Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 2 votes

Guild Wars 2 Official Thread! "Join the Hype train"


  • Please log in to reply
244 replies to this topic

#31 Kite

Kite

    Starting...

  • Members
  • 54 posts

Posted 03 December 2011 - 12:34

To Dragon Season σας παρουσιάζει έναν από τους ευκολότερους τρόπους για να φτάσετε στους 30 πρώτους πόντους του Hall of Monuments.

Διαβάστε αυτό για να τους συγκεντρώσετε σε χρόνο μηδέν!

http://dragonseason.com/Home/tabid/55/EntryId/20/How-to-30-Hall-of-Monuments.aspx


Χρησιμο!
Εχω το GW1 μα δεν μ'αρεσε αρκετα οστε να δοσω αρκετο χρωνο απ'τη ζωη μου οστε να παρω τους 30 ποντους...
Αν ειναι θα το τημισω.
Posted ImagePosted Image
Person1: "Εγώ είμαι Otaku."
Person2: "Κι εγώ είμαι ο Τάκης..."

#32 Tilion

Tilion

    Starting...

  • Members
  • 0 posts

Posted 05 December 2011 - 16:40

Όποια βοήθεια θες, πες.

#33 Kenobi-sensei

Kenobi-sensei

    Άρχοντας

  • Members
  • 1,451 posts

Posted 05 December 2011 - 16:43

εχει βγει το game?

#34 Tilion

Tilion

    Starting...

  • Members
  • 0 posts

Posted 06 December 2011 - 20:21

Όχι. Το guide εξηγεί έναν τρόπο με τον οποίο μπορείς να βγάλεις rewards για το Guild Wars 2 μέσω του Guild Wars 1.

Stay tuned πάντως. Μέσα στο μήνα ανακοινώνεται το τελευταίο profession και ξεκινάει η closed beta.
Θα καλύψουμε τα πάντα με εκτενές ρεπορτάζ στο Dragon Season.

#35 Kite

Kite

    Starting...

  • Members
  • 54 posts

Posted 07 December 2011 - 09:41

και ξεκινάει η closed beta.
Θα καλύψουμε τα πάντα με εκτενές ρεπορτάζ στο Dragon Season.

Δεν το ξερουμε αυτο...
Μπορει σε διαφορα interview οι developers ανακινοσαν οτι θελουν να ανακινοσουν το τελευτεο prof μεσα στο 2011, οποτε ειναι λογικο να το περιμενουμε μεσα στο μηνα, μα δεν διαβασα πουθενα για clossed beta. Μπορει να θελουν πρωτα να περιμενουν να δουν πως θα λαβει ο κοσμος το κενουριο profession πρην την ξεκινισουν. Ξεροντας τους, ειναι ηκανοι να το σβησουν ολο και να το ξανακανουν απ'την αρχη αν δεν τους αρεσει, οπως εκαναν αλοστε και με τους Sylvari.
Posted ImagePosted Image
Person1: "Εγώ είμαι Otaku."
Person2: "Κι εγώ είμαι ο Τάκης..."

#36 Tilion

Tilion

    Starting...

  • Members
  • 0 posts

Posted 07 December 2011 - 13:59

Ότι λέω, ισχύει.
Ο Eric Flannum ανακοίνωσε πριν από μία βδομάδα ότι το τελευταίο profession θα ανακοινωθεί μέσα στο μήνα: http://www.guildwars2guru.com/forum/interview-with-arenanet-s-eric-t24233.html?p=999006#post999006

Επίσης στο επίσημο FAQ του παιχνιδιού: http://www.guildwars2.com/en/the-game/game-faq/#two αναφέρεται ότι θα γίνει closed beta μέσα στο 2011. Στο twitter τις τελευταίες μέρες η ArenaNet παίρνει από τους fans πολλά μηνύματα για επιβεβαίωση, ωστόσο η ίδια δε διαψεύδει τίποτα από τις αρχικές της δηλώσεις. Λέει ότι όντως η closed beta θα ξεκινήσει μέσα στον μήνα.

Ετοιμάζουμε πολύ υλικό στο Dragon Season. Ελάτε και από κοντά να τα πούμε στο forum μας.

Edited by Tilion, 07 December 2011 - 15:17.


#37 Tilion

Tilion

    Starting...

  • Members
  • 0 posts

Posted 12 December 2011 - 22:34

Ανακοινώθηκε το τελευταίο profession, ο mesmer!

#38 Kite

Kite

    Starting...

  • Members
  • 54 posts

Posted 14 December 2011 - 23:24

Ανακινοθικε το τελευτεο Profession (αφου εγινε leaked 2 μερες πρην) και ειναι οντως ο mesmer!

Posted Image
Posted Image
Posted Image

Οπως και στο GW1, ετσι κι εδω ιδικεβετε στις παρεσθισεις.
Τον πρωσθεσα στην πρωτη σελιδα.
Posted ImagePosted Image
Person1: "Εγώ είμαι Otaku."
Person2: "Κι εγώ είμαι ο Τάκης..."

#39 Tilion

Tilion

    Starting...

  • Members
  • 0 posts

Posted 15 December 2011 - 04:46

Ανακοινώθηκε και επίσημα η closed beta! Ξεκινάει την Παρασκευή!

#40 Kite

Kite

    Starting...

  • Members
  • 54 posts

Posted 15 January 2012 - 12:12

Το GW2 κερδιζει most anticipated of 2012 awards εδω κι εκει. Τωρα ακομα και οι πιο δυσπιστοι θα ειναι δισκολο να αγνοησουν αυτο το παιχνιδι. Καπια δεν εχουν τελιοσει ακομα, μα μπορεις να πρωβλεψεις που κατευθινοντε...

Επισεις...
Να ενας τυπος που χτιζει ενα ωρεο Guide για να μπεις στο πνευμα του GW2. Βγαζει videos καθε βδομαδα, αν και το footage απο καπια παλιοτερα videos ειναι ανακριβες, καθως στο τελευτεο convention που εγινε στην korea, βελτιοσαν τα γραφικα, το lip synching, και γενικα τα talking animations του παχνιδιου.

τελος...
If someone dissagrees with you, remind him what he hates about MMOs.
  • The Subscription fees.
  • The lack of a complete story mode with cutscenes.
  • The non dynamic combat thar rellys on auto attacks, random blocks and random evades, that is copy-pasted from WoW.
  • The other players stealing your kills and loot, making you isolate your self instead of interacting with them.
  • Your character looking like an idion because your ugly gear is the one with the better stats.
  • The endless waits for healers and tanks to fill their role in the holy trinity.
  • The holy trinity it self (tank-healer-dps).
  • The result of your quests appearing only for you.
  • The PVP that depends on gear and level instad of skill.
  • The tons of skills filling the screen.
  • The poor graphics.
  • The fact that they are made from big evil companies that eat the smaller indipendet ones?
  • The lack of a personal space.
  • The long transportations from place to place.
  • The fact that all characters are ripped from Tolkins books.
  • You having to form parties in order to share the simplest of things.
  • The world staying forever the same.
  • The lower zones becoming useless (and eventually empty of players) once you level up.
  • The time it takes to reach the next level being double than the last one.
  • The fact that you cant play the same content as your friends unless you are on the same level as them.
Guild Wars 2 has none of the above!
Posted ImagePosted Image
Person1: "Εγώ είμαι Otaku."
Person2: "Κι εγώ είμαι ο Τάκης..."

#41 KernaxVol

KernaxVol

    Anime Amateur

  • Members
  • 68 posts

Posted 16 January 2012 - 19:32

Aυτο που με εχει τραβηξει ειναι οτι το οτι το Guild Wars σε αντιθεση με οποιοδηποτε MMo που εχω δει μεχρι τωρα,δεν εχει 30 abilities ανα class.

Κατ'αρχας,μην νομισετε οτι μιλαω για facerolling (WoLK paladins σταματηστε να μισοκοιτατε το post μου!) , ωστοσο εχοντας παιξει wow απ'το 2005, περα απο καποιους αλλους λογους που με εκαναν να το παρατησω ηταν το γεγονος οτι αρκετα class ειχαν 30+ abilities (αυτο το προβλημα αρχισε να εμφανιζεται μετα το WoLK) ενω χρησιμοποιουσαν μονο τις 9 (και πολλες ειπα) για το PVE και μερικες παραπανω για το PVP,πλην τα macros που της εκαναν να φαινονται ακομα λιγοτερες.

