Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 5 votes

Hunter x Hunter (2011) latest episode discussion (όχι manga/old anime spoilers)


  • Please log in to reply
458 replies to this topic

#1 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 11 March 2012 - 16:53

Το συγκεκριμένο thread δημιουργήθηκε για να συζητάμε τις τελευταίες εξελίξεις που λαμβάνουν χώρα στην σειρά Hunter x Hunter που ξεκίνησε το 2011.

Διαβάζετε τα Posts υπό την προϋπόθεση πως είστε up-to-date στο τελευταίο επεισόδιο της σειράς. Μπορείτε να μιλάτε χωρίς να χρησιμοποιείτε το spoiler tag, αρκεί να μην αναφέρεστε καθόλου στο manga, ούτε στην παλιά σειρά, ακόμα και μέσα σε spoiler tag.

Καλή αρχή.

Edited by Kenny, 11 March 2012 - 20:04.

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#2 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 11 March 2012 - 19:51

[Reserved post για παρουσίαση του anime.]

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#3 Hellraider

Hellraider

    Anime Elite

  • Members
  • 1,348 posts
  • LocationΑθήνα

Posted 13 March 2012 - 12:56

Μιας και γίνομαι πολύ γρήγορα μεγάλος φαν του συγκεκριμένου ας ξεκινήσω κιόλας. :P

22

Ομολογουμένως έπεσα στην παγίδα.Περίμενα το "σκυλάκι" να κάτσει να το χαϊδέψει τουλάχιστον ο Gon.Άργησα να συνειδητοποιήσω πόσο χαζό θα ήταν αυτό.Δεν λέγεται όμως το πόσο μου άρεσε η παρουσίαση του φύλακα ως ψυχρού (όπως και τα αφεντικά του στο κάτω κάτω) δολοφόνου.

Γενικά ψαρώνω στα διάφορα μικρά twists που κάνει μέχρι στιγμής.Ελπίζω να μην είμαι ο μοναδικός!

#4 olesos

olesos

    Anime/Manga Veteran

  • Members
  • 525 posts

Posted 13 March 2012 - 20:59

Πολύ καλό το επεισοδιάκι και μου άρεσε πολύ το soundtrack που έχουν χρησιμοποιείται στο τέλος πριν το ending..... Θα έχει φάση όλο αυτό με τον killua αν και πιστεύω θα το τελειώσουν γρήγορα...(Δεν διαβάζω το manga)

MbcN7u5.png
 


#5 redqueen

redqueen

    Za Zombie Chicken...

  • Members
  • 847 posts

Posted 13 March 2012 - 21:13

22
μετα απο αυτο το επεισοδιο εχω ψηθει αγρια να δω καμια μαχη με τν παγοκολωνα μπατλερ ετσι για να μην μπουμε κατευθειαν στην οικογενεια...
καλα φανταζομαι (πολυ wild guess) να βγει ο παππους (ο πιο παλιος τελος παντων) κανα φαινομενικο αρνακι και γλυκουλης με killer τεχνικες ενα μηνα θα γελαω
παντως κι εγω περιμενα αμεση επαφη σκυλιου-Gon αλλα κοιτα που φοβηθηκε τωρα ενω οταν τν σαπιζε ο Hanzo δν καταλαβαινε χριστο!!!:hihi2:

74ue.jpg

Spoiler:

Myanimelist...


#6 Night Wizard Seal

Night Wizard Seal

    名前のない怪物

  • Review Team
  • 2,153 posts

Posted 15 March 2012 - 00:53

Μιας και γίνομαι πολύ γρήγορα μεγάλος φαν του συγκεκριμένου ας ξεκινήσω κιόλας. :P

22

Ομολογουμένως έπεσα στην παγίδα.Περίμενα το "σκυλάκι" να κάτσει να το χαϊδέψει τουλάχιστον ο Gon.Άργησα να συνειδητοποιήσω πόσο χαζό θα ήταν αυτό.Δεν λέγεται όμως το πόσο μου άρεσε η παρουσίαση του φύλακα ως ψυχρού (όπως και τα αφεντικά του στο κάτω κάτω) δολοφόνου.

