Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Natsuyuki Rendezvous

Drama Josei Romance Supernatural Summer 2012 Dogakobo

  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 29 March 2012 - 10:25

natsuyukiheader.png


Natsuyuki_Rendezvous_v01_ch01_000a.png

 

Ο Hazuki ερωτεύεται κεραυνοβόλα την ιδιοκτήτρια του ανθοπωλείου και χωρίς δεύτερη σκέψη αρχίζει να εργάζεται εκεί ως υπάλληλος μερικής απασχόλησης. Κι ενώ δεν βλέπει ανταπόκριση από τη μεριά της, μια μέρα καταλήγει να μπει μέσα στο σπίτι της για θέματα της δουλειάς όπου εμβρόντητος αντικρίζει έναν άνδρα που δεν είχε ξαναδεί. Το σοκ όμως δεν τελειώνει εκεί αφού σύντομα ανακαλύπτει πως ο άγνωστος άνδρας είναι το φάντασμα του νεκρού της άνδρα το οποίο ακόμα περιπλανιέται στο σπίτι του.

Ο Shimao αρνείται να αφήσει το πλευρό της Rokka και να την παραδώσει σε άλλον άνδρα. Έτσι αρχίζει να μπαίνει πεισματικά ανάμεσα σ' εκείνη και στον Hazuki με κάθε ευκαιρία που βρίσκει. Καθώς οι δύο άνδρες αρχίζουν να σχηματίζουν έναν παράξενο δεσμό μέσω της προσπάθειας του Hazuki να πείσει τον Shimao ότι πρέπει να αφήσει την Rokka να συνεχίσει τη ζωή της χωρίς εκείνον η σχέση του με την Rokka αρχίζει να αναπτύσσεται.

Το manga έχει ήδη ολοκληρωθεί στην Ιαπωνία (σύμφωνα με το MAL) και αποτελείται από 4 volumes. Ό,τι πρέπει για καλοκαιράκι. Περισσότερες πληροφορίες όταν θα τις έχουμε...

Nakamura Yuuchi as Hazuki
Fukuyama Jun as Shimao
Ohara Sayaka as Rokka

Studio: Dogakobo
Σκηνοθεσία: Kou Matsuo (Red Garden, Yozakura Quartet)

PV 01

Genres: Drama, Josei, Romance, Supernatural


Edited by Kai, 16 September 2013 - 08:42.

ySss0UF.jpg


#2 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 29 March 2012 - 10:36

οι δύο άνδρες αρχίζουν να σχηματίζουν έναν παράξενο δεσμό

:orly:

....

I'm sorry, πρώτο post στην ωραία σου παρουσίαση κ πάω σαν το λέτσο με το yaoi comment...... δεν άντεξα!!!

Μου άρεσε αρκετά και όντως είναι ό,τι πρέπει για καλοκαίρι.
Είχα ρίξει πιο "παλιά" ένα βλέφαρο στο manga και πέρα από το θέμα του, μου άρεσε και η αισθητική του.

Ελπίζω να μην αργήσει πολύ το teaser!

Posted Image


#3 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1,194 posts
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Posted 29 March 2012 - 16:16

Καλό δείχνει, το Manga δεν το έχω διαβάσει αλλά λίγο που είδα το artwork μου φένεται πολύ ωραίο.
We'll see...

#4 redqueen

redqueen

    Za Zombie Chicken...

  • Members
  • 847 posts

Posted 29 March 2012 - 16:22

θελω να πιστευω σε γλυκο καλοπροαιρετο φαντασματακι ....
ξενοιαστο vibe almost 100% check !!

74ue.jpg

Spoiler:

Myanimelist...


#5 Ramona

Ramona

    Lost in Brighton

  • Members
  • 98 posts

Posted 29 March 2012 - 18:27

Φαινεται πολυ ενδιαφερον και πιθανως και αστειο. Will watch! :)


#6 Warchief

Warchief

  • Members
  • 2,042 posts

Posted 30 March 2012 - 13:58

Θα είναι το δεύτερο της noitaminA για το καλοκαίρι. Μικρό PV εδώ.

