Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία
* * * * * 1 Ψήφοι

Currently Playing Videogame.....


  • Please log in to reply
2763 replies to this topic

#2671 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3.264 Δημοσιεύσεις:
  • LocationΘεσσαλονίκη

Καταχωρήθηκε 18 Αύγουστος 2018 - 19:01

Moυ φαίνεται, περισσότερο μου άρεσε το Ys: Memories of Celcetta παρά το Lacrimosa of Dana. To δεύτερο ιδίως παρά το ραφιναρισμένο σύστημα παιχνιδιού καταντούσε αρκετά βαρετό, ιδίως τα κεφάλαια με τη Ντάνα. Συν το ότι έπρεπε να αλωνίσεις όλο το νησί και να βρεις όλους τους ναυαγούς, αν ήθελες το καλό τέλος, κάτι που δεν κατόρθωσα.

 

Ενώ εδώ πιο απλά τα πράγματα χαρτογράφησης του δάσους. Συν οι πολύ καλύτεροι συνοδοι χαρακτήρες και επιτέλους μπορούσες να βγάλεις τον Αντολ από την τριάδα, κάτι αδύνατο στο VIII. Μου άρεσε περισσότερο και από το 7. Κορυφαία θεωρώ τα Υs Chronicles, Origins, Felghana, Napishtim.

 

Youtube Video



#2672 Hajime_Saito

Hajime_Saito

    ドS

  • Moderators
  • 2.136 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 18 Αύγουστος 2018 - 21:56

Μετά την αλλαγή του συστήματος μάχης στο 7 δεν έχω καταφέρει να τερματίσω κανένα σύγχρονο Ys. Ειδικά με το Dana απογοητεύτηκα ακόμη περισσότερο γιατί φαινότανε τόσο polished, η χρυσή εποχή του Felghana και του Origins έχει περάσει ανεπιστρεπτί, ούτε καν με τη μουσική δεν είμαι ευχαριστημένος πλέον.

 

Youtube Video


LfNX0dh.png


#2673 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3.264 Δημοσιεύσεις:
  • LocationΘεσσαλονίκη

Καταχωρήθηκε 19 Αύγουστος 2018 - 09:09

Μη σου πω πως και το Tokyo Xanadu καλύτερο του Υ8 θεωρω, όπως και το Zwei Ilvard Insurrection. Μένει το Xanadu Next, αλλά αυτή η γραμματοσειρά και το interface κουραζουν αφάνταστα. Μάλλον για χειμώνα το βλέπω να ασχολούμαι. Φαίνεται όμως πως ξεχωρίζει και αυτό στην αισθητικη

#2674 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3.264 Δημοσιεύσεις:
  • LocationΘεσσαλονίκη

Καταχωρήθηκε 26 Αύγουστος 2018 - 09:42

Δεν έχω δει τη σειρά School Days, αλλά το παιχνίδι φαίνεται ενδιαφέρον με τις επιλογές που παρουσιάζονται. Δυστυχώς όμως η έκδοση για Windows έχει θέματα, όπως κολλήματα και πρόβλημα σε full screen. Μακάρι περισσότερα anime να ήταν ετσι

#2675 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 26 Αύγουστος 2018 - 14:39

Παίζει κανείς το Tekken 7? Ποια είναι η γνώμη σας?

8J90AKf.jpg

that's a dude!


#2676 1451

1451

    .

  • Members
  • 2.585 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 26 Αύγουστος 2018 - 21:09

Είχα να ακουμπήσω Tekken από το 3. Το έβδομο δεν είναι άσχημο αλλά δεν με ενθουσιάζουν πια τέτοια παιχνίδια. Έχει πάντως ανταγωνιστική σκηνή αν ενδιαφέρεσαι να ξεκινήσεις.



#2677 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 26 Αύγουστος 2018 - 22:23

To Tekken 6 ήταν εξαιρετικό, όπως και το 5. Τώρα για το 7 δεν ξέρω ακόμα, έπαιξα λίγο στου κολλητού μου αλλά δεν ήταν αρκετό για να σχηματίσω πλήρη άποψη. Είδα όμως ότι έχει τρομερά γραφικά και κινήσεις χαρακτήρων. Αυτό που μ'ενδιαφερει βασικά είναι το story mode, μιας και άκουσα ότι πήρε μια πιο "mortal Kombat" προσέγγιση.

8J90AKf.jpg

that's a dude!


#2678 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3.264 Δημοσιεύσεις:
  • LocationΘεσσαλονίκη

Καταχωρήθηκε 27 Αύγουστος 2018 - 08:29

Περισσότερο με ενδιαφέρει το νέο Soulcalibur

Γιατί όπως είπε ο Okubo, αν δεν τα πάει καλά, θα είναι το τελευταιο
Με τα χίλια ζόρια έπεισε τους υπεύθυνους να το χρηματοδοτησουν

#2679 MoRmEnGiL

MoRmEnGiL

    Casval Rem Deikun

  • Members
  • 595 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 28 Αύγουστος 2018 - 15:25

Οσο το έπαιξα (λίγο) το tekken 7 μου φάνηκε ενδιαφέρον, αλλά κλασσικό tekken, δε βρήκα κάτι καινούριο που δεν είχε πχ το 5, αν εξαιρέσεις ότι οι χαρακτήρες έχουν όλοι κάτι σαν super move.

Γενικά παρ ότι έλειωνα στην εφηβεία μου με tekken, από όταν έπαιξα SFVI δεν ξανακοίταξα ποτέ πίσω.


