Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία
- - - - -

Athens treasure hunt


  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1 P.Z.W.Y.S

P.Z.W.Y.S

    Οne Hell of an Otaku!

  • Members
  • 208 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 07 Απρίλιος 2012 - 14:01

Σκεφτομαι σοβαρα να οργανώσω ενα κυνηγι θησαυρου στην αθηνα κατα τις αρχες Μαΐου μέσα Ιουλίου και θελω βοηθεια.Το κυνηγι αυτο ειναι για otaku και ελπίζω να βγει καλό και να το διασκεδάσουμε όλοι. Αν υπαρχει καποιος που να ενδιαφερεται θα το εκτιμούσα απιστευτα.
ως αναφορά τα δώρα του διαγωνισμού με την ευγενική χορηγία του animeshop.gr σας παρουσιάζω μια μικρή γεύση των δώρων μας
Τα δώρα σας:

http://www.animeshop.gr/berserk/guts/929/
http://www.animeshop.gr/berserk/griffith-god-hand-femto/417/
http://www.animeshop.gr/naruto/naruto/383/
http://www.animeshop.gr/death-note/ryuk/479/
http://www.animeshop.gr/naruto/kakashi-action-figure/792/
www.animeshop.gr/fullmetal-alchemist/winry-rockbell/409/
http://www.animeshop.gr/soul-eater/black-star/494

Επίσης σαν βραβεία θα δίνονται και οι 5 πρώτοι τόμοι manga Bleach και Death Note απο την Anubis

Οι συμμετέχοντες θα περνάνε διάφορες δοκιμασίες που θα τους βάζουν οι διοργανωτές cosplayers . Μικρά δωράκια θα πάρουν όλοι όσοι περνάνε από κάποια δοκιμασία ενώ οι 3 μεγάλοι νικητές θα βραβευτούν με δώρα που θα ανακοινωθούν αργότερα .

Το event θα περιλαμβάνει 15 επίπεδα ( απ τα οποία πρέπει να περάσετε 5 για να πάτε στον τελικό ) με γρύφους , κυνήγι θησαυρού , μονομαχίες yu-gi-oh , quiz ερωτήσεων σχετικά με anime και άλλα διάφορα παιχνίδια στα οποία θα συμμετάσχετε και θα πρέπει να νικάτε για να περνάτε στο επόμενο επίπεδο .Σε κάθε επίπεδο που περνάτε θα λαμβάνετε ένα μικρό δωράκι το οποίο ταυτόχρονα θα εξυπηρετεί και ως πιστοποιητικό ότι περάσατε το επίπεδο . Όσοι περάσουν και τα 5 επίπεδα και τον τελικό είναι οι νικητές και οι πρώτοι 3 θα λάβουν τα μεγάλα δώρα ( τα οποία θα ανακοινωθούν σύντομα ) . Επιπλέον καθ' όλη τη διάρκεια του event θα υπάρχει μια bonus δοκιμασία την οποία όποιος/-οι την κερδίσουν θα περνάνε απευθείας στον τελικό .

Για να δηλώσετε συμμετοχή στο διαγωνισμό πρέπει πρώτα να επικοινωνήσετε μαζί μας μέχρι 10 Ιουλίου λαμβάνοντας όμως υπ' όψιν πως το κόστος συμμετοχής θα είναι 2 ή 2,5 ευρό . Προσπαθήσαμε για δική σας διευκόλυνση να κατεβάσουμε το κόστος όσο το δυνατόν περισσότερο αλλά θα χρειαστούν κάποια χρήματα για τα έξοδα .

Πιθανόν μετά το event να ακολουθήσει cosplay party αλλά δεν είναι ακόμη βέβαιο .
Μείνετε συντονισμένοι για τις εξελίξεις και αλλαγές και πάνω απ' όλα θυμηθείτε ... ο σκοπός είναι ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΚΑΛΑ !!


ΣΗΜΕΙΩΣΗ : Όποιος ενδιαφέρετε να είναι ένας από τους cosplayer που θα βοηθήσουν στο διαγωνισμό παρακαλώ να επικοινωνήσει μαζί μας . Ευχαριστώ .

Σύν και η αφήσα μας! Επισυναπτόμενο Αρχείο  αφήσα διαγωνισμού.jpg   178,24Κ   12 Αριθμός downloads

Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από P.Z.W.Y.S: 04 Ιούλιος 2012 - 22:56

Here is my anime list so far..

And .... here is my manga list so far

Also i'm proud to say that i'm the founder and editor of this blog!


