Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 1 votes

Magi - Labyrinth of Magic

Shounen Fantasy Adventure Fall 2012 TVseries

  • Please log in to reply
130 replies to this topic

#1 ice_hime

ice_hime

    and the livin's (not) easy

  • Moderators
  • 1,396 posts

Posted 06 July 2012 - 01:42

Magi - Labyrinth of Magic

マギ

Posted Image


Genre : Shounen Fantasy Adventure


Το Magi έρχεται το Οκτωβρη να αντικαταστήσει το Gundam Age κάθε Κυριακή πρωί .Είναι βασισμένο στο ομώνυμο manga του Shinobu Ohtaka( Sumomomo Momomo) που μέχρι τωρα έχουν βγει στην Ιαπωνία 13 volumes , με λίγα λόγια μπόλικο υλικό για το adaption.To animation το έχει αναλάβει το στούντιο A-1 Pictures (Tsuritama,Space Brothers) και προς το παρόν δεν έχουμε άλλες πληροφορίες για τα production values ή το cast.


Η ιστορία ξεκινά με τον Alladin που για όλη την ζωή ήταν παγιδευμένος σε ένα δωμάτιο .Όταν δραπετεύει από εκεί μαζί με το τζίνι φίλο του τον Ugoo που ζει μέσα σε ένα μαγικό φλάουτο ψάχνουν να βρουν και άλλα τζίνι που ζουν μέσα σε μαγικά αντικείμενα .Σύντομα συναντά το Alibaba που θέλοντας να πλουτίσει θέλει να κατακτήσει μαγικά dungeon που εμφανίζονται σε διάφορα σου σημεία του κόσμου και που κρύβουν αμύθητους θησαυρούς .Εκμεταλλεύεται έτσι τις μαγικές ικανότητες του Alladin για να τον βοηθήσουν να κατακτήσει το 10 dungeon που εδω και δέκα χρόνια κανείς δεν το έχει καταφέρει.


Posted Image


Οι χαρακτήρες είναι βασισμένοι στο χίλιες και μια νύχτες και κατά την διάρκεια την ιστορίας συναντάμε τους Sindad, Ja'far ,Morgiana, Cassim etc.


Cast

Kaori Ishihara as Aladdin
Yuuki Kaji as Ali Baba
Haruka Tomatsu as Morgiana
Daisuke Ono as Sinbad
Ryohei Kimura as Judal
Toshiyuki Morikawa as Ūgo-kun
Takahiro Sakurai as Jafar
Yoshimasa Hosoya as Masrur
Showtaro Morikubo as Sharrkan
Yui Horie as Yamuraiha
Rumi Ookubo as Pisti
Wataru Hatano as Spartos
Tomokazu Sugita as Drakon
Keiji Fujiwara as Hinahoho
Nana Mizuki as Hakuei Ren
Asami Seto as Seishun Ri
Kana Hanazawa as Kōgyoku Ren
Kensho Ono as Hakuryū Ren
Jun Fukuyama as Kassim

Production Values

Director : Koji Masunari (Read or Die, Welcome to THE SPACE SHOW)
Character Designer : Toshifumi Akai (Kokoro Connect, Sound of the Sky)

Script : Hiroyuki Yoshino (Accel World, Guilty Crown, My-HiME)

Music : Shiro Sagisu ( Evangelion,Bleach, Berserk films) :blingeye2:

~~ Official Site ~~ ANN~~ AniDB~~


Posted ImagePosted ImagePosted Image

Εχει ήδη βγει μερικά μικρά teaser

Spoiler:


#2 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 06 July 2012 - 01:51

Δεν είμε threadi γιαυτό ακόμα? :beaten: :borednn9: χαχα xD
Ενα απτα άνιμε που περιμένω πως και πως απτη συγκεκριμένη σεασον...ελπίζω να νε όσο καλο είναι το μάνγκα (που το χω φάει το κοληματάκι μου ^^)
can't wait for dis one :D
Λίγες πληροφορίες βλέπω να χουμε περι άνιμε πάντος...αν και αναμενόμενο :/ νωρίς είναι ακόμα :P

Edited by GhostPrince, 06 July 2012 - 01:54.

フカフカ

#3 P.Z.W.Y.S

P.Z.W.Y.S

    Οne Hell of an Otaku!

  • Members
  • 208 posts

Posted 06 July 2012 - 09:49

κοίτα το manga έχει 106 επισόδια, αλλα τολμώ να πώ πως έχει αρκετή εξέληξη για τουλάχιστον 2 σεζόν
Here is my anime list so far..