My morning sun is the drug that brings me near
To the childhood I lost, replaced by fear


#2680 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 29 Αύγουστος 2018 - 11:08

λογο ελειψης σοβαρου τιτλου απο καινουργια και μετα την εμπειρια ζωης που ειχα με το bloodborne ειπα να μπω δυναμικα στον κοσμο τον souls (περαστικα μου)παιχνιδιων,,
οποτε σχεδων τερματιζω το dark souls 1 remastered(εχω 80+ ωρες παιχνιδιου κανει) εχω κατεβασει το 2 και το βραδυ θα βαλω να κατεβαινει και το 3 μιας και το εχει με 70% στο Ps store και 14 ευρω δεν το βρισκεις ευκολα.


Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από vectrapearl: 29 Αύγουστος 2018 - 11:09

                                                                       


#2681 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3.264 Δημοσιεύσεις:
  • LocationΘεσσαλονίκη

Καταχωρήθηκε 30 Αύγουστος 2018 - 11:06

Καλα δεν είχα ιδέα για το παιχνίδι Koikatu και τα mods του. Τι βγάζουν οι άτιμοι....school slice of life R18+. + το ότι δημιουργεις όποιον χαρακτήρα άνιμε θες στο character editor και τους βάζεις στο σχολείο να κάνουν πραγματα μαζί

#2682 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 30 Αύγουστος 2018 - 11:50

Έριξα μια ματιά και πράγματι έχουν φτιάξει από την Rem, την 02, τη Monika, μέχρι και Shiro και τη Shinobu.

8J90AKf.jpg

that's a dude!


#2683 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2.741 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 03 Σεπτέμβριος 2018 - 11:55

Uncharted 4, άντε να τελειώνουμε έχοντας παίξει τα προηγούμενα και το spin off ήταν το μόνο που μου είχε μείνει από τα console games.

Ελπίζω να γίνει emulate το vita να παίξουμε και το Uncharted που υπάρχει εκεί.


rsrGbGx.gif

#2684 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 04 Σεπτέμβριος 2018 - 16:37

απλα θελω να το βγαλω απο μεσα μου.το σαββατο εκλεισα ενα 5ωρο στο dark souls remastered με σκοπο να το τελειωσω για να ξεκινησω το επομενο την κυριακη.επαιξα το τελευταιο boss πανω αππο 20 φορες.τα νευρα μου βαραγαν κοκκινο.εφτασα σε επιπεδα του να μιλαω ασχημα σε γυναικα και παιδι...και καπου εκει μου περασε απο το μυαλο ενας απαραβατος νομος στο gaming..αν δεν μπορεις να περασεις κατι,κλειστο και προσπαθησε την επομενη μερα...το εκλεισα.ζητησα συγνωμη απο την οικογενεια,ευτυχως εβλεπαν τις προσπαθειες μου οποτε κατα καποιο τροπο καταλαβαιναν τι περναγα και επεσα για υπνο.

κυριακη ωρα 10 πρωινη.ξυπναω πριν απο ολους.παραγγελνω καφεδες και τα σχετικα.ερχονται πινω 2-3 γουλιες και ανοιγω την κονσολα.εδω εισαι και εδω ειμαι.2 χερια 3 ποδια σκεφτομαι.μπαινω στην αρενα.τα χερια ακομα μουδιασμενα απο τον υπνο.
χανω.
δεν πειραζει.
παμε αλλη μια.
ξαναμπαινω στην αρενα.
LORD GWYN OF CINDER .ΤΑSTE.MY.FUCKING.SWORD.!
Μετα απο 5 λεπτα μαχης εξαφανιστηκε
σε ενα λεπτο συννεφο ασπρης ομιχλης που σκορπιστικε σε ολο το βασιλειο.
και εγω εκει.....
να στεκομαι μονος
μπροστα στις σταχτες της first flame.
αδειος πλεον...
αλλα με ενα συναισθημα ικανοποιησης..
89 ωρες και 45 λεπτα.παιχνιδιου εφταναν στο τελος τους.
ωρα για το επομενο ταξιδι..

Dark-Souls-warrior-armour-suit-fire.jpg


Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από vectrapearl: 04 Σεπτέμβριος 2018 - 16:41

                                                                       


#2685 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 04 Σεπτέμβριος 2018 - 18:03

 

 

αν δεν μπορεις να περασεις κατι, κλειστο και προσπαθησε την επομενη μερα

Από τους πιο σημαντικούς νόμους στο gaming, μαζί με το αρθρο για τα spoilers και την κατακλείδα με την έλλειψη ξεκούρασης και φαγητού.

 

Είχα πάθει κάτι παρόμοιο με το Shovel Knight. Προσπαθούσα να περάσω το τελικό boss και με είχε @@@ κανονικά. Μετά από εξήντα αποτυχημένες απόπειρες, το έκλεισα και έκατσα πάλι την επόμενη μέρα. Επεσε με την πρώτη. Είναι απλά το γεγονός ότι σε πιάνουν τα νεύρα σου και δεν μπορείς να αποδώσεις. Ενώ έχεις μάθει απ' έξω τα patterns και τις επιθέσεις του αντιπάλου, τα νεύρα σου σε εμποδίζουν να παίξεις σωστά. Παρολαυτά, συνήθως γουστάρω πιο πολύ τη νίκη μου όταν νικήσω τον boss μετά απο την τεσσαρακοστή απόπειρα ενώ είμαι σε rage mode. Απλά νιώθω πιο καλά που τον έφαγα.


8J90AKf.jpg

that's a dude!