Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Avengers


  • Please log in to reply
72 replies to this topic

#31 Kalamaris

Kalamaris

    I'm glad I met you.

  • Members
  • 699 posts

Posted 01 May 2012 - 13:16

Spoiler:

sc5bab.jpg


#32 zade

zade

    23/11/2016

  • Members
  • 759 posts

Posted 02 May 2012 - 11:18

Ελπίζω να είδατε την σκηνή που ήταν κρυμμένη στο τέλος Για όσους δεν την είδαν

Spoiler:


Την είδα χθες πάντως την ταινία και μπορώ να πω ότι μου άρεσε πάρα πολύ. Ήταν η δεύτερη καλύτερη με σούπερήρωες που βγήκε ποτέ, μετά το Dark Knight. Και ναι ο Hulk ήταν ο καλύτερος απ' 'ολους.

Συστατικά: Κρέας ανθρώπινο 50%, Kόκκαλα 20% Αίμα ανθρώπινο: 10% ,μαλτοδεξτρίνη,άμυλο πατάτας ,πολυαμίδιο.Συντηρητικά:Βενζοϊκό Νάτριο,Σορβικό Κάλιο.
Posted Image
Ανάλωση κατά προτίμηση πριν από: Βλέπε Avatar.


#33 Fallen_Mpougatsa

Fallen_Mpougatsa

    Aku soku zan

  • Members
  • 1,889 posts

Posted 02 May 2012 - 12:12

Kι αφού την είδα και δεύτερη φορά χθες, ας σχολιάσω. *Warning: fangirl doses when Loki is mentioned.*


Στα του δεν χρειάζομαι spoiler tag: Μια χαρά ταινία ήτανε, πολύ χάρηκα που ειλικρινά ανταπελξήθε στις προσδοκίες μου. Δεν έπαιρνε τον εαυτό της σοβαρά, ήξεραν όλοι ότι κάνανε μια ταινία με super ήρωες, τίποτα το ποιοτικό, βαθύ κλπ ούτε προσπάθησαν να πλασάρουν τους εαυτούς τους σαν τους Watchmen - I'm deep or something -.

Η δράση μπόλικη όπως θα έπρεπε για μια ταινία του είδους της, αλλά μετρημένη με την έννοια ότι δεν υπήρχε μόnο για να υπάρχει, σε σωστές στιγμές και δόσεις. Το χιούμορ δεν έλειψε καθόλου, οι ατάκες μπόλικες και η εξέλιξη και των χαρακτήρων και της πλοκής ολόσωστη. Το σενάριο γρήγορο, έξυπνο, και καλά δομημένο.

Και τώρα που πάμε στους χαρακτήρες που θα χρειαστεί το spoiler tag:

Spoiler:

setsaito_zpsbkmhagqd.jpg
_____________

Set by Kai


#34 Namida

Namida

    Nihao

  • Members
  • 1,106 posts

Posted 02 May 2012 - 13:19

Νομίζω όλοι συμφωνούν ότι ήταν καλή ταινία, για μένα μπορούσε και καλύτερα. Το είδα σε 3d δεν άξιζε με τπτ τα 5 παραπάνω ευρώ, δεν είχε σκηνές που να αναδεικνύουν το 3d. Άλλα αρνητικά
- Μόνο ένας βασικός κακός. Ύστερα από τις προηγούμενες ταινίες περίμενα περισσότερους. Δεν έχω δει Iron man 2, Captain, Thor, αλλά τα παλιά Xmen και Spiderman είχαν αρκετούς κακούς σε κάθε ταινία. Εδώ εκτός από το Loke οι υπόλοιποι είναι generic στρατιώτες ή εξωγήινοι.
- Ο Captain America σε κάποια στιγμή πετάει έναν στρατιώτη από το αερόπλοιο, κάτι που δεν θα έκανε υπό καμία συνθήκη.
- Η τελευταία σκηνή, πολύ Indipedence day ρε παιδί μου
- Ο Banner απλώς ελέγχει τον Hulk, δεν ξέρουμε πως
- Το παντελόνι του Hulk δεν καταστρέφεται με τίποτα :P

Άντε να δούμε το 2, και ελπίζω να κάνουν το infinity gauntlet, εκτός και αν αυτό το κρατήσουν για πολύ μετά



#35 Fallen_Mpougatsa

Fallen_Mpougatsa

    Aku soku zan

  • Members
  • 1,889 posts

Posted 02 May 2012 - 13:23

To 3D όντως δεν το άξιζε επειδή ούτε καν το γύρισαν με την τεχνοτροπία αυτήν. Το μετατρέψανε αργότερα μόνο και μόνο για να βγάλουν κι άλλα λεφτά. :canthelp:

setsaito_zpsbkmhagqd.jpg
_____________

Set by Kai


#36 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 02 May 2012 - 13:55

Δεν περίμενα να μ' αρέσει η ταινία. Επαφή με την Marvel έχω ελάχιστη έτσι κι αλλιώς, αλλά πραγματικά άξιζε. Είχε δράση/γέλιο και η ταινία πέρασε χωρίς να βαρεθώ.
Spoiler:

ySss0UF.jpg


#37 zade

zade

    23/11/2016

  • Members
  • 759 posts

Posted 02 May 2012 - 14:10

Νομίζω όλοι συμφωνούν ότι ήταν καλή ταινία, για μένα μπορούσε και καλύτερα. Το είδα σε 3d δεν άξιζε με τπτ τα 5 παραπάνω ευρώ, δεν είχε σκηνές που να αναδεικνύουν το 3d. Άλλα αρνητικά
- Μόνο ένας βασικός κακός. Ύστερα από τις προηγούμενες ταινίες περίμενα περισσότερους. Δεν έχω δει Iron man 2, Captain, Thor, αλλά τα παλιά Xmen και Spiderman είχαν αρκετούς κακούς σε κάθε ταινία. Εδώ εκτός από το Loke οι υπόλοιποι είναι generic στρατιώτες ή εξωγήινοι.
- Ο Captain America σε κάποια στιγμή πετάει έναν στρατιώτη από το αερόπλοιο, κάτι που δεν θα έκανε υπό καμία συνθήκη.
- Η τελευταία σκηνή, πολύ Indipedence day ρε παιδί μου
- Ο Banner απλώς ελέγχει τον Hulk, δεν ξέρουμε πως
- Το παντελόνι του Hulk δεν καταστρέφεται με τίποτα :P

Άντε να δούμε το 2, και ελπίζω να κάνουν το infinity gauntlet, εκτός και αν αυτό το κρατήσουν για πολύ μετά


Αντιθέτως ο Captain θα το έκανε αυτό.Στα κόμικ πάντα παρουσιάζεται ως άνθρωπος που όταν τα ιδανικά του το επιτρέπουν και όταν πρέπει να το κάνει, δεν θα δείξει έλεος. Από όλους ο Captain είναι αυτός που έχει σκοτώσει και στο παρελθόν και θα ξανασκοτώσει. Εμένα μου άρεσε αυτό, μου φάνηκε πολύ ορθό.

O Banner δεν ελέγχει πλήρως το Hulk. Απλά υπό συνθήκες σαν τις συγκεκριμένες αποκτα κάποιον έλεγχο .Πχ η γροθιά στον Thor δεν θα ήταν κάτι που θα έκανε αν είχε όντως τον έλεγεχο.

Συστατικά: Κρέας ανθρώπινο 50%, Kόκκαλα 20% Αίμα ανθρώπινο: 10% ,μαλτοδεξτρίνη,άμυλο πατάτας ,πολυαμίδιο.Συντηρητικά:Βενζοϊκό Νάτριο,Σορβικό Κάλιο.
Posted Image
Ανάλωση κατά προτίμηση πριν από: Βλέπε Avatar.


#38 Fallen_Mpougatsa

Fallen_Mpougatsa

    Aku soku zan

  • Members
  • 1,889 posts

Posted 02 May 2012 - 14:10

Spoiler:


So, I have been seeing many many interviews now and here is the answer of the actor για τον ίδιο τον χαρακτήρα που έπαιζε:
Spoiler:

setsaito_zpsbkmhagqd.jpg
_____________

Set by Kai


#39 Namida

Namida

    Nihao

  • Members
  • 1,106 posts

Posted 02 May 2012 - 17:24

Άλλα 2 που θυμήθηκα
- No blood
- No avengers assemble



#40 sefiroth

sefiroth

    Anime Professional

  • Members
  • 537 posts

Posted 03 May 2012 - 01:26

ΝΑ διευκρινισω κατι ως προς το γιατι ο Loki και όχι και αλλοι villains της Μαρβελ:

Δυστυχως τα δικαιωματα των spiderman-x-men-fantastic four, που κατα τη γνωμη μου εχουν και τους καλυτερους κακους, magneto for the win, δεν τα εχει η Μαρβελ αλλα η Fox...Η Μαρβελ εχει δηλώσει πως επιθυμει καποια στιγμη ολα τα δικαιωματα να γυρισουν πισω σ'αυτην...Μεχρι τοτε....καλα κρασά.

Edited by sefiroth, 03 May 2012 - 01:26.

