Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία
- - - - -

Muse


  • Please log in to reply
48 replies to this topic

#1 shinobi-13

shinobi-13

    Anime Freak

  • Members
  • 446 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 25 Αύγουστος 2006 - 15:59

Εδω και κανα δυο μηνες ανακαλυψα(μεσω ενος φιλου μου) ενα νεο συγροτημα πολλα υποσχομενο... Εχουν αρκετα ιδιαιτερο στυλ...ειναι ενα alternative rock band που αποτελειτε απο τρια ταλαντουχα μελη...τα οποια κανουν τη δουλεια που θα εκανε ενα band ανω των 10 μελων(ρειξτε μια ματια εδω...http://en.wikipedia.org/wiki/Muse_%28band%29)...
Διαφορα τραγουδια τους οπως το new born,space demenca,hyper music,black holes,apocalypse και αλλα πολλα μπορω να πω πως με εχουν εντυπωσιασει.Αν και δεν ειναι τοσο καινουργιο συγκροτημα(απο το 1994) τωρα αρχησαν την "σοβαρη"σταδιοδρομια τους(btw,το πρωτο τους album ηρθε στην Ελλαδα τον προηγουμενο μηνα).
Οποιος τους εχει ακουσει θα ηθελα να μου πει τη γνωμη του...οποιος οχι πιστευω πως θα επρεπε να ξοδεψει λιγο χρονο απο τη ζωη του για να τους ακουσει... it's worth it...
不 林 カ 山
Δημοσιευμένη  εικόνα

#2 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5.515 Δημοσιεύσεις:
  • Location今、そこにいる僕

Καταχωρήθηκε 25 Αύγουστος 2006 - 16:49

Xμ...μιας και το έφερε η κουβέντα, για τους φίλους των anime που θέλουν να γνωρίσουν τους muse, καλή περίπτωση είναι αυτό το ΑMV... :happy2:


Δεν είναι το καλύτερο που έχω δει, αλλά είναι αυτό που με άγγιξε περισσότερο...
Αν δεν έχετε δει το συγκεκριμένο, κατεβάστε το. Δεν λέω τπτ άλλο.

Fluxmeister : Prayer for Destruction
Ανιμε: Akira+NGE
Song: Apocalypse Please ~ by Muse

βρείτε το εδώ...

Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#3 sokollatos

sokollatos

    .:: Art Is A Lifestyle ::

  • Members
  • 74 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 25 Αύγουστος 2006 - 17:11

Εδω και κανα δυο μηνες ανακαλυψα(μεσω ενος φιλου μου) ενα νεο συγροτημα πολλα υποσχομενο.


Αν δεν κάνω λάθος υπάρχουν απο το 1994!Είναι όντως ενα πολύ καλό συγκρότημα.Αν θες άκουσε κομμάτια τους όπως το Bliss, Butterflies And Hurricanes, Time is Running Out.

Σωστός Dante με το AMV.
Δημοσιευμένη  εικόνα
.:: Gungrave, Released By AC ::.
.:: Devil May Cry, Releasing By AC ::.

#4 hajate

hajate

    Anime Freak

  • Members
  • 317 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 25 Αύγουστος 2006 - 17:41

shinobi-13 wrote:
btw,το πρωτο τους album ηρθε στην Ελλαδα τον προηγουμενο μηνα


no,no,no εδώ και κάτι χρόνια είμαι κάτοχος των album:Hullbaloo,Origin of symmetry και Absolution οπότε δεν παίζει κάτι τέτοιο.
πριν 2 χρόνια ήταν να παίξουν στο rockwave αλλά τελικά την θέση τους πήραν οι Mogwai(ρίξε μια ματιά και σε αυτούς).
σου προτείνω να ακούσεις τα:space dementia,plug in baby,megalomania,time is running out,stockholm syndrome,hysteria,muscle museum.
όταν λέμε muse εννοούμε οι νέοι radiohead.τουλάχιστον έτσι χαρακτηρίζονται αφού ο ήχος τους και η φωνή του τραγουδιστή Matthew Bellamy φτάνουν μερικές φορές τα επίπεδα κόπιας.προσωπικά δεν με χαλάει από τη στιγμή που οι radiohead είναι η αγαπημένη μου μπάντα.από την άλλη μερικές φορές οι στριγκλιές του τραγουδιστή και η δραματικότητα της μουσικής παραείναι σπαστική.
για μένα μια μέτρια μπάντα με 5-6 καλά τραγουδάκια,shinobi-kun πιάσε radiohead(αν δεν το έχεις κάνει ήδη) που είναι σαφώς ανώτεροι! :kakashithumbup:

#5 xXMiss_HyuugaXx

xXMiss_HyuugaXx

    Starting...

  • Members
  • 30 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 25 Αύγουστος 2006 - 18:06

Εγω προσφατα ανακαλυψα το συγκροτημα και μπορω να πω οτι ειναι παρα πολυ καλο.Μερικα τραγουδια ειναι φοβερα και εχουν πραγματι ιδιαιτερο στυλ.Απο τραγουδια εχω ξεχωρισει "Time is running out" και "stockholm syndroms".Φοβερα κομματια!!!
Hyuuga Nei a ever!!!Δημοσιευμένη  εικόνα

#6 Epinephrine

Epinephrine

    HMMY

  • Members
  • 442 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 26 Αύγουστος 2006 - 10:11

Παιδιά δεν θέλω να σας ξενερώσω με αυτό το ποστ αλλά εμένα μου φαίνεται ότι παίζουν gay rock. Δεν γίνεται να έχεις τραγούδι με τίτλο thoughts of a dying atheist κ να έχει στίχο επαναλαμβανόμενο τόσο πολύ που σου χαλάει το καμμάτι :dry:
Cuz I'm praying for rain / And I'm praying for tidal waves /I wanna see the ground give
way.

I wanna watch it all go down. / Mom please flush it all away. /I wanna see it go right in and down.

I wanna watch it go right in. /Watch you flush it all away.

#7 shinobi-13

shinobi-13

    Anime Freak

  • Members
  • 446 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 29 Αύγουστος 2006 - 14:56

shinobi-13 wrote:
btw,το πρωτο τους album ηρθε στην Ελλαδα τον προηγουμενο μηνα


no,no,no εδώ και κάτι χρόνια είμαι κάτοχος των album:Hullbaloo,Origin of symmetry και Absolution οπότε δεν παίζει κάτι τέτοιο.
πριν 2 χρόνια ήταν να παίξουν στο rockwave αλλά τελικά την θέση τους πήραν οι Mogwai(ρίξε μια ματιά και σε αυτούς).
σου προτείνω να ακούσεις τα:space dementia,plug in baby,megalomania,time is running out,stockholm syndrome,hysteria,muscle museum.
όταν λέμε muse εννοούμε οι νέοι radiohead.τουλάχιστον έτσι χαρακτηρίζονται αφού ο ήχος τους και η φωνή του τραγουδιστή Matthew Bellamy φτάνουν μερικές φορές τα επίπεδα κόπιας.προσωπικά δεν με χαλάει από τη στιγμή που οι radiohead είναι η αγαπημένη μου μπάντα.από την άλλη μερικές φορές οι στριγκλιές του τραγουδιστή και η δραματικότητα της μουσικής παραείναι σπαστική.
για μένα μια μέτρια μπάντα με 5-6 καλά τραγουδάκια,shinobi-kun πιάσε radiohead(αν δεν το έχεις κάνει ήδη) που είναι σαφώς ανώτεροι! :kakashithumbup:


Τελικα μαλλον θα ημοθν απλα ατυχος που δε βρηκα κανενα(και δεν κανω πλακα) album τους ουτε σε metropolis ουτε σε virgin...Tεσπα,τα κομματια που προτεινες τα ειχα ακουσει και ηταν απο τα αγαπημενα μου εκτος απο το megalomania kai to muscle museum...
Radiohead ειχα πιασει περσυ κι ακουγα αλλα τους ψιλοβαρεθηκα.
不 林 カ 山
Δημοσιευμένη  εικόνα

#8 JoHnAroC

JoHnAroC

    Kοκορνιογκος για παντα!!!

  • Members
  • 175 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 07 Μάιος 2008 - 16:38

Παιδιά δεν θέλω να σας ξενερώσω με αυτό το ποστ αλλά εμένα μου φαίνεται ότι παίζουν gay rock. Δεν γίνεται να έχεις τραγούδι με τίτλο thoughts of a dying atheist κ να έχει στίχο επαναλαμβανόμενο τόσο πολύ που σου χαλάει το καμμάτι :dry:


ANIMAAA ςςςςςςςςςςς σε παρακαλω χαρης στους Muse εφτασα εκει που φτασα :hahaha: -πραγματικη πηγη εμπνευσης...
Δημοσιευμένη  εικόνα
πραγματικα θελω να ψοφησω

#9 keetharesh

keetharesh

    Θρας Τζαζ Ασασιν

  • Members
  • 43 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 07 Μάιος 2008 - 16:46

σε παρακαλω χαρης στους Muse εφτασα εκει που φτασα


που δηλαλη;
Δημοσιευμένη  εικόνα

#10 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1.655 Δημοσιεύσεις:
  • LocationThe city upon the hill

Καταχωρήθηκε 07 Μάιος 2008 - 17:13

Βαρετοί και ανέπνευστοι, τραγούδια που με κάνουν να βαριέμαι ελεινά, κτλ. Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω τι παίζει με τη πάρτυ τους και έχουν ξεσηκώσει τόσο κόσμο αλλά δεν νομίζω να αντέξω να ακούσω ολόκληρο δίσκο τους ποτέ στη ζωή μου.
Δημοσιευμένη  εικόνα

#11 Mr Ayu-Mania

Mr Ayu-Mania

    Wotalicious!

  • Members
  • 959 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 07 Μάιος 2008 - 17:19

Βαρετοί και ανέπνευστοι, τραγούδια που με κάνουν να βαριέμαι ελεινά, κτλ. Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω τι παίζει με τη πάρτυ τους και έχουν ξεσηκώσει τόσο κόσμο αλλά δεν νομίζω να αντέξω να ακούσω ολόκληρο δίσκο τους ποτέ στη ζωή μου.


