Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία

Η νύχτα πέφτει στην .aNiMe//GR town: The Nightmare Before (And After) Christmas


  • Κλειδωμένο Θέμα Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο
478 replies to this topic

#466 jimop24

jimop24

    Vigilant of The United Mankind

  • Members
  • 250 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 05 Ιανουάριος 2012 - 19:26

Kirihito

Φαίνεται πως πέσαμε μέσα και άλλος ένας δολοφόνος μας αποχαιρετά. Μιας και δεν έχω πολλά στοιχεία για να κατηγορήσω κάποιον άλλο, ψηφίζω Kenshin Himura (nancy_neco)

EDIT: Ψηφισα Kenshin Himura (nancy_neco) λόγω του ότι είπε στον προηγούμενο γύρο

Fun Fact: Τσάμπα ανησυχούσα για το πως θα ψηφίζω όσο είμαι διακοπές στο χωριό. Την μέρα που έφυγα έπεσε η νύχτα και το παιχνίδι ξανάρχισε μόλις γύρισα πίσω:hahaha:


Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από jimop24: 05 Ιανουάριος 2012 - 20:07
Διευκρινίσεις

8w32.jpg


#467 nancy_neko

nancy_neko

    Anime Fan

  • Members
  • 233 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 05 Ιανουάριος 2012 - 21:11

Rurouni Kenshin

Τι να πω,αφου με κατηγορειτε για καποιον ακυρο λογο,τι να πω.Οντως νομιζα πως η Mariya δεν ηταν ενοχη,δεν ημουν σιγουρη,αλλα νομιζα πως ειναι πιο αθωα απο αλλους και αλλους,την ψηφισα ομως για τους λογους που ειπα στον προηγουμενο γυρο και επραξα σωστα.Τελος παντων,πολυ το κουρασαμε,και να φυγω εγω,θα λιγοστεψουν τα ατομα για να βρειτε τον τελευταιο δολοφονο.Εγω θα ψηφισω παρολαυτα και θα ψηφισω Kirihito γιατι η R τον ειχε θεσει ως υποπτο,και την R την εμπιστευομαι.
[SIGPIC]Battousai_Blood_version copy.jpg[/SIGPIC]

#468 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 Δημοσιεύσεις:
  • LocationRealm of perdition

Καταχωρήθηκε 05 Ιανουάριος 2012 - 22:05

Count of Monte Cristo
Posted Image

Mesdames et messieurs, bonsoir.

Nyanko-Sensei



Crap με τον άτιμο τον Mariya (pew-pew). Ψηφίζω Kenshin Himura (nancy_neco) γιατί το τελευταίο της ποστ ήταν ύποπτο, όπως και όλες οι ψήφοι της. Πλέον με την απόδειξη του Mariya ως δολοφόνου έχω καταλήξει στο ότι οι σίγουρα αθώοι είναι ο Okabe (iristella), o Count (Kamui), o Φαρμακοτρίφτης (Night Wizard Seal), η Momoe (mono), o doctor ( ? ) (Zura) και ο Excalibur (junpei).
Δεν ξέρω αν κάνω λάθος πάλι, αλλά εάν ο Kenshin όντως αποφάσισε να ξαναλουστεί με αίμα αθώων και τον βγάλουμε, τότε θα τελειώσει αισίως για 'μας το παιχνίδι σε αυτό τον γύρο.

Αν δεν είναι δολοφόνος ο Himura στον επόμενο γύρο θα αυτοκτονήσω για να μην χάσετε έναν ολόκληρο γύρο λιντσάροντας έναν αθώο (εμένα βρε!)


Συνεχώς προσπαθείς να τραβήξεις την προσοχή και να μας πείσεις οτι δεν είσαι δολοφόνος ενώ δε χρειάζεται.Η μοναδικές κατηγορίες είναι εκ μέρους μου και δεν έχεις κάποιον ιδιαίτερο λόγο να ανησυχείς τόσο, ή μήπως έχεις?
Ότι και να πεις δεν πρόκειται να αλλάξω γνώμη αν δεν αποδειχθεί ο κύριος Kenshin δολοφόνος, οπότε να ξέρεις πως τα μάτια μου εξακολουθούν να βρίσκονται πάνω σου.

Rurouni Kenshin

Τι να πω,αφου με κατηγορειτε για καποιον ακυρο λογο,τι να πω.Οντως νομιζα πως η Mariya δεν ηταν ενοχη,δεν ημουν σιγουρη,αλλα νομιζα πως ειναι πιο αθωα απο αλλους και αλλους,την ψηφισα ομως για τους λογους που ειπα στον προηγουμενο γυρο και επραξα σωστα.Τελος παντων,πολυ το κουρασαμε,και να φυγω εγω,θα λιγοστεψουν τα ατομα για να βρειτε τον τελευταιο δολοφονο.Εγω θα ψηφισω παρολαυτα και θα ψηφισω Kirihito γιατι η R τον ειχε θεσει ως υποπτο,και την R την εμπιστευομαι.


