Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία
- - - - -

Tichu


  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#16 Zeroloke

Zeroloke

    Manwe

  • Members
  • 182 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 30 Δεκέμβριος 2011 - 17:15

Είχα παίξει μια φορά και μου άρεσε πολύ. Απλός ο συμπαίκτης μου δεν κατάλαβε όταν είπα "Πωωωω πήγε 8 η ώρα" ότι θέλω ένα 8 και έτσι χάσαμε. Αν μου το είχε δώσει θα έκανα κέντα απο το 1 εως το βαλέ


πω πω μη μου την θυμιζεις εκεινη τη μερα!!! Που να νιωσω!!! Την αλλη φορα θα τα λεμε στα ιαπωνικα και δε θα μας καταλαβαινει κανενας!

Παντως το παιχνιδι ειναι σχεδον καθαρα θεμα τυχης οπως και οτιδηποτε με χαρτια! Αλλα εχει τη φαση του μου αρεσει πολυ και περνας πολυ ωραια!

#17 Blacker_than dark

Blacker_than dark

    chaotic evil

  • Members
  • 295 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 30 Δεκέμβριος 2011 - 17:16

Στη σχολή μου είναι πολύ της μόδας αυτό το παιχνίδι τελευταία. Μια φορά που έπαιξα το είχα βρει πολύ πορωτικό πάντως.

Με τη μπάζα του δράκου τι γίνεται? Υπάρχει κάποια διαφορά αν αυτός που του δίνουν τη μπάζα δε βγει τελευταίος? Εμείς αφαιρούμε βαθμούς από την ομάδα που την έδωσε αν γίνει κάτι τέτοιο.

την μπαζα του τελευταιου την παιρνει ο πρωτος, αν εχει τον δρακο μεσα μπραβο του γιατι ειναι +25 ποντοι αν τον πηρε καποιος εκτος του τελευταιου τον κραταει κανονικα..
και χρηστο σιγα την κολοφαρδια δηλαδη απλα ειμαι λιγο πιο τυχερος απο εσας..

#18 demonicMC

demonicMC

    Anpan Spanking

  • Members
  • 611 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 30 Δεκέμβριος 2011 - 17:45

Ώπα, ώπα. Σας έχει τύχει ποτέ κέντα από το Majong μέχρι τον άσσο; 2 Φορές; Στη σειρά;................

I thought so... Call me mister wide-b*tt

Κάποια στιγμή βάλε στους κανόνες ότι δεν είναι απαραίτητο πρώτο φύλλο να πέσει το Majong.
Μπορείς να ρίξεις οτιδήποτε σαν πρώτο φύλλο και να το ρίξεις αργότερα αν έχεις πάρει μπάζα.

#19 metalmusicmaniac

metalmusicmaniac

    Psychotic Madness

  • Members
  • 240 Δημοσιεύσεις:
  • LocationKefalonia, Lixouri

Καταχωρήθηκε 30 Δεκέμβριος 2011 - 22:40

Κάποια στιγμή βάλε στους κανόνες ότι δεν είναι απαραίτητο πρώτο φύλλο να πέσει το Majong.
Μπορείς να ρίξεις οτιδήποτε σαν πρώτο φύλλο και να το ρίξεις αργότερα αν έχεις πάρει μπάζα.


Σωστό. It just added.

Και Στέλιο, άσε μας ρε που ότι ρίχναμε είχες να χτυπήσεις, κέντες, φουλ, τριφυλλίες, διαδοχικά ζευγάρια, για τα πάντα είχες κάτι. Αυτό δεν είναι κωλοφαρδία? :P
Δημοσιευμένη  εικόνα

#20 Fallen_Mpougatsa

Fallen_Mpougatsa

    Aku soku zan

  • Members
  • 1.889 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 30 Δεκέμβριος 2011 - 22:54

:kakaka:

Κάνατε και ολόκληρο νήμα γι αυτό το παιχνίδι καημένα. Αν το παιχνίδι δεν είναι δύσκολο δε λέει! Αν το μαθαίνεις μέσα σε δέκα λεπτά και πάρα πολλά βάζω τότε το κάψαμε. Πάντε και μάθτε majhong ρε!

