Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία
- - - - -

Ye olde Hunter x Hunter (2011 TV Series) thread


  • Κλειδωμένο Θέμα Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο
233 replies to this topic

#226 Hellraider

Hellraider

    Anime Elite

  • Members
  • 1.348 Δημοσιεύσεις:
  • LocationΑθήνα

Καταχωρήθηκε 04 Μάρτιος 2012 - 15:48

Spoiler: 21


#227 redqueen

redqueen

    Za Zombie Chicken...

  • Members
  • 847 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 05 Μάρτιος 2012 - 01:01

21 AWESOME again....αυτη η σειρα με κανει να πορωνομαι καθε επ. πιο πολυ...
Spoiler:

74ue.jpg

Spoiler:

Myanimelist...


#228 DoB

DoB

    Gintamaniac

  • Members
  • 875 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 06 Μάρτιος 2012 - 23:32

Fuck the censorship. H σειρά τραβάει πολύ DARK κλίμα. What do you mean people are getting killed in the most horrid ways without a drop of blood and not a single fuck was given? Κι εγώ μένω με την όρεξη να δω μπόλικο αίμα ν' αναβλύζει; Θα με αναγκάσουν να πιάσω το manga ή την προηγούμενη σειρά γιατί ως πλοκή είναι απλά τόσο καλό. Μου θύμισε πόσο πορωτικά μπορούν να γίνουν τα shounen (21 επεισόδια σε 2 μέρες κι άργησα να το αρχίσω ντροπή μου) και να μετανιώσω που εγκατέλειψα την πρώτη σειρά για το αργό pacing. Mόλις είδα πόσο γρήγορα το πήγαινε αυτή η σειρά πήδηξα μέχρι το ταβάνι απ' τη χαρά μου αλλά μόλις είδα το censorship έγινα χυλός στο πάτωμα. Duuuude...

Kατά τα άλλα δεν έχω κανένα απολύτως παράπονο. Υπέροχη σειρά και δικαίως έχει κερδίσει τη φήμη ενός απ' τα καλύτερα shounen. Οι χαρακτήρες είναι μοναδικοί και καταπληκτικοί. (όλοι έκτος απ' τον πρωταγωνιστή. Ο Άγιος Gon! Ν' αρχίσουν να του προσθέτουν κάποια πιο σοβαρά flaws παρακαλώ!) Και υπάρχουν και πολλές ομοιότητες με Yu Yu Hakusho, ειδικά στην πρωταγωνιστική τετράδα είναι σαν να βλέπω τους ίδιους σχεδόν με άλλη εμφάνιση, αλλά κατανοητό είναι αυτό και καθόλου δε με χαλάει.

Spoiler:


#229 Warchief

Warchief

  • Members
  • 2.042 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 07 Μάρτιος 2012 - 18:36

Η αντιμετώπιση του HxH σαν splatter ή κάτι τέτοιο (ως τώρα, δεν ξέρω για επόμενα arcs επαναλαμβάνω) είναι εντελώς άτοπη. Τους λόγους τους εξήγησα σε προηγούμενη σελίδα. Όποιος θέλει μπορεί να δει κάποια αμερικάνικη ταινία "τρόμου" για να ικανοποιήσει όποιες ορέξεις.

Επίσης, ο Gon είναι παράλογος. Φάνηκε στη μάχη με τον Hanzo.

#230 DoB

DoB

    Gintamaniac

  • Members
  • 875 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 08 Μάρτιος 2012 - 09:28

Η αντιμετώπιση του HxH σαν splatter ή κάτι τέτοιο (ως τώρα, δεν ξέρω για επόμενα arcs επαναλαμβάνω) είναι εντελώς άτοπη. Τους λόγους τους εξήγησα σε προηγούμενη σελίδα. Όποιος θέλει μπορεί να δει κάποια αμερικάνικη ταινία "τρόμου" για να ικανοποιήσει όποιες ορέξεις.


Της WSJ είναι. Λες να περίμενα στυλ Hellsing? Απλά λέω ότι στο συγκεκριμένο setting, όπου είναι τόσο απλό να σκοτωθεί κανείς λες και ξεριζώνουν μαργαρίτες κι όλοι το δέχονται φυσικά, ότι θα τράβαγε λίγο αίμα, κι ότι σου δημιουργεί αυτή τη σκοτεινή διάθεση. Το Yu Yu Hakusho ήταν πολύ πιο σωστά balanced όσον αφορά αυτό το κομμάτι. Ακόμα κι αν δεν έβλεπες πολύ αίμα, μπορούσες να νιώσεις το μέγεθος της βίας, ή οποία είναι απαραίτητο συστατικό της σειράς. Δεν είναι το θέμα αν θα δεις κόκκινο ή όχι. Έπαιζαν το ρόλο τους και τα πιο σκοτεινά χρώματα και η ατμόσφαιρα τότε. Και ναι, η συζήτηση έχει ξαναγίνει, οπότε περιμένουμε και βλέπουμε. Πάντως ξέρω ότι προτιμώ αυτή τη version από την προηγούμενη. Είναι πολύ πιο εύκολο να την παρακολουθήσεις, αφού ούτε την σαπίλα έχει χάσει (η καινούργια φωνή του Hisoka είναι SO much better απ' την παλιά), αν και αφήνει πολλά περισσότερα πράγματα στη φαντασία, κι έχει περισσότερο χιούμορ, ενώ τα γεγονότα τρέχουν πιο γρήγορα.

Καλά όσο για τον παραλογισμό...
Spoiler:


#231 Night Wizard Seal

Night Wizard Seal

    名前のない怪物

  • Review Team
  • 2.153 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 09 Μάρτιος 2012 - 15:02

Τα πράγματα που λες για το Yu yu Hakusho, τα ένιωσα ακριβώς σε αυτό το HxH. Είναι αυτό που είπαμε και προηγουμένως, πως δεν είναι απαραίτητο να δεις αίμα για να "ταρακουνηθείς" ή να ανατριχιάσεις. Και αυτή η ατμόσφαιρα είναι που μου αρέσει στη σειρά.

84886513_zpsfd6f6e60.jpg

They sound like they are crying. Like wolves, howling for their dead masters.


#232 Warchief

Warchief

  • Members
  • 2.042 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 10 Μάρτιος 2012 - 17:59

Ανάλυση και σύγκριση μεταξύ των δύο anime και του manga για το 21.

Η Toto y Moi έχει κάνει αναλύσεις και για προηγούμενα επεισόδια στο ίδιο thread. Αξίζει να τις ψάξετε.

#233 Night Wizard Seal

Night Wizard Seal

    名前のない怪物

  • Review Team
  • 2.153 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 11 Μάρτιος 2012 - 13:15

Βγήκε το 22 από Horrible Subs! Run forest Run!

Spoiler: 22

84886513_zpsfd6f6e60.jpg

They sound like they are crying. Like wolves, howling for their dead masters.


#234 redqueen

redqueen

    Za Zombie Chicken...

  • Members
  • 847 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 11 Μάρτιος 2012 - 17:25

22 ...
Spoiler:

74ue.jpg

Spoiler:

Myanimelist...