Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo

H νύχτα πέφτει στη No naku koro ni: Hinamizawa Festival

higurashi umineko no naku koro ni palermo η νυχτα πεφτει hinamizawa festival

  • This topic is locked This topic is locked
84 replies to this topic

#1 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 18 January 2013 - 20:16

Γενικοί Κανόνες:

Spoiler:




Λοιποί κανόνες:

Spoiler:




Ρόλοι:

Αθώοι/πολίτες: Η δουλειά του αθώου είναι να μείνει ζωντανός και να ανακαλύψει όλους τους δολοφόνους. Ψηφίζει την μέρα και εύχεται να μην τον σκοτώσουν την νύχτα.

Αστυνόμος: Με το που πέφτει η νύχτα δουλειά του είναι να έρθει σε επικοινωνία με τον Αφηγητή. Έχει το προνόμιο να ρωτήσει τι είναι ένας συγκεκριμένος παίκτης και να σπρώξει τις έρευνες προς τα εκεί που νομίζει. Μπορεί να αποκαλύψει την ταυτότητά του αλλά αυτό μπορεί να θέσει σε κίνδυνο τη ζωή του...

Άρρωστοι: Πάσχουν απο μια άγνωστη ασθένια (The Hinamizawa Syndrome) και δε μπορούν να ελένξουν τον εαυτό τους.Ξεγελάνε τους Αθώους την ημέρα, με τα "αθώα" βλεματάκια τους ώστε να μη τους ψηφίζουν και κατά την Νυχτα να σκοτώνουν γελώντας δεμονισμένα. Αν υπάρχει πάνω από ένας Άρρωστος, τότε μπορούνε να συννενοούνται με πμ για τον ποιον θα "φάνε" τη Νύχτα.

Battler: Ο Battler ή αλιώς Vigillante όπως τον ξέραμε σε παλιότερα, είναι ένας αθώος που αποφάσισε να πάρει την δικαιοσύνη στα χέρια του και να πατάξει το έγκλημα. Στην αρχή του παιχνιδιού του δίνεται μία σφαίρα και μπορεί να τη χρησημοποιήθει όποιο βράδι θέλει. Σκοτώνει με τον ίδιο τρόπο που σκοτώνουν και οι δολοφόνοι, στέλνοντας δηλαδή πμ στον αφηγητή..



Αναλυτική λίστα παιχτών:

Spoiler:

Posted Image


Βρήσκομαστε στο Hinamizawa, ένα όμορφο και ήσυχο χωριουδάκι με φιλοκάγαθους και ευγενικούς ανθρώπους, ή τουλάχιστον αυτο θα έλεγε κάποιος που το επισκέπτεται για πρώτη φορά σύμφωνα με τα λεγώμενα του Keichi... Τι κρύβεται όμως πίσω απ'όλα αυτα? *sigh* δε θέλετε να ξέρεται... Α! να μη το ξεχάσω! Όνομάζωμαι Sonozaki Mion! Δε ξέρω αν το καταλάβαται ήδη αλλα κατάγωμαι απο αυτό το χωριό.

Η ιστορία μου λοιπόν ξεκινάει κάπως έτσι...


Είχαμε όλοι ετοιμαστεί και μαζευτεί περιμένωντας την έναρξη του Hinamizawa Festival. Εϊναι μια γνωστή γιορτή που κάνουμε κάθε χρόνο στο χωριό μας, καθέ χρόνο κατεβαίνει όλο το χωριό για να γιορτάσει.

Αυτη τη νύχτα έγινε κάτι διαφορετικό όμως, κάτι που κάνει δε περίμενε. Εκείνη τη νύχτα άλλαξαν τα παντα και κανείς δεν ήξερε τι να πιστέψει και τι να κάνει πια.





Με την έναρξη της γιορτής λοιπόν ακούστηκε ένας παράξενος θώριβος να έρχετε απο ουρανό. Γυρίσαμε όλοι να κοιτάξουμε αλλα δε πιστέυαμε στα μάτια μας! Ο ουρανός είχε χωριστεί στα δύο και ενώ ήταν νύχτα

απο το χώρισμά του έβγεναι φως, πιο φωτεινό και απο τη μέρα! Ξαφνικά αρχίσανε βγαίνουνε χρυσές πεταλούδες απο μέσα και ακολούθησε ενα παραξένο και δεμονικό γέλιο να ακούγεται απο ψηλά!

Τί ήταν αυτο? ...αναροτηθήκαμε όλοι, ένω είχαμε μείνει προσηλωμένοι κοίτώντας ψηλά...


