Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo

[βιβλία] A Song of Ice & Fire


  • Please log in to reply
209 replies to this topic

#196 Kalamaris

Kalamaris

    I'm glad I met you.

  • Members
  • 699 posts

Posted 28 March 2014 - 14:49

Well,ενας απο τους λογους που κανει αιωνες να τελειωσει ειναι πως αλλαζει συνεχεια τα κεφαλαια.Οποτε αν το αναιβαζε ως μπλογκ η το αποτελεσμα θα ηταν τρισχειροτερο αυτου που εχουμε συνηθισει η θα το αλλαζε καθε μερα ετσι και αλλιως XD.Αυτο το κεφαλαιο για παραδειγμα το εγραψε για πρωτη φορα πριν απο 10 χρονια!Απλα φαντασου ποσες φορες το εχει αλλαξει θεση XD

EDIT:Αυτο με τον publicist δεν το εχω ξαναακουσει και με τρομαζει.Εχεις λινκ?


Edited by Kalamaris, 28 March 2014 - 14:52.

sc5bab.jpg


#197 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 28 March 2014 - 14:54

Well,ενας απο τους λογους που κανει αιωνες να τελειωσει ειναι πως αλλαζει συνεχεια τα κεφαλαια.Οποτε αν το αναιβαζε ως μπλογκ η το αποτελεσμα θα ηταν τρισχειροτερο αυτου που εχουμε συνηθισει η θα το αλλαζε καθε μερα ετσι και αλλιως XD.Αυτο το κεφαλαιο για παραδειγμα το εγραψε για πρωτη φορα πριν απο 10 χρονια!Απλα φαντασου ποσες φορες το εχει αλλαξει θεση XD

EDIT:Αυτο με τον publicist δεν το εχω ξαναακουσει και με τρομαζει.Εχεις λινκ?

Δε θα με πείραζε, ας το έβγαζε και μετά ολόκληρο, τα συκώτια μας έχει φάει πιά! XD

 

Κοίτα κάτω-κάτω εδώ.


Posted Image


#198 Kalamaris

Kalamaris

    I'm glad I met you.

  • Members
  • 699 posts

Posted 28 March 2014 - 15:42

Youtube Video


Για αλλη μια φορα επετρεψε μου να σου αφιερωσω τα πρωτα 12 σεκοντ :damn:


Edited by Kalamaris, 28 March 2014 - 15:42.

sc5bab.jpg


#199 Wild Monkey

Wild Monkey

    Going Bananas

  • Members
  • 184 posts

Posted 24 April 2014 - 22:43

Μια πολυ ομορφη προσφατη συνεντευξη απ' τον GRRM. Totally worth the read.

 

http://www.rollingstone.com/movies/news/george-r-r-martin-the-rolling-stone-interview-20140423



#200 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 04 May 2014 - 12:02

:arrow: Αγαπητοί βιβλιοφάγοι, επειδή έχουμε καταλήξει να συζητάμε για τη σειρά και τα βιβλία παντού σας κάναμε νέο thread όπου θα συζητάμε και για τα δύο.

 

Εδώ θα συνεχίσετε να συζητάτε για τα βιβλία, και ΜΟΝΟ για τα βιβλία. Ό,τι σχόλια, αντιπαραβολές κτλ έχετε να κάνετε σχετικά με την τηλεοπτική σειρά θα τα κάνετε στο νέο thread. Σχόλια σε αυτό το thread που μιλούν και για την τηλεοπτική σειρά θα μεταφέρονται στο νέο thread.


Posted Image


#201 helo

helo

    lonely boy

  • Members
  • 373 posts

Posted 10 May 2014 - 16:11

Spoiler:
για τέλος


Posted Image
the good the bad and the Hiratsuka

#202 Kalamaris

Kalamaris

    I'm glad I met you.

  • Members
  • 699 posts

Posted 14 May 2014 - 11:54

Spoiler από ΟΛΑ τα βιβλία

Spoiler:

 


sc5bab.jpg


#203 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 04 June 2014 - 12:03

Νομίζω θα βάλω τα κλάματα.

 

Άρχισαν τα υπονοούμενα από την πάμπλισερ του Μάρτιν για το ότι μπορεί να πάμε για 8 βιβλία αντί για 7.

