Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία
* * * * * 1 Ψήφοι

Gangsta.

Action Drama Mature Comedy Seinen

  • Please log in to reply
58 replies to this topic

#31 Fallen_Mpougatsa

Fallen_Mpougatsa

    Aku soku zan

  • Members
  • 1.889 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 02 Σεπτέμβριος 2011 - 21:29

Επίσης δεν νομίζω ότι είναι η κοπέλα που πήγε να δει ο Nic. Αλλά μπορεί και ναι. Ποτέ δεν ξέρεις.


Είσαι απολύτως σίγουρη βλέπω...χμ...

Μακάρι να δούμε καινούργιο chapter σύντομα, θέλω πολύ να δω τι θα γίνει παρακάτω γενικότερα. Είναι από τα λίγο manga που θέλω τόσο πολύ να διαβάζω...επίσης ναι, σίγουα το επίκεντρο δεν είναι η κοπέλα αλλά το πως ξετυλίγονται οι ιστορίες απλώς το ανέφερα κι εγώ...:himitsu:

setsaito_zpsbkmhagqd.jpg
_____________

Set by Kai


#32 Kamen Tantei Zura

Kamen Tantei Zura

    Ore-sama

  • Members
  • 836 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 02 Σεπτέμβριος 2011 - 22:22

Δεν είμαι γι'αυτό απολύτως σίγουρη. Απλά δεν μου κάθεται στο να είναι αυτή.
Γι' αυτό που είμαι σίγουρη είναι ο Nic θα είναι με την Alex. Ότι θα αναπτυχθεί η σχέση τους.

#33 Fallen_Mpougatsa

Fallen_Mpougatsa

    Aku soku zan

  • Members
  • 1.889 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 02 Σεπτέμβριος 2011 - 22:43

Γι' αυτό που είμαι σίγουρη είναι ο Nic θα είναι με την Alex. Ότι θα αναπτυχθεί η σχέση τους.


Έτσι. H κοπέλα ξέρει το pairing που υποστηρίζει.

Παρόλαυτα ανησυχώ ότι δίνω τη λάθος εντύπωση επουδενή δε θέλω κανέναν να νομίσει ότι εγώ δεν υποστηρίζω το συγκεκριμένο ζευγάρι και γω η ίδια. Απλώς όπως κι αν βγει τελικά δε με χαλάει, αν κι εγώ θα προτιμούσα το συγκεκριμένο. Μ'αρέσει η χημεία τους. La la la la~! :joyful:

setsaito_zpsbkmhagqd.jpg
_____________

Set by Kai


#34 Kamen Tantei Zura

Kamen Tantei Zura

    Ore-sama

  • Members
  • 836 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 02 Σεπτέμβριος 2011 - 23:20

Γιατί ποιος σου είπε ότι φαίνεται ότι δεν το υποστηρίζεις;
Επίσης τα pairings είναι άσχετα με το πλοτ οπότε ας το αφήσουμε XD

Θέλω να δω την παίζει με την κοπελιά που είδε ο Warrick. Όλες αυτοί οι επίδεσμοι, ή η κοπέλα έχει απεβιώσει ή κάτι παίζει. Επίσης, μπορεί να ήταν partner τους or something, ή κάτι σαν την Άλεξ. Ίσως να την μαζέψαν από το δρόμο. Στο τέλος θα μας βγει ότι είναι καμιά αδερφή ενός (μπαααααααααα). Επίσης αμάν θέλω και άλλο τσάπτερ, έχει να εμφανίσει πολλούς χαρακτήρες.

Look at this

Spoiler:


#35 Zentsugi

Zentsugi

    Anime Professional

  • Members
  • 640 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 02 Σεπτέμβριος 2011 - 23:21

Βασικα ο,τι και να γινει με την Alex αυτοι οι 2 φαινεται να εχουν περασει παρα πολλα μαζι, ωστε δεν νομιζω να ταρακουνηθουν απο κατι τετοιο σε σημειο να μαλωσουν σοβαρα για αυτην.

Love's not the manga's story anyways.

#36 Kamen Tantei Zura

Kamen Tantei Zura

    Ore-sama

  • Members
  • 836 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 02 Σεπτέμβριος 2011 - 23:28

Ακριβώς, και εγώ αυτό είπα. Δεν είναι το θέμα μας αυτό. Βέβαια στα tag του έχει το romance, που δεν με ενθουσιάζει ιδιαίτερα. Αλλά αν το χρησιμοποιήσει σωστά, και όχι σε μεγάλο βαθμό αλλά λίγο no problem.
Και omg, αν το κάνανε αυτό θα χαλούσε όλο τον χαρακτήρα τους. Θα ήταν fail καρά fail.