Κenny πες τους!

setsaito_zpsbkmhagqd.jpg
_____________

Set by Kai


#21 Blacker_than dark

Blacker_than dark

    chaotic evil

  • Members
  • 295 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 31 Δεκέμβριος 2011 - 01:03

:kakaka:

Κάνατε και ολόκληρο νήμα γι αυτό το παιχνίδι καημένα. Αν το παιχνίδι δεν είναι δύσκολο δε λέει! Αν το μαθαίνεις μέσα σε δέκα λεπτά και πάρα πολλά βάζω τότε το κάψαμε. Πάντε και μάθτε majhong ρε!

Κenny πες τους!

ας σκοτωσει καποιος την βλασφημη. το παιχνιδι ειναι ευκολο και απολαυστικο, ειδικα αν εισαι καΙ λιγο τυχερος ως ατομο, το να ειναι ενα παιχνιδι δυσκολο δεν το κανει απαραιτητα καλο και τι δεκα λεπτα μου λες ο μιχαλης παιζει τρεις μηνες και ακομη noob ειναι(βεβαια το παραδεχομαι ειναι ειδικη περιπτωση), ασε που γνωριστηκαμε επειδη κατσατε να σας μαθω να παιζετε( που δεν ξερω ακομη αν ειναι καλο η κακο)....
τεσπα, επαιζα σημερα στο ιντερνετ και ειχα συμπαικτη εναν που πραγματικα το ενιωθε
3 γκραντ ειπε τα δυο τα εβγαλε και εκανα και εγω μια κεντα απο το mahjong μεχρι τον ρηγα και τελευταιο φυλλο δρακος, αρα μπορω να πω οτι καλα πηγε σημερα και απο θεμα τυχης...

#22 metalmusicmaniac

metalmusicmaniac

    Psychotic Madness

  • Members
  • 240 Δημοσιεύσεις:
  • LocationKefalonia, Lixouri

Καταχωρήθηκε 31 Δεκέμβριος 2011 - 01:11

ας σκοτωσει καποιος την βλασφημη. το παιχνιδι ειναι ευκολο και απολαυστικο, ειδικα αν εισαι καΙ λιγο τυχερος ως ατομο, το να ειναι ενα παιχνιδι δυσκολο δεν το κανει απαραιτητα καλο και τι δεκα λεπτα μου λες ο μιχαλης παιζει τρεις μηνες και ακομη noob ειναι(βεβαια το παραδεχομαι ειναι ειδικη περιπτωση), ασε που γνωριστηκαμε επειδη κατσατε να σας μαθω να παιζετε( που δεν ξερω ακομη αν ειναι καλο η κακο)....
τεσπα, επαιζα σημερα στο ιντερνετ και ειχα συμπαικτη εναν που πραγματικα το ενιωθε
3 γκραντ ειπε τα δυο τα εβγαλε και εκανα και εγω μια κεντα απο το mahjong μεχρι τον ρηγα και τελευταιο φυλλο δρακος, αρα μπορω να πω οτι καλα πηγε σημερα και απο θεμα τυχης...


Τι έλεγα πριν :hiding_something: η κωλοφαρδία πάει σύννεφο

Πάντως μερικοί το θεωρούν εύκολο αλλά υπάρχουν και άτομα που δυσκολεύονται αρκετά (εξαίρεση ο Μιχάλης, όπως είπες ειδική περίπτωση :P) στο να φτιάξουν κάποια τακτική στο μυαλό τους και συνήθως πετάνε ότι να'ναι φύλλα.