 

http://www.vulture.com/2014/06/song-of-ice-and-fire-could-be-8-not-7-books.html?mid=twitter_vulture


Posted Image


#204 OdyMonaxos

OdyMonaxos

    It's nothing personal

  • Members
  • 623 posts

Posted 04 June 2014 - 12:12

Αν ήμουν booker θα έβαζα το Over/under στα 9,5 :P Όπως έχει πάει η ιστορία, σε 2 βιβλία δεν προλαβαίνει να κλείσει τίποτα. 



#205 Kalamaris

Kalamaris

    I'm glad I met you.

  • Members
  • 699 posts

Posted 04 June 2014 - 12:52

Νομίζω θα βάλω τα κλάματα.

 

Άρχισαν τα υπονοούμενα από την πάμπλισερ του Μάρτιν για το ότι μπορεί να πάμε για 8 βιβλία αντί για 7.

 

http://www.vulture.com/2014/06/song-of-ice-and-fire-could-be-8-not-7-books.html?mid=twitter_vulture


Anelis είμαι πεπεισμένος πως αν ξεσπούσε τρίτος παγκόσμιος θα το μάθαινα από σένα!Έτσι μου'ρχεται να κάνω το μονόλογο του φιδόγλωσσου με το "lathspell i name you,ill news is an ill guest" gif και να σε αναγκάσω να το κάνεις sig.Γιατί το κάνεις αυτό στην καρδούλα μου σε περίδο πανελληνίων? :cry5:


sc5bab.jpg


#206 Gilmaru

Gilmaru

    Daydreaming

  • Members
  • 507 posts

Posted 04 June 2014 - 13:13

Α καλά.. καλή δεκαετία δηλαδή και βάλε. Πρέπει να δεσμευτεί τουλάχιστον να κόψει τα γλυκά και τις τροφές με τριγλυκερίδια. Δεν επιτρέπεται να πεθάνει πριν να ολοκληρώσει.  

 

Κι εγώ είχα ελπίδες ότι τουλάχιστον θα το προσπαθούσε παραπάνω λόγω του συμβολισμού του αριθμού 7 στο westeros (7 βασίλεια, 7 θεοί, κλπ).

 

Ας βγάλει το 7ο σε τέτοια έκδοση αν είναι:

Spoiler:


Edited by Gilmaru, 04 June 2014 - 13:14.


#207 Black Kaiser

Black Kaiser

    You are part of my plan

  • Members
  • 1,289 posts

Posted 04 June 2014 - 16:54

More about that.

 

 

We turned to Martin to clear things up. The author explains he’s not secretly plotting eight books and that seven books remains his plan. As always, however, he leaves himself wiggle room in case his tale unexpectedly expands.

 

George R.R. Martin clarifies his publishing plan, talks 'Thrones' changes

 

Επομένως 7 βιβλία as planned αλλά υπάρχει μικρή περίπτωση για 8, πιθανότατα μετά την Αποκάλυψη.



#208 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 04 June 2014 - 17:51

Anelis είμαι πεπεισμένος πως αν ξεσπούσε τρίτος παγκόσμιος θα το μάθαινα από σένα!Έτσι μου'ρχεται να κάνω το μονόλογο του φιδόγλωσσου με το "lathspell i name you,ill news is an ill guest" gif και να σε αναγκάσω να το κάνεις sig.

Γλυκό μου Καλαμαράκι κάνε εσύ το γκιφάκι όμορφο κ εγώ θα το τιμήσω το υπόσχομαι.

Όπως μας είχε υποσχεθεί και ο Μάρτιν την τριλογία αρχικά.

 

Θα πεθάνει ο Μάρτιν κάπου στη μέση που θα γράφει το 7ο και μετά κάποιος επίδοξος συνεχιστής θα μισθωθεί να το ολοκληρώσει βασισμένος στις σημειώσεις του, αλλά θα είναι τόσο δύσκολη δουλειά που θα αναγκαστεί να κάνει το τελευταίο βιβλίο πενταλογία. Το κόβω 'γω το όνειρο.


Posted Image


#209 Gilmaru

Gilmaru

    Daydreaming

  • Members
  • 507 posts

Posted 16 June 2014 - 10:58

Spoiler:


Edited by Gilmaru, 16 June 2014 - 10:59.


#210 Black Kaiser

Black Kaiser

    You are part of my plan

  • Members
  • 1,289 posts

Posted 16 June 2014 - 11:59

Spoiler: