Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία
- - - - -

Area No Kishi

Sports Shounen Comedy Drama Winter 2012

  • Please log in to reply
66 replies to this topic

#31 Warchief

Warchief

  • Members
  • 2.042 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 22 Ιανουάριος 2012 - 17:14

To χειρότερο επεισόδιο όλων των εποχών. Σχεδόν αστείο. Η μια σκηνή πιο γελοία από την άλλη. Πιο ντροπιαστική ήταν αυτή που πήρε το ψευδώνυμο η Seven. Εκτός ανταγωνισμού όλες στο νοσοκομείο με το "δράμα".
Και αυτή η γιατρός ΟΤΙ ΤΙ ας πούμε. Τα κατάλαβε όλα.

Αν διάβαζα το manga θα τα περνούσα στα γρήγορα αυτά χωρίς να διαβάζω τι λένε για να φτάσω στους αγώνες να τελειώνω.

Η τελευταία σκηνή ήταν καθυστερημένη επίσης. Από τη στιγμή που σουτάρει, το κοριτσάκι έπρεπε να πετύχει για να είναι σίγουρος. Αυτό που έκανε ήταν ακόμα πιο επικίνδυνο. Αλλά σιγά μην χτυπήσει κοριτσάκι ο ήρωας!

Πότε υπολογίζετε να χωθεί η ομάδα και οι αγώνες με αυτόν το ρυθμό; Δεν θα αντέξω άλλα τέτοια επεισόδια.

#32 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2.722 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 22 Ιανουάριος 2012 - 23:46

Τι να πω, το καταστρέψαν το θέμα
Spoiler:

ySss0UF.jpg


#33 Kamen Tantei Zura

Kamen Tantei Zura

    Ore-sama

  • Members
  • 836 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 22 Ιανουάριος 2012 - 23:50

Πότε υπολογίζετε να χωθεί η ομάδα και οι αγώνες με αυτόν το ρυθμό; Δεν θα αντέξω άλλα τέτοια επεισόδια.


Αυτό το σχολιάζαμε με την αδερφή μου. Ότι δεν θα αντέξεις αρκετά μέχρι να αρχίσουν οι αγώνες με την ομάδα. Και έτσι όπως βλέπω ότι πετσοκόβουν την ιστορία, πραγματικά το πιστεύω ότι δεν θα αντέξεις.

Η τελευταία σκηνή ήταν καθυστερημένη επίσης. Από τη στιγμή που σουτάρει, το κοριτσάκι έπρεπε να πετύχει για να είναι σίγουρος. Αυτό που έκανε ήταν ακόμα πιο επικίνδυνο. Αλλά σιγά μην χτυπήσει κοριτσάκι ο ήρωας!


Spoiler:


Αν δεν είχα διαβάσει το manga, προσωπικά, θα το είχα κάνει drop. Κάπως έτσι το σκέφτομαι.

Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από Zura: 22 Ιανουάριος 2012 - 23:57


#34 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2.722 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 22 Ιανουάριος 2012 - 23:57

Μην λες τα κουτσομπολιά παραέξω.

Το θέμα είναι ότι το AnK έχει μια χαρά το πνεύμα των shounen μέσα του, αλλά
Spoiler:

ySss0UF.jpg


#35 Kamen Tantei Zura

Kamen Tantei Zura

    Ore-sama

  • Members
  • 836 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 23 Ιανουάριος 2012 - 00:04

Έχεις δίκιο, κάποια πράγματα πρέπει να μένουν μυστικά. Warchief αγνόησε το κουτσομπολιό προς το πρόσωπό σου.

Spoiler:


#36 Hellraider

Hellraider

    Anime Elite

  • Members
  • 1.348 Δημοσιεύσεις:
  • LocationΑθήνα

Καταχωρήθηκε 23 Ιανουάριος 2012 - 01:10

Υπάρχουν κακά επεισόδια.Και υπάρχουν επεισόδια σαν αυτά.Μου φαίνεστε υπερβολικά ευγενικοί με αυτά που είπατε.Ήταν πολύ χειρότερο.

Dropped, με μοναδική πιθανότητα να το ξαναρχίσω αν αλλάξουν σκηνοθέτη.Μέχρι τότε ας διαβάσω το manga.

#37 Slayer_13

Slayer_13

    Όμορφο αγόρι

  • Members
  • 215 Δημοσιεύσεις:
  • LocationSuncity

Καταχωρήθηκε 23 Ιανουάριος 2012 - 03:11

Πολύ ωραίο και το τρίτο επεισόδιο. Αναρωτιέμαι γιατί δεν σας άρεσε. Μόνο αν έχεις διαβάσει το μάνγκα δεν θα σου αρέσει και αυτό μου φαίνεται φυσιολογικό, σε κανένα σχεδόν άνιμε δεν γίνεται ακριβής μεταφορά του από το μάνγκα.
Spoiler:


#38 Trivia Spitting Monster

Trivia Spitting Monster

    Moe Baby Jorōgumo

  • Members
  • 369 Δημοσιεύσεις:
  • LocationThessaloniki

Καταχωρήθηκε 23 Ιανουάριος 2012 - 18:58

Κι εκεί που το 'χα σχεδόν σίγουρο πως σειρά του χειμώνα είναι... ο Ιππότης, έρχεται αυτό το επεισόδιο...