Posted Image

#41 Black Kaiser

Black Kaiser

    You are part of my plan

  • Members
  • 1,289 posts

Posted 03 May 2012 - 08:42

Την είδα χθες και εγώ και την απόλαυσα όσο δεν πήγαινε. Η Marvel και οι παραγωγοί απέδειξαν πως δεν χρειάζεται να κάνουν τις superhero ταινίες "edge & dark" για να αρέσουν στον κόσμο. Πραγματικά στην personal λίστα μου είναι η δεύτερη καλύτερη superhero ταινία που έχω δει. Δεν ξεπερνά το Dark Knight ωστόσο παραδέχομαι πως ήταν πολύ πιο δύσκολο να έχει επιτυχία ως ταινία με το τεράστιο μωσαικό χαρακτήρων (φέρανε μέχρι και την Πάτροου για μερικές σκηνές ως Πέππερ!) που έχει αλλά και χωρία την παρουσία "σοβαρών & ψυχολογικών" στοιχείων (τα οποία αδίκως έγιναν κριτήρια για την αξιολόγηση μιας superhero ταινίας) που μπορεί να χρησιμοποιήσει το Batman.

Spoiler:


Με λίγα λόγια η ταινία είναι τόσο καλοφτιαγμένη, που την βλέπουν άνετα & ευχάριστα και θεατές που δεν έχουν επαφή με των χώρο της Marvel και των υπερηρωών.

Edited by Black Kaiser, 03 May 2012 - 08:42.


#42 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 03 May 2012 - 12:14

Ένα στεφάνι με δάφνες για τον κύριο Wendon παρακαλώ!!

Η ταινία ήταν απίστευτα απολαυστική. Γέλασα περισσότερο απ' όσο περίμενα ότι ήταν δυνατόν και ευχαριστήθηκα ακόμα και τις σκηνές μάχες (ΘΕΕ ΜΟΥ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΤΡΟΜΕΡΟ ΜΟΝΟΠΛΑΝΟ!!).

Οκ για τα της Μπλακ Γουίντοου, νόου κόμμεντ. Τουλάχιστον προσπάθησαν να την κάνουν να μη φαίνεται σα μαϊντανός. Καλύτερη τύχη στο 2ο Avengers.

Γενικά από τις προηγούμενες ταινίες με τους Avengers, μόνο η πρώτη του IronMan μου άρεσε, και λίγο του Thor. Δεν περίμενα να μου αρέσει τόσο πολύ αυτή.

Posted Image


#43 zade

zade

    23/11/2016

  • Members
  • 759 posts

Posted 03 May 2012 - 22:14

Kαλά ο Whedon πλέον πρέπει να ανακυρυχτεί nerd GOD . Από τη στιγμή που είχα ακούσει ότι αναλάμβανε την σκηνοθεσία ήμουν σίγουρος ότι αν υπήρχε ένας άνθρωπος σε όλο τον πλανήτη ικανός να το κάνει να δουλέψει ήταν αυτός. Και τελικά όντως έτσι έγινε. Κάτι άλλο πάντως που μου έκανε εντύπωση είναι ότι παρόλο που το μπάτζετ ήταν 220 εκ δολλάρια εμένα μου φάνηκε πολύ περισσότερο. Μου φάνηκε ας πούμε ότι είχε τουλάχιστον 400 εκ $ . Πρώτη φορά το παθαίνω αυτό σε ταινία.

Συστατικά: Κρέας ανθρώπινο 50%, Kόκκαλα 20% Αίμα ανθρώπινο: 10% ,μαλτοδεξτρίνη,άμυλο πατάτας ,πολυαμίδιο.Συντηρητικά:Βενζοϊκό Νάτριο,Σορβικό Κάλιο.
Posted Image
Ανάλωση κατά προτίμηση πριν από: Βλέπε Avatar.


#44 LiosAlfa

LiosAlfa

    Anime Elite

  • Members
  • 1,175 posts

Posted 04 May 2012 - 09:28

ΝΑ διευκρινισω κατι ως προς το γιατι ο Loki και όχι και αλλοι villains της Μαρβελ:

Δυστυχως τα δικαιωματα των spiderman-x-men-fantastic four, που κατα τη γνωμη μου εχουν και τους καλυτερους κακους, magneto for the win, δεν τα εχει η Μαρβελ αλλα η Fox...Η Μαρβελ εχει δηλώσει πως επιθυμει καποια στιγμη ολα τα δικαιωματα να γυρισουν πισω σ'αυτην...Μεχρι τοτε....καλα κρασά.


O Loki ήταν αυτός που ''ένωσε'' τους Avengers και στο comic (για να μην ξεχνιόμαστε) γιατί να βάλουν άλλον?
Posted Image

#45 Namida

Namida

    Nihao

  • Members
  • 1,106 posts

Posted 06 May 2012 - 23:20

Posted Image

lol. και αυτό ξέχασα να το γράψω