Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Avengers


  • Please log in to reply
72 replies to this topic

#16 Fallen_Mpougatsa

Fallen_Mpougatsa

    Aku soku zan

  • Members
  • 1,889 posts

Posted 09 February 2012 - 01:00

Συγγνώμη που το λέω εγώ αλλά και το Thor και το Captain America ήταν πάρα πολύ ωραίες ταινίες. Καθόλου βαρετή. Έδειξε πάρα πολύ όμορφα την ιστορία του πως έγινε έτσι όπως έγινε και γιατί, ενώ είχε τις σωστές ποσότητες δράσης. Επειδή είναι Captain America δε σημαίνει ότι πρέπει να βλέπουμε μόνο εκρήξεις και στην ουσία ακυρώνεις το ίδιο σου το επιχείρημα εφόσον άλλο λόγο να τη θεωρείς βαρετή δε βρίσκω.

Επίσης, όσον αφορά τον Ιron Man θεωρώ πως η δεύτερη ταινία ήταν άκρως καλύτερη απ'την πρώτη.

Δε βλέπω γιατί να μην έχει και αυτή σενάριο. Ναι, πολλά ονόματα μαζί και στην πραγματικότητα και στην ταινία σαν περσόνες αλλά αυτό δε σημαίνει ότι θα επικεντρωθούν σ'αυτό. Φαίνεται ότι κάνουν μια φιλότιμη προσπάθεια να κάνουν ενδιαφέροντα πράγματα και το γεγονός ότι αμέσως βγήκε αυτή σε συνδυασμό με τις: Iron Man 2, Thor και Captain America έχει πολύ καλά προηγούμενα.

setsaito_zpsbkmhagqd.jpg
_____________

Set by Kai


#17 D.Dragon

D.Dragon

    kaido worldomination loll

  • Members
  • 3,599 posts

Posted 09 February 2012 - 01:03

Φέτος σκοπεύω να δω Hobbit, Django Unchained, και John Carter στο σινεμά..
Τώρα τους avengers τους έχω σε δεύτερη μοίρα, αλλά άμα τύχει...
Posted Image

#18 ...xXx...

...xXx...

    – - – - – - – - ░ ▒▓▓█D

  • Members
  • 134 posts

Posted 09 February 2012 - 10:52

Φέτος σκοπεύω να δω Hobbit, Django Unchained, και John Carter στο σινεμά..
Τώρα τους avengers τους έχω σε δεύτερη μοίρα, αλλά άμα τύχει...


Μπροστα στο John Carter το avengers ειναι ποιηση:fromabove:
Posted Image

#19 Fallen_Mpougatsa

Fallen_Mpougatsa

    Aku soku zan

  • Members
  • 1,889 posts

Posted 09 February 2012 - 10:55

Μην το λες αυτό έτσι. Κι εγώ έχω φαγωθεί πότε θα βγουν όλες αυτές οι ταινίες που λέει ο D.Dragon απλώς θα τις δω όλες στον κινηματογράφο!

setsaito_zpsbkmhagqd.jpg
_____________

Set by Kai


#20 Yojimbo

Yojimbo

    Yokai enthusiast

  • Members
  • 151 posts

Posted 09 February 2012 - 13:54

Ωχ θεούλη μου, το hype πάει σύννεφο. Προσωπικά παρ'ολο που είμαι τρελός φίλος του σινεμά δεν αναμένω καμία ταινία απολύτως (το ίδιο κάνω και στην μουσική), γιατί το βρίσκω άσκοπο εντελώς. Όταν έρθει η ώρα να θέλω να πάω σινεμά θα ανοίξω το Αθηνόραμα και θα πάω, αν έχει κάποιο φεστιβάλ θα το ξέρω, αν βγει κάτι στα τορεντάδικα επίσης θα το ξέρω, μέχρι εκεί φτάνει η όλη ιστορία. ...και για την Μουσική ας πάει κάποιος στα anticipation threads και ας μου βρει κάτι που δεν είναι για indie kids, να δω πόση ώρα θα του πάρει να βρει ένα (1) πράγμα. Σκέτη αναπαραγωγή του mainstream είναι όλα αυτά, λες και το mainstream χρειάζεται κι'αλλο σπρώξιμο - δεν έχει αρκετό, ή λες και θα μας ξεφύγει η νέα ταινία του Tarantino ή του Μπάρτον, ή στην προκειμένη περίπτωση το Avengers . /ράντ.

Edited by Yojimbo, 09 February 2012 - 20:43.


#21 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 09 February 2012 - 14:32

[...]λες και το mainstream χρειάζεται κι'αλλο σπρώξιμο - δεν έχει αρκετό, ή λες και θα μας ξεφύγει η νέα ταινία του Tarantino ή του Μπάρτον, ή στην προκειμένη περίπτωση το Avengers . /ράντ.



:if:


Anyhoo για αυτό που είναι αυτές οι ταινίες είναι καλές. Δύο ώρες mindless fun και χρειάζεται και αυτό όπως χρειάζονται και όλα τα άλλα. Δεν θα πάω στο cinema όμως να την δω, κατά πάσα πιθανότητα θα την κατεβάσω και θα την χαρώ στο σπιτάκι μου με παρεούλα και σπιτικό ποπ κορν.

xbJ3b2w.jpeg


#22 Yojimbo

Yojimbo

    Yokai enthusiast

  • Members
  • 151 posts

Posted 09 February 2012 - 14:46

^χαχαχαχαχα... Μην το παίρνεις έτσι, δεν έκανα κριτική στον Μπάρτον ή στον Ταραντίνο κλπ. Το θέμα μου δεν είναι θέμα κακών ή καλών ταινιών αλλά αναπαραγωγής και μεγέθυνσης της νόρμας, ενός μικρού ποσοστού τέχνης σε βάρος όλης της υπόλοιπης.

