Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 1 votes

Currently Playing Videogame.....


  • Please log in to reply
2763 replies to this topic

#2746 ATANASHIOSU

ATANASHIOSU

    Anime Fan

  • Members
  • 306 posts
  • Location札幌

Posted 29 December 2021 - 05:15

Σαπίζω το Mortal Shell (Δωρεάν στο PSN Plus του μήνα).

 

Κλώνος Dark Souls και boss-fights με μουσική Rotting Christ, δε ζητώ κάτι άλλο από παιχνίδι! :head:


Ὧδε ἡ σοφία ἐστίν· ὁ ἔχων νοῦν ψηφισάτω τὸν ἀριθμὸν τοῦ θηρίου, ἀριθμὸς γὰρ ὑπολογιστoῦ ἐστίν· καὶ ὁ ἀριθμὸς αὐτοῦ 1010011010.


#2747 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 posts

Posted 29 December 2021 - 10:26

Σαπίζω το Mortal Shell (Δωρεάν στο PSN Plus του μήνα).

 

Κλώνος Dark Souls και boss-fights με μουσική Rotting Christ, δε ζητώ κάτι άλλο από παιχνίδι! :head:

το ευχαριστηθικα πολυ το Mortal Shell εγω το ειχα αγορασει στην καραντινα οταν βγηκε στο ps....βαθια σαπιλα και αρκετα δυσκολο ως ενα σημειο...με το καινουργιιο update που το κανει roguelike  δεν ασχοληθηκα πολυ !


                                                                       


#2748 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 29 December 2021 - 11:43

Σαπίζω το Mortal Shell (Δωρεάν στο PSN Plus του μήνα).

 

Κλώνος Dark Souls και boss-fights με μουσική Rotting Christ, δε ζητώ κάτι άλλο από παιχνίδι! :head:

 

Τι λες ρεεεεε, Rotting Christ σε παιχνίδι, καλό. Τι διάρκεια έχει γιατί το κριτικάρανε ότι είναι μικρό.


rsrGbGx.gif

#2749 ATANASHIOSU

ATANASHIOSU

    Anime Fan

  • Members
  • 306 posts
  • Location札幌

Posted 30 December 2021 - 15:13

Ω, ναι!

Μικρό;

Εδώ να πούμε κάνω ώρες για να βγάλω τους αρχηγούς, τους αποφεύγω όλη την ώρα για να ακούω τη μουσική Rotting Christ :D

 

Χωρίς πλάκα, το σίγουρο είναι ότι ΔΕΝ είναι μικρό, αξίζει και με το παραπάνω να ασχοληθείς και μπορώ να πω ότι το καταευχαριστήθηκα, όσο έπαιξα τουλάχιστον.

Υποθέτω ότι δεν είναι σε φάση AC Odyssey να θες 800 ώρες (που λέει ο λόγος) να το βγάλεις, αλλά ως μπαρουτοκαπνισμένος στα Dark Souls το προτείνω ανεπιφύλακτα.


Ὧδε ἡ σοφία ἐστίν· ὁ ἔχων νοῦν ψηφισάτω τὸν ἀριθμὸν τοῦ θηρίου, ἀριθμὸς γὰρ ὑπολογιστoῦ ἐστίν· καὶ ὁ ἀριθμὸς αὐτοῦ 1010011010.


#2750 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 27 April 2022 - 09:18

Λοιπόν το βάζω εδώ μιας και που δεν είναι playstation exclusive. Τελείωσα πρόσφατα το alien isolation και το control. Ρε τι ωραία παιχνίδια, πραγματικά τα ευχαριστήθηκα, είχα καιρό να διασκεδάσω έτσι.

Ειδικά το control με τις υπερδεινάμεις, τι τέλειο, νταξ από υπόθεση ήταν κάπως μεχ πολύ μπερδεψούρα για το τίποτα αλλά τα mechanics ήταν super. Αν το βρείτε φθηνό πάρτε το.


rsrGbGx.gif

#2751 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 posts

Posted 03 May 2022 - 18:13

 

Ειδικά το control με τις υπερδεινάμεις, τι τέλειο, νταξ από υπόθεση ήταν κάπως μεχ πολύ μπερδεψούρα για το τίποτα αλλά τα mechanics ήταν super. Αν το βρείτε φθηνό πάρτε το.

 

Το αιωνιο προβλημα της remedy ειναι το στορυ στα παιχνιδια της.Και το θεμα δεν ειναι οτι υστερουν σε plot απλα εχουν το βιτσιο να βαζουν ολη την ιστορια σε collectables και αν δεν εισαι απο αυτους που μαζευουν  και διαβαζουν τα παντα χανεις πολυ ζουμι απο το στορυ και καταληγεις παντα να ξυνεις μονο την επιφανεια,οπως στο control για παραδειγμα στα papers και στα reports...Γενικα ομως το control ειναι παιχνιδαρα,αν και εκαψα μερικα εγκεφαλικα κυτταρα μεχρι να το τελειωσω.


Αυτην την περιοδο δανεισα το elden ring σε εναν φιλο για να το παιξει και αυτος(γιατι εγω θα καιγομουν αν το κραταγα λιγο ακομα...)και μου εδωσε το Horizon forbiden west.
Ειμαι στο10ωρο με 15ωρο του παιχνιδιου και εχω ακριβως την ιδια αισθηση που ειχαν και με το 1ο...αργει πολυ να σε βαλει στο κλημα και κουραζει αρκετα στην αρχη με το παρα πολυ μπλα μπλα με τους npc's ,καθε φορα που ανοιγεις τον χαρτη σε μπουκωνει με points of interest,ερωτηματικα (κρυφες περιοχες)και αλλα σκατολοιδια,το upgrate system στις στολες και στα οπλα μπουκομενο και θελει εξοικειωση και το combat system ειναι ακριβως το ιδιο με το 1...
στα θετικα τρομερα περιβαλοντα πολυ ζωντανα χρωματα ωραιοι φρεσκοι μηχανισμοι που πανε και στην aloy.ενδιαφερον στροφη στην πλοκη απο το 1(αλλα μετα το 15ωρο)και ωραιες αναβαθμησεις στα οπλα σε σχεση με το 1....


Edited by vectrapearl, 03 May 2022 - 18:14.

                                                                       


#2752 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 04 May 2022 - 11:36

Τα διάβαζα τα papers και τα reports μέχρι που απλά βαρέθηκα, κυρίως γιατί με ενδιέφερε να παίξω το παιχνίδι και να αρχίσω να πετάω κούτες και τσιμέντα στα διαολάκια!

Ρε μιλάμε το διασκέδασα απίστευτα, πα πα πα πααααααααα, βζιουυυυυυυυυυυυυ, φάε και το παγκάκι στο κεφάλι.

Ειδικά όταν ξεκλείδωσα όλα τα επίπεδα στην σχετική δύναμη κι άρχισα να τους πετάω clarks χαχαχααχχαα

Τέλειο.

 

Ε το west πιστεύω θα το κάνω skip στο ps4 και θα περιμένω να το παίξω στο ps5. Ναι δεν περίμενα και τίποτα διαφορετικό να σου πω την αλήθεια πέρα από upgrades graphics.


rsrGbGx.gif

#2753 LethalMike

LethalMike

    I'm not Sober, I will never be..

  • Members
  • 303 posts
  • LocationΡόδος, Χανιά

Posted 10 May 2022 - 17:22

FF7 Remake παιζω τωρα.
Εχω παιξει και το παλιο και το χω τερματισει. Μπορω να πω πως με το Remake ειμαι αρκετα ευχαριστημενος και το απολαμβανω.
Σπανια μου συμβαινει να κανω πραγματικο dive-in, αλλα και με το παλιο ff7 αλλα και με το καινουριο το ιδιο συμβαινει.
Εχουν κανει πολυ καλη δουλεια, οι κινησεις φαινονται παρα πολυ φυσικες. Δεν εχω συναντησει ουτε ενα bug μεχρι στιγμης(μαλλον ειμαι τυχερος).
Στις αρχες ημουν πολυ διστακτικος που δεν ηταν turn based αλλα τελικα αλαξα τελειως γνωμη.
Μπραβο Square Enix, περιμενουμε και στο τελος του 2013 το παρτ 2


ezgif.com-resize.gif


#2754 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 12 July 2022 - 00:52

Λοιπόν μετά από ένα μεγααααααάλο διάλειμμα λόγο υποχρεώσεων, είχα ξεκινήσει το gravity rush 2, είχα φτάσει στα μισά αλλά τώρα δεν είχα διάθεση να το συνεχίσω οπότε ξεκίνησα το νέο Thief.

Ειχα παίξει ένα demo και μου άρεσε, νταξ καλούλι είναι αλλά λίγο επαναλαμβανόμενο. Μέχρι στιγμή η κεντρική υπόθεση δεν με ενδιαφέρει και τόσο αλλά ελπίζω το gameplay να ανταποδίδει.

Κυρίως ήθελα να το παίξω επειδή είναι από τους ίδιους που έχουν κάνει και τα νέα Deus EX που μου άρεσε μέχρι αηδίας.  :riiight:


rsrGbGx.gif

#2755 ATANASHIOSU

ATANASHIOSU

    Anime Fan

  • Members
  • 306 posts
  • Location札幌

Posted 24 July 2022 - 14:45

Λοιπόν μετά από ένα μεγάλο διάλειμμα λόγῳ (-δοτική με ωμέγα ΚΑΙ υπογεγραμμένη-)  καψίματος κάνοντας μάνγκα είπα να παίξω το "διαμάντι"

 

Metal Wolf Chaos

 

μιας και το έβγαλε σε προσφορά το PSN (το Ιαπωνικό).

 

Βασικά είναι σε φάση Armored Core ΑΛΛΑ! η όλη ατμόσφαιρα είναι τόσο Αμερικανιά που βγάζει άπειρο γέλιο!

Στο παιχνίδι αναλαμβάνεις τον ρόλο του Προέδρου των ΗΠΑ, που θέλει να σώσει την Αμερική από τρομοκράτες; επαναστάτες; στασιαστές; κάτι μυστήριους τέλος πάντων

και ξεκινάει τον "δικό του πόλεμο" χρησιμοποιώντας το προσωπικό του mecha για να διαλύσει τις ορδές αυτών που απειλούν την "ελευθερία της Αμερικής".

 

Συμπέρασμα: Armored Core & Αμερικανιά (με την ... σατυρική έννοια). Το συνιστώ ανεπιφύλακτα. Α, ξέχασα να πω ότι είναι της FROM SOFTWARE.


Ὧδε ἡ σοφία ἐστίν· ὁ ἔχων νοῦν ψηφισάτω τὸν ἀριθμὸν τοῦ θηρίου, ἀριθμὸς γὰρ ὑπολογιστoῦ ἐστίν· καὶ ὁ ἀριθμὸς αὐτοῦ 1010011010.


#2756 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,264 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 29 July 2022 - 23:21

Ti Stray και μαλακιες...(θελει virtual machine με ιαπωνικα Windows 98 για να τρεξει)

 

Youtube Video



#2757 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 posts

Posted 05 August 2022 - 11:33

sddefault.jpg

Μετα απο καιρο που δεν ειχα κατι αξιο αναφορας ,να πω οτι επαιξα το stray και το προτεινω ανετα...πολυ εξυπνη ιδεα 

