Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 1 votes

Currently Playing Videogame.....


  • Please log in to reply
2763 replies to this topic

#2731 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,264 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 18 April 2019 - 17:03

Πλεον μονο kb/mouse για τετοιου ειδους παιχνιδια. Η λιγδα προκαλει περιττη τριβη

#2732 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 posts

Posted 20 April 2019 - 08:32

Στα σκρουτζομάγαζα ξεκινάει από 45-50€, αλλά γενικά ναι, προσπάθησε να μην το σουτάρεις, κρίμα είναι :beaten: . Αν και με τον τίτλο που έμπλεξες είναι λίγο δύσκολο να μείνεις ψύχραιμος είναι η αλήθεια.

 

και ηθελα να παρω αλλο ενα  τωρα τις γιορτες με βλεπω να περνω μπολικα να κανω καβα!!
αν και τωρα ποια το συνηθησα και μπορω να πω οτι τουλαχιστον στο progression κομματι του παιχνιδιου εκπαιδευτικα και τα παω πολυ πολυ καλυτερα....στα boss εχουμε ακομα θεμα ,αλλα αυτη ειναι και η  ουσια ..αν ηθελα κατι αλλο να κοβω με σπαθια και να φευγω θα επαιζα DMC5!  :head:
 

Πλεον μονο kb/mouse για τετοιου ειδους παιχνιδια. Η λιγδα προκαλει περιττη τριβη

ΙΟΥ ΡΕ!!!!... :sick:  :sick:
καταρχην η λιγδα δεν προκαλει τριβη την αφερει και γινεται το χειριστηριο σαν χελι.. :bleh: .επισης θελω να σε δω να προσπαθεις να παιξεις το sekiro με kb/mouse.το θελω πολυ!!! : 
 


                                                                       


#2733 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,264 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 20 April 2019 - 11:29

όταν δοκιμάσω, μόνο με αυτό το Mod, μιας και έχω την ανάλογη οθόνη.

 

Screenshot_1-3.jpg



#2734 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,264 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 04 May 2019 - 12:25

χαμπαρι δεν ειχα παρει αυτο το παιχνιδι 

 

Youtube Video



#2735 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,264 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 01 August 2019 - 12:17

Custom Order Maid 2 κυκλοφόρησε και επίσημα εκτός συνορων. Μόνο άντρες maids αφαιρεσαν οι Ιάπωνες εκδότες από μόνοι τους. Κάποια Mods λειτουργούν, ελπίζω και dlc. Καλύτερο και πιο εθιστικο management/ερωτικό παιχνίδι που έχει βγει. Από εποχές Lula sexy Empire έχω να νιώσω έτσι, μόνο που τότε ήμουν έφηβος.

Μωρέ καλά κάνουν και τα απαγορεύουν στις κονσόλες. Κίνδυνος θάνατος κυριολεκτικα. Πάλι καλά που δεν έχω VR.

#2736 pc_magas

pc_magas

    Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

  • Members
  • 485 posts
  • LocationAcharnes

Posted 01 September 2019 - 22:32

Minetest: https://www.minetest.net/

 

Ναι μεν είναι game engine ΑΛΛΑ υπάρχουν ουκ ολίγοι server οι οποίοι έχουν διαφορετικές προσεγγίσεις. Πχ. στον έναν μπορείς να σφαγιάζεις συμπαίκτες ενώ στον άλλον να κάνεις παλάτια.

 

Είναι voxel-based και μπορείς να το επεκτείνεις με δικά σου mods. Προσοχή όμως στην επιλογή του server γιατί σε μερικούς που δεν προστατεύεται με password μπορεί να στον κλέψουν!



#2737 Gamer

Gamer

    Starting...

  • Members
  • 37 posts

Posted 15 August 2020 - 03:12

Λοιπόν, παίζει κανείς Pokemon GO εδώ εκτός από μένα;



#2738 ATANASHIOSU

ATANASHIOSU

    Anime Fan

  • Members
  • 306 posts
  • Location札幌

Posted 13 October 2020 - 11:31

Τερμάτισα το DOOM64, για PS4. Πάντα ήθελα να το παίξω, αλλά επειδή δεν ήμουν πολύ του Nintendo 64, το τσίμπησα μόλις βγήκε για το PS4.

Γενικά είναι DOOM παλιάς σχολής (το στυλ που προτιμώ, να πω τη αλήθεια). Η μουσική δεν είναι ροκιές-μεταλλιές αλλά πιο ατμοσφαιρική.

Στην αρχή ξύνισα λίγο, αλλά παίζοντας κάποιες ωρίτσες συνήθισα και μπορώ να πω ότι ταιριάζει απόλυτα.

 

Παράλληλα με το DOOM64, παίζω και το Girls und Panzer. Μια χαριτωμένη παραλλαγή του World of Tanks.Οι κριτικές το συστήνουν για όσους έχουν δει το ανιμέ, αλλά νομίζω και χωρίς να δεις το ανιμέ, το ευχαριστιέσαι. Ομολογώ ότι κάποιες φορές ήταν λίγο γλυκανάλατο για τα γούστα μου, αλλά σε γενικές γραμμές βγάζει γέλιο.