#23 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 09 February 2012 - 14:56

Οχι δεν κατάλαβες. Το emoticon πήγαινε στο ότι συμφωνώ :P

Και οι ταινίες που αναφέρομαι είναι αυτές που εχουν να κάνουν με το Marvel franchise όχι γενικά.

xbJ3b2w.jpeg


#24 D.Dragon

D.Dragon

    kaido worldomination loll

  • Members
  • 3,599 posts

Posted 10 February 2012 - 11:08

Μπροστα στο John Carter το avengers ειναι ποιηση:fromabove:


Γιατί τα έχεις δει ?
Posted Image

#25 Tea-chan

Tea-chan

    Don't Lose Your Way

  • Retired Staff
  • 2,491 posts

Posted 29 February 2012 - 20:43

Βγήκε και το δεύτερο trailer.

Youtube Video

Posted Image


#26 Kalamaris

Kalamaris

    I'm glad I met you.

  • Members
  • 699 posts

Posted 29 April 2012 - 00:11

Λοιπον την ειδα την ταινια με την καταλληλη προετοιμασια.Μεγαλη παρεα και πολλα ποπ κορν.Δεν ηταν τιποτα εξωπραγματικο αλλα φανταζομαι δεν εχει κανεις τετοιες προσδοκιες.Ηταν πολυ ικανοποιτηκη ταινια δρασης και μπορεις να καταλαβεις ευκολα τι γινεται χωρις να χεις δει iron man,captain america,thor η Hulk.Εγω παντως δεν εχω δει καμια απο αυτες και δεν βρεθηκα καθολου σε συγχιση σχετικα με το ποιος ειναι ποιος.

Αν ψαχνετε ταινια να δειτε με την παρεα σας κανα σαββατοκυριακο,σας την προτεινω την ταινιουλα.Εγω παντως την απολαυσα :kakashithumbup:

Edited by Kalamaris, 29 April 2012 - 00:12.

sc5bab.jpg


#27 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 29 April 2012 - 00:18

To δα κιεγω χτές, δεν έχω να πω και πολλα, δεν ήταν τιποτα το σπουδεό, τποτα το τρελο κιαπο υπό8εση αν και αναμενόμενο αυτο, αλλα έχει τη φάση του, είναι οτι πρέπει πιστευω για να σε τραβήξει και αν το χάρεις...κιαπο action είχει μπόλικο. Οι τρελές σκηνες με τον hulk και τον Τhor μου μεινανε XD Όπως και η σκηνη με το Hulk και τον Loki :P
Πρoτέινεται φορ δε λολζ :P

Edited by GhostPrince, 29 April 2012 - 00:20.

フカフカ

#28 sefiroth

sefiroth

    Anime Professional

  • Members
  • 537 posts

Posted 01 May 2012 - 00:14

Προτεινεται ανεπιφυλακτα. Η καλυτερη ταινια της σειρας της Μαρβελ. Ο Χαλκ τα σπαει και κυριολεκτικα και μεταφορικα. Εχει ατακαρες.Απο αυτες που θες να βλεπεις σε τετοια ταινια.
Posted Image

#29 Chasapos

Chasapos

    Ninja in training

  • Members
  • 379 posts

Posted 01 May 2012 - 10:27

Λοιπόν η ταινία τα σπασε εννοείται... μια ερώτηση
Spoiler:

The only thing that we need to decide is what to do with the time that is given to us

#30 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 posts
  • LocationRealm of perdition

Posted 01 May 2012 - 12:41

Eίμαι πλέον επιφυλακτικός απέναντι σε τέτοιου είδους μεγάλες παραγωγές και γενικά έχω μάθει να μην περιμένω πολλά απο εμπορικές ταινίες μεγάλων franchises αλλά το συγκεκριμένο πετύχαινε το σκοπό του άριστα.
Πάρα πολύ καλή σε όλους τους τομείς, χωρίς αρμαγεδόνα απο κλισέ, senseless battlefest, or whatever it could have been.
To μόνο ελαφρύ προβληματάκι με το σενάριο ήταν οτι ο villain ήταν υπερβολικά αδύναμος.
Πολύ ενδιαφέρων χαρακτήρας ο Loki (ισως ο πιο cute villain της marvel που υπήρξε ποτε, με βρίσκει σύμφωνω και ως προς τη θεωρία του για την ελευθερία) αλλά όταν τον βάζεις απέναντι σε Thor, (αυτός απο μόνος του τον είχε άνετα βασικά) Hulk (!), Ironman,Hawkeye και Captain America (οι οποίοι χαρακτήρες ήταν κάπως ανισσόροποι μεταξύ τους εξ αρχής) ούτε ένας στρατός απο robotic aliens δε τον έσωζε.
Α... ήταν και η Black Widow η οποία απλώς έκανε ότι θα μπορούσε να κάνει οποιοσδήποτε, just to give her a role, action movie χωρίς γυναίκα στην ομάδα γίνεται?I think you already know my opinion on this one.

Anyway what matters is that I had lots of fun, and not a single rage moment, X-men first class δεν ήταν, (αξεπέραστη ταινία εκείνη) αλλά σίγουρα ήταν απο τις καλύτερες marvel movies της τελευταίας γεννιάς.

O6rrvsU.jpg