Επίσης το θέμα με τα rankings ακόμη με προβληματίζει. Ο αριθμός που έχει στο tag του ο Nicolas. Στις ταυτότητες που φοράει στον λαιμό του. Είναι από τα ενδιαφέροντα κομμάτια του manga.

#37 Zentsugi

Zentsugi

    Anime Professional

  • Members
  • 640 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 03 Σεπτέμβριος 2011 - 23:50

Ακριβώς, και εγώ αυτό είπα. Δεν είναι το θέμα μας αυτό. Βέβαια στα tag του έχει το romance, που δεν με ενθουσιάζει ιδιαίτερα. Αλλά αν το χρησιμοποιήσει σωστά, και όχι σε μεγάλο βαθμό αλλά λίγο no problem.
Και omg, αν το κάνανε αυτό θα χαλούσε όλο τον χαρακτήρα τους. Θα ήταν fail καρά fail.

Επίσης το θέμα με τα rankings ακόμη με προβληματίζει. Ο αριθμός που έχει στο tag του ο Nicolas. Στις ταυτότητες που φοράει στον λαιμό του. Είναι από τα ενδιαφέροντα κομμάτια του manga.


Σιγουρα θα βγει ολοκληρο arc απο αυτο.. ισως και τοτε να μαθουμε και το παρελθον τους.

#38 Fallen_Mpougatsa

Fallen_Mpougatsa

    Aku soku zan

  • Members
  • 1.889 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 04 Σεπτέμβριος 2011 - 00:03

Βασικα ο,τι και να γινει με την Alex αυτοι οι 2 φαινεται να εχουν περασει παρα πολλα μαζι, ωστε δεν νομιζω να ταρακουνηθουν απο κατι τετοιο σε σημειο να μαλωσουν σοβαρα για αυτην.

Love's not the manga's story anyways.


Wow, I second Zura, γιατί να μαλώσουν για την Alex, χαλάει τον χαρακτήρα τους? Όχι, κι όπως λέτε κι εσείς μπορεί να πήγε η συζήτηση εκεί αλλά το θέμα δεν είναι τα pairings.

Το θέμα με τα tags είναι όντως πολύ ενδιαφέρον. Σε ένα μετέπειτα στάδιο θα ήθελα να dω κάποιον πιο υψηλόβαθμο από τον Nicolas ή τουλάχιστον που θα παρουσιάση περισσότερη δυσκολία, που εντάξει, είμαι σίγουρη ότι θα το δούμε. Επίσης θέλω πολύ να δω το παρελθόν τους, πως πραγματικά γνωρίστηκαν και γιατί είναι τόσο κοντά. Όπως είπε και ο Warrick είναι αρκετά φίλοι για να μην πειράζονται αν δεν τρώνε μαζί.

Ιντρεστινγκ...

setsaito_zpsbkmhagqd.jpg
_____________

Set by Kai


#39 Zentsugi

Zentsugi

    Anime Professional

  • Members
  • 640 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 04 Σεπτέμβριος 2011 - 01:48

Wow, I second Zura, γιατί να μαλώσουν για την Alex, χαλάει τον χαρακτήρα τους? Όχι, κι όπως λέτε κι εσείς μπορεί να πήγε η συζήτηση εκεί αλλά το θέμα δεν είναι τα pairings.

Το θέμα με τα tags είναι όντως πολύ ενδιαφέρον. Σε ένα μετέπειτα στάδιο θα ήθελα να dω κάποιον πιο υψηλόβαθμο από τον Nicolas ή τουλάχιστον που θα παρουσιάση περισσότερη δυσκολία, που εντάξει, είμαι σίγουρη ότι θα το δούμε. Επίσης θέλω πολύ να δω το παρελθόν τους, πως πραγματικά γνωρίστηκαν και γιατί είναι τόσο κοντά. Όπως είπε και ο Warrick είναι αρκετά φίλοι για να μην πειράζονται αν δεν τρώνε μαζί.

Ιντρεστινγκ...


Η ειναι αρκετα φιλοι, η μπορει να τους δενει κατι αλλο (ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ δεν εννοω yaoi). Αν και οι πιθανοτητες ειναι μικρες.

#40 Fallen_Mpougatsa

Fallen_Mpougatsa

    Aku soku zan

  • Members
  • 1.889 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 04 Σεπτέμβριος 2011 - 09:04

Η ειναι αρκετα φιλοι, η μπορει να τους δενει κατι αλλο (ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ δεν εννοω yaoi). Αν και οι πιθανοτητες ειναι μικρες.


Κάποιος έχει κακές εμπειρίες με το θέμα~...!

