Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Πρόβλημα με την ADSL


  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#1 Epinephrine

Epinephrine

    HMMY

  • Members
  • 442 posts

Posted 12 August 2006 - 17:11

Ξυπνάω που λέτε χθες το πρωί κ συνηδειτοποιώ ότι η σύνδεση μου δεν ''τρέχει'' κανονικά! Τα torrents από 25 κ άνω kb έπεσαν στα 12max. Επισής οι σελίδες ανοίκουν ελεεινά αργά για μία 512kbps σύνδεση.... Κάνω το diagnostics dtest του modem μου κ μ είπε κάτι για proxy server, το διορθώνω όπως έδειχναν οι οδηγίες όμως πάλι κάνω σήμερα έλεγχω κ είτε έχω ενεργοποιημένο το option με τον proxy server είτε όχι είναι το ίδιο :despair: Την σύνδεση την έβαλα μόνος μου οπότε έχω κάνει καμιά πατάτα στις ρυθμίσεις ή να καλέσω τεχνικούς ?
Thx in advance...

Edit: Έκανα κάτι σαν επιδιόρθωση από το cd-rom του speed touch modem για να δούμε αν θα επιδιορθωθεί..
Cuz I'm praying for rain / And I'm praying for tidal waves /I wanna see the ground give
way.

I wanna watch it all go down. / Mom please flush it all away. /I wanna see it go right in and down.

I wanna watch it go right in. /Watch you flush it all away.

#2 eXXentriX

eXXentriX

    Ryu/Dae-Su/Jeum-ja

  • Members
  • 849 posts

Posted 12 August 2006 - 18:30

Μήπως γίνεται να μας διαφωτίσεις λίγο περισσότερο.... :question:
Δλδ,τί ακριβώς μήνυμα σου έβγαλε για proxy server,εταιρεία,modem,κλπ...
Επίσης μιλάς για ταχύτητες torrent ή ddl?
Tσέκαρε και κανα online speed test και δώσε κάποια αποτελέσματα..
Κοίταξε και μ'αυτό:http://www.dumeter.com/?LangID=EN
Για να είναι λίγο πιο εύκολο να σε βοηθήσουμε.... ;)
Posted Image

Εξεταστική...πφφφφ...απο 22/2 ξανά.......:wis:

#3 Epinephrine

Epinephrine

    HMMY

  • Members
  • 442 posts

Posted 12 August 2006 - 18:36

Thx για το ενδιαφέρον αλλά ο Dante μέσω msn με καθοδήγησε κ νομίζω ότι λύθηκε το πρόβλημα ;) +1000 Respect points :hehe:
Cuz I'm praying for rain / And I'm praying for tidal waves /I wanna see the ground give
way.

I wanna watch it all go down. / Mom please flush it all away. /I wanna see it go right in and down.

I wanna watch it go right in. /Watch you flush it all away.

#4 Epinephrine

Epinephrine

    HMMY

  • Members
  • 442 posts

Posted 16 August 2006 - 17:28

Κ επειδή ως γνωστόν τπτ δεν παέι ρολόι δέστε αυτό κ πείτε μου πως μπορεί να επηρεάσει την ταχύτητα μου :? http://img126.imageshack.us/img126/3348/967969961943962964943964955959mh9.jpg
Κατέβαζω 5mb κ 500kb στο ίδιο χρόνο ανάλογα με τα κέφια του PC. Κάποιοι στο χωριό μου δεν έχουν καθόλου σύνδεση για τεχνικούς λόγους (για 2 net cafe μιλάω) κ ο πΟΤΕ υποσχέθηκε ότι σε 2 μήνες θα αλλάξει τις εγκαταστάσεις για λειτουργούν όλα κανονικά. Ίσως εδώ βρίσκεται το προβλημα...
Cuz I'm praying for rain / And I'm praying for tidal waves /I wanna see the ground give
way.

I wanna watch it all go down. / Mom please flush it all away. /I wanna see it go right in and down.

I wanna watch it go right in. /Watch you flush it all away.

#5 eXXentriX

eXXentriX

    Ryu/Dae-Su/Jeum-ja

  • Members
  • 849 posts

Posted 16 August 2006 - 18:42

΄Κ να ρωτήσω κάτι τώρα....
Στο Diagnostics Test του Speedtouch....
με αυτή τη σελίδα on,μπαίνεις net?? :?
Κανονικά έτσι δεν βλέπεις δίκτυο.... :shock:
Posted Image

Εξεταστική...πφφφφ...απο 22/2 ξανά.......:wis:

#6 Epinephrine

Epinephrine

    HMMY

  • Members
  • 442 posts

Posted 16 August 2006 - 23:44

Αν σου πω ότι τα έχω χάσει τελείως τώρα? Έτσι μπαίνω... Αυτό το ποστ το κάνω έχοντας το error window ανοιχτό :mellow:
Cuz I'm praying for rain / And I'm praying for tidal waves /I wanna see the ground give
way.

I wanna watch it all go down. / Mom please flush it all away. /I wanna see it go right in and down.

I wanna watch it go right in. /Watch you flush it all away.

#7 Epinephrine

Epinephrine

    HMMY

  • Members
  • 442 posts

Posted 17 August 2006 - 12:11

Σορρυ για το double post αλλά τώρα δες αυτό... Ίσως επέστρεψαν πάλι όλα στο κανονικό :happy2:

http://img222.imageshack.us/img222/9174/967969961943962964943964955959nl7.jpg
Cuz I'm praying for rain / And I'm praying for tidal waves /I wanna see the ground give
way.

I wanna watch it all go down. / Mom please flush it all away. /I wanna see it go right in and down.