ουτε σε αυτο συμφωνουμε... :hahaha:

Οι Muse ειναι θεικο συγκροτημα με πολυ ωραια τραγουδια που ειναι χαρακτηριστικα της βρεττανικης alternative σκηνης...

Και οσοι δεν τους ειδανε live στη Μαλακασα πραγματικα χασανε...
Δημοσιευμένη  εικόνα

#12 JoHnAroC

JoHnAroC

    Kοκορνιογκος για παντα!!!

  • Members
  • 175 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 07 Μάιος 2008 - 20:19

που δηλαλη;

στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα...:hahaha::hahaha::hahaha: ημουν σιγουρος πως καποιος θα ρωτουσε αχοαοχαοχαοχοαχοαοχαοχοαοχαοχοαοχαοχαο:kill4u:
Δημοσιευμένη  εικόνα
πραγματικα θελω να ψοφησω

#13 Tamaki

Tamaki

    Anime Amateur

  • Members
  • 66 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 07 Μάιος 2008 - 23:33

Βαρετοί και ανέπνευστοι, τραγούδια που με κάνουν να βαριέμαι ελεινά, κτλ. Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω τι παίζει με τη πάρτυ τους και έχουν ξεσηκώσει τόσο κόσμο αλλά δεν νομίζω να αντέξω να ακούσω ολόκληρο δίσκο τους ποτέ στη ζωή μου.

Δεν περίμενα τίποτα καλύτερο από σένα.. πφ.

ουτε σε αυτο συμφωνουμε... :hahaha:

Οι Muse ειναι θεικο συγκροτημα με πολυ ωραια τραγουδια που ειναι χαρακτηριστικα της βρεττανικης alternative σκηνης...

Και οσοι δεν τους ειδανε live στη Μαλακασα πραγματικα χασανε...

Είχα αγώνα και την έχασα..
Την άκουσα σχεδόν ολόκληρη από το τηλέφωνο πηγαίνοντας στο γήπεδο (δωρεάν χρόνος ομιλίας ftw!) και στο feeling good έβαλα τα κλάματα:emptyonexg1:.

Από τα αγαπημένα μου συγκροτήματα anyway!

Αυτές τις μέρες εκτός από MUSE ρε! λέμε και HAARP!!!!
Supermassive Black Hole στο HAARP!! Δεν υπάρχει! :wooi2:

Spoiler:




#14 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1.655 Δημοσιεύσεις:
  • LocationThe city upon the hill

Καταχωρήθηκε 08 Μάιος 2008 - 07:09

Sorry but I have to spam

Δεν περίμενα τίποτα καλύτερο από σένα.. πφ.


Ούτε εγώ περίμενα κάτι καλύτερο απο εμένα.:wooi2:

[FONT=Comic Sans MS][COLOR=DarkRed][SIZE=3]Είχα αγώνα και την έχασα..
Την άκουσα σχεδόν ολόκληρη από το τηλέφωνο πηγαίνοντας στο γήπεδο (δωρεάν χρόνος ομιλίας ftw!) και στο feeling good έβαλα τα κλάματα:emptyonexg1:.


Και εγώ τα κλάμματα έβαλα αλλά για διαφορετικούς λόγους:drink:

Όπως και να έχει, απο όσα έμαθα και όταν είχαν έρθει δεν μάζεψαν πάνω απο καμιά εξαριά χιλιάδες στη Μαλακάσσα και η συναυλία θεωρήθηκε αποτυχημένη, μαζί με αυτή των Manic Street Preachers (κλαψ!).
Δημοσιευμένη  εικόνα

#15 Mr Ayu-Mania

Mr Ayu-Mania

    Wotalicious!

  • Members
  • 959 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 08 Μάιος 2008 - 08:50

Όπως και να έχει, απο όσα έμαθα και όταν είχαν έρθει δεν μάζεψαν πάνω απο καμιά εξαριά χιλιάδες στη Μαλακάσσα και η συναυλία θεωρήθηκε αποτυχημένη, μαζί με αυτή των Manic Street Preachers (κλαψ!).

Γυρω στις 8000 μαζεψαν και αυτο πιστευω επειδη εγινε καθημερινη και στα απομακρυσμενα χωραφια της Μαλακασας. Κατα τα αλλα μια χαρα επιτυχημενη ηταν αφου τα σπασανε κυριολεχτικα και κοσμος το καταευχαριστηθηκε..

Τωρα το οτι καποιοι ελληνες τους σνομπαρουν επιδεικτικα ειναι πιστευω επειδη πολλοι σε αυτη την χωρα ειναι πολλα χρονια πισω οσον αφορα τα μουσικα ακουσματα και ειναι κολλημενοι στις για αυτους "in" προτιμησεις.. Αλλωστε σε οποια χωρα και να παιξουν γινεται χαμος.
Δημοσιευμένη  εικόνα