Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία
* * * * * 4 Ψήφοι

One-Punch Man

man one-punch hissatsu parody too imba gag manga on-going super powers super hero

  • Please log in to reply
83 replies to this topic

#76 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3.265 Δημοσιεύσεις:
  • LocationΘεσσαλονίκη

Καταχωρήθηκε 26 Μάρτιος 2015 - 18:45

Εννοω στο ειδος αφηγησης και προσεγγισης του πρωταγωνιστη. Η υπερδυναμη που εχει εκμηδενιζει κατα πολυ το χαρακτηρα του, ειτε νικα με μια μπουνια, είτε ειναι μυστηριωδης μασκοφορος. 

 

Εστω και αν στο πρωτο ο πρωταγωνιστης ειναι πιο συμπαθης.



#77 Zentsugi

Zentsugi

    Anime Professional

  • Members
  • 640 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 04 Απρίλιος 2015 - 10:14

Εννοω στο ειδος αφηγησης και προσεγγισης του πρωταγωνιστη. Η υπερδυναμη που εχει εκμηδενιζει κατα πολυ το χαρακτηρα του, ειτε νικα με μια μπουνια, είτε ειναι μυστηριωδης μασκοφορος. 

 

Εστω και αν στο πρωτο ο πρωταγωνιστης ειναι πιο συμπαθης.

Στο one-punch man δεν είναι τυχαίο του ότι ο πρωταγωνιστής δεν έχει δυνατή/έντονη προσωπικότητα, είναι επίτηδες γραμμένο έτσι (τουλάχιστον έτσι πιστεύω), γι' αυτό και σε πολλά chapters τα γεγονότα δεν περιστρέφονται γύρω του. Απλά φτάνει, ρίχνει μια μπουνιά και φεύγει. Και αυτή η αντίθεση του χαρακτήρα/εμφάνισης με την υπερδύναμή του είναι ένα από τα πράγματα που μου αρέσουν στο manga, μαζί με το φοβερό σχέδιο φυσικά.


Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από Zentsugi: 04 Απρίλιος 2015 - 10:14


#78 pasxaleas

pasxaleas

    Smell the bunny

  • Members
  • 860 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 23 Αύγουστος 2015 - 01:37

Youtube Video


                                                                                                                                                09pntFA.png?1


#79 pasxaleas

pasxaleas

    Smell the bunny

  • Members
  • 860 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 06 Σεπτέμβριος 2015 - 18:15

Youtube Video


                                                                                                                                                09pntFA.png?1


#80 pasxaleas

pasxaleas

    Smell the bunny

  • Members
  • 860 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 02 Φεβρουάριος 2016 - 00:17

MURATA STREAMING!!!

http://www.ustream.tv/channel/nebu-kuro1?utm_source=crowd-live-backend&utm_medium=visit-channel&utm_campaign=notifications


Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από pasxaleas: 02 Φεβρουάριος 2016 - 00:17

                                                                                                                                                09pntFA.png?1


#81 Toriko

Toriko

    Toriko

  • Members
  • 708 Δημοσιεύσεις:
  • LocationFUCKING SPACE!!!

Καταχωρήθηκε 02 Ιανουάριος 2018 - 22:56

Μου κάνει εντύπωση που κανείς δε μιλάει για το manga.
Αλλα να μου πεις ο Murata δεν έβγαζε και καμία δουλειά βαριόταν να σχεδιάσει.
Απλά ενημερώνω έχει μπεί μηνιαίος θερμά πλέον και το προτελευταίο όχι απλά 30 ούτε 40.......
147 ΟΛΟΚΛΗΡΕΣ ΣΕΛΙΔΕΣ! ΔΙΑΒΑΣΤΕ!


Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από Toriko: 02 Ιανουάριος 2018 - 22:56

header.jpg?t=1485907896


#82 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 02 Ιανουάριος 2018 - 23:33

Εγω βασικα αγοράζω τα tankobon οποτε δεν ενημερωνομαι για την δουλεια του στην ιαπωνια. Θα περιμενω υπομονετικα μεχρι να τα πιασω στα χερια μου για να τα διαβασω :3

8J90AKf.jpg

that's a dude!


#83 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 03 Ιανουάριος 2018 - 05:20

O King είναι με διαφορά ο αγαπημένος μου χαρακτήρας σε αυτό το manga. Είναι τόσο ωραίο να βλέπεις τον ONE να παίρνει "συνηθισμένα" tropes shonen χαρακτήρων και να τα παρουσιάζει με τόσο πρωτότυπο και φρέσκο τρόπο.



#84 Lord Leon

Lord Leon

    Immortal Esper

  • Members
  • 739 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 03 Δεκέμβριος 2022 - 00:44

Καλό το σκυλάκι και η μαιμού, αλλά ήδη εχει αρχισει να μου λειπει εκείνο το μίνιον με το ματι λαμπατέρ. 


stasou%2520mygdala.jpg




Also tagged with one or more of these keywords: man, one-punch, hissatsu, parody, too imba, gag, manga, on-going, super powers, super hero