I wanna watch it go right in. /Watch you flush it all away.

#8 eXXentriX

eXXentriX

    Ryu/Dae-Su/Jeum-ja

  • Members
  • 849 posts

Posted 17 August 2006 - 13:00

Σιγά ρε συ για το double post....Don't worry... :P
Μάλλον όλα καλά....Για να δεις δίκτυο με το UDP,
έτσι νομίζω πως είσαι ok....
Πολλές φορές πέφτεις και σε loop αποσυνδέσεων.... :arrow:
Μή σε ανησυχεί....
Στη χειρότερη,την επόμενη φορά που θα συμβεί κάτι,αν δεν ξέρουμε ή δε μπορούμε να σε βοηθήσουμε εμείς κάπως....χτύπα μία στο 121,
δήλωσε βλάβη και πές τους να τραβήξουν ένα reset...Συνήθως πιάνει... :happy2:

¶,τις ρυθμίσεις τις έκανες εσύ,έτσι....
(εννοώ μη μου πείς ότι έγιναν μόνες τους... :@ )
Posted Image

Εξεταστική...πφφφφ...απο 22/2 ξανά.......:wis:

#9 Epinephrine

Epinephrine

    HMMY

  • Members
  • 442 posts

Posted 17 August 2006 - 15:05

Εγώ τις έκανα χωρίς να έχω ιδέα , επειδή δεν άντεχα άλλη υπομονή ενεργοποιώ την σύνδεση μέσω pstn κ την εγκατέστησα ένα βράδυ. Τώρα όμως ανυσηχώ για το DL speed γιατί παρόλο που όταν με βοήθησε ο Dante κατέβαζα με 30+kb τώρα κατεβάζω με 6!!! Αλλά ίσως φταίει ότι το bleach 93 το κατεβάζουν πολλά άτομα. Λίγοι seeders... Τι να πω θα μας τρελάνουν !
Cuz I'm praying for rain / And I'm praying for tidal waves /I wanna see the ground give
way.

I wanna watch it all go down. / Mom please flush it all away. /I wanna see it go right in and down.

I wanna watch it go right in. /Watch you flush it all away.

#10 eXXentriX

eXXentriX

    Ryu/Dae-Su/Jeum-ja

  • Members
  • 849 posts

Posted 17 August 2006 - 15:23

Δεν βγάζεις πάντως ασφαλή συμπεράσματα για ταχύτητες απο
τα torrent...Ειδικά όταν δεν υπάρχουν seeders,μην περιμένεις πολλά.....
Try directdl....Και πές κανα αποτέλεσμα... ;)
Posted Image

Εξεταστική...πφφφφ...απο 22/2 ξανά.......:wis:

#11 Epinephrine

Epinephrine

    HMMY

  • Members
  • 442 posts

Posted 18 August 2006 - 15:29

Αύριο πέρνω μια βαλίτα μολότοφ κ πάω στον ΟΤΕ (μόνο που αν φταίω εγώ γι' αυτό το πρόβλημα κ πρέπει να τις ρίξω στο σπίτι μου :rolleyes: ). Αποκλείεται να μην υπάρχει πρόβλημα. Οι διαφορές από την αρχή της ενεργοποίησης είναι εμφανείς ακόμα κ στο direct dl. Αστάθεια κ παρακμή :dry:
Δες αυτό φίλε μου:
Posted Image
Cuz I'm praying for rain / And I'm praying for tidal waves /I wanna see the ground give
way.

I wanna watch it all go down. / Mom please flush it all away. /I wanna see it go right in and down.

I wanna watch it go right in. /Watch you flush it all away.

#12 Epinephrine

Epinephrine

    HMMY

  • Members
  • 442 posts

Posted 20 August 2006 - 15:59

Το torrent speed ηταν χαμηλό λόγω ρυθμήσεων αλλά πληροφορήθηκα ότι ο πΟΤΕ έχει κάνει σφάλμα στις εγκαταστάσεις στον τόπο μου κ ότι σε ένα μήνα θα λειτουργλησει χωρίς προβλήματα η σύνδεση μου. Ανευθυνότητα, ούτε στον κόπο να με ενημερώσουν δεν μπήκαν τα ζωάκια...
P.S. συγνώμμη αν έγινα ενοχλητικός μέσα από αυτό το θέμα. Thanks για την βοήθεια
Cuz I'm praying for rain / And I'm praying for tidal waves /I wanna see the ground give
way.

I wanna watch it all go down. / Mom please flush it all away. /I wanna see it go right in and down.

I wanna watch it go right in. /Watch you flush it all away.

#13 _GaARa_

_GaARa_

    stupidity isn't an excuse

  • Retired Staff
  • 809 posts

Posted 20 August 2006 - 18:30

Ποιον ISP έχεις?

we are the things that go bump in the night....We are the reason you sleep with a night light...


#14 Epinephrine

Epinephrine

    HMMY

  • Members
  • 442 posts

Posted 21 August 2006 - 10:34

Otenet Ondsl.
Cuz I'm praying for rain / And I'm praying for tidal waves /I wanna see the ground give
way.

I wanna watch it all go down. / Mom please flush it all away. /I wanna see it go right in and down.

I wanna watch it go right in. /Watch you flush it all away.

#15 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 21 August 2006 - 10:40

Λίγο άσχετο, αλλά kai εγώ που έχω ONDSL από την OTENET σήμερα μπήκα με μεγαλύτερη ταχύτητα, και Direct μου κατεβάζει με 55-56 Kbps, ενώ μέχρι χθες κατέβαζα 36-37 το πολύ :rolleyes2:

E5VV38U.jpg