Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Hentai (manga)


  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#1 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 11 February 2012 - 04:23

Posted Image


Νομίζω ότι είναι καιρός πια να αποκτήσουν και τα hentai manga το δικό τους thread στο .aNiMe//GR, μιας και το thread των hentai anime δεν προσφέρεται (ούτε είναι κατάλληλο έτσι κι αλλιώς) για σχετική συζήτηση για πολλούς και διάφορους λόγους.

:tensai: But first of all... let's lay down the rules:

:arrow: Το παρόν thread είναι για συζήτηση περί οποιουδήποτε manga εμπίπτει στην κατηγορία "hentai" σύμφωνα με το Manga-Updates. Borderline hentai manga όπως πχ το Nozoki Ana δεν έχουν θέση εδώ.

:arrow: Απαγορεύονται ΔΙΑ ΡΟΠΑΛΟΥ links για download ή online reading. Όποιος ενδιαφέρεται, βρίσκει αυτό για το οποίο συζητάμε μόνος του, και με αυστηρά προσωπική του ευθύνη. Τα μόνα links που επιτρέπονται είναι προς Manga-Updates. Η ποινή για την παράβαση αυτού του κανόνα δεν θα είναι ελαφριά.

:arrow: Αν και δεν πρόκειται να απαγορεύσουμε την αναφορά οποιουδήποτε manga, όσο controversial κι αν είναι, οι συνάδελφοί μου κι εγώ διατηρούμε το δικαίωμα να επέμβουμε στο thread σβήνοντας posts αν κρίνουμε ότι η συζήτηση ξεφεύγει επικίνδυνα προς φιλο-rape ή φιλο-loli μονοπάτια. Με απλά λόγια, αυτολογοκριθείτε για να μην μας βάζετε στην άχαρη διαδικασία να σας λογοκρίνουμε εμείς. Άμα θέλετε να βγάλετε τον άρρωστο ανώμαλο που κρύβετε μέσα σας, υπάρχει και το /a/.

:arrow: Τέλος, απαγορεύεται αυστηρά το flaming. Προκλητικά posts τύπου "άθλια γούστα έχεις, φίλε", "τη βρίσκεις στ' αλήθεια μ' αυτό;" ή οτιδήποτε παρόμοιο ή χειρότερο, θα διαγράφονται οn sight δίχως προειδοποίηση, και οι παραβάτες θα τιμωρούνται.


Αυτά τα ολίγα. Be excellent, and spread the hentai love! :Blissfull:

Posted Image

Κι επειδή ξέρω ότι θα μου ζητηθεί... source is Bakemono Club (by Tsunken).


2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#2 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 11 February 2012 - 04:24

... κι επειδή δεν εμπιστεύομαι κανέναν άλλον πέραν του εαυτού μου για καλό ποδαρικό, κάνω douple post (admin είμαι, deal with it :hahaha:), και παραθέτω μερικά ΚΑΛΑ vanilla hentai manga, τόσο για πρωτάρηδες στο είδος όσο και για άτομα που νομίζουν ότι όλα τα hentai είναι ανώμαλα διαστροφικά φαλλοκρατικά και δεν-ξέρω-τι σκουπίδια.

1. Ο,ΤΙ ΕΧΟΥΝ ΓΡΑΨΕΙ ΟΙ ΕΞΗΣ 3 ΘΕΟΙ ΤΩΝ VANILLA: Fuuga, Homunculus, Dr.P

Ειδικά ο Fuuga. Αποτελούν εγγύηση για consensual heartwarming stories.

2. Nurse wo Kanojo ni Suru Houhou (by Fujisaka Kuuki)
3. Yanagida-kun to Mizuno-san (by Enomoto Heights)
4. Taihen Yoku Dekimashita (by Yamatogawa)
5. Mankai Otome (by Maybe)
6. Hakoiri (by Cuvie)
7. Menkui! (by tosh)

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#3 Mad_Hatter

Mad_Hatter

    xyz scum

  • Moderators
  • 4,499 posts
  • LocationArah

Posted 11 February 2012 - 04:31

Είχα διαβάσει ελάχιστα από kisaragi gunma, προτροπή του hanzo αλλά δε με είχαν αφήσει και με τις καλύτερες των εντυπώσεων :(

qzMHWHd.png


#4 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 11 February 2012 - 04:36

Ο Gunma έχει ομολογουμένως καλό σχέδιο, αλλά... τίποτα παραπάνω. Ούτε καν ποικιλία. Διάβασες ένα, τα διάβασες όλα. :P

Δοκίμασε μερικά απ' αυτά που έδωσα παραπάνω, πιστεύω τα περισσότερα θα σ' αρέσουν. :riiight:

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#5 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 11 February 2012 - 04:49

Mε γειες το thread. :D Σε αυτό το σημείο θέλω να επαναδιατυπώσω μια απορία που είχα prive για να ακούσω γενικότερα και αναλυτικότερα γνώμες.

Τον τελευταίο καιρό έχει τύχει και είχα αρκετές συζητήσεις οι οποίες περιελάμβαναν το κατά πόσο το hentai genre μπορεί να δώσει manga τα οποία είναι καλά ως σύνολο και όχι περιορισμένα υπό το πρίσμα του genre τους (και κατ επέκταση και για τις απαιτήσεις/προσδοκίες του εκάστοτε fandom). Έχει τύχει και έχω διαβάσει κάποια αλλά ομολογουμένως η πείρα μου στον τομέα είναι μηδαμινή σε σχέση με τους μετρ (φαντάζομαι του είδους). Δηλαδή οκ θυμάμαι το Musa που μου είχε δώσει ο Hanzo και μου είχε κάνει καλή εντύπωση (συγκινήθηκα στο τέλος και δεν το περίμενα και άλλο ένα που μου είχε δώσει ο Kenny με έναν μυστήριο τίτλο που δεν θυμάμαι.

So in a nutshell θέλω προτάσεις για hentai τα οποία είναι καλά σαν manga γενικότερα.
Τουτέστιν:
- character development
- plot
- ωραία σχέση ανάμεσα στους χαρακτηρες as in καλά αποδοσμένη όχι ιδανική
- είτε να έχει πολύ καλό χιούμορ/ η πολύ καλό σοβαρό δράμα -> το οποίο αποτελεί και bonus points
- the pervyness is up to you (αρκεί να μην έχει παιδιά μέσα εκεί πατάω πόδι)

Και πριν ακούσω κανά "καλά ρε κοπελιά στο hentai section ήρθες να βρεις manga με πλοκή;" θα απαντήσω ότι ρωτάω ακριβώς επειδή αυτό είναι το hentai thread. Eνδεχομένως βάζω δύσκολα but bear with me... for science.. you monsters. XD

Edited by iristella, 11 February 2012 - 05:05.


#6 Putin

Putin

    Swee

  • Members
  • 1,790 posts
  • LocationΚΟΛΑΣΗ

Posted 11 February 2012 - 05:57

Για όσους σκαλώνουν στο σένσορινγκ, ένα αγαπημένο σχετικά πρόσφατο εύρημα είναι το Sweet Lip του Thomas.
Αποτελεί συλλογή αρκετών δουλειών του, σκαμπανεβάσματα στην ποιότητα προφανώς και υπάρχουν αλλά πάλι προσφέρει αρκετή τροφή.

Το παιδί φαίνεται πως συμπαθεί το όραλ όσο και ο Murakami, γι' αυτό και μόνο έχει μια ξεχωριστή θέση στην καρδιά μου. : >

HnH5aB0.jpg


#7 zennith666

zennith666

    Oh boy,more trouble...

  • Members
  • 1,226 posts
  • LocationAthena

Posted 11 February 2012 - 10:19

Πρώτον να δώσω συγχαρητήρια για το thread.Great Job Sensei Kenny.
Το παρόν thread έχει ένα ενδιαφέρον θέμα και γι αυτούς που είναι ήδη του κλάδου κι θέλουν να συζητήσουν-κουτσομπολέψουν και γι' αυτούς που θέλουν να ενταχτούν σε αυτόν.Εγώ προσωπικά δεν έχω διαβάσει καθαρά Hentai manga με καλό περιεχόμενο εκτός του fanservise. Συνήθως αυτά που είναι και ποιοτικά για διάβασμα είναι borderline H.Βέβαια όπως φαίνεται ο Κenny έχει ψάξει εις βάθος το θέμα και έχει ήδη μερικές προτάσεις έτοιμες. Κάποια στιγμή ψήνομαι να τις δοκιμάσω, αν και όχι ακόμα XD.

Posted Image


#8 Lord Leon

Lord Leon

    Immortal Esper

  • Members
  • 739 posts

Posted 11 February 2012 - 11:24

1) έλα κεννυ πες αληθεια εκανες όλο το θρεντ μονο για και μονο για να ποσταρεις την φαγουριασμενη τσουντερε :kakaka:
2) λογοκριμενα χενται τι διαφορά έχουν απο μανγκα τυπου νοζοκι ανα;

3) doujin τύπου acid head κολανε εδω;

Edited by Lord Leon, 11 February 2012 - 13:23.
μα τι ρωτάω; XD

stasou%2520mygdala.jpg


#9 D.Dragon

D.Dragon

    kaido worldomination loll

  • Members
  • 3,599 posts

Posted 11 February 2012 - 11:52

Είμαι NTR lover.. cant help it...και ας με πείτε ανώμαλο ..
Posted Image

#10 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 11 February 2012 - 12:47

well για να λεμε την αλη8εια, ειμαι κιεγω reader αρκετων...doujin :P
:nbleed: ενας αρκετα καλος ειναι ο/η Hyocorou.