Συνέχισαν να βγαίνουνε χρυσές πεταλούδες μέχρι που γέμισε όλος ο ουρανός και έλαμψε σαν να ταν μέρα, ενώ άρχισαν να πέφτουν ή να μεταμορώνονται απο τις πεταλούδες, κάνεις δε κατάλαβε τι ακριβως γινόταν,

άνθρωποι!


Posted Image


Δε καταλαβαίναμε τίποτα, Αρκετοί είχανε αρχίσει να τσιμπάνε ο ένας τον άλο μήπως ονειρευόντουσαν, ενώ εγώ με την αδερφή μου τη Σίον είχαμε αρχίσει να χασκογελάμε με το θέαμα.


Ξαφνικά οι πεταλούδες αρχισανε να ενώνονται και σχηματίσανε μια ανθρώπινη φιγούρα που στη συνέχεια εμφάνισαν μια κοπέλα με κατάχρυσα μαλλιά και παράξενο ντίσημο, όπου κρατώντας την Kiseru της, αφου φυσιξε δυο-τρέις φορές φώναξε:


"USHIROMIYA BATTLER!!! TO BLEPEIS AYTO??"

γυρνώντας προς τον κοκκινομάλη μπάτλερ που χε πέσει και διαλύσει ένα περίπτερο που πουλούσε λυχουδιές...

Εκείνει τη στιγμή δε καταλάβα τι ήθελε να πει, αλλα η χρυση γυναίκα συνέχισε...


"ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΣΤΗΝ ΥΠΑΡΞΗ ΜΟΥ ΤΩΡΑ?? ΣΤΗΝ ΥΠΑΡΞΗ ΤΩΝ ΜΑΓΙΣΣΩΝ??

ΕΗ? ΤΙ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΠΕΙΣ ΛΟΙΠΟΝ? "


μάγισσα? τι ενοεί..? αρχισαν να μουρμουράνε όλοι...


Posted Image


Ο κοκκινομάλης Μπάτλερ σηκώθηκε γύρισε προς τη χρυσή αυτοαποκαλώμενη μάγισσα και φώναξε:


"ΕNΔΙΑΦΕΡΟΝ ΤΟ ΘΕΑΜΑ!!! πραγματικά, ΑΛΛΑ ΔΕ ΘΑ ΤΟ ΒΑΛΩ ΚΑΤΩ, ΘΑ ΣΟΥ ΑΠΟΔΕΞΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΜΑΓΙΣΣΑ,!! Η ΜΠΕΑΤΡΙΤΣΕ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ! ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΜΥΘΟΣ!!

ολά όσα βλέπουμε είναι απλές ψευδεσθήσεις! Είμαι σίγορος πως είναι κάτι εφικτό απο άνθρωπο"


Η χρύση μάγισσα φανήκε σα να χε τσαντιστεί, αλλα στη συνέχια άρχισε να χασκογελάει άφινωντας τους πάντες άφωνους..


Posted Image


"ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΛΟΙΠΟΝ~!! ΤΟ θΕΜΑ ΑΡΧΙΖΕΙ ΚΑΙ ΑΠΟΚΤΑ ΝΟΗΜΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!! για να δούμε λοίπον ποιος θα νικήσει! θα καταφερεις να μου αποδείξεις το ότι είναι ολα αυτά "ανθρώπινες δουλείες" ή θα σας εξωλοθρεύσω όλους πριν απ'αυτό? fufufuf..."


Ξεφυσαει το kiseru της και δυαλύεται σε πεταλούδες ξανα, σιγογελώντας...


Posted Image


τα φώτα πέσανε και η γιωρτή σταμάτησε πριν καλα ξεκινίσει.. ενώ είχε αρχίσει να ξημερώνει ...

η αλήθεια είναι που εκείνη τη στιγμή τα είχανε χρειαστεί οι περισσότεροι ή τρελαθεί, γενικά άρχισε ένα χαμός με την ανατολή του ηλίου...


(θα προσθεθεί πινακάκι με τους παίχτες στο επόμενο ποστ, μετά το RP, τη πρώτη μέρα δηλαδη)

Ξεκινάει free-RP και η νύχτα πέφτει τη δευτέρα 21 του μήνα, ώρα 4:00 ^^


Edited by GhostPrince, 19 January 2013 - 15:31.

フカフカ

#2 Theodore :D

Theodore :D

    Tonguepunch my fart box

  • Members
  • 315 posts

Posted 19 January 2013 - 16:19

Kinzo Ushiromiya

Posted Image


*προχωράει ήρεμα προς το παγκάκι απέναντί του*


Ω, Βεατρίκη... Δεν θα αλλάξεις ποτέ. Όπως δεν θα αλλάξει ο εγγονός μου, όπως δεν θα αλλάξω... εγώ; ...ΧΑΧΑΧΑ *σατανική χροιά*

*κάθεται και αγναντεύει τον ουρανό*


Ο ουρανός εδώ είναι καθαρός, γεμάτος φρέσκο αέρα. Θα μου κάνει καλό. Τουλάχιστον επέλεξες ένα μέρος σε φυσιολογικά όρια, Βεατρίκη... που έχει κάτι διαφορετικό και σκοτεινό ωστόσο, χαχαχα· είσαι εκπληκτική, πραγματικά.

*στρέφεται απότομα στα δεξιά και προστάζει*


Kanon! Το ελιξίριό μου και ένα σοκολατένιο αβγό! Το συντομότερο δυνατόν.

Posted Image


Για να δούμε πώς θα εξελιχθεί η ιστορία αυτή την φορά... χαχαχαχα. Χαχαχαχαχαχα. ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΑΑΑΑΑ.

#3 Zane

Zane

    Anime Fan

  • Members
  • 251 posts

Posted 19 January 2013 - 19:34

Rina Mayima
Posted Image
Ω Θεέ μου,τι ήταν αυτό πάλι!Αυτό βέβαια που με ανησυχεί περισσότερο είναι πως δεν βλέπω πουθενά τον αγαπημένο μου,καθώς και την γλυκιά μου Rena.Ελπίζω να μην τους έχει συμβεί κάτι κακό!Δεν θα το αντέξω...

Πάντως κύριε Kinzo Ushiromiya(Theodore) εντυπωσιάστηκα από την ψυχραιμία με την οποία αντιμετωπίσατε το γεγονός,φαίνεται πως είστε άντρας που δεν πανικοβάλλεται,άντρας με πρεστίζ και ευκατάστατος.Ελπίζω αν δεν καταφέρω να βρω τα λατρεμένα μου πρόσωπα,να με αφήσετε να κλάψω στον ώμο σας και να ακούσω τα παρηγορητικά σας λόγια.Μακάρι βέβαια κάτι τέτοιο να μην χρειαστεί να γίνει,αλλά αν θου κύριε συμβεί,εύχομαι να με βοηθήσετε να απαλύνω,έστω και προσωρινά,τον πόνο μου...
Γεια σου και σένα Γιώργη Γουλάρα...Posted Image

#4 Osama Bin Laden

Osama Bin Laden

    Confused Earl

  • Members
  • 844 posts

Posted 19 January 2013 - 20:37

Frederica Berncastel


Posted Image


Πόσο περίεργα αρχίζει αυτή η ιστορία... Συγχωρέστε με, αλλά μου φαίνεται πραγματικά παράξενο. Γιατί συνήθως εγώ είμαι αυτή που διηγούμαι την ιστορία, που γράφω ποιήματα για να αποκαλύπτω αυτά που έγιναν ή που θα γίνουν, που έχω στα χέρια μου την δύναμη να αλλάζω αυτά που δεν μ'αρέσουν, που--


(σταματάει και σκέφτεται λίγο)


Μήπως να ξέκανα τα γεγονότα που άρχισαν αυτήν την ιστορία; Γιατί η κατάσταση δεν είναι καθόλου καλή και με αυτά που πρόκειται να συμβούν, τα πράγματα θα γίνουν ενδιαφέροντα αλλά επικίνδυνα...


(πίνει μια γουλιά τσάι και σκέφτεται)


Ας είναι λοιπόν. Αν μη τι άλλο, θα έχει ενδιαφέρον να δούμε τι έχει στο μυαλό της η Μεγάλη Χρυσή Μάγισσα.


Κύριε Battler Ushiromiya (cloudy sky), δεν χρειάζεται να πιστεύετε εσείς στις μάγισσες. Θα καταλάβετε πολύ σύντομα ότι το μόνο που χρειάζεται είναι να πιστεύουν αυτές σε εσάς ώστε ν' αρχίσει μια υπέροχη ιστορία...


Edited by Osama Bin Laden, 19 January 2013 - 20:43.


