'αυτήν ανθρώπους*

 

Κάτι άκουσα για γλειφιτζούρια, desu~


Edited by Duderlady, 09 September 2013 - 13:38.

pretentious_samurai_zps33c4c09c.jpg

 


#26 Vagelio

Vagelio

    Derp

  • Review Team
  • 1,231 posts

Posted 09 September 2013 - 15:05

 

 

 

Επίσης, στο συμβόλαιο σου γράφει ρητά ότι απαγορεύεται να πουλάς τσαμπουκά στον εργοδότη σου, οπότε εάν δεν θέλεις να μείνεις ένας άνεργος Παντοδύναμος Παντοκράτορας του Κάτω Κόσμου™, θα σε συμβούλευα να αφήσεις τα πολλά τσαμπουκαλίκια. Έτσι και αλλιώς, φτιάξαμε τον Lucifer™ για να μας πουλάει τζάμπα τσαμπουκά. Εάν χρειαστούμε και δεύτερο για την δουλειά, θα προκηρύξουμε διαγωνισμό για την θέση μέσω ΑΣΕΠ.

 

 


Laharl Krichevskoy

409px-D1_Laharl_04_Bust.jpg

Λούσιφερ; Άκουσα Λούσιφερ; Χα! Τον Λούσιφερ στο κάστρο μου τον έχω να καθαρίζει τους μπιντέδες 24/7 φορώντας στολή πιγκουίνου! Αυτά παθαίνουν οι διασημότητες που αρνούνται να υπογράψουν το Laevateinn.
Hmmmm... και τώρα που το σκέφτομαι, ίσως να σου πήγαινε κι εσένα μια πιγκουινοστολή *smirkes*

Πέραν αυτού, στο Κάτω κόσμο δεν έχουμε ούτε γραφειοκρατικές μπούρδες, ούτε ασέπ, ούτε άλλα δημόσια εκτρωματικά συστήματα, οπότε κράτα τα αυτά για τους υποτακτικούς σου. Όλα τα λύνουμε, σύντομα, εύκολα και αποτελεσματικά με βία (ofc). Εξάλλου δεν υπάρχει τίποτα πιο ευχάριστο από μια πρόποση με μπύρες ύστερα από λίγη επιτυχημένα εφαρμοσμένη τυρρανία!

*αρπάζει το έξτρα γλειφιτζούρι του Shinji και το σπάει με τα δόντια του για να φανεί μπάνταςς*


Posted Image
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.


#27 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 posts

Posted 09 September 2013 - 15:31

Hmmmm... και τώρα που το σκέφτομαι, ίσως να σου πήγαινε κι εσένα μια πιγκουινοστολή *smirkes*
 

 

 

God

 

tumblr_lj57v5ZPJd1qat9xfo1_500.jpg

 

 

ΧΑ! Σε τσάκωσα βροντόσαυρε! Ξέρεις πως το αποκαλώ εγώ αυτό; Παραβίαση των όρων του συμβολαίου! Για αυτό, όταν με το καλό ξανακατέβεις εκεί κάτω θα σε περιμένει μια έκπληξη, ω πρόωρα συνταξιοδοτημένε χωρίς εφάπαξ και επικουρική Παντοδύναμε Παντοκράτορα του Κάτω Κόσμου™.

 

Και μιας και μιλάμε για εκπλήξεις...

 

(στρέφεται προς την Suiseiseki (Duderlady) εμφανίζοντας ένα γλειφιτζούρι στο χέρι του)

 

Ε, κοριτσάκι, ορίστε ένα γλειφιτζούρι. Παρεμπιπτόντως, θα ήθελες να γίνεις ο Παντοδύναμος Παντοκράτορας του Κάτω Κόσμου™; Πληρώνουμε καλά και πάντα στην ώρα μας.



#28 Duderlady

Duderlady

    Anime Newbie

  • Members
  • 34 posts

Posted 09 September 2013 - 16:47

Suiseiseki

 

 

God

 

Και μιας και μιλάμε για εκπλήξεις...

 

(στρέφεται προς την Suiseiseki (Duderlady) εμφανίζοντας ένα γλειφιτζούρι στο χέρι του)

 

Ε, κοριτσάκι, ορίστε ένα γλειφιτζούρι. Παρεμπιπτόντως, θα ήθελες να γίνεις ο Παντοδύναμος Παντοκράτορας του Κάτω Κόσμου™; Πληρώνουμε καλά και πάντα στην ώρα μας.