εχτες αργα το βραδυ τελειωδα το deliver us the moon.ενα 5ωρο σφηνακι sci-fi ΕΠΟΣ.Η πλοκη λεει οτι η γη περασε μια ενεργειακη κριση και πλεον καπου στο 2050 κατι ειναι ψιλο wasteland ενα αρκετα μεγαλο κομμματι.η επιστημονες ειχαν μια ιδεα και πηγαν στο φεγγαρι εστεισαν εγκαταστασεις και αρχισαν να εξωρυσουν ενα νεο ellement οπου το προωθουσαν στην γη μεσω μικροκυματων και τροφοδοτουσαν την γη με ενεργεια ως που καποια στιγμη η επικοινωνια  και η τροφοδοτηση με ενεργεια διεκοπη με το φεγγαρι.αποστολη σου να πας στο φεγγαρι και να δεις τι εγινε και να επαναφερεις την τροφοδοσια...

πανεξυπνο απο την αρχη μεχρι το τελος ουσιστικα δεν εχει fights παρα μονο walking και solving puzzles αλλα περναει αρκετα εξυπνα μηνυματακια με εναν πολυ ωραιο τροπο και μεσα απο μια πολυ ωραια ιστορια με πλοκη και με ανατροπες

εχει ανακοινωθει και συνεχεια με το ονομα deliver us Mars,ερχεται τον σεπτεμβρη και ανυπομονω...

εχω ριξει ενα βαρος στα indie παιχνιδια τον τελευταιο καιρο...ειμαι σε περιοδο που εχω ψιλο βαρεθει τα μπλογκμπαστερ ΑΑΑ παιχνιδια να πω την αληθεια και την διαρκεια τους(με πιανει παντα το καλοκαιρι)..και αυτη η συμπυκνωμενη συνταγη των indie που οτι εχουν να σου πουν και να σου δειξουν θα το κανουν απο 2 μεχρι 10 ωρες ειναι βαλσαμο τον τελευταιο καιρο!


Edited by vectrapearl, 05 August 2022 - 11:34.

                                                                       


#2758 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 07 August 2022 - 01:03

Εγώ λιώνω με Days gone. Πολύ καλό ζόμποπαιχνιδο.
rsrGbGx.gif

#2759 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 posts

Posted 10 August 2022 - 10:22

Εγώ λιώνω με Days gone. Πολύ καλό ζόμποπαιχνιδο.

Ο ορισμος του hidden gem.εχει καποια σημεια με κοιλια.βγαζει και αυτο το B MOVIE feeling και θεωρω οτι αυτο το παιχνιδι επεσε θυμα απο την ιδια την sony.φανηκε οτι δεν το πιστεψε πολυ.ενω το προμοταρε αρκετα πριν κυκλοφορησει μετα για καποιο λογο το εθαψε..ναι ειχε θεματακια στην αρχη αλλα ηταν ενα στουντιο σχετικα μικρο και ηταν το 1ο ΑΑΑ παιχνιδι που εκανε...ειναι τρομερο οτι το παιχνιδι ανθισε στις εποχες των καραντινων σχεδων ενα χρονο μετα το release του.Αλλα η εταιρια δεν πηρε ποτε το πρασινο φως απο την sony για συνεχεια.Το φλοπαρε και δηλωνει οτι ετοιμαζει αλλο open world multiplayer game.


Edited by vectrapearl, 10 August 2022 - 10:22.

                                                                       


#2760 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 15 September 2022 - 22:08

Πάει και το Days gone. Καλά τελικά πολύ τυρί η υπόθεση αλλά οκ, ήταν αυτό που ήθελα, open world last of us. Το concept του horde έχει πλάκα αλλά μόλις ανακαλύψεις το μυστικό πως να εξολοθρεύσεις μία μετά είναι απλά η ευχαρίστηση να βλέπεις να καίγονται 40αρα 40αρα τα ζόμπι! :D

Τέσπα, πολύ ένταση, μου άρεσε πολύ, ελπίζω κάποια στιγμή να το ξανασκεφτούν και να βγάλουν κάνα sequel. Προς το παρόν κάτι είδα για μία ταινία που ετοιμάζει η sony.


rsrGbGx.gif