Και εδω εμφανιζεται το παραδοξο, στα 85lv ειχα τοσες πολλες abilities που μου εφερναν πονοκεφαλο,και χρησιμοποιουσα την συντριπτικη μειωνοτητα τους ενω παραλληλα ενοιωθα σαν να μου λεει καποιος "ρε μηπως επρεπε να εχεις και αυτην την ability στα cast bars σου?" και εγω να λεω "μα αμα δεν την χρησιμοποιω ποτε τι να την κανω,να την εχω στην οθονη μου για διακοσμιτικο UI?".

Το Warhammer online καπως την παλεψε την κατασταση και πιστευω πως ηταν καλυτερο απ'το wow σε αρκετους τομεις (τρελο world pvp , σχετικο απλο pve) , ωστοσο το βρηκα καπως βαρετο (δεν ξερω γιατι, μαλλον επειδη οι φιλοι μου δεν ελεγαν να παρατησουν το wow και εμεινα μονος μου στο τελος).

Ωστοσο πολυ φοβαμαι,πως ασχετως του ποσο καλο ειναι αυτο το παιχνιδι (GW2) θα πρεπει να αλλαξω ολο τον υπολογιστη μου για να μπορω να παιξω χωρις απειρα crashes:terror2:

Και για να εκφρασω και λιγο την δυσπιστια μου,το non 3 role trinity και το οτι ολα τα classes θα μπορουν να κανουν ολους τους 3 ρολους, ειναι πως να το πω....πολυ επικινδυνα ριζοσπαστικο...

Edited by KernaxVol, 16 January 2012 - 19:42.

"O Θεός είναι νεκρός." -Φρειδερίκος Νίτσε.
"Ο Νίτσε είναι νεκρός:άρα ο Νίτσε ειναι Θεός;:hmmm:" - 'Aναλογικός συλλογισμός'.
---
"Το πρόβλημα με τα δυαδικτυακά παραθέματα (quotes) είναι ότι δεν μπορείς να γνωρίζεις αν πραγματικά υπόθηκαν." -Αβραάμ λίνκολν (1809-1865).

#42 Kite

Kite

    Starting...

  • Members
  • 54 posts

Posted 18 January 2012 - 00:39

Aυτο που με εχει τραβηξει ειναι οτι το οτι το Guild Wars σε αντιθεση με οποιοδηποτε MMo που εχω δει μεχρι τωρα,δεν εχει 30 abilities ανα class.

Κατ'αρχας,μην νομισετε οτι μιλαω για facerolling (WoLK paladins σταματηστε να μισοκοιτατε το post μου!) , ωστοσο εχοντας παιξει wow απ'το 2005, περα απο καποιους αλλους λογους που με εκαναν να το παρατησω ηταν το γεγονος οτι αρκετα class ειχαν 30+ abilities (αυτο το προβλημα αρχισε να εμφανιζεται μετα το WoLK) ενω χρησιμοποιουσαν μονο τις 9 (και πολλες ειπα) για το PVE και μερικες παραπανω για το PVP,πλην τα macros που της εκαναν να φαινονται ακομα λιγοτερες.

Και εδω εμφανιζεται το παραδοξο, στα 85lv ειχα τοσες πολλες abilities που μου εφερναν πονοκεφαλο,και χρησιμοποιουσα την συντριπτικη μειωνοτητα τους ενω παραλληλα ενοιωθα σαν να μου λεει καποιος "ρε μηπως επρεπε να εχεις και αυτην την ability στα cast bars σου?" και εγω να λεω "μα αμα δεν την χρησιμοποιω ποτε τι να την κανω,να την εχω στην οθονη μου για διακοσμιτικο UI?".

Το Warhammer online καπως την παλεψε την κατασταση και πιστευω πως ηταν καλυτερο απ'το wow σε αρκετους τομεις (τρελο world pvp , σχετικο απλο pve) , ωστοσο το βρηκα καπως βαρετο (δεν ξερω γιατι, μαλλον επειδη οι φιλοι μου δεν ελεγαν να παρατησουν το wow και εμεινα μονος μου στο τελος).

Το GW2 δεν εχει λιγα skills (εχει βεβεα λιγοτερα απ'το πρωτο, αυτο ειναι συγουρο!), μα κανει οτι μπορει να μην στα πεταει στη μαπα ενω παιζεις. Τα διαφορα proffessions εχουν 15 skills μες στην μαχη συν τα trademark του proffession σου. Αυτα ειναι:
5 απ'τα οπλα που κρατας.
5 απ'τα εναλακτικα οπλα στη θεση ΙΙ που μπορεις να κανεις quickswich.
1 heal στο κουμπι 6.
3 utility στα κουμπια 7,8 και 9,
1 elite skill στο 0.
1-4 (εξαρτατε απ'το class) proffession trademark skills στα f1,f2,f3,f4
Εξερεση αποτελουν ο Elementalist και ο Engineer που εχουν πρωσβαση σε 25 skills στη μαχη, αλλαζοντας τα elements και τα toolbelts, για να εξισοροπισουν το γεγονος οτι δεν μπορουν να κρατισουν πολα ιδη οπλων.

Το Heal, τα utility και το elite μπορεις να τα αλαξεις αναπασα στιγμη οταν εισαι εκτως μαχης, με αλλα που εχεις βρει.

Το παιχνιδι δεν εχει λιγα skills. Απλα τα εχει καλα τακτοποιημενα και φρωντιζει να μην τα εχεις ολα μπροστα σου και σε μπερδεβουν.

Ωστοσο πολυ φοβαμαι,πως ασχετως του ποσο καλο ειναι αυτο το παιχνιδι (GW2) θα πρεπει να αλλαξω ολο τον υπολογιστη μου για να μπορω να παιξω χωρις απειρα crashes:terror2:


listen to the developer
"We don't have any specific system requirements yet, but I Will say that the video cards we got from E-bay to test the game are imposible to find anymore"

Και για να εκφρασω και λιγο την δυσπιστια μου,το non 3 role trinity και το οτι ολα τα classes θα μπορουν να κανουν ολους τους 3 ρολους, ειναι πως να το πω....πολυ επικινδυνα ριζοσπαστικο...

Το content, τα AI, και το παιχνιδι θα ειναι ισοροπιμενο με αυτον τον κανονα στο μυαλο.
π.χ.
Σε μια συνεντευξη ανεφεραν οτι τα AI των εκθρων δεν θα ακολουθουν παντα την γνωστη συνταγη με το Agro...
Εχας χαζος εκθρως θα κινιγισει τον τελευτο παιχτη που του εκανε ζημια.
Ενας πιο εξιπνος θα κινιγισει τον παιχτη που ειναι πιο αδυναμος.
Αλλος θα παει για τον κοντινοτερο.

Ετσι αν ενας εκθρος ας πουμαι εχει πολυ life, μια στρατιγικη ειναι (για παραδιγμα), να τον πασαρετε ο ενας στον αλλο, και οστε οι αλλοι παιχτες να healαροντε.
Αλιος αν ενας εκθρος συγκεντρονει την πρωσοχη του στον πιο αδυναμο της ομαδας, ρηχνετε ολα τα buff, ή support skills και ασπιδες σε αυτον και φρωντιζετε να μην τον φτασει ποτε.

Edited by Kite, 18 January 2012 - 00:44.

Posted ImagePosted Image
Person1: "Εγώ είμαι Otaku."
Person2: "Κι εγώ είμαι ο Τάκης..."

#43 Tilion

Tilion

    Starting...

  • Members
  • 0 posts

Posted 19 January 2012 - 02:56

Καταρχάς θέλω να πω ένα πολύ μεγάλο μπράβο στον Kite για όλα αυτά τα υπέροχα post του σε ελληνικά και ξένα forum.

Το content, τα AI, και το παιχνιδι θα ειναι ισοροπιμενο με αυτον τον κανονα στο μυαλο.
π.χ.
Σε μια συνεντευξη ανεφεραν οτι τα AI των εκθρων δεν θα ακολουθουν παντα την γνωστη συνταγη με το Agro...
Εχας χαζος εκθρως θα κινιγισει τον τελευτο παιχτη που του εκανε ζημια.
Ενας πιο εξιπνος θα κινιγισει τον παιχτη που ειναι πιο αδυναμος.
Αλλος θα παει για τον κοντινοτερο.


Να προσθέσω κάτι πάνω σε αυτό; Αν δείτε στο παρακάτω video το οποίο προέρχεται από το τελευταίο demo build, που παρουσιάστηκε στη G-Star στην Κορέα, τα mob έχουν πολύ αναβαθμισμένο A.I. Αλλάζουν όπλα κατά τη διάρκεια της μάχης και αν είναι ranged (τοξότες) και τα πλησιάσει ένας melee παίκτης, ξέρουν να τον καϊτάρουν!

[YOUTUBE]http://www.youtube.com/watch?v=IAD5HDpHqbc[/YOUTUBE]

Edited by Tilion, 19 January 2012 - 12:59.

Posted Image


#44 Zentsugi

Zentsugi

    Anime Professional

  • Members
  • 640 posts

Posted 20 January 2012 - 12:01

Το Warhammer online καπως την παλεψε την κατασταση και πιστευω πως ηταν καλυτερο απ'το wow σε αρκετους τομεις (τρελο world pvp , σχετικο απλο pve) , ωστοσο το βρηκα καπως βαρετο (δεν ξερω γιατι, μαλλον επειδη οι φιλοι μου δεν ελεγαν να παρατησουν το wow και εμεινα μονος μου στο τελος).


Σε νιωθω... Και εγω γι' αυτο το αφησα. Ειχα παει μεχρι 20 lvl μονος μου και δεν παλευοταν αλλο.

Το content, τα AI, και το παιχνιδι θα ειναι ισοροπιμενο με αυτον τον κανονα στο μυαλο.
π.χ.
Σε μια συνεντευξη ανεφεραν οτι τα AI των εκθρων δεν θα ακολουθουν παντα την γνωστη συνταγη με το Agro...
Εχας χαζος εκθρως θα κινιγισει τον τελευτο παιχτη που του εκανε ζημια.
Ενας πιο εξιπνος θα κινιγισει τον παιχτη που ειναι πιο αδυναμος.
Αλλος θα παει για τον κοντινοτερο.

Ετσι αν ενας εκθρος ας πουμαι εχει πολυ life, μια στρατιγικη ειναι (για παραδιγμα), να τον πασαρετε ο ενας στον αλλο, και οστε οι αλλοι παιχτες να healαροντε.
Αλιος αν ενας εκθρος συγκεντρονει την πρωσοχη του στον πιο αδυναμο της ομαδας, ρηχνετε ολα τα buff, ή support skills και ασπιδες σε αυτον και φρωντιζετε να μην τον φτασει ποτε.


Δηλαδη αν εχουμε φιλους που καπνιζουν στριφτα δεν θα πρεπει να τους υπολογιζουμε οτι θα παιξουν.

Καταρχάς θέλω να πω ένα πολύ μεγάλο μπράβο στον Kite για όλα αυτά τα υπέροχα post του σε ελληνικά και ξένα forum.



Να προσθέσω κάτι πάνω σε αυτό; Αν δείτε στο παρακάτω video το οποίο προέρχεται από το τελευταίο demo build, που παρουσιάστηκε στη G-Star στην Κορέα, τα mob έχουν πολύ αναβαθμισμένο A.I. Αλλάζουν όπλα κατά τη διάρκεια της μάχης και αν είναι ranged (τοξότες) και τα πλησιάσει ένας melee παίκτης, ξέρουν να τον καϊτάρουν!

Youtube Video


Αφου φτασαμε στο επιπεδο να κανει Kite το AI καλα ειμαστε.

(Μηπως να πουν πως το καταφεραν στην Riot Games μπας και παρει κανενα kill η Annie Bot?)

#45 Tilion

Tilion

    Starting...

  • Members
  • 0 posts

Posted 23 January 2012 - 18:11

Announcement μεγατόνων σήμερα από την ArenaNet!
Επιβεβαιώνεται η κυκλοφορία του Guild Wars 2 για φέτος, με την beta να ανοίγει για τα site το Φεβρουάριο και για τον κόσμο από τον Μάρτη:

http://dragonseason.com/Home/tabid/55/EntryId/75/ArenaNet.aspx

Edited by Tilion, 23 January 2012 - 18:20.

Posted Image