Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* - - - - 1 votes

NGE KAI Rah Xephon .....


  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#1 Etherios

Etherios

    Anime Fan

  • Members
  • 219 posts

Posted 29 August 2006 - 01:10

Από τα 2 μόνο το τέλος του Rah Xephon το κατάλαβα και μάλιστα έπαθα μια πλάκα μόλις κατάλαβα τι έγινε στον πίνακα. Αλλά ...
Spoiler:


Το NGE... είδα το τέλος 3-4 φορές τπτ .... δεν μιλας για τα Movies που βγήκαν μετά ... εκεί πονάει το κεφάλι μου μόνο που τα σκέφτομαι.

#2 Etherios

Etherios

    Anime Fan

  • Members
  • 219 posts

Posted 30 August 2006 - 04:11

Τελικά το βρίκα... :clap: :clap: :clap:


Για όσους ενδιαφέρονται


Προσοχή SPOILER!!!!!

http://www.evaotaku.com/html/evafaq2.html#question1

#3 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,515 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 30 August 2006 - 05:04

E...μεταξύ μας man, αλλά το evaotaku έχει τεράστιες χοντράδες μέσα... ;)

Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#4 Etherios

Etherios

    Anime Fan

  • Members
  • 219 posts

Posted 30 August 2006 - 09:15

Δεν το έχω δεί άλλη φορά το site αλλα τουλάχιστον κατάλαβα το τέλος.

Τώρα αν λένε παπαρίες ... για το NGE μιλάμε δεν είναι και τα ποιό ξεκάθαρα anime :D

#5 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,515 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 31 August 2006 - 05:19

Etherios αν ψάχνεσαι για NGE διάβασε το σχετικό πεδίο που υπάρχει στο wikipedia...είναι πολύ καλογραμμένο και πιστεύω πως θα σου λύσει πολλές απορίες...
Eπίσης ρίξε και μια ματιά στο πολύ καλό άρθρο του Mike Crandol, εδώ...

Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#6 Etherios

Etherios

    Anime Fan

  • Members
  • 219 posts

Posted 31 August 2006 - 16:49

Ευχαριστώ πολύ Dante :respect: :respect:

#7 Etherios

Etherios

    Anime Fan

  • Members
  • 219 posts

Posted 31 August 2006 - 17:06

Συγνώμη αλλά βλέποντας το anime δεν κατάλαβα ούτε τα μισά απο αυτά που λένε στα παραπάνω posts που μου έδωσες dante....


ΤΙ ΜΠΕΡΔΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ :x: :x:

Ευτιχώς δεν είναι όλα τα anime έτσι :D

#8 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,515 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 31 August 2006 - 18:35

Χεχε..το έχει αυτό το Evangelion...

Aπλά να προσθέσω απο μέρους μου πως ΔΥΣΤΥΧΩΣ δεν είναι όλα τα anime έτσι... 8D

Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#9 kienzan

kienzan

    Anime Elite

  • Members
  • 1,251 posts

Posted 31 August 2006 - 20:24

Χεχε..το έχει αυτό το Evangelion...

Aπλά να προσθέσω απο μέρους μου πως ΔΥΣΤΥΧΩΣ δεν είναι όλα τα anime έτσι... 8D


Αν ολα τα anime ήταν σαν το EVA ή ολη η anime κοινότητα θα περνε
πτυχίο στη φιλοσοφία η θα καταλήγαμε όλοι με εγκεφαλικές δυσλειτουργίες απο τις άστοχες συζητήσεις:laughing: :laughing: :laughing:
Posted Image


#10 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 01 September 2006 - 16:29

Και οι δύο σειρές πολύ καλές, αλλά ελαφρώς θα προτιμίσω το RahXephon για το φοβερό design των mecha και γενικά το όλο στήσιμο με τον ήχο κλπ. Ελπίζω Etherios να έχεις δεί και την ταινία γιατί εκεί τελειώνει η σειρά. 8)
rsrGbGx.gif

#11 Etherios

Etherios

    Anime Fan

  • Members
  • 219 posts

Posted 01 September 2006 - 21:53

Και οι δύο σειρές πολύ καλές, αλλά ελαφρώς θα προτιμίσω το RahXephon για το φοβερό design των mecha και γενικά το όλο στήσιμο με τον ήχο κλπ. Ελπίζω Etherios να έχεις δεί και την ταινία γιατί εκεί τελειώνει η σειρά. 8)