#5 matassos

matassos

    Anime Professional

  • Members
  • 623 posts
  • LocationThessaloniki-Ksanthi

Posted 19 January 2013 - 21:42

Genji Ronoue - Matassos

Posted Image


*Κρατοντας ενα δισκο γεματο ποτηρια βυσιναδα,πλησιαζει το χώρο που οι 3 πρώτοι ομιλούντες κάναν την εμφάνιση τους*

*σερβιρει ησυχα ησυχα*

*ριχνει ενα υποτιμητικο βλεμμα στον Kinzo Ushiromiya και ενα λιγουρικο στην Frederica Berncastel και στεκετε σε μια γωνεια αναμένοντας να κάνει τη δουλειά του όπου χρειαστεί*

δεν καταλαβα, ψηφιζουμε σε αυτο το γύρο ή όχι!? (σορυ εχω να παιξω απο περσυ και στα 3-4 παιχνιδια που παιξατε στο ενδιαμεσο δεν ξερω πως εξελιξατε τον πρωτο γυρο

Edited by matassos, 19 January 2013 - 21:43.


#6 DoB

DoB

    Gintamaniac

  • Members
  • 875 posts

Posted 19 January 2013 - 23:08

Hanyuu

Posted Image


*στάζοντας infinite amounts of moe-ness*


Ω, Mioooon, τι συμβαίνει εδώ; Νόμιζα πως είχαμε νικήσει. Δεν τελείωσε το παιχνίδι μας; Ποιοι είναι όλοι αυτοί με τα περίεργα ρούχα; Φαίνονται πολύ σημαντικοί άνθρωποι! *κοιτάει ψηλά με το στόμα ανοιχτό τον Ronoue και τον Kinzo* Είναι κι αυτό άλλο ένα παιχνίδι; Rikaaaaa, τι θα κάνουμε, Rikaaaa!! *τρέχει προς το μέρος της Bernkastel, σκοντάφτει μπροστά της* Α... Δεν είσαι η Rika... Ποια είσαι, και της μοιάζεις τόσο πολύ; Και ποια είναι αυτή η κυρία που μοιάζει τόσο κακιά; *δείχνει προς το μέρος της Beatrice* Δε μ' αρέσουν αυτά που λέει. Κυρία που μοιάζει με τη Rika, κι εσείς σημαντικοί άνθρωποι, πείτε της να σταματήσει!

#7 Babba

Babba

    AWMN member!

  • Members
  • 548 posts

Posted 19 January 2013 - 23:15

Ōishi Kuraudo(Babba)
Posted Image

Τι στην ευχή έγινε τώρα; Πάλι περίεργα πράγματα συμβαίνουν την περίοδο της Γιορτής.
Τουλάχιστον είναι όλοι καλά. Προς το παρόν...
Θα είναι η τελευταία μου παρουσία στη Γιορτή.
Σύντομα θα αποσυρθώ.
Ελπίζω οι φόνοι να μη συμβούν και φέτος, αλλά έπειτα από τόσα χρόνια, μάλλον ελπίζω άδικα.
Δεν μπορώ να αφήσω άλυτη αυτήν την υπόθεση.
Αν οι Σονοζάκι κρύβονται πίσω από όλη αυτήν την ιστορία, θα φροντίσω να αποκαλυφθούν και να τιμωρηθούν.
Ή μήπως είναι ανακατεμένο ολόκληρο το χωριό;
Χμ... Βλέπω πολλούς ξένους ανάμεσά μας. Δεν είναι περίεργο, μιας και μόλις ξεκίνησε η Γιορτή.
Πάντως, δεν πείθομαι από όλες αυτές τις υπερφυσικές αηδίες που μόλις είδαμε.
Ελπίζω να μην συνδέονται με τις εξαφανίσεις.
Καλύτερα να πάω να τους μιλήσω.
Να δω τι είδους άνθρωποι είναι.

Χωρίς Παλέρμο,

δεν έχει υπογραφή.


#8 Maya-chan

Maya-chan

    Anime Master

  • Moderators
  • 1,667 posts

Posted 20 January 2013 - 08:48

Natsuhi Ushiromiya

Posted Image

*Προχωράει αργά μέχρι ένα παγκάκι και κάθεται πιάνοντας το κεφάλι και στα δυο της χέρια.*

Είναι δυνατόν την τιμημένη οικογένεια Ushiromiya να την πετάνε από τον ουρανό μεσα στη μέση ενός φεστιβάλ? Με τι μούτρα θα βγούμε αύριο στην κοινωνία? Τουλάχιστον να μου το έλεγε από πριν η Beatrice να μην είχα σκοτωθεί στη δουλειά να ετοιμάσω την έπαυλη για την οικογενειακή συγκέντρωση...