Ποια είναι τώρα η R?
Μάλλον είστε υπερβολικά ταραγμένος για να ξεχωρίσετε ένα "αρσενικό ανδροϊδές" απο ένα θυληκό.Εεε... η αλήθεια είναι πως στη συγκέκριμένη περίπτωση δεν ξέρω κατα πόσο μπορεί να έχω δίκιο, αλλά μάλλον τα φαινόμενα δεν απατούν.

Eλπίζω να θυμάστε τα τελευταία μου λόγια κατα την τελευταία ημέρα, για να μην επαναλαμβάνομαι θα πω απλά πως ο Void μπήκε στο νόημα.
Όμως, γι αυτό δεν μπορώ να είμαι απόλυτα σίγουρος, και νομίζω πως ο κύριος Rourouni (nancy-neko) παραείναι ύποπτος για να στρέψω τα μάτια μου αλλού.

Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από Kamui: 05 Ιανουάριος 2012 - 22:18

O6rrvsU.jpg


#469 Botsun

Botsun

    Boss Tsundere

  • Members
  • 1.240 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 06 Ιανουάριος 2012 - 19:38

Excalibur (Junpei)
Posted Image


Ανόητοι,χωριάτες,αν δεν ήμουν κι εγώ,να σας εμψυχώνω κάθε βράδυ με το ηρωικό μου εμβατήριο,τίποτα δεν θα είχατε καταφέρει!
Τέλος πάντων,προς το παρόν θα πάω με το ρεύμα και θα ψηφίσω τον Kenshin Himura (nancy_neco).

Αφού το λύσαμε κι αυτό,ας τραγουδήσουμε όλοι μαζί !

Excalibur, Excalibur
From United Kingdom
I'm looking for him
I'm going to California

Excalibur, Excalibur
From United Kingdom
I'm looking for her
I'm going to California
Excalibur!




Edit:
Δεν ξέρω,ποιος φταίει,αλλά το παιχνίδι τράβηξε πολύ κι έχει αρχίσει να χάνει το ενδιαφέρον του.

Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από junpei: 06 Ιανουάριος 2012 - 19:45

Δημοσιευμένη  εικόνα

Avatar & signature by Kai


#470 OdyMonaxos

OdyMonaxos

    It's nothing personal

  • Members
  • 623 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 06 Ιανουάριος 2012 - 20:30

Void

Ελπίζω να είναι ο Kenshin αν και δεν το νομίζω. Υποπτεύομαι κυρίως τη Momoe και μετά τη Nyanko.


Είμαστε 6 4 1 τώρα, με την Maryia να καταδικάζεται, να έχει δείξει τον R, και την Himura να μην έχει ψηφίσει.


Παίδες, αυτό το διαβάσατε; 6 η Maryia, 4 o Kirihito, 1 ο R από την Maryia, ο Kenshin να μην έχει ψηφίσει. Αν άλλαζε η Maryia και έριχνε στον Kirihito την ψήφο της ο Kenshin, ίσως έσωζαν τη δολοφόνο Maryia. Οπωσδήποτε δεν θα το έκανε για ξεκάρφωμα ένας δολοφόνος, γιατί θα έμενε μόνος και για να νικήσει θα έπρεπε να μείνει μόνο ένας αθώος ζωντανός. Πράγμα σχεδόν αδύνατο.


Γιατί να βάλω το κεφαλάκι μου στο ντορβά για χάρη σας?


Παίρνει ρίσκα...


Από την άλλη εγώ θα μπορούσα να είχα κάτσει στα αυγά μου αντί να παίξω τη ζωή μου κορώνα γράμματα.


Παίζετε τη ζωή σας κορώνα γράμματα; Τελικά τι βγήκε;


Καλή συνέχεια guys and girls & kudos to Mono.


Το είδαμε το έργο κι άλλες φορές μετά...

Μιας και τα βλέπω λίγα τα ψωμιά μου πλέον θα πω λίγα τελευταία λόγια.

...

Γεια σας και ελπίζω να σας δω το πρωί όταν ξημερώσει.