Γενικά ψαρώνω στα διάφορα μικρά twists που κάνει μέχρι στιγμής.Ελπίζω να μην είμαι ο μοναδικός!


Κι εγώ ακριβώς την ίδια εντύπωση είχα. Το χειρίζονται πραγματικά πολύ ωραία το όλο setting της σειράς. Από τον τεχνικό τομέα μέχρι και την ατμόσφαιρα.

84886513_zpsfd6f6e60.jpg

They sound like they are crying. Like wolves, howling for their dead masters.


#7 olesos

olesos

    Anime/Manga Veteran

  • Members
  • 525 posts

Posted 18 March 2012 - 12:58

23
Και αυτό το επεισόδιο καταπληκτικό καθώς είδαμε ένα μέρος απο τα βασανιστήρια του killua καθώς και το ότι ο Killua ακόμα θεωρεί τον Gon φίλο του.Καταπληκτική επίσης και η determination του Gon που ότι και να πάθει πάλι επιστρέφει πίσω.Επίσης και το ότι δεν περίμενα να πεθάνει αν πέθανε έτσι η black guardian εκεί απο την οικογένεια του killua που δίχνει ότι είναι η μητέρα του και η αδελφή του αν δέν κάνω λάθος.... 'Εχω άπειρη αγωνία για την συνέχεια

MbcN7u5.png
 


#8 twin

twin

    follow the white rabbit.

  • Members
  • 89 posts

Posted 18 March 2012 - 16:14

τα 22, 23 προσωπικά με απογοήτευσαν -ειδικά το 23 ήταν σαν σε fast-forward
με κάποιες cheesy σκηνές και με νεοεμφανιζόμενους χαρακτήρες να χάνουν σχεδόν αμέσως την αίγλη τους.

το πρώτο χτύπημα ήταν το 13.
το δεύτερο, τώρα, το 23...
ελπίζω να με κρατήσει ως το 33 :run:
Posted Image

#9 Mad_Hatter

Mad_Hatter

    xyz scum

  • Moderators
  • 4,499 posts
  • LocationArah

Posted 18 March 2012 - 16:19

Ίσως η καλύτερη σκηνή της σειράς μέχρι τώρα

Spoiler:


Spoiler:


Spoiler:


twin τι εννοείς έχασαν την αίγλη τους?

qzMHWHd.png


#10 twin

twin

    follow the white rabbit.

  • Members
  • 89 posts

Posted 18 March 2012 - 16:31

συμφωνώ ότι αυτή η σκηνή ήταν επική.:hahaha:

έχασαν την αίγλη τους:

σε σχέση με το πώς παρουσιάστηκε π.χ. ο Gitarakur στη σειρά,

η μάνα του Killua,
η μαύρη με το μπαστούνι,
ο άκυρος τύπος βοηθός φύλακας,
και η φλασιά που έδειξε ολόκληρο τον "μυστηριώδη battler": με ξενέρωσαν.

ο τρόπος που παρουσιάστηκαν/αναπτύχθηκαν μου φάνηκε βεβιασμένος.
Posted Image

#11 Night Wizard Seal

Night Wizard Seal

    名前のない怪物

  • Review Team
  • 2,153 posts

Posted 18 March 2012 - 16:31

Θέλω κι άλλο damnit!!! :Crying2:

Πραγματικά είναι εξαίσιο αυτό το anime! Απλά εξαιρετικό με ωραίους χαρακτήρες. Ακόμα και στις πιο απλές σκηνές κάνει κάτι για να σου κόβει την ανάσα. Με την κοπελιά μπάτλερ και το θάνατό της, σε αφήνει σαν καλαμιά στο κάμπο!

Ανυπομονώ. Θέλω να μπούμε πιο μέσα στην οικογένεια!