And yes i stole this style from you mirana_neko! I have no regrets....

#2 Warchief

Warchief

  • Members
  • 2.042 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 07 Απρίλιος 2012 - 14:09

Το One Piece βρίσκεται στην Αθήνα!

#3 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 Δημοσιεύσεις:
  • LocationRealm of perdition

Καταχωρήθηκε 07 Απρίλιος 2012 - 16:26

Μπα εγώ προτείνω να πάρουμε καράβι για Αλεξάνδρεια, να βρουμε τους χάλκινους παπύρους που έχουν κρύψει οι κακοί Μασωνοι.
Όταν τα 'λεγε ο Λιακ...

O6rrvsU.jpg


#4 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2.149 Δημοσιεύσεις:
  • Location ・ω・ 

Καταχωρήθηκε 07 Απρίλιος 2012 - 17:15

Μπα εγώ προτείνω να πάρουμε καράβι για Αλεξάνδρεια, να βρουμε τους χάλκινους παπύρους που έχουν κρύψει οι κακοί Μασωνοι.
Όταν τα 'λεγε ο Λιακ...


αχαχα...καλο..καλο xD

Eγώ λέω να ψάξουμε για τα Βρίλλ...Bριλλ hunt στα Βρυλλίσια :zombie:
フカフカ

#5 P.Z.W.Y.S

P.Z.W.Y.S

    Οne Hell of an Otaku!

  • Members
  • 208 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 07 Απρίλιος 2012 - 17:45

Οποιος θέλει να παρει μερος απλα ας επικοινωνησει μαζι μου.Αν οχι αυτος χανει....
Here is my anime list so far..

And .... here is my manga list so far

Also i'm proud to say that i'm the founder and editor of this blog!


And yes i stole this style from you mirana_neko! I have no regrets....

#6 Warchief

Warchief

  • Members
  • 2.042 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 07 Απρίλιος 2012 - 17:58

Αν όμως πάρει μέρος και χάσει πάλι χάνει.

#7 Pirate King

Pirate King

    Anime Freak

  • Members
  • 429 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 07 Απρίλιος 2012 - 17:59

θα σας απογοητεύσω μάγκες τον έχω βρει ήδη τον θησαυρό...

Spoiler:


#8 P.Z.W.Y.S

P.Z.W.Y.S

    Οne Hell of an Otaku!

  • Members
  • 208 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 07 Απρίλιος 2012 - 18:04

Αν όμως πάρει μέρος και χάσει πάλι χάνει.

Ναι αλλα το event γινεται για να περασουμε ολοι καλα, συν το γεγονος οτι τους γρυφους και τα αντικειμενα θα δινονται απο cosplayers
Here is my anime list so far..

And .... here is my manga list so far

Also i'm proud to say that i'm the founder and editor of this blog!


And yes i stole this style from you mirana_neko! I have no regrets....

#9 Warchief

Warchief

  • Members
  • 2.042 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 07 Απρίλιος 2012 - 18:07

Εγώ μόνο νικώντας περνάω καλά :(

#10 P.Z.W.Y.S

P.Z.W.Y.S

    Οne Hell of an Otaku!

  • Members
  • 208 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 07 Απρίλιος 2012 - 18:13

Εγώ μόνο νικώντας περνάω καλά :(

Οκ αν ειναι ετσι πάρε μερος και νίκα (αν θες δεν πιέζω κανέναν)
Here is my anime list so far..

And .... here is my manga list so far

Also i'm proud to say that i'm the founder and editor of this blog!


And yes i stole this style from you mirana_neko! I have no regrets....

#11 acid black cherry

acid black cherry

    Mahjong Master

  • Members
  • 937 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 07 Απρίλιος 2012 - 18:17

παρακαλω να μεινετε εντος τοπικ!
αν και απο τον topic starter δεν εχουν δωθει επαρκεις πληροφοριες
για το "event" το οποιο ετοιμαζει και δεν εχω καταλαβει τι και πως θα το πραγματοποιησει,
το σπαμ παρακαλω να σταματησει εδω!

i aku the shape-shifting master of darkness...
xhH5lXP.jpg


#12 P.Z.W.Y.S

P.Z.W.Y.S

    Οne Hell of an Otaku!

  • Members
  • 208 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 07 Απρίλιος 2012 - 18:34

παρακαλω να μεινετε εντος τοπικ!
αν και απο τον topic starter δεν εχουν δωθει επαρκεις πληροφοριες
για το "event" το οποιο ετοιμαζει και δεν εχω καταλαβει τι και πως θα το πραγματοποιησει,
το σπαμ παρακαλω να σταματησει εδω!

