Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Uncharted Fans United


  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#1 ichigo13

ichigo13

    trelos CSDas

  • Members
  • 995 posts

Posted 06 September 2011 - 05:04

Posted ImagePosted ImagePosted Image

Uncharted is an award-winning series of action-adventure/platforming/third-person shooter video games developed by Naughty Dog and published by Sony Computer Entertainment exclusively for the PlayStation 3 video game console. The series follows modern-day treasure hunter Nathan "Nate" Drake as he travels around the world to uncover various historical mysteries. The series includes Uncharted: Drake's Fortune, its sequel Uncharted 2: Among Thieves, a motion comic prequel, Uncharted: Eye of Indra, as well as two upcoming games, Uncharted 3: Drake's Deception, and Uncharted: Golden Abyss for Sony's PlayStation Vita. A film adaptation was also announced.


Είναι κανείς άλλος fan αυτής της εκπληκτικής σειράς της Naughty Dog :P?

Αν και το πρώτο δεν ήταν τόσο κάλο όσο οι επόμενοι τίτλοι που κυκλοφόρησαν καθώς ήταν από τους πρώτους τίτλους για PS3 και τότε τα games της Sony δεν μπορούσαν να εκμεταλλευτούν πλήρως τις δυνατότητες της κονσόλας, η δουλειά που έχει γίνει στον τεχνικό τομέα είναι πραγματικά χάρμα οφθαλμού πολλές φορές.
Επίσης το Uncharted 2, θα έλεγα πως είναι ο ορισμός της δράσης, έχει σκηνές που είναι playable και που παλαιότερα μόνο σε χολυγουντιανές ταινίες θα τις βλέπαμε :P.
Άξιο αναφοράς θεωρώ επίσης πως είναι το αξιοπρεπέστατο (με τα όποια λαθάκια του βέβαια) multiplayer το οποίο μπορεί να γίνει πολύ εθιστικό, τουλάχιστον εμένα με τράβηξε :hiding_something:

Πάντως η Naughty Dog σαν εταιρία ξέρει να κάνει πολύ καλά την δουλειά της.
Σε κάθε κονσόλα της Sony έχει βγάλει αξιομνημόνευτους και πολύ διασκεδαστικούς τίτλους (Crash Bandicoot, Jack & Dexter, Uncharted) εκμεταλλευόμενη κάθε φορά στο έπακρο το hardware της κάθε μιας.
Posted Image

#2 Whitelighter

Whitelighter

    WHT Apricorn

  • Members
  • 668 posts

Posted 06 September 2011 - 10:31

Τι είχε το πρώτο Uncharted; Γαμάτο ήταν και πάλι.

Και τι εννοείς "οι επόμενοι τίτλοι"; Μόνο το 2 βγήκε. :

Anyway, καταπληκτικά παιχνίδια και τα δύο και κατά πάσα πιθανότητα και το τρίτο. Ρισπεκτ στο train level του Uncharted 2.

Posted Image

«Ίσως ο Megatron να 'κανε τελικά το λάθος που θα με κάνει αρχηγό των Decepticons!»


#3 BizzareContact

BizzareContact

    ~Take Control~

  • Members
  • 4 posts

Posted 06 September 2011 - 10:48

εγω το 2 το ειχα παρει 10 ευρω το πρωτο διημερο που ειχε βγει xD

Posted Image


#4 ichigo13

ichigo13

    trelos CSDas

  • Members
  • 995 posts

Posted 06 September 2011 - 11:31

Τι είχε το πρώτο Uncharted; Γαμάτο ήταν και πάλι.

Και τι εννοείς "οι επόμενοι τίτλοι"; Μόνο το 2 βγήκε. :

Anyway, καταπληκτικά παιχνίδια και τα δύο και κατά πάσα πιθανότητα και το τρίτο. Ρισπεκτ στο train level του Uncharted 2.


E..είναι λίγο outdated τα γραφικά του πρώτου, όπως και να το κάνουμε :P.Αλλά δεν είπα πως είναι κακό game.
Απλώς όπως και στο PS2 το Jack 2 ήταν σε άλλο επίπεδο από το Jack 1 χωρίς όμως να σημαίνει ότι το Jack 1 ήταν κακό game.

Επίσης ανέφερα οι επόμενοι τίτλοι και ήξερα ότι κάποιος θα το σχολίαζε, γιατί η αλήθεια είναι πως έχουμε δει πάρα πολύ περιεχόμενο από το Uncharted 3, και έχουμε παίξει και την Multiplayer beta, οπότε ξέρουμε, κινείται στα χνάρια του Uncharted 2.Επομένως γιατί να μην μπορώ να το συγκρίνω με τον πρώτο τίτλο, επειδή δεν έχει βγει ακόμα :P?

Btw παίζει ακόμα κανένας από εσάς Multiplayer :P?
Posted Image

#5 jiohnis

jiohnis

    watashi wa ....

  • Members
  • 639 posts

Posted 06 September 2011 - 11:40

Παίζω εγώ , μου άρεσε πολύ αλλά στο τέλος μου την έσπασε το multiplayer , θέλει βελτίωση ακόμα . Όσο για τα παιχνίδια και το 1 και το 2 μου άρεσαν πάρα πολύ για τα φοβερά τους γραφικά , μουσική , πλοκή , gameplay . Μα καλά outdated γραφικά το uncharted 1 ??? Μια χαρά γραφικά έχει , από τα καλύτερα του PS3 .

we_wont_forget_by_manga_wolf-d4hh3hj.png

Set by Mangawolf
My Animelist | My Mangalist

 


#6 ichigo13

ichigo13

    trelos CSDas

  • Members
  • 995 posts

Posted 06 September 2011 - 12:07

Τα παιχνίδια του PS3 στην αρχή δεν είχαν γραφικά ανάλογα με αυτά που βγαίνουν τα 2 τελευταία χρόνια, γτ πολυ απλά οι developers δεν μπορούσαν να εκμεταλλευτούν την δύναμη του PS3.Η Sony δεν τους παρήχε και τα καλύτερα εργαλεία, στην αρχή.Όμως έφτιαξε κάποιες νέες βιβλιοθήκες για να τους βοηθήσει και να μπορούν να πετυχαίνουν το βέλτιστο αποτέλεσμα.

Πάντως ειλικρινά το λέω, κάντε τον κόπο να βάλετε το Uncharted 1 και να το παίξετε καμιά ωρίτσα και μετά να βάλετε το 2.Τι να πω η μερά με την νύχτα είναι, πραγματικά το λέω, δεν υπερβάλω πουθενά.
Lol πάντως δεν περίμενα να διαφωνούμε σε αυτό :P.....

Επίσης έχει δει κανείς την Explorer's edition για το U3?
Youtube Video


Αξίζει πιστεύετε :P?
Posted Image

#7 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 posts
  • LocationRealm of perdition

Posted 06 September 2011 - 14:55

Mέχρι στιγμής έχω τερματίσει μόνο το 2, και μπορώ να πω πως ήταν πολύ διασκεδαστικό.

Αλλά τίποτα παραπάνω.
Το σενάριο ήταν απλοϊκό και δεν έβγαζε νόημα, οι χαρακτήρες περνιόντουσαν για ρεαλιστικοί αλλά αυτά που μπορούσαν να κάνουν ήταν εντελώς τραβηγμένα, οι εχθροί ήταν απίστευτα μονότονοι (ακόμα και οι φάτσες τους ίδιες ήταν) και δεν είχαν κανένα ίχνος ανθρώπινης συμπεριφοράς, ο Nathaniel Drake ανεξήγητα υπερβολικά δυνατός...

Ντάξει αυτά τα αρνητικά ίσως να μην ενδιαφέρουν μερικούς, αλλά κατά τη γνώμμη μου η προσωρινή διασκέδαση δεν φτάνει για να κάνει ένα παιχνίδι να ξεχωρίσει.
Δηλαδή μια χαρά περνούσα όταν το έπαιζα, αλλά δεν ξέρω για πόσο καιρό θα θυμάμαι οτι κάποτε το είχα παίξει και τι θα μου μείνει απο το παιχνίδι γενικά...

O6rrvsU.jpg


#8 Whitelighter

Whitelighter

    WHT Apricorn

  • Members
  • 668 posts

Posted 06 September 2011 - 16:29

Δεν έχεις δει χολυγουντιανές ταινίες δράσης μάλλον.

Posted Image

«Ίσως ο Megatron να 'κανε τελικά το λάθος που θα με κάνει αρχηγό των Decepticons!»


#9 Ash_Pokemaster

Ash_Pokemaster

    Anime Professional

  • Members
  • 1,005 posts

Posted 06 September 2011 - 16:31

Posted Image
Yes please.

oR4yYRl.gif


#10 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 posts
  • LocationRealm of perdition

Posted 06 September 2011 - 17:07

Δεν έχεις δει χολυγουντιανές ταινίες δράσης μάλλον.


Ποτέ δεν ήμουν φαν αυτού του τύπου ταινιών, και αυτό το χαρακτήρα έχει και το συγκεκριμένο παιχνίδι.
Ο ανίκητος προταγωνιστής, η "γκόμενα", το love triangle, οι αστείες ατάκες και τα puns που σκέφτονται στις πιο ακατάληλες στιγμές, οι "κακοι" ρώσοι που φερονται λες και είναι κρέατα και οταν ο προταγωνιστής σκοτώνει εκατοντάδες απο αυτούς δε νιώθει τις παραμικρές τύψεις, η σκηνή με το τρένο, κλπ κλπ

Τα πάντα ήταν τόσο τυπωποιημένα για να ταιριάζουν σε ένα σενάριο τέτοιου τύπου που με έκαναν να γελάω αντί να εντυπωσιάζομαι.

Εξακολουθώ να πιστεύω φυσικά πως το παιχνίδι ήταν ιδιαίτερα διασκεδαστικο και σε γενικές γραμμές πάρα πολύ καλό.
Εφόσον τουλάχιστον πήραμε μια δόση απο θιβέτ και ασιατική μουσική, η αισθητική μου επιδοκίμασε...

O6rrvsU.jpg


#11 ichigo13

ichigo13

    trelos CSDas

  • Members
  • 995 posts

Posted 06 September 2011 - 17:20

Το παιχνίδι είναι εντελώς ξεκάθαρο του τι προσφέρει.Η Naughty Dog πάντα διασκεδαστικά παιχνίδια έφτιαχνε ,
δεν έφτιαχνε παιχνίδια που φέρναν την επανάσταση με το πρωτότυπο gameplay τους.
Έτσι και το uncharted από άποψη gameplay ένα κλασσικό third-person shooter είναι, όμως είναι πολύ καλοφτιαγμένο, σε αρκετούς τομείς, όπως τα γραφικά, η μουσική, η ατμόσφαιρα γενικότερα.

Προφανώς αν κάποιου δεν του αρέσει το είδος και θέλει να παίζει άλλου είδους games τότε και τo uncharted δεν θα του φανεί κάτι το ιδιαίτερο
Posted Image

#12 Kite

Kite

    Starting...

  • Members
  • 54 posts

Posted 07 September 2011 - 19:50

Λατρεβω αυτην τη σειρα!

Το σεναριο ειναι τυπικη χαζη Αμερικανικη περιπετια, μα παρουσιαζετε με τετιο τροπο που σε τραβαει αφανταστα!
Posted ImagePosted Image
Person1: "Εγώ είμαι Otaku."
Person2: "Κι εγώ είμαι ο Τάκης..."

#13 Jorg

Jorg

    πηγκουίνοι

  • Members
  • 1,280 posts

Posted 07 September 2011 - 20:18

Fan here. Όχι βέβαια σαν τον αδερφό μου που έχει πάρει και στα 2 platinum. :P
Με το multiplayer ασχολήθηκα αρκετά και ήταν καλοφτιαγμένο και εθιστικό.
Γενικά είναι από τα καλά παιχνίδια του PS3

PS: Μια χαρά αστείες ήταν οι αστείες ατάκες. :P

tumblr_mv7en0qUmN1ql1bd6o1_500_zpsf41245

*waving intensifies*


#14 ichigo13

ichigo13

    trelos CSDas

  • Members
  • 995 posts

Posted 09 September 2011 - 18:42

Youtube Video

Epic :P
Posted Image

#15 Kρεμμυδοιππότης

Kρεμμυδοιππότης

    Μου ήρθε το ιντερνετ!!!!

  • Members
  • 316 posts

Posted 09 September 2011 - 19:26

Απο τις αγαπημένες μου σειρές του ps3! Με πορώνει το γεγονός ότι είναι σαν να βλέπεις αμερικάνικη ταινία δρασης στυλ ινδιανα τζοουνς έχει άπειρη δράση και οι ατάκες είναι ξεκαρδιστικές! Και το multyplayer είναι επίσης πολύ ωραίο! Περιμένω πως και πως το 3
Mister Raindrop falling away from me now

Posted Image