Σίγουρα ήταν περισσότερα τα ψωμιά σας απ' όσα λέγατε. Γιατί;


Αν βλέπετε πως περνάνε οι γύροι και η Μaria Momoe παραμένει ζωντανή και ψηφίζει αθώους όπως τώρα,λιντσάρετέ την.Το ότι έχει μείνει ζωντανή μετά από όσα έχει κάνει μόνο λόγω γιατρού μπορεί να εξηγηθεί(αλλά και αυτός πόσες φορές πια?).Έχει πάρει ακλόνητο άλλοθι,και μάλιστα είχαμε και το περιστατικό που ο Aizen την έθεσε στην ουσία υπεράνω πάσης υποψίας.Απροσεξία του δολοφόνου να μοιράζει συγχωροχάρτια ή ξεκάρφωμα?
Στον τελευταίο γύρο με τον Kuroko,τον ψήφισε όταν τον είχαν ήδη ψηφίσει άλλοι 2-3 και φυσικά είπε πως μπορεί να αποσύρει τις κατηγορίες.Βέβαια ο θάνατος του Kuroko ήταν βέβαιος,και έτσι δεν τον άλλαξε.
Φυσικά είναι λίγο δύσκολο να έχει σκεφτεί τόοοσο μπροστά και να έχει φτιάξει όλη αυτήν την πλεκτάνη,αλλά αν όσο προχωράνε οι γύροι εξακολουθείτε να την βλέπετε να χαίρει άκρας υγείας,σκοτώστε την.


Και οι τάπες του Dr Vrankovic έχουν σταματήσει εδώ και καιρό. Μήπως να την φάμε;


Επομένως αν θέλετε να τα βάλετε με κάποιον σε περίπτωση που η Mariya είναι ένοχη βάλτε τα μαζί μου


Καλή ιδέα. Είστε τόσο σίγουρη για πάρτη σας ή μπλοφάρετε;


[CENTER]Ρε Kenshin πόσο δολοφόνος είσαι? Πραγματικά με αυτό το ποστ σου βεβαιώθηκα πλήρως.


Το post που καταδίκασε την Maryia σας έκανε να βεβαιωθείτε; Αν ακολουθούσε τη γραμμή σας, αυτή κατά του Kirihito, η Maryia ίσως τη γλίτωνε.



Τι έχετε να πείτε;
Είμαστε 10 άτομα, με 2 νεκρούς ανά γύρο ο δολοφόνος νικάει σε 4 γύρους.
Με 3 νεκρούς ανά γύρο (ένας κάθε φορά αυτόχειρας) νικάει σε 3 γύρους.
Το παιχνίδι δεν μπορεί να κρατήσει παραπάνω.

Θεωρώ δολοφόνο την Maria Momoe λοιπόν, αν όχι το Nyanko Sensei.

Ελπίζω να κάνω λάθος και να λήξει τώρα με τον Kenshin.

#471 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4.147 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 06 Ιανουάριος 2012 - 21:23

Maria Momoe

Μπορώ να σου δώσω και άλλο επιχείρημα. Αυτός που επέμενε ότι ίσως είμαι δολοφόνος είναι τώρα στα θυμαράκια ( Emiru ).

Υπάρχει όμως το εξής μικρόοοοοο πρόβλημα. Δεν είμαι δολοφόνος XD

Rurouni Kenshin


xbJ3b2w.jpeg


#472 OdyMonaxos

OdyMonaxos

    It's nothing personal

  • Members
  • 623 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 06 Ιανουάριος 2012 - 21:33

Void

Δεν κατάλαβες, Maria Momoe, εύχομαι να μην είσαι, και απλά η Maryia και ο Himura να 'ναι σκράπες στην αριθμητική. Αλλά φοβάμαι πως είσαι.

Είσαι και ο πιο υπολογίσιμος αντίπαλος, ικανότατη στο κοουτσάρισμα και στη δημιουργία ρευμάτων. Προτιμώ τη Himura αντίπαλο όταν σφίγγουν τα γάλατα και όχι εσένα.

Τι λες, να ακολουθήσουμε το παράδειγμα του Nyanko, να ψηφίσουμε Superbi Squalo και να αυτοκτονήσουμε;

#473 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4.147 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 06 Ιανουάριος 2012 - 21:42

Maria Momoe

Αχ οι κολακείες είναι το αδύναμο σημείο μου :wooi2:

Ναι, με καταλάβατε! Είμαι ο τελευταίος δολοφόνος και επειδή σας συμπάθησα το λέω μόνο σε εσάς αλλά να μη βγει παραέξω παρακαλώ πολύ και χαλάσει η υπόληψη μου!

Παρόλαυτα δεν λέει να βγω από το ίδιο μου το ρεύμα και θα συνεχίσω να ψηφίζω τον Rurouni Kenshin.


xbJ3b2w.jpeg


#474 Night Wizard Seal

Night Wizard Seal

    名前のない怪物

  • Review Team
  • 2.153 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 07 Ιανουάριος 2012 - 01:35

薬売り Medicine Seller
Posted Image

Τα πράγματα θεωρώ πώς έχουν πάρει την οδό του τέλος στο μυστήριο αυτό...
Θα ακολουθήσω το ρεύμα της πλειοψηφίας και θα ψηφίσω τον κύριο Σαμουράι με το Χ στο μάγουλο ή αλλιώς Το κοντό κι ατίθασο μανάρι με τα κόκκινα μαλλιά και τη χιαστί χαρακιά στο τρυφερό του μάγουλο, γιατί με κολάζει το άτιμο και δεν μπορώ να αντισταθώ.(μου αρέσει όταν γίνομαι (περι)γραφικός).

