Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 4 votes

Evangelion: 3.0 : You Can (Not) Redo


  • Please log in to reply
80 replies to this topic

#31 Toriko

Toriko

    Toriko

  • Members
  • 708 posts
  • LocationFUCKING SPACE!!!

Posted 22 February 2013 - 00:09

MY BODY IS READY

Ετοιμασου προβολη ταρατσα

header.jpg?t=1485907896


#32 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 24 April 2013 - 03:29

Bγηκε.

Aς ελπισουμε να εχει λιγο Kaworu μεσα αυτην την φορα.

#33 Erebos

Erebos

    Farewell remorse; all good to me is lost. Evil, be thou my good.

  • Members
  • 1,855 posts

Posted 27 April 2013 - 11:38

[UTW-THORA] Evangelion 3.33 You Can (Not) Redo [BD][1080p,x264,flac]
720p Coming soon
Posted Image
Posted Image

#34 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 27 April 2013 - 11:46

Sweet jesus 9 GB

#35 zennith666

zennith666

    Oh boy,more trouble...

  • Members
  • 1,226 posts
  • LocationAthena

Posted 27 April 2013 - 12:06

Λέω να περιμένω το 720p...

Posted Image


#36 Erebos

Erebos

    Farewell remorse; all good to me is lost. Evil, be thou my good.

  • Members
  • 1,855 posts

Posted 27 April 2013 - 16:53

Sweet jesus 9 GB


Για 1080p και flac, τα 8.6 GB μου φαίνονται λίγα. Εγώ περίμενα γύρω στα 12, μιας και πρόκειται για THORA encode.

Πάντως θα περιμένω και εγώ το 720p, εφόσον το 1080p δεν χωράει σε DVD9.
Posted Image
Posted Image

#37 zennith666

zennith666

    Oh boy,more trouble...

  • Members
  • 1,226 posts
  • LocationAthena

Posted 27 April 2013 - 17:34

Για 1080p και flac, τα 8.6 GB μου φαίνονται λίγα. Εγώ περίμενα γύρω στα 12, μιας και πρόκειται για THORA encode.

Πάντως θα περιμένω και εγώ το 720p, εφόσον το 1080p δεν χωράει σε DVD9.

Για κάποιο λόγο κατέβασας το τορρεντ από το site τους όμως.Τι στο καλο?

Posted Image


#38 matassos

matassos

    Anime Professional

  • Members
  • 623 posts
  • LocationThessaloniki-Ksanthi

Posted 28 April 2013 - 20:53

Λοιπον, μολις το ειδα, full hd 9gb, στην 42αρα.

Spoiler:

Edited by matassos, 28 April 2013 - 20:55.


#39 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 29 April 2013 - 14:41

καλα στην αρχη δεν λεγαν πως θα καναν 3 μονο ταινιες; ποτε αποφασισαν για τεταρτη. ξενερωσα τωρα.

ειδα και τις τρεις μονοκοπανιας για να εχω μια καλυτερη αποψη.
η πρωτη μου αρεσε πιο πολυ απο ολες, η δευτερη ηταν καλη, αλλα στην τριτη αρχισα να βαριεμαι
μαλλον βιαζονται να το τελειωσουν.

δεν μου αρεσε η αλλαγη στο σεναριο.

Spoiler:


δεν νομιζω η τεταρτη ταινια να φτασει το ιδιο επιπεδο του End of Evangelion παντως. μεχρι στιγμης δειχνει χειροτερη, παρα τις αναβαθμισεις στην τεχνολογιο μετα απο 15 χρονια απο την προβολη του End

αλλα θυμηθηκα ξανα τις στιγμες που μου αρεσαν στη σειρα, οταν εμπαινα στον κοσμο των Anime.να'ναι καλα.

#40 Erebos

Erebos

    Farewell remorse; all good to me is lost. Evil, be thou my good.

  • Members
  • 1,855 posts

Posted 29 April 2013 - 15:29

καλα στην αρχη δεν λεγαν πως θα καναν 3 μονο ταινιες; ποτε αποφασισαν για τεταρτη. ξενερωσα τωρα.