Ὧδε ἡ σοφία ἐστίν· ὁ ἔχων νοῦν ψηφισάτω τὸν ἀριθμὸν τοῦ θηρίου, ἀριθμὸς γὰρ ὑπολογιστoῦ ἐστίν· καὶ ὁ ἀριθμὸς αὐτοῦ 1010011010.


#2739 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 13 October 2020 - 12:48

Αν σου άρεσε δες την παρακάτω ανάλυση που έκανε το digital foundry, γενικά ρίξανε δουλίτσα

 

Youtube Video


rsrGbGx.gif

#2740 ATANASHIOSU

ATANASHIOSU

    Anime Fan

  • Members
  • 306 posts
  • Location札幌

Posted 17 October 2020 - 08:02

Όντως έπεσε δουλειά. Το έπαιξα τώρα και μου άρεσε πάρα πολύ, σκέψου να το είχα παίξει όταν είχε πρωτοβγεί!


Ὧδε ἡ σοφία ἐστίν· ὁ ἔχων νοῦν ψηφισάτω τὸν ἀριθμὸν τοῦ θηρίου, ἀριθμὸς γὰρ ὑπολογιστoῦ ἐστίν· καὶ ὁ ἀριθμὸς αὐτοῦ 1010011010.


#2741 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,264 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 18 October 2020 - 21:17

Δεν μπορώ doom με ποντίκι. Κάλιο τα παλιά με το zdoom με καλύτερη ανάλυση και καρέ ομως

#2742 LethalMike

LethalMike

    I'm not Sober, I will never be..

  • Members
  • 303 posts
  • LocationΡόδος, Χανιά

Posted 23 December 2021 - 16:37

Εκαψα ολα τα dark souls με αγαπημενο μου το 1!
Τωρα ασχολουμαι με FFXIV online και ηθελα να ρωτησω..
Μονο εγω χυνω οταν βλεπω Square Enix logo ;


ezgif.com-resize.gif


#2743 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 posts

Posted 24 December 2021 - 13:14

Εκαψα ολα τα dark souls με αγαπημενο μου το 1!
Τωρα ασχολουμαι με FFXIV online και ηθελα να ρωτησω..
Μονο εγω χυνω οταν βλεπω Square Enix logo ;

Eγω χυνω οταν βλεπω logo FROMSOFTWARE!
Ο καθενας με τα βιτσια του :sweat: .
 
Εμενα απο την αλλη μου αρεσαν ολα τα souls το καθενα για τα δικα του πραγματα.αλλα το 1 και το 3 ειναι πολυ κοντα μου.μαλιστα ξαναεπαιξα το 3 προσφατα,το εβαλα για να θυμηθω λιγο τα πραγματα γιατι  το ξεκινησε ενας φιλος και ελεγα αν χρειαστει βοηθεια να μπω και ειδα οτι το ειχα ετοιμο στο NG+ και τελικα το ξανατερματισα  :slash: 

Αν και ακομα και τωρα Νο1 παραμενει για εμενα το Βloodborne!Αν σου δωθει η ευκαιρια ξεκινατο!


                                                                       


#2744 LethalMike

LethalMike

    I'm not Sober, I will never be..

  • Members
  • 303 posts
  • LocationΡόδος, Χανιά

Posted 26 December 2021 - 01:30

Δυστυχως δεν εχω Ps4!
Καλα ναι και με το FromSoftware κατι παθαινω πια.
Μαρεσε πολυ το 1, μετα το 3 και τελευταιο πια το 2.
Δεν ξερω γιατι το 1 μαρεσε παραπανω, ειχε πιο πολυ aesthetic γενικα.
Το παιχνιδι αυτο μου εγινε ψυχωση, εριχνα 12ωρα ισως και 14ωρα καθημερινα.


ezgif.com-resize.gif


#2745 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 posts

Posted 28 December 2021 - 10:30

Γενικα με τα souls παιχνιδια ειχα ενα θεμα.οταν εριχνα credits δεν τα ξαναπαιζα!Οσο το επαιζα ομως κολλαγα και εριχνα πολλες ωρες.
Με την πρωτη καραντινα περυσι εβαλα να παιξω για χαβαλε λιγο το bloodborne ξανα,ειδα οτι μου ειχαν μεινει 2 η 3 trophies για πλατινα και ειπα να το προσπαθησω μιας και δεν το ειχα ποτε ουτε κυνηγουσα τα trophies.ξεκινωντας ng+ καταλαβα ποσο φαν ειναι αυτα τα παιχνιδια στο replayability...ξερεις που πας τι κανεις εισαι σχεδον op στο μεγαλυτερο μερος του και μπορεις να παιξεις και διαφορετικα builds(στα souls μονο ,στο bloodborne δεν εχει restat).