Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Danshi Koukousei no Nichijou

Comedy Slice of Life School Life Shounen Shonen Sunrise Winter 2012 Be a man Tadakuni

  • Please log in to reply
100 replies to this topic

#31 Hanzo

Hanzo

    Relief Pitcher

  • Members
  • 943 posts

Posted 17 January 2012 - 17:58

To περιεργο ειναι ποσο...ρεαλιστικα ειναι μερικα απο τα σκηνικα της σειρας.

Πχ να παιζεις στη μεση του δρομου χωρις να σε νοιαζει τιποτα,αλλα αν συνειδητοποιεις πως εχασες κινητο/τσαντα η κατι αμεσως σοβαρευεις,σταματας το παιχνιδι και πανικοβαλλεσαι.Η το επομενο σκηνικο που περασε μια κοπελα,τους εφερε στην πραγματικοτητα και αμεσως χαθηκε καθε διαθεση.

Οι τρομαχτικες ιστοριες στο ιδιο γαματο στιλ.Ο ξανθος μεχρι το τελος της σειρας θα εχει κατακρεουργηθει μονος του απο τα ατυχηματα του στο μπανιο και ο Tadakuni πειστικος ψευτης μια ακομα φορα.

Ωραιοι και οι νεοι χαρακτηρες οντως.Σπανια βλεπουμε σε ανιμε κοπελες σαν την τυπισσα στην πιτσαρια.
To ending επισης ειχε και Vegeta cosplay.Dem yellow shoulder pads.

A μολις παρατηρησα και εναν που κατουρησε τα παντελονια του.
Posted Image


This is the sig I have prepared for myself and if you don't like it don't be rude about it.

#32 Putin

Putin

    Swee

  • Members
  • 1,790 posts
  • LocationΚΟΛΑΣΗ

Posted 17 January 2012 - 19:05

Μου άρεσε τόσο το πρώτο που πραγματικά φοβόμουν για τη συνέχεια, αλλά τελικά οκ όλα καλά.

Σίγουρα όχι τόσο ξεκαρδιστικό όσο το πρώτο, αλλά όταν δεν γελούσα θα χαμογελούσα.
Αγαπημένα gags, αντίθετα με το πρώτο, και τα τρία με τον yankee. Θέλω να γίνουμε οι καλύτεροι φίλοι.

Λύνομαι στα γέλια όποτε ο Sugita φωνάζει "IMOUTOOOOOOOO!!" :hahaha:

Και αυτό, μάλλον θα είναι το ατού του ή κάτι.

Επίσης, Zero no Tsukaima reference?

Συνεχίστε έτσι καθημερινά αγόρια λυκείου

HnH5aB0.jpg


#33 Warchief

Warchief

  • Members
  • 2,042 posts

Posted 17 January 2012 - 19:48

Μου άρεσε εξίσου με το πρώτο. Όπως είπε ο Putin, αν δεν γελούσα θα χαμογελούσα τουλάχιστον. Μου άρεσε και το ending τραγουδάκι, αρκετά ασυνήθιστο.

Επίσης, Zero no Tsukaima reference?

?

#34 Putin

Putin

    Swee

  • Members
  • 1,790 posts
  • LocationΚΟΛΑΣΗ

Posted 17 January 2012 - 19:56

Για κάποιο λόγο με το που άκουσα και είδα την τύπισσα στο τέλος αυτό σκέφτηκα

HnH5aB0.jpg


#35 Warchief

Warchief

  • Members
  • 2,042 posts

Posted 17 January 2012 - 20:14

Μάλλον επρόκειτο για τη συσσώρευση όλων των tsundere pettanko loli

#36 Hajime_Saito

Hajime_Saito

    ドS

  • Moderators
  • 2,136 posts

Posted 17 January 2012 - 21:18

Απολαυστικό και το 2ο, εκτός από το τελευταίο κομμάτι μετά το ED, ελπίζω να μη ξαναδούμε κάτι τέτοιο, μου χάλασε όλη την ευχάριστη διάθεση που δημιούργησε το επεισόδιο μέχρι τότε. Αντιθέτως, θέλω scary stories κάθε εβδομάδα, όσο απλές και ηλίθιες και αν είναι.

LfNX0dh.png


#37 plotolp

plotolp

    Anime Freak

  • Members
  • 364 posts
  • LocationAthens

Posted 21 January 2012 - 11:30

Μου άρεσε πολύ και το δεύτερο αν και στο πρώτο γέλασα περισσότερο! Ειδικά στην πρώτη ιστοριούλα με το πεταμένο ξύλο γέλασα πάρα πολύ:laugh:

Και κάτι άλλο. Κατεβάζω τα επεισόδια από τους sage και για κάποιο λόγο σε αρκετά σημεία του επεισοδίου βγάζει σε διάφορα κομμάτια της οθόνης pixels σαν να μην έχει κατέβει καλά το αρχείο ή κάτι τέτοιο. Έχει και κανείς άλλος αυτό το πρόβλημα.:hmmm:
Είναι η μοναδική σειρά που μου το κάνει αυτό και σκέπτομαι μήπως υπάρχει κάποιο πρόβλημα με τα release των sage.

