Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Uncharted Fans United


  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#16 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,264 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 12 September 2011 - 10:45

Παίζω εγώ , μου άρεσε πολύ αλλά στο τέλος μου την έσπασε το multiplayer , θέλει βελτίωση ακόμα . Όσο για τα παιχνίδια και το 1 και το 2 μου άρεσαν πάρα πολύ για τα φοβερά τους γραφικά , μουσική , πλοκή , gameplay . Μα καλά outdated γραφικά το uncharted 1 ??? Μια χαρά γραφικά έχει , από τα καλύτερα του PS3 .



να ειχε και Interaction με τα γραφικα καλα θα ηταν, περαν του "πατα το κουμπι για να ανοιξεις την πυλη"

Αλλιως καλυτερα να παιζω Dragon's Lair.....

#17 Seraphimon-T.K.

Seraphimon-T.K.

    Ο Δεκαπτέρυγος

  • Members
  • 1,409 posts

Posted 12 September 2011 - 20:06

Δηλαδή τι θα ήθελες να κάνει ακριβώς με το περιβάλλον; Να κάθεται σε πέτρες; Βάσει του genre νομίζω καποιο interaction θα ήταν pointless.

Και για μένα είναι ένα απο τα αγαπημένα μου ΙΡ που έβγαλε η Σόνυ στη κονσόλα της σε αυτή τη γενιά. Δεν είναι μόνο ένα κομμάτι που το κάνει να ξεχωρίζει, αλλα όλο το πακέτο! Είναι ενδιαφέρον, είναι εύκολα προσβάσιμο (third person shooter ειναι), και διασκεδαστικό! Λίγα παιχνίδια πλέον τα έχουν όλα αυτά σε ένα πακέτο. Δεν πήρε άδικα τον τίτλο του Game of the Year το Uncharted 2!

Posted Image

ΧΙΝΑΤΑ, και τι δεν θα έδινα να σκύψεις να πιάσεις τη ΚΑΝΑΤΑ....:: LiveJournal ::. = DeviantArt = \o/MADAOmon FanSubs :3 \o/
Spoiler: Υφυπουργός Γαστρονομιας και Επίσημος Κρατικός Μπαρτέντερ

#18 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,264 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 12 September 2011 - 20:31

βαση της προοδου της τεχνολογιας θα επρεπε να καθεται σε πετρες.

#19 Seraphimon-T.K.

Seraphimon-T.K.

    Ο Δεκαπτέρυγος

  • Members
  • 1,409 posts

Posted 12 September 2011 - 20:37

Ωραία και το κάνουν αυτο (σιγά το δύσκολο). Σε τι θα εξυπηρετήσει κάτι τέτοιο; Τι είναι; Assassins creed; Και με τι θα κάνει blend in, με τα φυτά ή μήπως με τις ίδιες τις πέτρες...

Είσαι αδικαιολόγητα αρνητικός απέναντι σε ένα πραγματικά καλο παιχνίδι...

Posted Image

ΧΙΝΑΤΑ, και τι δεν θα έδινα να σκύψεις να πιάσεις τη ΚΑΝΑΤΑ....:: LiveJournal ::. = DeviantArt = \o/MADAOmon FanSubs :3 \o/
Spoiler: Υφυπουργός Γαστρονομιας και Επίσημος Κρατικός Μπαρτέντερ

#20 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 posts
  • LocationRealm of perdition

Posted 12 September 2011 - 21:20

Δηλαδή τι θα ήθελες να κάνει ακριβώς με το περιβάλλον; Να κάθεται σε πέτρες; Βάσει του genre νομίζω καποιο interaction θα ήταν pointless.


Δεν είναι το θέμα οι πέτρες, αλλά δε νομίζω πως θα' πρεπε να υπάρχουν συγκεκριμένα ledges οπου μπορείς να σκαρφαλώσεις και σε άλλα να μην κάνει τίποτα.
Υπήρξαν αρκετές φορες που νόμιζα πως μπορούσα να γατζωθώ απο κάπου και κατέληγα να πέφτω σε ανεξήγητους γκρεμούς επειδή δε βρήκα το σωστό ledge.
Αμα δεν δεις interaction με το περιβάλλον στο action-adventure, τότε που θα το δεις?

Ωραία και το κάνουν αυτο (σιγά το δύσκολο). Σε τι θα εξυπηρετήσει κάτι τέτοιο; Τι είναι; Assassins creed; Και με τι θα κάνει blend in, με τα φυτά ή μήπως με τις ίδιες τις πέτρες...

Είσαι αδικαιολόγητα αρνητικός απέναντι σε ένα πραγματικά καλο παιχνίδι...


