Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

The shrine of cancelled manga


  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 22 March 2012 - 17:57

Posted Image


Άλλο ένα thread το οποίο έλειπε από το .aNiMe//GR. Εδώ θα θρηνούμε για τον άδικο και πρόωρο χαμό αγαπημένων μας σειρών manga, που έπεσαν θύματα στον βωμό των ratings. Φέρτε τα χαρτομάντηλά σας κι ελάτε να κλάψουμε μαζί.

Και ξεκινάμε... :zetsubou:

Me And The Devil Blues (με πονάει περισσότερο απ' όλα τα άλλα μαζί)
Kiben Gakuha, Yotsuya Senpai no Kaidan
Donten Prism Solar Car
Asklepios
Burning Hell
Gekiryuuchi
Ane-Doki
Hatsuoi Limited
Double Arts
Mx0
Pretty Face
Kagami No Kuni No Harisugawa
Meteor

Αυτά από μένα προς το παρόν, δικό σας.

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#2 Maya-chan

Maya-chan

    Anime Master

  • Moderators
  • 1,667 posts

Posted 22 March 2012 - 18:05

*Βάζει πλερέζα.*

Αχ γλυκό μου Asklepios, 20 κεφάλαια έβγαλες, 20 μέτρα κάτω από το χώμα σε χώσανε οι τρισκατάρατοι ψηφοθήρες που κάνουν κουμάντο στο Shonen Jump. :zetsubou:

15fkk04.jpg


#3 Mad_Hatter

Mad_Hatter

    xyz scum

  • Moderators
  • 4,499 posts
  • LocationArah

Posted 22 March 2012 - 18:10

nononono

Τουλάχιστον πρόλαβε να βγάλει μια 100+ chapters.

Νομίζω μας λείπει thread και για τα studios

qzMHWHd.png


#4 zennith666

zennith666

    Oh boy,more trouble...

  • Members
  • 1,226 posts
  • LocationAthena

Posted 22 March 2012 - 18:14

Πολλά καλά manga με πολύ άσχημο τέλος.
Το μεγάλο μου παράπονο είναι το Mx0 που αναφέρθηκε:nanteee:.

Posted Image


#5 Leon

Leon

    Manga Oldbie

  • Members
  • 303 posts

Posted 22 March 2012 - 23:09

Το Pretty face ολοκληρωμένο δεν ήταν; Εννοείς ότι το τέλειωσε πρόωρα ο mangaka;

Καλά το Me and the devil blues είχε και απίστευτο σχέδιο και απίστευτο σενάριο. Απορώ μερικές φορές. Και έχουμε πήξει στα ψευτο σόνεν:bike:
Posted Image

#6 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 23 March 2012 - 00:13

Για το Pretty Face: Ναι, rushed ending/axed κι αυτό, όπως και κάθε manga του Kano Yasuhiro μέχρι στιγμής (seriously, αυτόν τον άνθρωπο τον έχουν μουτζώσει T__T).

Όσο για το Me And The Devil Blues, ο Akira Hiramoto τώρα βγάζει... αυτό. Δεν είναι άσχημο manga per se (από οποιονδήποτε άλλο mangaka θα έλεγα ότι είναι ένα καλό καφρο-ecchi-comedy), αλλά όποτε σκέφτομαι ότι ο συγκεκριμένος mangaka πριν απ' αυτό το manga δούλευε πάνω στο Me And The Devil Blues και του το κόψανε... τρελαίνομαι. :roar:

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#7 jeffhardy

jeffhardy

    Imagi-Knight

  • Members
  • 1,117 posts

Posted 23 March 2012 - 01:18

Mx0 ειχε τρομερο potentional :(
Blazer Drive
την μεγαλυτερη ηττα την φαγαμε στο Tenjou Tenge. TRAGIC!!!

#8 Hellraider

Hellraider

    Anime Elite

  • Members
  • 1,348 posts
  • LocationΑθήνα

Posted 23 March 2012 - 02:38

Mx0 ειχε τρομερο potentional :(
Blazer Drive
την μεγαλυτερη ηττα την φαγαμε στο Tenjou Tenge. TRAGIC!!!


Δεν ήξερα ότι κόπηκε το TenTen.Μετά από ένα σημείο έπαψα να παρακολουθώ την υπόθεση οπότε δεν παρατήρησα αν τελείωσε απότομα.:hihi2:



Ο Asklepios και το Ane-Doki πονέσανε αρκετά.Ο μεν γιατρός είχε άπειρο potential και το Ane-Doki ήταν στην περίοδο χωρίς to love ru οπότε ήταν αναγκαία η ύπαρξη του για το εβδομαδιαίο light ecchi fix.Ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω γιατί οι αναγνώστες και το WSJ δεν το αγκάλιασαν...

