Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία
* * * * * 1 Ψήφοι

Gangsta.

Action Drama Mature Comedy Seinen

  • Please log in to reply
58 replies to this topic

#16 metalmusicmaniac

metalmusicmaniac

    Psychotic Madness

  • Members
  • 240 Δημοσιεύσεις:
  • LocationKefalonia, Lixouri

Καταχωρήθηκε 27 Αύγουστος 2011 - 15:21

Spoiler:


ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ:kakaka::kakaka::kakaka::kakaka::kakaka::kakaka::kakaka:XD

Έλιωσα
Δημοσιευμένη  εικόνα

#17 Fallen_Mpougatsa

Fallen_Mpougatsa

    Aku soku zan

  • Members
  • 1.889 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 27 Αύγουστος 2011 - 15:26

Χα χα, χαίρομαι που η πνευματική μου κούραση σε διασκεδάζει -μου πήρε τρία ολόκληρα δευτερόλεπτα να το σκεφτώ γι αυτό είναι έται- xD

setsaito_zpsbkmhagqd.jpg
_____________

Set by Kai


#18 metalmusicmaniac

metalmusicmaniac

    Psychotic Madness

  • Members
  • 240 Δημοσιεύσεις:
  • LocationKefalonia, Lixouri

Καταχωρήθηκε 27 Αύγουστος 2011 - 15:29

Αυτό θα πει να έχεις έμπνευση! Τρία δευτερόλεπτα!

#19 Kamen Tantei Zura

Kamen Tantei Zura

    Ore-sama

  • Members
  • 836 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 29 Αύγουστος 2011 - 20:37

Spoiler:


Ξέχασες την καημένη ρε συ! Είναι τρεις καημένοι που κακοποιούνται.
Δεν είχα γράψει στο συγκεκριμένο thread, βλακεία μου μεν αλλά ναι κάνω ένα δυναμικό comeback πριν αρχίσουν τα σχολεία και χαίρομαι κάνοντας ποστς.

Το είχα αρχίσει γιατί είχα δει μια κουλ εικόνα των χαρακτήρων στη φάση μάχης και είπα "Εδώ είμαστε!" μιας και δεν διαβάζω manga γενικά εδώ και καιρό αλλά αυτό έκανε την διαφορά.
Η ιστορία δεν έχει δείξει και πολλά, αλλά ο τρόπος που το έχει στήσει και η χρονολογική σειρά που μας δείχνει τα γεγονότα που συμβαίνουν και έχουν συμβεί στους δύο άντρες μου φαίνεται πολύ σωστοί. Και μάλιστα σε κρατάει και σε αγωνία.

Πραγματικά σε σκάει για να δεις τι έχει γίνει στο παρελθόν των δύο κεντρικών πρωταγωνιστών. Αλλά από αυτά που έχει δείξει φαίνεται λες και συνδέεται το παρελθόν τους αρκετά. Με είχε παραξενέψει εκείνο το χαμόγελο του Worrick όταν έδειχνε κάποιες σκηνές από το παρελθόν τους ο οποίος ήταν λουσμένος αίματα. Όλο αυτό το πράγμα λογικά συνδέεται με την οικογένεια του Worrick αλλά με τον Nic δεν καταλαβαίνω τι έχει γίνει. Σίγουρα θα επικεντρωθεί περισσότερο σε αυτόν μετά - ή έτσι πιστεύω εγώ-. Ότι θα δείξει πιο γρήγορα τι έχει συμβεί με τον Worrick και το παρελθόν του.

Όσο για την Alex, μου αρέσει σαν χαρακτήρας. Μια απλή κοπέλα, καλή χαρακτήρας. Μου αρέσει το ότι χρησιμοποιεί την εμφάνιση της δίπλα στους δύο άνδρες και ότι μένει μαζί τους για να δείξει την ιστορία του Nic και του Worrick.
Φυσικά θα έχει και άλλους χαρακτήρες. Μακάρι να βγούνε και άλλα chapters μεταφρασμένα σιγά σιγά. Έχει ενδιαφέρον πλοτ και από το τόσο λίγο που έχω δει έχω συμπαθήσει ήδη τους χαρακτήρες.