Το Αssasin's creed με το uncharted μοιάζουν περισσότερο απ' ότι νομίζεις.
Θεωρώ το AC καλύτερο λόγω ανώτερου plot, διάρκεια, και γενικά είναι πιο κοντά στα γούστα μου αλλά κάποιες φορές γίνεται repeatative ενω το uncharted είναι πιο ζωντανό.

Όπως είπα και προηγουμένως, καλό, διασκεδαστικό παιχνίδι, αλλά για game of the year μ' αυτό το plot είναι λίγο τραβηγμένο νομίζω.

O6rrvsU.jpg


#21 Seraphimon-T.K.

Seraphimon-T.K.

    Ο Δεκαπτέρυγος

  • Members
  • 1,409 posts

Posted 13 September 2011 - 00:25

Δεν είναι το θέμα οι πέτρες, αλλά δε νομίζω πως θα' πρεπε να υπάρχουν συγκεκριμένα ledges οπου μπορείς να σκαρφαλώσεις και σε άλλα να μην κάνει τίποτα.
Υπήρξαν αρκετές φορες που νόμιζα πως μπορούσα να γατζωθώ απο κάπου και κατέληγα να πέφτω σε ανεξήγητους γκρεμούς επειδή δε βρήκα το σωστό ledge.
Αμα δεν δεις interaction με το περιβάλλον στο action-adventure, τότε που θα το δεις?


Πως τα κατάφερες; Πάντα με κάποιο τρόπο σου έχει σημαδεμένο το που μπορείς να φτάσεις...

Δώσε μου ένα καλό παράδειγμα interaction με το περιβάλλον... Γιατί ετσι όπως το λέτε, βλέπω μηδέν χρησιμότητα και δεν θα πρόσθετε τίποτα στο όλο παιχνίδι.

Το Αssasin's creed με το uncharted μοιάζουν περισσότερο απ' ότι νομίζεις.
Θεωρώ το AC καλύτερο λόγω ανώτερου plot, διάρκεια, και γενικά είναι πιο κοντά στα γούστα μου αλλά κάποιες φορές γίνεται repeatative ενω το uncharted είναι πιο ζωντανό.

Όπως είπα και προηγουμένως, καλό, διασκεδαστικό παιχνίδι, αλλά για game of the year μ' αυτό το plot είναι λίγο τραβηγμένο νομίζω.

Έχουν τον ίδιο voice actor! είναι το μονο κοινό που βλέπω :hot: Το AC το σταμάτησα μετά το 2 όταν κατάλαβα ότι γίνεται η κότα με τα χρυσά αυγά για την "καλή" μας Ubisoft. Κάθε χρόνο και ένα παιχνίδι, μαζί πάντα με ενα spin-off παράλληλα πάντα... Το σενάριο του πρωτότυπο, αλλα το μόνο aspect που μου άρεσε ήταν η εξερεύνηση και η εύρεση των στοιχείων στα διάφορα μνημεία στο 2... Anyway δεν είναι versus thread και όπως είπες και εσύ
" γενικά είναι πιο κοντά στα γούστα" οπότε δεν έχει νόημα να το συζητάμε άλλο αυτό.

Game of the year...φυσικά και του άξιζε ο τίτλος ως το καλύτερο παιχνίδι εκείνης της χρονιάς ως συνολική εμπειρία. Μπορεί σε έναν τομέα να μην είναι και τόσο καλο, αλλα είναι καλύτερο σε όλα τα άλλα!

Posted Image

ΧΙΝΑΤΑ, και τι δεν θα έδινα να σκύψεις να πιάσεις τη ΚΑΝΑΤΑ....:: LiveJournal ::. = DeviantArt = \o/MADAOmon FanSubs :3 \o/
Spoiler: Υφυπουργός Γαστρονομιας και Επίσημος Κρατικός Μπαρτέντερ

#22 ichigo13

ichigo13

    trelos CSDas

  • Members
  • 995 posts

Posted 13 September 2011 - 00:41

Ειλικρινά ούτε εγώ καταλαβαίνω γιατί έπρεπε να έχει κάποιο τέτοιου είδους interaction το uncharted.
Το μόνο interaction που έχει είναι για να δώσει μια μικρή πινελιά στα ασπάσματα και στις σκηνές δράσης.
Δεν είναι ακράδαντο κομμάτι του gameplay το interaction κι ούτε χρειάζεται να είναι.

να ειχε και Interaction με τα γραφικα καλα θα ηταν, περαν του "πατα το κουμπι για να ανοιξεις την πυλη"

Αλλιως καλυτερα να παιζω Dragon's Lair.....



Ε....όχι Petran, αν θες κάτι με interaction καλύτερα να παίξεις Heavy Rain :P.
But not the point....
Posted Image

#23 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 posts
  • LocationRealm of perdition

Posted 13 September 2011 - 02:12

Πως τα κατάφερες; Πάντα με κάποιο τρόπο σου έχει σημαδεμένο το που μπορείς να φτάσεις...

Δώσε μου ένα καλό παράδειγμα interaction με το περιβάλλον... Γιατί ετσι όπως το λέτε, βλέπω μηδέν χρησιμότητα και δεν θα πρόσθετε τίποτα στο όλο παιχνίδι.


Eνοώ γενικά οτί θα έπρεπε να μπορείς να σκαρφαλώσεις και σε μέρη που να μην είναι απαραίτητο για να συνεχιστεί η πορεία σου, κ'ατι που θα το έκανε πιο ρεαλιστικό και θα υπ'ηρχαν περισσότερες θέσεις για secrets.
Δηλαδή σε μια περιοχή θυμάμαι να είμαι περιτρυγιρισμένος απο σπίτια, να νομίζω πως μπορώ να ανέβω παντού, και να ψάχνω κανενα δεκάλεπτο για τη μοναδική σκάλα που μπορεί να με οδηγήσει εκεί που θέλω, αντί να με αφήσει να ανέβω ελεύθερα σε καμιά ταράτσα για να επιβλέψω την περιοχή.

Όπως σωστά είπες δεν είναι versus thread, αλλά το ΑC είναι το καλύτερο κατα τη γνώμη μου παιχνίδι για σύγκριση μεταξύ τον δύο.
Στο AC μπορείς να ανέβεις σε κάθε χτήριο που σε περιβάλλει, και όταν πχ τρέχεις με ορμή απρόσεκτος σε ένα εμπόδιο/τοίχο κουτουλάς και πέφτεις, κάτι που σε κάνει να καθυστερείς.

Στο uncharted αντιθέτως, μπορείς να συνεχίσεις να τρέχεις απρόσεκτος ακόμα και αν δίπλα σου υπάρχει γκρεμός και τα μονοπάτια που μπορείς να ακολουθήσεις είναι πολύ συγκεκριμένα, αντί να σ' αφήνει να εξερευνήσεις, κάνοντας το υπερβολικά linear.

Τα υπόλοιπα αρνητικα τα ανεφερα σε προηγούμενο post.

Αlso συμφωνώ σ' αυτό για τα marketing tricks της ubisoft.
Μόνο το 1 και το 2 έχω και τα άλλα δε σκοπεύω να τα πάρω μέχρι να τα βρω στην τιμή που τους αξίζει...

Edited by Kamui, 13 September 2011 - 12:06.

O6rrvsU.jpg


#24 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,264 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 13 September 2011 - 09:28

Ειλικρινά ούτε εγώ καταλαβαίνω γιατί έπρεπε να έχει κάποιο τέτοιου είδους interaction το uncharted.
Το μόνο interaction που έχει είναι για να δώσει μια μικρή πινελιά στα ασπάσματα και στις σκηνές δράσης.
Δεν είναι ακράδαντο κομμάτι του gameplay το interaction κι ούτε χρειάζεται να είναι.




Ε....όχι Petran, αν θες κάτι με interaction καλύτερα να παίξεις Heavy Rain :P.
But not the point....



οκ. απλα με τετοια ωραια γραφικα νιωθεις σα να εισαι σε μια βιτρινα, να βλεπεις υπεροχα γλυκα, φαγητα, ρουχα κλπ και να μην μπορεις να τα φας (τα γλυκα και τα φαγια) ή να τα φορέσεις (τα ρουχα)

Το Bad Mojo πχ, παιχνιδι 15 ετων, χρησιμοποιει εκπληκτικα φωτορεαλιστικα γραφικα και μην πω πως εχει περισσοτερη διαδραστικοτητα απο το Αχαρτογραφητο

#25 ichigo13

ichigo13

    trelos CSDas

  • Members
  • 995 posts

Posted 23 September 2011 - 15:01

Λοιπόν μια διευκρίνιση για την explorer edition που πουλάνε στην Ελλάδα.
Στο πλαίσιο, τα multirama και τα public έχουν βάλει λάθος φωτογραφία κατά πάσα πιθανότητα, καθώς δείχνουν την
Αμερικανική συλλεκτική έκδοση αντί για την ευρωπαϊκή συλλεκτική έκδοση.ΟΙ έχουν διαφορές αυτές οι 2 εκδόσεις γι'αυτό αν παραγγείλει κανείς από Ελλάδα να προσέξει.
Τα sevenspot από την άλλη, έχουν βάλει την σωστή φωτογραφία.
Posted Image
Αυτή εδώ είναι η σωστή έκδοση.

Αν κάποιος γνωρίζει κάτι παραπάνω για το θέμα παρακαλώ να το αναφέρει.
Posted Image

#26 ichigo13

ichigo13

    trelos CSDas

  • Members
  • 995 posts

Posted 06 October 2011 - 02:05

Εικόνες από την ελληνική έκδοση της full Multiplayer beta του uncharted 3 :P.
Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image

#27 Whitelighter

Whitelighter

    WHT Apricorn

  • Members
  • 668 posts

Posted 06 October 2011 - 20:20

Troll ο τυπάς που έχει όνομα Ocaina σε screenshots παιχνιδιού Uncharted 3.

Posted Image

«Ίσως ο Megatron να 'κανε τελικά το λάθος που θα με κάνει αρχηγό των Decepticons!»


#28 ichigo13

ichigo13

    trelos CSDas

  • Members
  • 995 posts

Posted 08 November 2011 - 13:55

Το τερματησα το Σ/Κ στο hard και ειμαι στο δευτερο playthrough τωρα.
Οι εντυπωσεις μου για το game ειναι οι εξης:
1)Η σκηνή στην έρημο από τις πιο όμορφες πίστες αισθητικά που έχω δει ποτέ μου.
2)Δεν μπορώ να πω με σιγουριά να πω ποιο είναι καλύτερο, το 2 η το 3, απλώς πιστεύω ότι το 3 δεν έκανε συνολικά το άλμα που είχε κάνει το 2 έναντι του 1. Βέβαια το ίδιο είχε γίνει και με τα Jack & Dexter νομίζω, αναλογικά πάντα .Δλδ είναι σαν να λέμε αν είναι καλύτερο το Jack 2 από το Jack 3.Και τα 2 ήταν γ@μ@τα, απλώς το Jack 2 ήταν αυτό που σε σχέση με τον προκάτοχο του (το πρώτο δλδ) είχε κάνει τεράστια άλματα μπροστά.
3) Όσον αφορά το shooting παιδιά, ειλικρινά εγώ δεν μπορώ να καταλάβω που έχει το πρόβλημα που αναφέρουν μερικοί και ειδικά αυτοί που λένε ότι του 2 ήταν καλύτερο κιολας. Μα το μόνο που αλλάξανε σε σχέση με το 2 όσον αφορά το κομμάτι αυτό είναι ότι έβαλαν recoil σε μερικά όπλα για πιο challenge.
Εγώ τελείωσα το game στο hard με 203 headshots, τις διπλάσιες από το trophy που χρειαζόταν και πραγματικά το καταευχαρηστηθηκα.
Τι να πω, εμένα το shooting του 3 μου άρεσε περισσότερο απ'οτι του 2 λόγω αυτής της μικρής αλλαγής.

Αυτά ήθελα να τονίσω κυριως. Για τα γραφικά δεν έχω να πω κάτι, νομίζω ότι έχετε δει έχετε ακούσει ισχύει στο έπακρο, μακράν τα καλύτερα γραφικά που έχουμε δει σε κονσόλα, μουσική εκπληκτικοτατη, μου άρεσε πάρα πολύ και τέλος όσον αφορά το story στο 3 μου άρεσε περισσότερο το pacing που είχε σε σχέση με το 2.To 2 ήταν αρκετά πιο απότομο, οπότε αν μιλάμε καθαρά για το πως διηγούμαστε μια ιστορία, καλύτερη λύση είναι το pacing IMO.
Βέβαια όσον αφορά το τέλος
Spoiler:


Πάντως ακόμα και πριν βγει το game, έλεγα και συνεχίζω και λέω και τώρα που το τελείωσα, ότι δεν θα βγει GOTY γιατί πολύ απλά δεν έκανε το άλμα που είχε κάνει το 2 όταν είχε βγει τότε και πραγματικά άξιζε το βραβείο.
Οπότε μου φαίνεται δύσκολο και θα είναι τεράστια έκπληξη αν το πάρει .

Για πειτε λοιπον κι εσεις την γνωμη σας :P?
Posted Image

#29 UC FAN

UC FAN

    Starting...

  • Members
  • 0 posts

Posted 13 November 2011 - 20:48

εγω παιζω πολυ multiplayer αν θες κανε με φιλο να παιζουμε μαζι...uncharted 2 & 3....το ονομα μου ειναι stelios_24!!!!

#30 Toriko

Toriko

    Toriko

  • Members
  • 708 posts
  • LocationFUCKING SPACE!!!

Posted 29 March 2017 - 14:17

Youtube Video

Μιας και κοντευει η Ανασταση :P


Edited by Toriko, 29 March 2017 - 14:18.

header.jpg?t=1485907896