Το Donten prism solar car δεν μπορώ να πω ότι με ενθουσίασαν τα πρώτα chapters για να στεναχωρεθώ.Ήταν καλούτσικη ιδέα αλλά ως εκεί.
Μια από τα ίδια και το Ice Revolution.Χαριτωμένο, άνετα συνέχιζα να το διαβάζω αλλά δεν κάηκα κιόλας.

#9 phm

phm

    Anime Ghost

  • Members
  • 1,807 posts
  • LocationOn the boundary of life and death

Posted 23 March 2012 - 03:16

Εμένα μου την έσπασε που έγινε canceled το Rozen Maiden manga. Όχι το διάβαζα, αλλά ίσως αν δεν γίνονταν να έβγαινε καμιά καινούρια season στο anime. Τώρα βγήκε καινούρια σειρά βέβαια αλλά τρέχα γύρευε.
phmava.php

#10 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 23 March 2012 - 08:13

Εγώ θα κλαίω και θα σπαράζω αενάως για το X (x/1999) των CLAMP, που όχι μόνο έκατσα και διάβασα 18 δυσανάγνωστα volumes 3εις φορές το καθένα, αλλά τα αγόρασα κιόλας και έμεινα με το πλι στο χέρι. Πραγματικά ακόμα με ενοχλεί κι ας έχουν περάσει τόσα χρόνια κι ας δεν αγαπώ ιδιαίτερα τις CLAMP πια. :nanana:

Fuck you earthquake, fuck you world and FUCK YOU CLAMP!

Posted Image


#11 RevengerGR

RevengerGR

    Manga Collector

  • Members
  • 379 posts
  • LocationNew World

Posted 08 May 2012 - 13:49

Εγω λυπαμαι για το Strawberry 100% της ShonenJump που τελειωσε προωρα και αδικα και τωρα το volume 4 και το volume 5 κανουνε 65$ και ειναι out of print.


WHYYYYY?
Posted Image
Spoiler: ΑΓΟΡΑΖΩ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΜANGA

#12 Blacker_than dark

Blacker_than dark

    chaotic evil

  • Members
  • 295 posts

Posted 08 May 2012 - 14:16

psyren, που ξενερωσα οταν αρχισαν να το τρεχουν για να το ληξουν...
swot, ειχε αρκετο potential δεν επρεπε να κοπει στα 17 τσαπτερ.

#13 DarkElf

DarkElf

    ラブレス

  • Members
  • 611 posts

Posted 08 May 2012 - 14:35

Αχ,τι μου θύμισες...το Burning Hell ήταν από τα πρώτα manga που διάβασα (ναι,άργησα ν'ασχοληθώ με manga) και πάνω που ενθουσιάστηκα...πάει,τέλος...Άτιμη κοινωνία που άλλους τους ανεβάζεις και άλλους τους κατεβάζεις... :nanteee:

Posted Image
Does this darkness have a name?


#14 mirana_neko

mirana_neko

    Daddy's little girl, all grown up,terrorizing the world...

  • Members
  • 508 posts

Posted 08 May 2012 - 14:41

Εμένα μου την έσπασε που έγινε canceled το Rozen Maiden manga. Όχι το διάβαζα, αλλά ίσως αν δεν γίνονταν να έβγαινε καμιά καινούρια season στο anime. Τώρα βγήκε καινούρια σειρά βέβαια αλλά τρέχα γύρευε.


πλάκα κάνεις... και περίμενα να μαζευτούν αρκετά για να αρχισω να το διαβάζω. ΓιατΊ?

#15 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 08 May 2012 - 14:54

Εγω λυπαμαι για το Strawberry 100% της ShonenJump που τελειωσε προωρα και αδικα και τωρα το volume 4 και το volume 5 κανουνε 65$ και ειναι out of print.


WHYYYYY?

Το Ichigo 100% διήρκεσε 19 ολόκληρους τόμους, και σαν ιστορία έκλεισε κανονικά (well, που λέει ο λόγος... τουλάχιστον δεν έφαγε τσεκούρωμα). Δεν θα 'λεγα ότι του αξίζει μια θέση εδώ. Η διαθεσιμότητά του στο εμπόριο είναι ένα τελείως διαφορετικό θέμα.

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||