Πατέρα, πως μπορείτε και παίρνετε τόσο ελαφρά την κατάσταση?


15fkk04.jpg


#9 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1,194 posts
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Posted 20 January 2013 - 13:40

δεν καταλαβα, ψηφιζουμε σε αυτο το γύρο ή όχι!? (σορυ εχω να παιξω απο περσυ και στα 3-4 παιχνιδια που παιξατε στο ενδιαμεσο δεν ξερω πως εξελιξατε τον πρωτο γυρο


Όχι, δεν ψηφίζετε τώρα. Σήμερα είναι η μέρα του free rp. Οι ρόλοι θα μοιραστούν την Δευτέρα 21 του μηνός αφού πέσει η νύχτα.

#10 Kalamaris

Kalamaris

    I'm glad I met you.

  • Members
  • 699 posts

Posted 20 January 2013 - 14:48

Willard H Wright

Posted Image

Τσκ.Πάλι μπλεγμένος στα παιχνίδια των μαγισσών.Για ποιον λόγο βρίσκομαι εδώ αυτή την φορά?Γιατι αρνείσται να καταλάβετε πως έχω πάρει σύνταξη?Και μάλιστα έχετε ήδη καλέσει τις αρχές εδώ πέρα αλλά παρ'όλα αυτά επιμένετε να με κρατάτε μακριά από την diana μου.

Κύριε Oishi βλέπω πως είσαι του επαγγέλματος,αν και υποπτεύομαι πως το σκηνικό με τα μαγικά σου είναι πρωτόγνωρο.Μην το σκεφτείς πολύ θα σε πιάσει πονοκέφαλος.Θα το εκτιμούσα αν μου έλεγες περισότερα για το game bo.....για το χωριό στο οποίο μαζευτήκαμε.

sc5bab.jpg


#11 Maffy

Maffy

    Maffcaekz

  • Members
  • 291 posts

Posted 20 January 2013 - 17:39

Kanon

Posted Image


[Aκούγοντας την ομιλία της Beatrice, θυμώνει]

Κακιασμένη μάγισσα, πάλι μας κάνει ό,τι θέλει. Πόσες φορές πρέπει να υποφέρουμε στα χέρια της πριν μας αφήσει ήσυχους;;! Το μόνο που θέλω είναι να ζήσω μία ήρεμη ζωή στο σπίτι μαζί με την αδελφή μου και την... *ξεροβήχει*

Αλήθεια, που είναι η αδελφή μου, Shannon; Δεν βλέπω σχεδόν κανέναν από το υπηρετικό προσωπικό. Και ούτε... Αμάν!! Είμαι σίγουρος ότι το έκανε επίτηδες η μάγισσα για να μας ελέγχει πιο εύκολα!! Δε θα το αφήσω έτσι όμως. Δε θα απογοητεύσω την οικογένεια Ushiromiya! Θα τιμήσω το οικόσημο που μου έχουν εμπιστευτεί κι ας είμαι ένα απλό έπιλπο!

*ακούει τον Κinzo και ένα χαμόγελο ξεπροβάλει*

Posted Image

Μάλιστα, Kinzo-sama!! Θα σας τα φέρω όσο πιο γρήγορα μπορώ αρκεί να μάθω τα κατατόπια. Θέλετε το αβγό να έχει και έκπληξη μέσα ή σκέτο; Ξέρω πως σας αρέσουν οι εκπλήξεις! Και να ξέρετε εγώ σας εμπιστεύομαι!

*τρέχει να βρει αυτά που του ζητήθηκαν*

#12 ZeD

ZeD

    完ぺき.にほかなら

  • Members
  • 257 posts

Posted 21 January 2013 - 11:32

Tomitake Jirou

Posted Image

Spoiler: OOC

*κοιτωντας σα παιδακι που του τρεχουν τα σαλια*
Ο.ο Ωωωωω!! Τι πεταλουδες ειναι αυτες;;! Πρωτη φορα βλεπω τετοιο ειδος!! Λες να ανηκουν και αυτες στα σπανια ειδη της Hinamizawa;; Πρεπει να τις φωτογραφησω!
*αρπαζει την καμερα και αρχιζει με μανια να φωτογραφιζει*
*και σκεφτεται*
Τοσα χρονια εδω στο χωριο, δεν εχει ξαναγινει κατι τετοιο...πρεπει σιγουρα να το αναφερω.. σιγουρα αυτη τη χρονια κατι δεν παει καλα. Πρεπει να προφυλαξω τα παιδια μεχρι να ολοκληρωθει η ερευνα...