Από την αρχή είχαν πει ότι πρόκειται για τετραλογία, με τις 3 πρώτες ταινίες να καλύπτουν το χρονικό πλαίσιο της σειράς και την 4η να είναι εντελώς καινούριο υλικό.
Posted Image
Posted Image

#41 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 29 April 2013 - 16:43

Σκέτη παράνοια.
Spoiler:


#42 Six Winged Angel

Six Winged Angel

    Κινητό Spoiler

  • Members
  • 1,906 posts

Posted 29 April 2013 - 16:45

Posted Image FANBOY POST INCOMING Posted Image

Δεν έχω λόγια για την ταινία. Ok screw this, θα προσπαθήσω. THOUGHTS:

Spoiler:


Μια φορά μόνο σίγουρα δεν φτάνει, αλλά θα προσπαθήσω να κρατηθώ και να περιμένω και το φινάλε για να ξεκοκαλίσω την ύπαρξη όλου του rebuild από την αρχή ως το τέλος.

Fuck this shit δεν αντέχω άλλο θέλω να το ξαναδώ πότε βγαίνει η 4.0 ARGH.

#43 tasosaki

tasosaki

    Novice Otaku

  • Members
  • 33 posts
  • LocationΠάτρα

Posted 29 April 2013 - 21:02

Εμένα με άφησε με απορίες. Πολλές απορίες! Σε κάθε δυο σκηνές ένιωθα ότι κάτι έχω χάσει. Ίσως φταίει οτι την είδα στα γρήγορα;

Συνολικά πάντως απογοητεύτικα, τα μόνα πράγματα που μου άρεσαν πραγματικά ήταν οι σκηνές ψυχασθένιας του Shinji και το οπτικοακουστικό (wish i had a home-cinema).
Posted Image
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

#44 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 29 April 2013 - 21:28

Από την αρχή είχαν πει ότι πρόκειται για τετραλογία, με τις 3 πρώτες ταινίες να καλύπτουν το χρονικό πλαίσιο της σειράς και την 4η να είναι εντελώς καινούριο υλικό.


ωχ ωχ! καημενο Evangelion......

#45 Putin

Putin

    Swee

  • Members
  • 1,790 posts
  • LocationΚΟΛΑΣΗ

Posted 30 April 2013 - 04:08

Μέτρια από μόνη της, απογοητευτική σε σύγκριση και με την ορίτζιναλ σειρά αλλά και τις δύο προηγούμενες ταινίες τις οποίες λάτρεψα.

Δεν εντόπισα πολλά πράματα πέρα από τα νέα άσχημα Έβα να μεταμορφώνονται σε γατιά και να αλληλοτρώγονται. Γενικά διαφωνώ με την άποψη του Νίκου για τη σειρά, αλλά ό,τι λέει ισχύει εδώ. Nothing of substance, ακόμη και αν απλά προετοίμαζε έδαφος για την επόμενη ταινία.
Επίσης αρκετές απορίες, πράμα που ενίσχυε τη συνολική εμπειρία της σειράς, μιας και σε έκανε να σκεφτείς ορισμένα πράγματα και να ψάξεις άλλα, στα οποία περεταίρω γνώσεις ήταν αναγκαίες για την κατανόησή τους. Φρέσκια η προβολή της ταινίας, πριν 5 λεπτά την τελείωσα, αλλά όρεξη για τα παραπάνω μηδέν.
Σε τεχνικούς τομείς καλή, αλλά και οι δύο πρώτες ταινίες είχαν από μία σκηνή η καθεμία που με έκανε να κρατάω το σαγόνι μου στη θέση του και σχεδόν να βουρκώνω από το εξαίσια σκηνοθετημένο οπτικοακουστικό έδεσμα που είχα μπροστά μου. Εδώ ούτε αυτό υπήρχε. In fact, δεν αντέδρασα καθόλου σε όλη τη διάρκειά της. Απλά... έβλεπα.

Άσχημα συναισθήματα θλίψης και απογοήτευσης, μακάρι η τεράστια αναμονή για το τέλος να με ανταμείψει μιας και κρίμα είναι να πάει χαμένο το πρώτο μισό της τετραλογίας.


Άννο τρελέ πάρε την ΠΑΕ


;-;

HnH5aB0.jpg