Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Danshi Koukousei no Nichijou

Comedy Slice of Life School Life Shounen Shonen Sunrise Winter 2012 Be a man Tadakuni

  • Please log in to reply
100 replies to this topic

#16 Hellraider

Hellraider

    Anime Elite

  • Members
  • 1,348 posts
  • LocationΑθήνα

Posted 10 January 2012 - 19:19

Κανένα gag δεν ήταν βαρετό, δεν υπήρχε ούτε ένα που να μη γέλασα.Καλό χρυσό και το Nichijou (το σκέτο) αλλά 100% επιτυχία σαν αυτό δεν είχε σε κανένα επεισόδιο και το συγκεκριμένο το κατάφερε με το πρώτο.Σίγουρα είναι πολύ νωρίς ακόμα.


Spoiler:


Να συνεχίσει έτσι!

#17 DoB

DoB

    Gintamaniac

  • Members
  • 875 posts

Posted 10 January 2012 - 19:28

Το λατρεύω! Το αγαπάω ήδη! Ένα επεισόδιο ήταν αρκετό!:lovulovu: Μπορεί να έχει λίγο απλοϊκό σχέδιο αλλά ακόμα κι αυτό του ταιριάζει! Τέρμα, θα πάρω σβάρνα όλα τα anime που συμμετέχει ο Sugita, δεν πάει άλλο! Μου θύμισε Gintama έντονα και πιστεύω ότι είναι πολύ καλύτερο απ' το Sket Dance - καλύτερο χιούμορ τουλάχιστον, έχει 1000%. Δεν πιάνω ατάκες γιατί δεν ξέρω από πού ν' αρχίσω! Just made my day!:riiight:

#18 Warchief

Warchief

  • Members
  • 2,042 posts

Posted 10 January 2012 - 21:34

Θα μπορούσα να κάνω quote το post του Hanzo εδώ. Ακριβώς τις ίδιες αντιδράσεις είχα.

Ήταν η μία από τις δύο σειρές που είχα εναποθέσει όλες τις ελπίδες μου αυτήν την σεζόν. Δεν απογοήτευσε!

To αν φτάσει επίπεδο λατρείας Nichijou θα το δούμε στην συνέχεια, αλλά έχει σίγουρα προοπτικές.

#19 Erebos

Erebos

    Farewell remorse; all good to me is lost. Evil, be thou my good.

  • Members
  • 1,855 posts

Posted 11 January 2012 - 04:38

Οι σκηνές με τη φούστα και με το κορίτσι στο riverbank ήταν ξεκαρδιστικές μέχρι δακρύων.
Ο Sugita απολαυστικός όπως πάντα.
Το φτωχό char design χάλαγε λίγο τη σούπα αλλά οκ.

Το να το συγκρίνει κάποιος με την πατάτα Nichijou είναι understatement of the year. Θύμιζε Gintama στα πολύ καλά του ή Arakawa Under the Bridge.
Posted Image
Posted Image

#20 jimop24

jimop24

    Vigilant of The United Mankind

  • Members
  • 250 posts

Posted 11 January 2012 - 19:15

Το είδα κι εγώ σήμερα:hahaha:. Τρελό γέλιο πράγματι, ειδικά σε κάποιες σκήνες παραλίγο να πέσω απ'την καρέκλα. :hihi2:

8w32.jpg


#21 Putin

Putin

    Swee

  • Members
  • 1,790 posts
  • LocationΚΟΛΑΣΗ

Posted 11 January 2012 - 19:18

Το να το συγκρίνει κάποιος με το υπεργαμάτο Nichijou είναι the logical thing to do, μιας και με το δικό του τρόπο και στυλ βαδίζει στα βήματά του.

Γέλασα πολύ με όλες τις σκηνές πέραν αυτής με τον yankee, και η τελευταία ήταν κάτι το ανώτερο, από κάποιο παράλληλο σύμπαν ή κάτι.

Ας συνεχίσει έτσι και δε θα ζητήσω τίποτε άλλο από τούτη τη σαιζόν.
Εκτός του να είναι full season.

Α, επίσης άρχισα να γελάω ανεξέλεγκτα δυο φορές κατά τη διάρκεια του ending, χωρίς προφανή λόγο.