#20 Fallen_Mpougatsa

Fallen_Mpougatsa

    Aku soku zan

  • Members
  • 1.889 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 31 Αύγουστος 2011 - 08:39

Καλώς επέστρεψες! Κοίτα, το ποιηματάκι είναι για το τι μπορεί να χει συμβεί στο παρελθόν τους οπότε λογικό να μην υπάρχει η Alex μέσα ακόμα. Επίσης, κι εγώ τη θεωρώ πολύ συμπαθητική εφόσον όπως λες κι εσύ και είναι σαν η "narrator" και δείχνει ότι προσπαθεί να τους βοηθάει όταν μπορεί έστω με αυτόν τον τρόπο που ξέρει.

Τώρα όσο για το τι πραγματικά μπορεί να έγινε έγω το βλέπω κάπως έτσι: ο Warric φάνηκε να είναι από πλούσια οικογένεια και ο Nic από μικρός φάνηκε να εκπαιδεύεται για να γίνει tagged. Αν σκεφτούμε ότι μπορεί σαν παιδάκια να κακοποιούνταν και οι δύο κι ο Nic σε μια φάση να μην άντεξε άλλο και να είδε τον εαυτό του στον μικρό Warric και να τον βοήθησε και να τον πήρε μαζί του...μου κάνει σαν δικαιολογία. Αφού σκότωσε πρώτα τους πάντες που ήταν υπέυθυνοι. Βέβαια μετά ο άλλος βγήκε στο κλαρί αλλά...τι να κάνουμε? Έπρεπε να ζήσουν οι καημένοι και σιγά μη ζητιάνευαν.

Ε, θα χει κι άλλα σίγουρα και για του δύο και έχω επίσης την αίσθηση θα ψιλοεπικεντρωθεί στον Nicolas αλλά θα δούμε...ελπίζω σύντομα.

setsaito_zpsbkmhagqd.jpg
_____________

Set by Kai


#21 Zentsugi

Zentsugi

    Anime Professional

  • Members
  • 640 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 01 Σεπτέμβριος 2011 - 20:54

Καλώς επέστρεψες! Κοίτα, το ποιηματάκι είναι για το τι μπορεί να χει συμβεί στο παρελθόν τους οπότε λογικό να μην υπάρχει η Alex μέσα ακόμα. Επίσης, κι εγώ τη θεωρώ πολύ συμπαθητική εφόσον όπως λες κι εσύ και είναι σαν η "narrator" και δείχνει ότι προσπαθεί να τους βοηθάει όταν μπορεί έστω με αυτόν τον τρόπο που ξέρει.


ΔΗΛΑΔΗ ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ "Εστω με αυτον τον τροπο που ξερει"?

Λιγα λογια για την Alex.. <3

#22 Kamen Tantei Zura

Kamen Tantei Zura

    Ore-sama

  • Members
  • 836 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 01 Σεπτέμβριος 2011 - 21:42

Τώρα όσο για το τι πραγματικά μπορεί να έγινε έγω το βλέπω κάπως έτσι: ο Warric φάνηκε να είναι από πλούσια οικογένεια και ο Nic από μικρός φάνηκε να εκπαιδεύεται για να γίνει tagged. Αν σκεφτούμε ότι μπορεί σαν παιδάκια να κακοποιούνταν και οι δύο κι ο Nic σε μια φάση να μην άντεξε άλλο και να είδε τον εαυτό του στον μικρό Warric και να τον βοήθησε και να τον πήρε μαζί του...μου κάνει σαν δικαιολογία. Αφού σκότωσε πρώτα τους πάντες που ήταν υπέυθυνοι. Βέβαια μετά ο άλλος βγήκε στο κλαρί αλλά...τι να κάνουμε? Έπρεπε να ζήσουν οι καημένοι και σιγά μη ζητιάνευαν.


Καλά το θέμα της πλούσιας οικογένειας και το γεγονός ότι είναι πειραματόζωο κάνει μπαμπ. Φαντάσου ο αριθμός που είχε πάνω στον λαιμό του ο Nicolas το πρόδιδε αφάνταστα. Γι' αυτό άλλωστε κάνανε και τα τατού υποθέτω. Σίγουρα κρύβονται πολλά από πίσω βέβαια, αν κρίνεις από τους χαρακτήρες που εμφανίζονται στα official art που έχει η mangaka στο site της. Και φαίνεται ότι κάποιοι συνδέονται και με τον Nic.