Edited by ZeD, 21 January 2013 - 13:21.

Bruutaro Faitto! // MyAnimeList // tweet!

Flowers in darkness—
We can embrace their fragrance
even without light
-Hideshi's last haiku

Spoiler:


#13 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1,194 posts
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Posted 21 January 2013 - 15:58

Κλείσαμε. Σύντομα θα προστεθεί post και θα μοιραστούν οι ρόλοι.

#14 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 21 January 2013 - 16:03

Oι ξένοι, αλλα και οι κάτοικοι του χωριού είχανε αρχίσει τις διαφωνίες... είχε ξημερώσει και όλοι δίχως ύπνο, χωρις να καταλαβαίνουνε τι συμβαίνει, "τι σκέφτεται και τι έχειστο μυαλό της η χρύσή μάγισσα", είχανε αρχίσει να αγανακτούνε, ενώ άλοι είχανε νευριάσει που σταμάτησε έτσι η γιορτή ετούτη τη χρονιά και ψάχνανε να βρούνε τη μάγισσα για να την αναγκάσουνε να πάρει τη ευθύνη για τις πράξεις της...

Μέσα σε όλο το χαμό, η αδελφη μου η Shion πήρε το λόγο προσπαθώντας να ηρεμίσει κάπως τη κατάσταση..


Posted Image

"ΕΧΩ ΒΑΡΕΘΕΙ ΝΑ ΣΑΣ ΑΚΟΥΩ! ΕΧΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΚΟΥΡΑΣΤΕΙ ΚΑΙ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ ΑΠΟ ΤΗ ΟΛΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΛλαα....* γουχουμ*

συγχωρέστε με...


(*cute-face*)


Σ-σας καταλαβαίνω απόλυτα όπως και να χει, αλλα καλό

θα ήτανε να ξεκουραζώμασταν για την ώρα και να σκεφτούμε την επόμενη μέρα το τι είναι σωστό να κάνουμε απο εδώ και πέρα, δε συμφωνήτε κιεσεις?"



έπεσε σιωπή για λίγο...και στη συνέχεια πήρε το λόγο η Natsuhi...


Posted Image


"ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΕΤΑΙ ΕΤΣΙ? ΓΙΑ ΕΣΑΣ ΙΣΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΤΡΑΓΙΚΑ ΤΑ ΠΡΑΜΑΤΑ, ΑΛΛΑ ΕΜΕΙΣ ΜΟΛΙΣ ΠΕΣΑΜΕ ΣΕ ΕΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣ
ΑΓΝΩΣΤΟ ΜΕΡΟΣ ΓΙΑ ΜΑΣ! ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΞΕΘΑΡΙΣΕΙ ΠΟΥ ΒΡΗΣΚΟΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ ΚΑΛΑ!
ΠΟΥ ΘΑ ΜΕΙΝΟΥΜΕ ΕΝΤΟΜΕΤΑΞΥ??"


...............


πολλές φωνές απο την οικογενια Ushiromiya αρχισαν να ακούγωνται μεσα στο παράπονο,
ενώ η Berncastel είχε αρχίσει να απολαμβάνει τη κατάσταση, ενώ επίνε το τσαι της...και γράφωντας κάτι σε ένα περίεργο σημειωματάριο
που χε μαζί της... τι να έγραφε άραγεε..


Τελικά αποφάσισα να πάρω εγώ το λόγο αυτη τη φορά...

"Γι-για-γιατί δεν έρ-έρχεστε σπίτι μας?
Μπορούμε να σας φιλοξενίσουμε για σήμερα!"

Posted Image



Ξαφνικά ακούστηκε ένα παράξενο και σατανικό γέλιο απο μακριά...



Posted Image



"ΧΑΧΑΧΑΧΑ, πολύ καλα λοιπόν! ας ηρεμίσουμε και να ξεκουράστουμε το υπόλοιπο της μέρας, ποιος ο λόγος να φαγωνόμαστε για μικροπράματα!
Συμφωνείτε όλοι, έτσι δεν ΕΙΝΑΙ? XAXAXA~ ...."


.....................



...και έτσι μας ακολούθησαν όλοι οι ξένοι και τους ετοιμάσαμε για να κοιμηθουνε...
τι παράξενη μέρα, αλλα αυτο δεν ήτανε τίποτα σε σχεση με αυτα που επρόκειτο να συμβουν...