HnH5aB0.jpg


#22 Warchief

Warchief

  • Members
  • 2,042 posts

Posted 13 January 2012 - 15:44

Εγώ γελούσα στο opening στην φάση με την παραλία.

#23 kakashi sensei

kakashi sensei

    pitsilistis

  • Members
  • 746 posts
  • Locationplateia eleytherias

Posted 13 January 2012 - 20:10

αν ενωναμε τις καφριλες του gintama (το κανει η sunrise) και του περσινου nichijou θα ειχαμε αυτη τη σειρα.
"ενα ομορφο παντρεμμα κατα τη γνωμη μου"
Spoiler:

πολλα διαφορετικα random σκηνικα με χιουμορ που θυμιζει τις παραπανω σειρες.
ο sugita δινει ρεστα και κολλαει γαντι με τον hidenori σαν χαρακτηρα αλλα δε κολλαει καθολου με την εμφανιση του.
ελπιζω να το τραβηξουν πολλα επισοδεια και οχι μονο 12.

#24 Botsun

Botsun

    Boss Tsundere

  • Members
  • 1,240 posts

Posted 13 January 2012 - 20:18

Αν κάνει καλά νούμερα,δεν βλέπω τον λόγο γιατί να μην το ανανεώσουν και για δεύτερη σεζον.

Posted Image

Avatar & signature by Kai


#25 plotolp

plotolp

    Anime Freak

  • Members
  • 364 posts
  • LocationAthens

Posted 16 January 2012 - 11:17

Είδα και εγώ το πρώτο επεισόδιο και μπορώ να πω πώς έριξα πολύ γέλιο!:hahaha:
Το γεγονός ότι είναι μικρές ιστοριούλες το κάνει ακόμα πιο εύκολο να το παρακολουθήσεις!

Άκυρο,αλλά τώρα το θυμήθηκα:
"Every one Raise your Virgin Power! " :hahaha:

Εγώ γέλασα ακόμα περισσότερο στην ατάκα έξω από το σχολείο
Spoiler:

Και φυσικά το σκηνικό με τις φούστες ήταν όλα τα λεφτά! Εννοείτε δεν χάνονται τα επόμενα επεισόδια!

#26 DoB

DoB

    Gintamaniac

  • Members
  • 875 posts

Posted 17 January 2012 - 14:13

Spoiler: 2


#27 Loke

Loke

    ~Moe Mio Moe~

  • Channel Operators
  • 3,927 posts

Posted 17 January 2012 - 14:23

μια χαρα ηταν και το 2ο σχεδον στο ιδιο επιπεδο, φυγε συκοφαντη, φυγε.

#28 Erebos

Erebos

    Farewell remorse; all good to me is lost. Evil, be thou my good.

  • Members
  • 1,855 posts

Posted 17 January 2012 - 14:41

Spoiler: 2


3 από τις 8 ιστορίες του 2ου ep. είχαν προβληθεί σαν previews πέρσι, και ήταν οι πιο αστείες του επεισοδίου νομίζω.
Βασικά, οι καινούργιες ιστορίες του 1ου και του 2ου δεν μου άρεσαν και τόσο.

Λύνομαι στα γέλια όποτε ο Sugita φωνάζει "IMOUTOOOOOOOO!!" :hahaha:
Posted Image
Posted Image

#29 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 17 January 2012 - 15:19

Μπορεί να μην ήταν εξίσου αστείο όσο το πρώτο αλλά ήταν σε πάρα πολύ καλά επίπεδα και μ' άρεσαν και οι νέοι χαρακτήρες που είδαμε. Μέχρι και ο διευθυντής ήταν πετυχημένος.

Το ending δεν έλεγε και πολλά σαν τραγούδι αλλά ήταν ωραία ευκαιρία για να παρουσιαστεί όλη η τάξη τους μαζί.

ySss0UF.jpg


#30 Botsun

Botsun

    Boss Tsundere

  • Members
  • 1,240 posts

Posted 17 January 2012 - 17:08

Τα'σπασε το δεύτερο επεισόδιο.Μπορεί να μην ληταν τόσο επιτυχημένο όσο το πρώτο,αλλά και πάλι ήταν πολύ καλό !

Posted Image

Avatar & signature by Kai




Also tagged with one or more of these keywords: Comedy, Slice of Life, School Life, Shounen, Shonen, Sunrise, Winter 2012, Be a man Tadakuni