Πέρα της πλάκας, δεν φαίνονται να ΜΗΝ συμαπθιούνται κι αν υπήρχε αυτή η μικρή πιθανότητα αυτό που τους έδινε να μην είναι καλό -πχ μίσος, ένας κοινός σκοπός αλλά ο Warrick να μην πηγαίνει τους tagged κλπ- νομίζω αυτό το υπόστρωμα θα φαινόταν. Είναι αρκετά ειλικρινείς και ευθύς άντρες. Θα τους έβγαινε πολύ περισσότερο. Κι εφόσον δεν είναι κάτι αρνητικό που τουςδένει, ε, αφού ζουν 22 χρόνια μαζί θα χει αναπτυχθεί φιλία, θέλουν δε θέλουν. Μαζί τα πίνουν τόσο καιρό... :drink:

setsaito_zpsbkmhagqd.jpg
_____________

Set by Kai


#41 Zentsugi

Zentsugi

    Anime Professional

  • Members
  • 640 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 04 Σεπτέμβριος 2011 - 23:36

Κάποιος έχει κακές εμπειρίες με το θέμα~...!

Πέρα της πλάκας, δεν φαίνονται να ΜΗΝ συμαπθιούνται κι αν υπήρχε αυτή η μικρή πιθανότητα αυτό που τους έδινε να μην είναι καλό -πχ μίσος, ένας κοινός σκοπός αλλά ο Warrick να μην πηγαίνει τους tagged κλπ- νομίζω αυτό το υπόστρωμα θα φαινόταν. Είναι αρκετά ειλικρινείς και ευθύς άντρες. Θα τους έβγαινε πολύ περισσότερο. Κι εφόσον δεν είναι κάτι αρνητικό που τουςδένει, ε, αφού ζουν 22 χρόνια μαζί θα χει αναπτυχθεί φιλία, θέλουν δε θέλουν. Μαζί τα πίνουν τόσο καιρό... :drink:

Οχι τοσο κακη εμπειρια αλλα προς αποφυγη trolling και για να σταματησω τυχον καλπαζουσες φαντασιες των perverted συμφορουμιτισων :kill4u:.

Ναι εχεις δικιο, θα ηταν πιο φανερο αλλα ειμαστε ακομη στην αρχη του manga. Για αυτο και ειπα πως υπαρχει μια μικρη πιθανοτητα.

#42 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2.722 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 22 Οκτώβριος 2011 - 23:08

Το ευχαριστήθηκα αυτό το κεφάλαιο. Είχε και καιρό να κάνει update... M' αρέσει που αυτό το manga σε κρατάει στους ρυμθούς τους...
Spoiler: 7

Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από Kai: 23 Οκτώβριος 2011 - 11:18

ySss0UF.jpg


#43 Fallen_Mpougatsa

Fallen_Mpougatsa

    Aku soku zan

  • Members
  • 1.889 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 23 Οκτώβριος 2011 - 00:27

Το ευχαριστήθηκα αυτό το κεφάλαιο. Είχε και καιρό να κάνει update... M' αρέσει που αυτό το manga σε κρατάει στους ρυμθούς τους...

Spoiler: 7


Mε κάλυψες πλήρως...ειλικρινά!
Spoiler:

setsaito_zpsbkmhagqd.jpg
_____________

Set by Kai


#44 Fallen_Mpougatsa

Fallen_Mpougatsa

    Aku soku zan

  • Members
  • 1.889 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 19 Νοέμβριος 2011 - 00:41

OMFG new chapter! Too tired to comment now though, just letting you know. OK, θα σχολιάσω τώρα! :3

Λοιπόν, δεν είχαμε κανένα φοβερό plot development παρόλαυτα ωραίες σκηνές μάχης-μακελειού περισσότερο αλλά δεν πειράζει- και συμπάθησα τόσο πολύ τον Delico και τον gunslinger παππούλη! Χα χα χα, δε θυμάμαι πολλά ονόματα, είναι αλήθεια.

Θέλω να δω πως θα πάρουν το όλο θέμα με την Alex αρχικά...χμ...πότε θα βγει το καινούργιο κεφάλαιο? Ποιος ξέρει.

Επίσης...
Spoiler: Napster mode on

Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από Fallen_Angel_Itachi: 19 Νοέμβριος 2011 - 09:56

setsaito_zpsbkmhagqd.jpg
_____________

Set by Kai


#45 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2.722 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 19 Νοέμβριος 2011 - 11:05

Sure, μόνο στο μαλλί γιατί κατά τα άλλα αυτός που αντιμετώπισε ο Sanosuke στο Jinchou Arc ήταν όλο μύες και φορούσε στρατιωτικά απ' όσο θυμάμαι. XD

Στα του chapter
Spoiler:

ySss0UF.jpg




Also tagged with one or more of these keywords: Action, Drama, Mature, Comedy, Seinen