^Τwin δε θεωρώ ότι ήταν βιαστικό. Βασικά το επιχείρημά σου είναι αβάσιμο, διότι δεν αναπτύχθηκαν αυτοί οι χαρακτήρες. Πότε πρόλαβαν; Έχουμε ακόμα τόσα επεισόδια. Τη μικρή βγάλε την γιατί τα κακάρωσε, αλλά όλους τους άλλους σήμερα τους είδαμε(σχεδόν). Υπομονή. Κι εγώ έχω εξάψεις αλλά τις κρατάω :P

Είμαι που είμαι υπομονετικός, κι ας γκρινιάζω, αλλά μέχρι να τελειώσει η σειρά, Βούδας θα έχω γίνει. :hahaha: Στην πλήρη ακινησία και αδράνεια :P

84886513_zpsfd6f6e60.jpg

They sound like they are crying. Like wolves, howling for their dead masters.


#12 Mad_Hatter

Mad_Hatter

    xyz scum

  • Moderators
  • 4,499 posts
  • LocationArah

Posted 18 March 2012 - 16:49

Έλα Night Wizard Seal, αφού το θες http://www.mangatraders.com/manga/series/42

Twin καταλαβαίνω τι λες, αλλά οι χαρακτήρες αυτοί όμως ήθελα να βγάλουν διαφορετικό συναίσθημα από τον Gitarackur/illumi. Αυτός έπρεπε να φανεί πιο επιβλητικός, μια σκιά πάνω από τον killua και για αυτό του αφιερώθηκε τόσος χρόνος. Και βασικά εντάξει είμαστε στην αρχή του arc/manga ακόμα, πιστεύω θα αλλάξεις γνώμη στη συνέχεια με το πως θα τους χειριστεί :)

qzMHWHd.png


#13 Sparda

Sparda

    ~ C.C. is win ~

  • Members
  • 697 posts

Posted 18 March 2012 - 17:06

Η μια βδομάδα αναμονή είναι ιδιαίτερα βασανιστική. Αρχικά το έβλεπα σαν κάτι έξτρα μαζί με όλα τα άλλα για να περνάει ο χρόνος ευχάριστα. Τώρα ξαφνικά είναι το μέην ηβέντ.

Το σόι του Κίλλουα δεν πάει καλά λολ. (Η μάνα είναι τίγκα στον επίδεσμο επειδή την είχε δείρει ο Κίλλουα; λολ)Εντωμεταξύ παρατήρησα ότι όλοι έχουν 2 λ στο όνομά τους μέχρι στιγμής - τουλάχιστον τα παιδιά. Κίλλουα, Ίλλουμι, Μίλλουκι και το μικρό κοριτσάκι δε θυμάμαι αλλά είχε και αυτό.

Θέλουμε πιο πολύ Κίλλουα και τον badass buttlerXD Αλλά και κανάς μπαμπάς, παππούς, προπάππους Κίλλουα δε θα με χάλαγε. Αν θυμάμαι καλά η συνοδός του λεωφορίου είπε ότι ζουν και αυτοί.

Posted Image


#14 Botsun

Botsun

    Boss Tsundere

  • Members
  • 1,240 posts

Posted 18 March 2012 - 17:20

Καταπληκτικό το νέο επεισόδιο.

+1 Στην σκηνή,που αναφέρει ο mad hatter.

Posted Image

Avatar & signature by Kai


#15 Mad_Hatter

Mad_Hatter

    xyz scum

  • Moderators
  • 4,499 posts
  • LocationArah

Posted 18 March 2012 - 17:25

random trivia πάνω στην παρατήρηση του sparda για τα ονόματα:

Τα ονόματα των παιδιών της οικογένειας zoldyck τα σκέφτηκε ο togashi βάση ενός ιαπωνικού λογοπαίγνιου/τραγουδιού, για αυτό μοιάζουν με τα 2 λλ. Αν το βρω θα το postάρω.

qzMHWHd.png