And .... here is my manga list so far

Also i'm proud to say that i'm the founder and editor of this blog!


And yes i stole this style from you mirana_neko! I have no regrets....

#4 ice_hime

ice_hime

    and the livin's (not) easy

  • Moderators
  • 1,396 posts

Posted 06 July 2012 - 10:27

κοίτα το manga έχει 106 επισόδια, αλλα τολμώ να πώ πως έχει αρκετή εξέληξη για τουλάχιστον 2 σεζόν

Μαζί με τα raw που δεν έχουν μεταφραστεί έχει 145 chapter οπότε σίγουρα έχουν υλικό για 2 full σεζον(και παραπάνω) και το trailer δείχνει σκηνές απο πολύ μπροστά στην ιστορία οπότε σίγουρα θα το κάνουν !! :awww: :awww:

#5 P.Z.W.Y.S

P.Z.W.Y.S

    Οne Hell of an Otaku!

  • Members
  • 208 posts

Posted 06 July 2012 - 11:46

Θα χαρούμε τη ζωή μας το πιστεύω.... Θα σε ρωτήσω στο αλλο thread κατι που θέλω για το manga (σε spoiler tag εννοειτε. Χεχεχεχεχεχε)
Here is my anime list so far..

And .... here is my manga list so far

Also i'm proud to say that i'm the founder and editor of this blog!


And yes i stole this style from you mirana_neko! I have no regrets....

#6 ice_hime

ice_hime

    and the livin's (not) easy

  • Moderators
  • 1,396 posts

Posted 12 September 2012 - 13:56

Σε λιγότερο από μήνα βγαίνει και κρατάνε ακόμα τα ονόματα των Seiyu εφτασφράγιστο μυστικόΩστόσο ανακοινώθηκε σήμερα ότι την μουσική θα την επιμεληθεί ο Shiro Sagisu (it's gonna be awesome :awww: :awww: ).Το opening θα το κάνουν οι Sid (Black Butler, Bleach, Fullmetal Alchemist: Brotherhood) και το ending ένα group Nogizaka46. Βγήκαν και άλλα δυο μικρά Trailer .
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Ri-TuMQX46o[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=hlbrIxLNriM[/youtube]

#7 P.Z.W.Y.S

P.Z.W.Y.S

    Οne Hell of an Otaku!

  • Members
  • 208 posts

Posted 12 September 2012 - 14:49

To είδα και εγώ και πωρόθηκα! We are gonna have a great fall.....
Here is my anime list so far..

And .... here is my manga list so far

Also i'm proud to say that i'm the founder and editor of this blog!


And yes i stole this style from you mirana_neko! I have no regrets....

#8 ice_hime

ice_hime

    and the livin's (not) easy

  • Moderators
  • 1,396 posts

Posted 30 September 2012 - 18:53

Σε μια βδομάδα ξεκινάει και μόλις σήμερα ανακοίνωσαν τους Seiyu.Θα μου πάρει καιρό να συνηθίσω την φωνή του Alladin και του Alibaba αλλά όλοι οι άλλοι ταιριάζουν απόλυτα στους ρόλους.Βγήκαν άλλα δυο trailer :
Youtube Video

Youtube Video


#9 Utaku

Utaku

    Tuturuu!!!

  • Members
  • 166 posts

Posted 30 September 2012 - 19:06

Ανυπομονώ!!! Εμένα πειράζει που μοου αρέσουν οι φωνές τους? Ειδικά του Alladin... :emptyonexg1:

tumblr-static-1ngsil503zesk8s48o480gsg0-
...My anime, manga and dorama lists!!!


#10 ice_hime

ice_hime

    and the livin's (not) easy

  • Moderators
  • 1,396 posts

Posted 07 October 2012 - 01:09

Ανυπομονώ!!! Εμένα πειράζει που μοου αρέσουν οι φωνές τους? Ειδικά του Alladin... :emptyonexg1:


Εντάξει ωραία είναι η φωνή του δεν λέω αλλά την είχα φανταστεί αλλιώς οπότε θα μου πάρει καιρό να το συνηθίσω :beaten:
Αύριο θα προβληθεί το πρώτο επεισόδιο και ελπίζω να το πιάσει κανένα group να το μεταφράσει γιατί το έχει πάρει μεν το crunchyroll για Simulcast αλλά έχει σκοπό να το δείχνει 3 μέρες μετά την Ιαπωνία οπότε μακάρι να το πιάσει κανένα group γιατί ποιος περιμένει μέχρι την τετάρτη. :nanteee: :nanteee:

Επίσης όταν ανακοινώθηκαν οι seiyu είχαν κάνει ένα αφιέρωμα σε ένα tv-show και έδειξε μερικές σκηνές από το πρώτο επεισόδιο καθώς και καποια εθιστικα sneak peaks από χαρακτήρες που θα εμφανιστούν πολύ αργότερα :lovulovu: :lovulovu:
Spoiler:


#11 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 07 October 2012 - 02:16

πολυ ωραία τα βιντεάκια, arigatou, ice-hime-chan! και τώρα που ακουσαμε για τα καλα τις φωνές...να δω πως θα συνηθίσω τη φωνη του Αλιμπαμπα....αυτον βρηκανε να βάλουνε ??? >.>
ο Αλαντιν, αν και τον είχα φανταστει διαφορετικό επίσης, παλεύεται οk, αν και στις σοβαρες του φάσεις δε ξέρω αν θα του πηγαίνει και τοσο αυτη τη φωνη, όταν παιζει θα ειναι ότι πρέπει όμως νομιζω xD
Της μοργκιάνα η φωνή μου αρέσε αρκετά! και μάλλον και των άλον οκ θα είναι απ΄'οτι βλέπω στα ονόματα, του Sinbad θα θελα πολύ να ακούσω, όπως και του Judal...γαμώτο και περίμενα να βάαζανε καναν Fukuyama Jun για να κάνει τον Judal :(

Όπως και να χει, ανυπομονώ να ξεκινήσει !!
フカフカ

#12 ice_hime

ice_hime

    and the livin's (not) easy

  • Moderators
  • 1,396 posts

Posted 07 October 2012 - 02:47

Τουλάχιστον είναι μέσα στο cast o Fukuyama Jun, θα κάνει τον Κassim κάτι είναι και αυτό :hihi2: .Εγω για Judal περιμενα να βάλουν τον Nobuhiko Okamoto αλλά και Kimura Ryohei θα ταιριάξει απόλυτα.O seiyu του Αλιμπαμπα έχει κάνει τελευταία όλους τους παραπληγικούς πρωταγωνιστές αλλά από ότι βλέπω όλες του πάνω κάτω οι δουλειές είναι ειτε με την A-1 pictures η με την aniplex οπότε μπορεί και για αυτό να επιλέχτηκε :despair: .Εγω καθε φορα που ακουω στο trailer τον Alladin περιμένω να τον ακούσω να λέει maru με την φωνή που έχει [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=on5c3WvM46s[/youtube]

#13 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 07 October 2012 - 03:07

χαχαχαχα, δεν έχω καταφέρει να το δω ακόμα το rinne no lagrange, αλλα σε καταλαβαίνω...έτσι νιώθω βλέποντας το saint seiya omega. Kάθε φορα που μιλάει ο seiya νομίζω οτι ακούω τον Cashern :hahaha:
Ο Κασίμ ε? πλάκα θα χει και εκει, δεν είναι κιασχημη η επιλογή του χαρακτήρα, θα μας το πεταξει το γελακι κιεκει και θα χαρουμε ειμαι σιγουρος :3
Τώρα για τον seiyuu του Αλιμπαμπα δε ξέρω, ίσος να ταν κιαυτος ο λόγος γιατί όντος δε του ταιριάζει η φωνη >.< Έχει κάνει και καλυτεορους χαρακτηρες :) ελπίζω να τον συνηθίσουμε ...
και ο Kimura Ryohei μια χαρα θα είναι για Judal ισχύει, αν και δεν τον έχω ακουσει και σε πολλα ανιμε >.< Τώρα είδα και του SInband, ωραίο seiyuu του βαλανε κι αυτουνου ^^
フカフカ

#14 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 07 October 2012 - 07:55

Κι εμένα μου είχε φανεί η επιλογή του Yuji Kaji παράξενη όταν τον είδα στο cast. Δηλαδή, και μόνο από το character design περιμένεις κάτι διαφορετικό. Ανάμεικτα συναισθήματα για την επιλογή του Ono ως Shinbad, θα προτιμούσα κάτι σε Terashima Takuma.

ySss0UF.jpg


#15 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 07 October 2012 - 22:21

Spoiler: 1




Also tagged with one or more of these keywords: Shounen, Fantasy, Adventure, Fall 2012, TVseries