Η νυχτα έπεσε, οι ρόλοι θα μοιραστουν μεσα στη μερα!
Θα ξυμερώσει στις 22 του μηνα, τρίτη και ώρα 9:30 ^^


Edited by GhostPrince, 21 January 2013 - 16:13.

フカフカ

#15 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1,194 posts
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Posted 22 January 2013 - 16:56

Mion Sonozaki

Posted Image


Μετά από μια μακριά και άβολη νύχτα, όλοι οι ταξιδιώτες φαίνονταν να είχαν βολευτεί σπίτι μας. Τώρα είναι πολύ πρωί ακόμη, όλοι κοιμούνται. Εγώ και η αδερφή μου βέβαια, δεν κλείσαμε μάτι όλη νύχτα. Από την μια οι γκρίνιες της μητέρας που δεν ήθελε τόσους πολλούς αγνώστους στο σπίτι, και από την άλλη το άγχος μας για το αν κάναμε καλά που προτείναμε κάτι τέτοιο και για την ονομαζόμενη «χρυσή μάγισσα» που είχε ταράξει τα νερά της Hinamizawa. Δεν είχε εμφανιστεί από χθες το βράδυ, και είχαμε ηρεμίσει κάπως, αλλά βαθιά μέσα μας, υπήρχε ακόμα φόβος.

Η Mion είχε βγει έξω, να δει πως ήταν οι υπόλοιποι που έμεναν στο χωριό και για να φωνάξει μερικούς φίλους να μας βοηθήσουν να φιλοξενήσουμε τόσα άτομα. Σιγά-σιγά, άρχισαν και οι καλεσμένοι μας να ξυπνάνε.
Όσο περνούσε η ώρα, τόσο και πιο πολύ αναστατωνόταν το σπίτι, μιας και όλο και περισσότεροι φίλοι μου έφθαναν, αλλά και όλο και περισσότεροι καλεσμένοι ξυπνούσαν.

Πρώτη ήρθε η Hanyu, μόνη. Η Ρίκα είχε μείνει σπίτι γιατί ήταν πολύ απασχολημένη με το να φροντίσει τον ναό. Μετά, ήρθαν με την σειρά τους οι Keitchii με την δασκάλα του χωριού (Odymonaxos), και ακόμη και ο κύριος Tomitake(ZeD, ο αστυνόμος του χωριού Oishi Kuraud(Babba)και η Rina Mayima (Zane). Την τελευταία, ήθελα τόσο πολύ να την διώξω, μα δεν μπορούσα γιατί ήμουν πολύ απασχολημένη με την φιλοξενία. Αμάν και αυτή η Shion… γιατί αργούσε τόσο;

Τα πράγματα κυλούσαν γρήγορα, αλλά χωρίς προβλήματα. Μέχρι που ακούσαμε μια δυνατή κραυγή, και το αίμα όλων πάγωσε.
Η κραυγή ακολουθήθηκε από άλλη μια, και μετά πάλι από άλλη μια. Παράτησα τα στρώματα κάτω και έτρεξα στον πάνω όροφο, από όπου είχαν ακουστεί οι κραυγές.
Πόσο εύχομαι να μην το είχα κάνει…

Όταν έφτασα αντίκρισα κάτι τρομερό. Ο Keitchii βρισκόταν ξαπλωμένος στο πάτωμα, γεμάτος αίματα. Και ο λαιμός του…ήταν ξυσμένος και ανοιγμένος…
Τσίριξα ακόμα πιο δυνατά. Και μετά ξανά, και ξανά μέχρι να πέσω στο πάνω στο πτώμα του κλαίγοντας. Τι είχε συμβεί;

Ακούστηκε ένα ποδοβολητό από τις σκάλες, μιας και αρκετοί είχαν τρομάξει και ήθελαν να δουν τι είχε συμβεί. Σηκώθηκα γρήγορα, βγήκα από το δωμάτιο και έκλεισα την πόρτα. Δεν έπρεπε να δουν και άλλοι αυτό το θέαμα… Όχι χωρίς να ξέρουν το τι πρόκειται να αντικρίσουν τουλάχιστον.

Το πλήθος δεν άργησε να φτάσει στην είσοδο του δωματίου. Τους καθυστέρησα λίγο, και έψαξα τον κύριο Kuraud (Babba) μέσα στους ανθρώπους. Αφού τον βρήκα, κάθισα και του είπα τι συνέβη, και του έδειξα το πτώμα. Αυτός, χωρίς να εκπλήσσεται όσο περίμενα, βγήκε και καθησύχασε τον κόσμο που στεκόταν έξω απορημένος, λέγοντας διάφορες δικαιολογίες και κατεβάζοντας τους στον κάτω όροφο πάλι.
«Θα σου εξηγήσω όταν καταφέρουμε να ηρεμίσουμε τον κόσμο» μου ψιθύρισε και κατέβηκε και αυτός κάτω.