#38 Warchief

Warchief

  • Members
  • 2,042 posts

Posted 21 January 2012 - 11:33

Μάλλον επειδή είναι 10bit. Κατέβασε το τελευταίο CCCP.

#39 plotolp

plotolp

    Anime Freak

  • Members
  • 364 posts
  • LocationAthens

Posted 21 January 2012 - 12:19

Μάλλον επειδή είναι 10bit. Κατέβασε το τελευταίο CCCP.

Και εγώ αυτό σκέφτηκα! Μόνο που έχω εγκαταστημένο είδη το CCCP, γιαυτό και προβληματίζομαι. Όπως και να έχει για να μην βγαίνουμε και offtopic θα κοιτάξω ξανά τις ρυθμίσεις μου. Πιο πολύ ήθελα να τσεκάρω αν έχει πρόβλημα το release ή όχι.
Ευχαριστώ πολύ πάντως.:)

#40 Vagelio

Vagelio

    Derp

  • Review Team
  • 1,231 posts

Posted 21 January 2012 - 16:00

Επικές παρεξηγήσεις και εσωτερικοί μονόλογοι των χαρακτήρων, ελπίζω να συνεχίσει το ίδιο καλά και στα επόμενα επεισόδεια. Also, οι Motoharu, Yoshitake, Hidenori μεγάλες λατρείες και η ΙΜΟOOUTOOOO γ@μ@ και δέρνει, το κόβω για το δεύτερο αγαπημένο μου της σεζόν.

Posted Image
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.


#41 kon1991

kon1991

    Spoiling Spammer

  • Members
  • 84 posts

Posted 24 January 2012 - 17:57

Πολυ meh το 3ο, ειχε καποιες καλες στιγμες οπως το κομματι με το πινγκ πονγκ και τις ερωτησεις αλλα γενικα βαρετο.
Ειδικα το κομματι με την ραδιοφωνικη εκπομπη ηταν πολυ σπαταλη χρονου

#42 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 24 January 2012 - 18:28

Αυτό που μου αρέσει σε αυτή τη σειρά και αυτό που καταφέρνει να πετύχει παράλληλα, είναι η παρουσίαση γελοίων καταστάσεων με σοβαροφανή τρόπο
Spoiler:
. Είναι αυτή η διακωμώδηση και ο σατιρισμός των υπολοίπων σειρών με σχολικό setting που την αναδεικνύει ανάμεσα σε έναν σωρό άνοστων κωμωδιών.
Τίποτα δεν φαντάζει περιττό ή αχρείαστο, αντιθέτως αν αφαιρούσαν αυτές τις σκηνές η σειρά δεν θα διέφερε από τις άλλες.

#43 Putin

Putin

    Swee

  • Members
  • 1,790 posts
  • LocationΚΟΛΑΣΗ

Posted 24 January 2012 - 18:39

Καλά σίγουρα δεν έφτασε με τίποτα τα δύο προηγούμενα και δε με έκανε να γελάσω, αλλά παραμένει απολαυστικό.
Γενικά τα σκαμπανεβάσματα είναι φυσιολογικά, οπότε εφόσον δεν πέφτει σε "άντε να τελειώσει" επίπεδα, όλα καλά.

Αρκεί να επιστρέψει στους παλιούς του ρυθμούς στο επόμενο βέβαια.

HnH5aB0.jpg


#44 Erebos

Erebos

    Farewell remorse; all good to me is lost. Evil, be thou my good.

  • Members
  • 1,855 posts

Posted 24 January 2012 - 19:03

Όντως αρκετά meh το 3ο, με εξαίρεση την εισαγωγή "Natsu da ne?" και άφησε αρκετές ευκαιρίες να πάνε χαμένες, πχ το τελευταίο σκετσάκι με τα κορίτσια ήταν αποτυχία.

Και στο summer vacation περίμενα κανένα Endless Eight reference, πχ εκεί που ήταν ξαπλωμένος ο Hidenori να γίνει καμια φάση:

Hidenori: "I somehow had the feeling I'd hear from Tadakuni soon."
*cellphone rings*
Yoshitake: "Kyon-kun, denwa~"
Hidenori: "Dare?!?"
Posted Image
Posted Image

#45 plotolp

plotolp

    Anime Freak

  • Members
  • 364 posts
  • LocationAthens

Posted 25 January 2012 - 10:58

Θα συμφωνήσω και εγώ με τους προλαλήσαντες πως το τρίτο επεισόδιο δεν ήταν τόσο καλό όσο τα δύο αρχικά, παρόλα αυτά είχε σκηνές που γέλασα αρκετά.
Η ιστορία με την κοπέλα στο τρένο αλλά κυρίως το σκηνικό με το topic ping pong ήταν όλα τα λεφτά!:hahaha: (μόνο εγώ τσέκαρα στην wikipedia αν υπάρχον όντος φεγγάρια το Ουρανού με αυτά τα ονόματα?:P)

Edited by plotolp, 25 January 2012 - 12:12.




Also tagged with one or more of these keywords: Comedy, Slice of Life, School Life, Shounen, Shonen, Sunrise, Winter 2012, Be a man Tadakuni