#7 Radagast

Radagast

    Cogito ergo sum

  • Members
  • 2,221 posts
  • LocationDark City

Posted 30 March 2012 - 14:21

Ενδιαφερόν να δούμε και πόσα επεισόδια θα βγει σύνολο.

sigpic3736_12.gif
In every age, in every place, the deeds of men remain the same...

Spoiler:

#8 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 30 March 2012 - 14:28

Μια χαρά φαίνεται από το pv. Ξέρουμε studio;

Nakamura Yuuchi για Hazuki, Fukuyama Jun (?) για Shimao. Αναγνωρίζει κανείς τη φωνή της Rokkanvm το βρήκα, τουλάχιστον στα δυο έπεσα μέσα; Τους πήγαν πάντως.

ySss0UF.jpg


#9 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1,194 posts
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Posted 30 March 2012 - 14:53

Τo PV δείχνει πάντως πολύ ωραίο.

Έκατσα και διάβασα το manga, πολύ ωραία ιστορία και μπήκε ακόμα πιο πολύ στο definetly will watch.

Μόνο μην βγεί σαν το BRS της Noitamina.

#10 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 05 July 2012 - 22:56

Κρατάω μόνο ότι το σχέδιο της ιδιοκτήτριας του ανθοπωλείου είναι ανατριχιαστικό. Έχει αυτά τα τεράστια στρογγυλά μπλε μάτια που δεν κλείνουν ποτέ, νιώθεις ότι κοιτάνε μέσα στη ψυχή σου.
Spoiler:


#11 plotolp

plotolp

    Anime Freak

  • Members
  • 364 posts
  • LocationAthens

Posted 06 July 2012 - 15:32

Τι ευχάριστη έκπληξη ήταν αυτή? :wis:
Μόλις είδα το πρώτο επεισόδιο και μπορώ να πω, πως μου άρεσε πάρα πολύ. Πολύ ωραίο σχέδιο και γενικά όλο το επεισόδιο με απορρόφησε μέχρι το τέλος. Σίγουρα θα παρακολουθήσω και τα επόμενα! Η καλύτερη σειρά για εμένα μέχρι τώρα από την καλοκαιρινή σεζόν!

+1 Για τα μάτια της πρωταγωνίστριας! :)

#12 Keito

Keito

    Tamako Markeito

  • Members
  • 1,194 posts
  • Locationat the bus stop, waiting for 140

Posted 08 July 2012 - 13:31

Κατ'αρχάς έχω να πω πως είμαι πάρα πολύ χαρούμενη που κράτησαν το σχέδιο του manga. Βέβαια, ήλπιζα σε μια λίγο πιο συμπαθητικιά φάτσα του πρωταγωνιστή, αλλά και πάλι όλο το character desing και το animation ήταν υπέροχα! Τα μάτια της κοπέλας σε συνδυασμό με το στρογγυλό κούτελό της, είναι υπέροχα και βαθιά, αν και λίγο creepy.

Η πλοκή μου αρέσει και δείχνει ενδιαφέρουσα και δεν εξελίσσεται ούτε πολύ γρήγορα, ούτε όμως και εκνευριστικά αργά.

Το μόνο που μου έμεινε αδιάφορο, ήταν το opening... Δεν ξέρω, μπορεί να ήταν γιατί περίμενα κάτι διαφορετικό σαν ατμόσφαιρα λόγο του ότι είχα διαβάσει πρώτα το manga.

Παρόλα αυτά με άφησε με υπέροχες εντυπώσεις και έχω υποψίες πως θα βρεθεί και στα αγαπημένα μου ανιμε του 2012.

#13 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 13 July 2012 - 00:03

Spoiler: 2


#14 redqueen

redqueen

    Za Zombie Chicken...

  • Members
  • 847 posts

Posted 13 July 2012 - 16:55

εχοντας δει πλεον 2 επ. μπορω να πω οτι μια χαρα παει η σειρα και μακαρι να συνεχισει ετσι....
Spoiler:

74ue.jpg

Spoiler:

Myanimelist...


#15 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 20 July 2012 - 00:18

Spoiler: 3




Also tagged with one or more of these keywords: Drama, Josei, Romance, Supernatural, Summer 2012, Dogakobo