Spoiler:


Παραδέχομαι πως πολλά παράπονα είναι nitpicks. Απ' την άλλη, όμως, δεν θα έψαχνα να βρω ελαττώματα στη σειρά αν η ίδια δεν έμενε τόσο εκτεθειμένη, ή δεν είχε άλλα ουσιαστικά προτερήματα να αντιπροτείνει. Αντ' αυτού... Πότε μεταμορφώθηκε η σειρά από αθλητικό δράμα σε Οικογενειακές Ιστορίες και Εντατική ταυτόχρονα;! Και πότε χάθηκε κάθε διακριτικότητα; Ο μόνος τρόπος να σωθούν τα προσχήματα τώρα είναι η σειρά να γίνει horror,
Spoiler:


Απ' ότι διαβάζω, πετσόκοψαν την ιστορία σε κομματάκια και την ξανακόλλησαν με UHU, προσθέτοντας και άσχετα πράγματα. Να πω τη μαύρη αλήθεια, φαίνεται. Σε μερικές σκηνές (τον φανταστικό "γύρο της Γαλλίας", για παράδειγμα) μπορούσα να δω το πνεύμα της σειράς να πασχίζει να φανεί. Αν μη τι άλλο, πάντως, μου εξάψατε την περιέργεια να διαβάσω το manga. Κάτι καλό βγήκε απ' αυτήν την ιστορία.

Δημοσιευμένη  εικόνα

We must be nothing less than fabulous.

^MyAnimeList^


#39 Deladrian

Deladrian

    Anime Fan

  • Members
  • 250 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 24 Ιανουάριος 2012 - 02:35

Γενικά αυτό το anime με έχει συγκινήσει ιδιαίτερα και δε μπορώ να καταλάβω γιατί δεν σας αρέσει (βέβαια γούστα είναι αυτά). Δεν έχω διαβάσει βέβαια το manga για να ξέρω τι έχουν αλλάξει και τι όχι, αλλά και έτσι όπως είναι μου αρέσει πολύ μέχρι στιγμής. Η αλήθεια είναι ότι στην αρχή δεν το περίμενα, απλά είπα ότι θέλω να δοκιμάσω να δω ένα anime με σπορ, αλλά όταν έφτασα στο τέλος του δευτέρου επεισοδίου είχα μείνει με το στόμα ανοιχτό. Γενικά το περίμενα πιο επιφανειακό και τελικά δεν ήταν, περίμενα ότι θα ασχολούνται μόνο με το ποδόσφαιρο και τίποτα παραπάνω.
Βέβαια η τελευταία σκηνή του 3ου επεισοδίου με το κοριτσάκι μου φάνηκε παρατραβηγμένη αλλά δε θα χαλάσει η άποψή μου από μία σκηνή, εξάλλου έχω δει και χειρότερες σκηνές σε anime...

teresa_sig.png


#40 Trivia Spitting Monster

Trivia Spitting Monster

    Moe Baby Jorōgumo

  • Members
  • 369 Δημοσιεύσεις:
  • LocationThessaloniki

Καταχωρήθηκε 28 Ιανουάριος 2012 - 13:23

Και το θάψιμο συνεχίζεται!

Spoiler:


Dropped. Διαβάστε το manga καλύτερα...

Δημοσιευμένη  εικόνα

We must be nothing less than fabulous.

^MyAnimeList^


#41 Warchief

Warchief

  • Members
  • 2.042 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 29 Ιανουάριος 2012 - 12:55

Δεν ήταν το αίσχος του 3, αλλά και το 4 ήταν ένα πολύ κακό επεισόδιο.

Για τη γιατρό τα είπε η Trivia Spitting Monster, αλλά πιο εμετικές θεωρώ τις "συγκινητικές" στιγμές. Απλά όχι. Αυτή η σειρά δεν είναι ικανή να δημιουργήσει καμία συγκίνηση και ποτέ δε θα γίνει. Είναι αδύνατο.

Spoiler:


Το επόμενο επεισόδιο που δεν φαίνεται να περιλαμβάνει τους συνηθισμένους οδυρμούς θα κρίνει τα πάντα για μένα.

Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από mono: 29 Ιανουάριος 2012 - 13:24
spoiler tag


#42 Trivia Spitting Monster

Trivia Spitting Monster

    Moe Baby Jorōgumo

  • Members
  • 369 Δημοσιεύσεις:
  • LocationThessaloniki

Καταχωρήθηκε 29 Ιανουάριος 2012 - 13:45

Αυτό που παρατηρείς είναι όντως σοβαρό. Συν ένα ακόμα πραγματάκι που με ενοχλεί:
Spoiler:

Δημοσιευμένη  εικόνα

We must be nothing less than fabulous.

^MyAnimeList^


#43 Warchief

Warchief

  • Members
  • 2.042 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 29 Ιανουάριος 2012 - 14:16

Spoiler:


#44 Trivia Spitting Monster

Trivia Spitting Monster

    Moe Baby Jorōgumo

  • Members
  • 369 Δημοσιεύσεις:
  • LocationThessaloniki

Καταχωρήθηκε 29 Ιανουάριος 2012 - 14:49

Spoiler:

Δημοσιευμένη  εικόνα

We must be nothing less than fabulous.

^MyAnimeList^


#45 Slayer_13

Slayer_13

    Όμορφο αγόρι

  • Members
  • 215 Δημοσιεύσεις:
  • LocationSuncity

Καταχωρήθηκε 29 Ιανουάριος 2012 - 16:20

Το επεισόδιο όντως ήταν λίγο fail(εως πολύ θα έλεγα). Θα συμφωνήσω και με τους δυο σας μιας και τα λέτε τόσο ωραία και ποιητικά :respect:



Also tagged with one or more of these keywords: Sports, Shounen, Comedy, Drama, Winter 2012