Δεν μπόρεσα να απαντήσω, το σοκ που είχα υποστεί παραήταν μεγάλο για να καθησυχαστώ από ένα «θα σου εξηγήσω μετά». Σκούπισα τα δάκρυα μου και κατέβηκα κάτω θυμωμένη, έτοιμη να απαιτήσω εξηγήσεις.

Αφού κατέβηκα, αγνόησα όλους τους δύσπιστους ψίθυρους που ακουγόντουσαν και έπιασα τον αστυνόμο απ΄τον γιακά, μα καθώς ήμουν έτοιμη να φωνάξω, έγινε το εξής:

Ένας μεγάλος θόρυβος ακούστηκε, και ένα σμήνος από χρυσές πεταλούδες εμφανίστηκε από το παράθυρο. Μέσα από αυτές, ξεπρόβαλε πάλι η χρυσή μάγισσα και άρχισε να γελάει σατανικά. Κανείς δεν κουνήθηκε από την θέση του, εκτός από τον κύριο Kinzo Ushiromiya (Theodore :D) που φώναξε ένα χαρούμενο «Beatrice». Η μάγισσα τον αγνόησε και περπάτησε προς το μέρος μας.

Posted Image

«Ορίστε κύριοι, η πολυαγαπημένη σας οικοδεσπότης, σας εξαπατά και σας φλομώνει στο ψέμα. Αντί να σας εξηγήσει τι συνέβει, και από τι προέκυψε όλη αυτή η αναστάτωση, σας καθησυχάζει με ψεύτικες και μη-αληθείς πληροφορίες. Σας πληροφορώ λοιπόν, πως πάνω, βρίσκεται ένας νεκρός. Και μάλιστα, πέθανε από μια κολλητική ασθένια, που κατά 90% σας μετέδωσε.» Ακούστηκε ένα δυνατό «Εεε;» Από όλους και η μάγισσα γέλασε δυνατά.
Έπειτα συνέχισε: «Δεν είναι σίγουρο βέβαια το πόσο πολύ θα εκδηλωθεί στον καθένα, αλλά ίσως να έχω βάλει και εγώ λίγο το χεράκι μου στο να χτυπήσει κόκκινο σε 3 από εσάς. Επίσης να ξέρετε πως καθώς οι 3 από εσάς είναι σε ψιλότερα στάδια, μπορει να κάνουν πράγματα που δεν θέλουν, είτε στον εαυτό τους, είτε σε άλλους, οπότε προσέχετε. Ίσως να χρειαστεί να σκοτώσετε μερικούς για το κοινό καλό.» Είπε και γέλασε ακόμα δυνατότερα και ψιλότερα. «Αυτά από εμένα, ελπίζω να έχει τόση πλάκα όσο περιμένω να έχει. Αντίο άνθρωποι χιχιχιχι~»

Μετά από αυτό, κούνησε τα δάχτυλα της, και αφού εμφάνισε έναν πίνακα με τα ονόματα όλων των καλεσμένων, εξαφανίστηκε.

Ακόμα αναστατωμένη πήγα γρήγορα προς την πόρτα και καθώς την κλείδωνα είπα:

«Κανείς δεν θα βγει, για να μην κολλήσουμε και άλλους. Πρέπει να μείνουμε μέσα, και να βρούμε αυτούς που είναι άρρωστοι και…»δίστασα να συνεχίσω «να τους σκοτώσουμε… για να μη μεταδοθεί περισσότερο η ασθένεια.»


Συγγνώμη για την μεγάλη καθυστέρηση, έγινε μια παρεξήγηση και αργήσαμε λίγο να βάλουμε το post. Οι ρόλοι έχουν μοιραστεί, και είστε έτοιμοι να αρχίσετε το παιχνίδι. Από εδώ και μπρος, ψηφίσαμε. Επίσης, συγγνώμη για το μεγάλο ποστ. >_>


Η νύχτα πέφτει στις 24, στις 9 το βράδυ.


Posted Image


Edited by Keito, 22 January 2013 - 17:26.




Also tagged with one or more of these keywords: higurashi, umineko, no naku koro ni, palermo, η νυχτα πεφτει, hinamizawa festival