 

 

Α-αλήθεια; desu~

Για μένα είναι; desu~

 

rozen1_zpse9c50f0b.jpg

 

*το αρπάζει και τρέχει προς την άκρη του δωματίου*

 

*σταματά σε μια γωνιά και περιεργάζεται τον μουσάτο ξένο με αλαζονικό βλέμμα ενώ γλείφει με άπληστη ικανοποίηση το γλειφιτζούρι*

 

Δεν δέχομαι επαγγελματικές προτάσεις από τιποτένιους αλήτες σαν εσένα! desu~ Ο μόνος τρόπος με τον οποίο μπορείς να συσχετιστείς μαζί μου, είναι να γίνεις υπηρέτης μου! desu~ Αλλά και πάλι, ποιος θα'θελε έναν τόσο άξεστο και ατημέλητο υπηρέτη; desu~

 

*και με μία απότομη κίνηση αποστρέφει το βλέμμα της από πάνω του και σηκώνει ψηλά το κεφάλι, καθώς συνεχίζει να γλείφει άπληστα το γλειφιτζούρι της. tsun~*


pretentious_samurai_zps33c4c09c.jpg

 


#29 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 posts
  • LocationRealm of perdition

Posted 10 September 2013 - 01:00

Lee Eul

Annarasumanarafull579227_zps995ed3bd.jpg

 

Κάθεται σιωπιλός και αγνοεί τις μέχρι στιγμής συζητήσεις, μέχρι που μια συγκεκριμένη παρουσία (Nino) του τραβάει την προσοχή.

Σηκώνεται, περπατάει ήρεμα προς το μέρος της, αδιάφορος για τα περίεργα βλέμματα, και τη ρωτάει:

 

Do you...

 

3_zps689619a6.png


O6rrvsU.jpg


#30 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1,194 posts
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Posted 10 September 2013 - 10:41

Είχε σουρουπώσει πια, και η ένταση δεν είχε πέσει καθόλου. Φιλίες και αντιπαλότητες είχαν ήδη αρχίσει να σχηματίζονται, και που και που όλοι ρίχναν κλεφτές ματιές στους δύο άντρες που τους είχαν μαζέψει στο δωμάτιο.

 

Ο Οkabe που και που μουρμούριζε διάφορα ακατανόητα πράγματα, εμφανώς εκνευρισμένος, και διάβαζε κάτι σημειώσεις, καθώς ο Stein καθόταν κοκαλομένος σε μια καρέκλα, χωρίς να έχει χάσει το τεράστιο χαμόγελο απ’τα χείλη του όυτε στιγμή, και δεν έλεγε κουβέντα.

 

«Για πόση ώρα λέτε να μας κρατήσετε εδώ;» Φώναξε ο Hoshi. «Δεν πρόκειται να σας δώσουν λεφτά οι θαυμαστές μου για να με απελευθερώσετε, αν δεν τους ενημερώσετε! Είμαι σίγουρος πως θα τρεξ-»

Πριν ολοκληρώσει την πρόταση του ο Hoshi, ο Himekawa πετάχτηκε μπροστά του:

 

«Μην τον ακούτε τον αστερούλη, αν κρίνω από τις μελωδίες που έκραξε σήμερα, δεν πρόκειται ποτέ να σας δώσουν ένα ικανοποιητικό ποσό. Τι λέτε λοιπόν να κάνουμε αυτό που είπα πριν. Σας άρεσε δεν σας άρεσε; Θα μπορέσετε και να αγοράσετε καινούργιες ρόμπες.»

 

«Φίλε μου, σίγουρα έχεις λεφτά; Εγώ νομίζω πως μας κοροιδεύεις. Να, ξέρεις, οι λεφτάδες, πάνε σε κομμωτήρια όταν χρειάζεται... Δεν είναι ανάγκη να μας το κρύβεις και να προσποιείσαι πως σ’αρέσει το κουρεμά σου.»

Απάντησε ο Ross.

 

«!» αναφώνησε πάλι η μάσκα, σηκώθηκε από τον καναπέ που καθόταν και έπιασε τον ώμο του Himekawa δείχνοντας του πως πρέπει να διατηρήσει την ψυχραιμία του.

 

Πριν προλάβει να δημιουργηθεί φασαρία, ο Franken Stein σηκώθηκε απ’την καρέκλα του.

 

Franken Stein

PR4YvpC.jpg?1

 

Χαίρομαι να σας βλέπω όλους να τα πάτε τόσο καλά μεταξύ σας.

Αγαπητέ θεέ, σε παρακαλώ, μην κάνεις τα πειράματα μου να πάθουν ζάχαρο απ’τις πολλές καραμέλες και τα γλυκά.

Α και Suiseiseki εσένα δεν σου μάθανε να μην παίρνεις γλυκά από αγνώστους;

Πάρε παράδειγμα απ’το άλλο μπασμένο, το κριτσιτσκοβοκάτι, που το έσπασε για να φανεί μεγάλο.

*γέλια, και χαρά*

 

Ως σωστός οικοδεσπότης, πιστεύω πως είναι πρέπον να σας επιτρέψω να ξεκουραστείτε, μιας και αυτός ίσως να είναι ο τελευταίος σας ύπνος. Ο αγαπητός Okabe Rintarou, θα σας καθοδηγήσει στα κρεβάτια σας στο δίπλα δωμάτιο.

Α και μην ανυσηχείτε, έχουν μικρά τοιχάκια το ένα ανάμεσα στο άλλο, για την ιδιωτηκότητα σας

*ξαναγελάει*

 

Καληνύχτα γλυκά μου πειράματα

 

 

Η νύχτα πέφτει για να μοιραστούν οι ρόλοι.





Also tagged with one or more of these keywords: roleplaying, Παλέρμο 2013, Παλέρμο