Νε :P

End of Evagelion ... Death Rebirth ... ΟΛΑ ΤΑ ΕΙΔΑ...
Αλλά ότι θα μπορούσα να κάνω ψυχολογική ανάλυση και έρευνα για ένα Anime... :dwarf:

#12 shinobi-13

shinobi-13

    Anime Freak

  • Members
  • 446 posts

Posted 02 September 2006 - 00:05

Παιδια πειτε με τρελο πειτε με οτι θελετε αλλα εμενα το rahxephon μου αρεσε πιο πολυ(ισως επειδη το ειδα πρωτο...) .Εχει καλυτερο πυρηνα καλυτερα σκιτσα και γενικα ως αποτελεσμα μου δεινει κατι πιο ολοκληρωμενο (...και απλο).
Παρ'ολα αυτα να πω πως δεν ειμαι και ο μεγαλυτερος φαν των mecha-anime...
不 林 カ 山
Posted Image

#13 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,515 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 02 September 2006 - 04:49

Παιδια πειτε με τρελο πειτε με οτι θελετε αλλα εμενα το rahxephon μου αρεσε πιο πολυ(ισως επειδη το ειδα πρωτο...)

Γιατί να σε πούμε τρελό ρε παιδί?...απόψεις ανταλάζουμε... :happy2:

.Εχει καλυτερο πυρηνα καλυτερα σκιτσα και γενικα ως αποτελεσμα μου δεινει κατι πιο ολοκληρωμενο (...και απλο).


Για το artwork...αυτό έλειπε...για anime του 2002 μιλάμε...
Βρήκα στο Rahxephon έναν καταπληκτικό και βαθύ τίτλο τον οποίο και συνιστώ ανεπιφύλακτα...αλλά IMO NGE δεν είναι (και επίσης, ούτε προβλεπόταν να γίνει εξάλλου)... ;)

Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#14 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 02 September 2006 - 09:47

Νε :P

End of Evagelion ... Death Rebirth ... ΟΛΑ ΤΑ ΕΙΔΑ...
Αλλά ότι θα μπορούσα να κάνω ψυχολογική ανάλυση και έρευνα για ένα Anime... :dwarf:


Για το RahXephon μιλάω, η ταινία στο μεγαλύτερο μέρος της είναι μια επανάληξη της σειράς αλλά τα τελευταία δέκα λεπτά δείχνουν τι έγινε ο τυπάς [τον λέω έτσι γιατί έχει περάσει αρκετός καιρός από τότε που το είδα :P ]
rsrGbGx.gif

#15 Etherios

Etherios

    Anime Fan

  • Members
  • 219 posts

Posted 04 September 2006 - 19:46

Για το RahXephon μιλάω, η ταινία στο μεγαλύτερο μέρος της είναι μια επανάληξη της σειράς αλλά τα τελευταία δέκα λεπτά δείχνουν τι έγινε ο τυπάς [τον λέω έτσι γιατί έχει περάσει αρκετός καιρός από τότε που το είδα :P ]


Μπορείς να με βρίσης/βαρέσης/κτλπ... σήμερα την είδα και κατάλαβα πολλά για την ιστορία.

[spoiler:dbe6a131de]Τελικά δλδ ο τύπας διάλεξε τιν ανθρωπότητα και όχι τους Miu οπότε μετα το αυγό η ζωή συνεχίστικε κανονικά???

Πώς όμως έζησε με την κοπέλα? ΔλΔ στο τέλος δείχνει αυτόν και την κοπέλα στο σχολείο και μιλάνε με τους εαυτούς τους .... Αυτός και καλά δεν είναι άνθρωπος αλλά ποιός έζησε με την κοπέλα?? Έλεος τους ιάπωνες μου μέσα...


Και φυσικά στο τέλος η γιαγία πια έφυγε πετόντας στο διάστημα?? HELP :scared: :shock: :scared: [/spoiler:dbe6a131de]


Θα πρέπει να πω οτι προσωπικά πιστεύω οτι το Rah Xephon είναι καλύτερο ...