Spoiler:


#23 Blacker_than dark

Blacker_than dark

    chaotic evil

  • Members
  • 295 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 21 Ιανουάριος 2012 - 09:27

παιξαμε χθες ενα πολυ ωραιο παιχνιδι, εκει που γενικα ηταν μπροστα στο σκορ οι αντιπαλοι γυρω στους 300-400 ποντους καταφερνουμε να φτασουμε την διαφορα στος 240 εμεις735 αυτοι 975
και τελευταια παρτιδα να λεω ενα grand και να παιρνουμε 290 ποντους και να νικαμε. δεν μου εχει ξαναγινει κατι τετοιο..

#24 metalmusicmaniac

metalmusicmaniac

    Psychotic Madness

  • Members
  • 240 Δημοσιεύσεις:
  • LocationKefalonia, Lixouri

Καταχωρήθηκε 21 Ιανουάριος 2012 - 11:35

παιξαμε χθες ενα πολυ ωραιο παιχνιδι, εκει που γενικα ηταν μπροστα στο σκορ οι αντιπαλοι γυρω στους 300-400 ποντους καταφερνουμε να φτασουμε την διαφορα στος 240 εμεις735 αυτοι 975
και τελευταια παρτιδα να λεω ενα grand και να παιρνουμε 290 ποντους και να νικαμε. δεν μου εχει ξαναγινει κατι τετοιο..


Ψεύδεσαι ασύστολα! Το κάνεις συνέχεια επειδή είσαι κωλόφαρδος :madtodeath:

#25 Tenshi

Tenshi

    Murciélago

  • Members
  • 1.256 Δημοσιεύσεις:
  • LocationEl Salonica

Καταχωρήθηκε 21 Ιανουάριος 2012 - 12:27

FUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU!!!!!


Ένα BAN στον κύριο Blacker_than_dark για την ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ τύχη του. Μα όποτε λέει Grand να βγαίνει αυτό το παιδί.

:P

I hate you!!!!!!!

Tiger-stock-blog-header.jpg


#26 Sakura!!!

Sakura!!!

    tu turuuuu!!

  • Members
  • 226 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 21 Ιανουάριος 2012 - 15:07

εεεε ρε τι τσακωμοί έχουν πέσει σε αυτό το παιχνίδι με τους κανόνες!!! και online και στην παρέα.. αλλά είναι πωρωτικό!!!
Μέγιστο επιτρεπτό μέγεθος υπογραφής: 500 KB

The .aNiMe//GR Team.

#27 jeffhardy

jeffhardy

    Imagi-Knight

  • Members
  • 1.117 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 21 Ιανουάριος 2012 - 18:03

παιζω ποσο καιρο τωρα και εχω καταφερει να ολοκληρωσω τρια παιχνιδια στα 1000 αμα δεν φευγαν τοσοι απο τα τραπεζια και δεν ηθελε τοσο πολυ για να τελειωσει το καθε game να κυλαγε καλυτερα τo oλο θεμα

tichu <3

#28 yami no chikara

yami no chikara

    Starting...

  • Members
  • 9 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 21 Ιανουάριος 2012 - 21:11

FUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU!!!!!


Ένα BAN στον κύριο Blacker_than_dark για την ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ τύχη του. Μα όποτε λέει Grand να βγαίνει αυτό το παιδί.

:P

I hate you!!!!!!!

δεν σε χαλασε!!:hahaha:

#29 Fandom

Fandom

    Anime Professional

  • Members
  • 551 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 27 Ιανουάριος 2012 - 15:34

Παίζει κανείς σας στο .:Tichu:. ?

#30 ice_hime

ice_hime

    and the livin's (not) easy

  • Moderators
  • 1.396 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 28 Ιανουάριος 2012 - 01:28

Παίζει κανείς σας στο .:Tichu:. ?


Εγώ μόνο εκεί παίζω , έτυχε να πρωτοβρω αυτό και δεν χρειάστηκε ποτέ να πάω στο γερμανικό site:P

ps: δεν γίνεται να ανοίξετε θέμα για το tichu και να μην βάλατε το τραγούδι του...:D
[media]http://www.youtube.com/watch?v=6gYxB1xeQA4[/media]