Κι εγώ έχω αμφιβολίες στην παρούσα κατάσταση.

Στη συγκεκριμένη περίπτωση δεν μπορούμε πάρα να ωφεληθούμε. Αν αποδειχθεί αθώος ο προαναφερθείς...

Εις το επανιδείν...

Posted Image

Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από Night Wizard Seal: 09 Ιανουάριος 2012 - 15:52
edit for greater justice :P Blame Kenny for giving me the idea

84886513_zpsfd6f6e60.jpg

They sound like they are crying. Like wolves, howling for their dead masters.


#475 OdyMonaxos

OdyMonaxos

    It's nothing personal

  • Members
  • 623 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 07 Ιανουάριος 2012 - 01:55

Void

About your vote, Maria Momoe. Make it count!!!

#476 jimop24

jimop24

    Vigilant of The United Mankind

  • Members
  • 250 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 10 Ιανουάριος 2012 - 21:26

Τι έγινε εδώ ρε παιδιά?

8w32.jpg


#477 The Tragic Prince

The Tragic Prince

    心消えたこのせかいに 

  • Members
  • 1.344 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 10 Ιανουάριος 2012 - 21:45

σας κραταω σε αγωνια

#478 nancy_neko

nancy_neko

    Anime Fan

  • Members
  • 233 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 11 Ιανουάριος 2012 - 17:33

και εγω την ιδια απορια εχω XD
@night wizard seal
ρεεε,kenshin και ξερο ψωμι !!!! χαχαχα

[SIGPIC]Battousai_Blood_version copy.jpg[/SIGPIC]

#479 The Tragic Prince

The Tragic Prince

    心消えたこのせかいに 

  • Members
  • 1.344 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 13 Ιανουάριος 2012 - 18:50

Η νυχτα επεσε και o Kenshin βρισκοταν σε δυσκολη θεση καθως δεν καταφερε να πεισει κανεναν για την αθωοτητα του. Ξαφνικα φωναξε ''Ναι, εγω ειμαι ο τελευταιος δολοφονος'' και πριν προλαβει να τον αγγιξει κανεις εκανε seppuku.

Οσοι ειχαν μεινει ζωντανοι εκλαψαν απο χαρα που επιτελους θα εφευγαν απο το νησι αυτο σωοι και αβλαβεις. Ξαφνικα ενας πινακας μετακινηθηκε και εμφανιστηκε μια οθονη. Στην οθονη υπηρχε το προσωπο του πριγκιπα.
''Συγχαρητηρια! Καταφερατε να νικησετε τους δολοφονους, να παραμεινετε ζωνατανοι και να κανετε εμενα ακομα πλουσιοτερο! Πρεπει να σας πω οτι στο νησι υπηρχαν παντου καμερες οπου εγω μαζι με καποιους φιλους μου παρκολουθουσαμε την καθε σας κινηση και βαζαμε διαφορα στοιχηματα. Φυσικα τα πιο πολλα λεφτα τα εβγαλα εγω και σας ευχαριστω γι αυτο. Οπως καταλαβαινετε ηταν απλα ενα παιχνιδι γι αυτο συγχωρεστε με που σας χρησημοποιησα. Ομως δεν πρεπει να μεινουν αποδεικτικα στοιχεια. Το νησι ειναι γεματο εκρηκτικα τα οποια θα ενεργοποιηθουν μαζικα σε 10 δευτερολεπτα. Αντιο.''

Ολοι ειχαν μεινει με ανοιχτο το στομα κι ετσι παρεμειναν μεχρι τη στιγμη της εκρηξης η οποια δεν αφησε κανεναν ζωντανο και εξαφανισε καθε ιχνος του νησιου απο τον χαρτη.

''Λοιπον αγαπητε μου Dr. Black Jack πως σας φανηκε το φινελε?''
''τους αξιζε μετα απο αυτα που μου εκαναν''
''χαιρομαι που συμφωνειτε, ελπιζω να τηρηθει και η συμφωνια μας... οριστε 10 εκατομμυρια''
''Ωραια, θα σας κανω την καλυτερη αλλαγη πρωσωπου που εχω κανει ποτε''
''Υπεροχα! Με τα λεφτα που εβγαλα και διαφορετικο προσωπο θα μπορεσω να ζησω οπως θελω.
MY LIFE IS NOW FULL POWER HA HA HA HA HA HA HA!!