Για να μεινουμε εντός topic, Εγώ ο topic starter οργανώνω ενα κυνηγι θησαυρου στην αθήνα με αφετηρία το μοναστηράκι. Αρχηκα θα δωθει στους διαγωνιζόμενους ενας γριφος που αν καταφερουν να τον λύσουν θα βρουν την τοποθεσία του επομενου γριφου. Οι στασεις θα ειναι δεν εχουν αποφασηστει ακόμα αλλα θα ειναι σίγουρα 7 συνολο 9 με την αφετηρια και το τερμα. Επιπρόσθετα σε καθε σταση θα υπαρχουν cosplayers που θα σας δινουν ενα αντικειμενο οταν λυνετε το γρύφο ή καποιο παιχνιδι. Οι πρωτοι 5 που θα φτάσουν στο τέρμα με τα 7 αντικείμενα κερδιζουν. Το θεμα ειναι τα βραβεια,οι γρύφοι/παιχνίδια, και το ανθρώπινο δυναμικο (τα παιδια που θα ντυθουν). Για τα βραβεία εχω ιδεες αλλα ειμαι ανοιχτός σε προτάσεις.Το ποιο φλέγον ζητημα είναι το ανθρώπινο δυναμικο και γι'αυτό χρειάζομαι τη βοηθεια σας.
Here is my anime list so far..

And .... here is my manga list so far

Also i'm proud to say that i'm the founder and editor of this blog!


And yes i stole this style from you mirana_neko! I have no regrets....

#13 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 Δημοσιεύσεις:
  • LocationRealm of perdition

Καταχωρήθηκε 07 Απρίλιος 2012 - 21:46

Βtw ούτε εγώ έχω καταλάβει τι ακριβώς θα γίνει.Θα πηγαίνουν όλοι οι παίκτες μαζί στην κάθε στάση και θα προχωράει όποιος βρει το γρίφο, ή θα πρέπει ο καθένας μόνος του να βρει τον cosplayer (as if you won't find enough weird people in the centre of athens already) για να του δώσει το hint?

O6rrvsU.jpg


#14 P.Z.W.Y.S

P.Z.W.Y.S

    Οne Hell of an Otaku!

  • Members
  • 208 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 07 Απρίλιος 2012 - 22:11

Βtw ούτε εγώ έχω καταλάβει τι ακριβώς θα γίνει.Θα πηγαίνουν όλοι οι παίκτες μαζί στην κάθε στάση και θα προχωράει όποιος βρει το γρίφο, ή θα πρέπει ο καθένας μόνος του να βρει τον cosplayer (as if you won't find enough weird people in the centre of athens already) για να του δώσει το hint?

οποιος λυνει το γριφο θα λέει την απαντηση στον cosplayer και εκεινος αν ειναι σωστη θα του δινει ενα artifact και την τοποθεσία του επομενου γρίφου. + οτι σε καποιες διαδρομες θα εχει παιχνιδια αντι για γρύφους.Βεβαια ολα αυτα ειναι προσχέδια. Οι τελικες οδηγιες θα δοθουν αφου καταφερω να βρω ακόμα 6 παιδια που να ντυθουν,καθως και τα επαθλα για τους 5 πρωτους
Here is my anime list so far..

And .... here is my manga list so far

Also i'm proud to say that i'm the founder and editor of this blog!


And yes i stole this style from you mirana_neko! I have no regrets....

#15 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10.437 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 08 Απρίλιος 2012 - 14:17

Aκούγεται ενδιαφέρουσα ιδέα αλλά σίγουρα πολύ δύσκολη στην πραγματοποίηση. Έχε κατά νου ότι θα σου πάρει λίγο χρόνο για να βρεις τα άτομα που θες οπότε μην απογοητευτείς αν δεν μαζευτούν όλοι σε πέντε μέρες.

Btw για να κάνεις το treasure hunt ακόμη πιο διασκεδαστικό πέρα από cosplayers υπάρχουν και πολύ διακριτικές μπλουζες με anime material που είναι μόνο για όσους θα έχουν ανοιχτα τα μάτια τους. Έτσι θα μπορέσεις να προσελκύσεις και κόσμο που ενδεχομένως να μην νιώθει άνετα να κάθεται στην Πανεπιστημίου ντυμένος με στολή.