Edited by GhostPrince, 11 February 2012 - 23:40.
link remover check the thread rules :P

フカフカ

#11 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 11 February 2012 - 14:14

@iristella: Ο λόγος που δεν μπορώ να σου δώσω και πολλούς τίτλους στα μέτρα που ζητάς είναι γιατί τα περισσότερα έργα που τηρούν αυτές τις προϋποθέσεις κατηγοριοποιούνται ως seinen ακόμα κι αν περιέχουν sex σε κάθε δεύτερη σελίδα.


Από κει και πέρα, IMO δοκίμασε τα παρακάτω:


Classified as hentai: Όλα τα έργα του Fuuga (can't recommend this guy quite enough), Hatsukoi wa Uragiranai και Shishou Hadake de Tsukamate. Ίσως και ορισμένα της Cuvie (θα τους ρίξω μια ματιά και θα σου πω). Σε πιο ανάλαφρο κλίμα, δοκίμασε το Groove Tube, καθώς και τα έργα των Dr.P, Napata και Homunculus.


Classified as seinen: Natsu No Zenjitsu, Nightmare Maker, Velvet Kiss, Koi wo Suru no ga Shigoto Desu και άλλα.


@Putin: Μιας και σε βλέπω να λες για oral, δοκίμασε και τα έργα του Seto Yuki.


@Lord Leon: 1. Μπα, έχω κάμποσα άκυρα snippets από hentai manga... μπορώ να σου πω ότι δυσκολεύτηκα να διαλέξω μόνο ένα. :P


2. Censored hentai = thin black censor bars or mosaic. Aντιθέτως, τα borderline hentai δεν δείχνουν καθόλου το... επίκεντρο της δράσης (white lightsabers κι άγιος ο θεός :hahaha:).


3. Εννοείται, αρκεί να είναι hentai.

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#12 jiohnis

jiohnis

    watashi wa ....

  • Members
  • 639 posts

Posted 11 February 2012 - 14:45

Oh ! Nice thread there bro ! :riiight:
Είμαι κι εγώ vanilla fan και μέγας fan του καλού σχεδίου . Παρόλα αυτά είχα κάποιες άσχημες εμπειρίες μέχρι να μάθω τα tags ( πχ netorare , futanari , trap ) ...
Να προτείνω κι εγώ με την σειρά μου τον Fuuga , really good plot αν και σε μερικά έργα του δεν μου αρέσει τόσο το σχέδιο ( ειδικά από τον Fuuga προτείνω ανεπιφύλαχτα τα Setsunai Omoi - Teacher and Student aka Kyoushi to Seito to ) .
Now for really hot content ! Προτείνω τα έργα του Musashimaru ( ειδικά το keep it a secret ) , Shiwasu no Okina ( με το διάσημο Pisu Hame ) , Bosshi ( Ojousama wa H ga osuki και άλλα ) και UDON-YA ( maid bride ) .

we_wont_forget_by_manga_wolf-d4hh3hj.png

Set by Mangawolf
My Animelist | My Mangalist

 


#13 Botsun

Botsun

    Boss Tsundere

  • Members
  • 1,240 posts

Posted 11 February 2012 - 14:57

2. Censored hentai = thin black censor bars or mosaic. Aντιθέτως, τα borderline hentai δεν δείχνουν καθόλου το... επίκεντρο της δράσης (white lightsabers κι άγιος ο θεός )..


Η χειρότερη ανακάλυψη,μετά την Fanta Verdia...

Τέλος πάντων,πριν κάτι μήνες ανακάλυψα τα έργα του Seto Yuki,πολύ καλό σχέδιο αλλά από σενάριο,ψιλομέτρια.

Posted Image

Avatar & signature by Kai


#14 Napster

Napster

    \ [T] /

  • Members
  • 1,105 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 11 February 2012 - 15:48

Είμαι μεγάλος fan του FUUGA. Έχω διαβάσει όλα τα manga του, αυτά που μου άρεσαν πολύ είναι τα Ane to Otouto to, Kyoushi to Seito to, Mako, Miwaku no Tobira & Setsunai Omoi.

Ωραίο topic, Ken-kun.


Κανά καλό hentai σε σχολεία και έτσι έχετε να μου προτείνετε (όχι με loli και τέτοια).

#15 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 11 February 2012 - 16:06

ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ να είσαι hentai god αν κάνεις κυρίως vanilla. 'Nuff said! XD

Εγώ ξέρω μόνο και αγαπάω, την Ozaki Miray (Great Escape) και τον Black Dog or smth (αυτόν που κάνει τα υπέροχα sailormoon.)
Α ναι και φυσικά τον απόλυτο θεό που έκανε το Alice in Sexland.


Nice thread moe!

Posted Image