Δεν νομίζω ότι το είπε με κακία :P Μάλλον εννοώντας επειδή δεν είναι εκπαιδευμένη σαν τους δυο πρωταγωνιστές αλλά τουλάχιστον με τον τρόπο της βοηθάει.

Λιγα λογια για την Alex.. <3


+1 Άλεξ θεά :3

#23 Fallen_Mpougatsa

Fallen_Mpougatsa

    Aku soku zan

  • Members
  • 1.889 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 01 Σεπτέμβριος 2011 - 23:18

Αγαπητέ Zentsugi πρώτα θα με κοπούν τα δάχτυλα και μετά θα γράψω κάτι κακό για την Alex, η φίλη Zura εδώ με καταλαβαίνει! Αλλά ναι, λίγα λόγια για την κοπέλα, δεν πέρασε και λίγα και το διαχειρίζεται μια χαρά και είναι και θέα και α!

Σε ένα δελτίο ειδήσεων τώρα, νέο chapter! http://www.mangareader.net/gangsta/6/3 Εμένα περίμενε να αρχίσω να το διαβάζω για να κάνει update καλέ... xD

setsaito_zpsbkmhagqd.jpg
_____________

Set by Kai


#24 Kamen Tantei Zura

Kamen Tantei Zura

    Ore-sama

  • Members
  • 836 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 01 Σεπτέμβριος 2011 - 23:52

Συνεχίζω με το Άλεξ θεά~ Πήραμε δόση Άλεξ σε αυτό το τσάπτερ :D :lovulovu::lovulovu:

Ήταν ένα ωραίο μικρό τσαπ για να μας δείξει έστω λίγο το πώς είναι μεταξύ τους οι χαρακτήρες. Και έκανε εμφάνιση επιτέλους καινούριος χαρακτήρας έστω και από τις αναμνήσεις του Warrick. Την είχα δει την κοπελιά στα official art, αλλά δεν πίστευα ότι θα είχε σχέση με τον Warrick αλλά με τον Nicolas. Βέβαια είχε και έναν τύπο που έμοιαζε αφάνταστα, ίδιος ο Nicolas όπως εμφανίστηκε μετά το μπανάκι του.
Μου αρέσει επίσης που η Άλεξ βάζει τα δυνατά της για να μάθει νοηματική.
Λογικά το επόμενο τσάπτερ θα έχει ζουμί, αφού πάνε για δουλειά.

Δεν έχω και πολλά να σχολιάσω. Φαίνεται ενδιαφέρον η εμφάνιση της κοπελιάς με τα bandages. Ελπίζω να δείξει την ιστορία στα επόμενα τσάπτερς ή έστω κάποια χιντς. Αν και είναι νωρίς ακόμη είναι η αλήθεια. Απλά σε κρατάει σε αγωνία XD

#25 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2.722 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 02 Σεπτέμβριος 2011 - 07:56

Spoiler: 6

ySss0UF.jpg


#26 Fallen_Mpougatsa

Fallen_Mpougatsa

    Aku soku zan

  • Members
  • 1.889 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 02 Σεπτέμβριος 2011 - 08:21

Spoiler: 6

setsaito_zpsbkmhagqd.jpg
_____________

Set by Kai


#27 Zentsugi

Zentsugi

    Anime Professional

  • Members
  • 640 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 02 Σεπτέμβριος 2011 - 19:40

Καλα ρε παιδια.. μην αρπαζεστε απο αυτα που λεω.. Τρολλαρω.

Spoiler: 6


#28 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2.722 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 02 Σεπτέμβριος 2011 - 19:57

:canthelp: Σιγά μην αντισταθεί για πολύ έχοντας δίπλα του την Alex, χαζός είναι;

ySss0UF.jpg


#29 Fallen_Mpougatsa

Fallen_Mpougatsa

    Aku soku zan

  • Members
  • 1.889 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 02 Σεπτέμβριος 2011 - 20:05

Καλα ρε παιδια.. μην αρπαζεστε απο αυτα που λεω.. Τρολλαρω.


Kαι γιατί να μην τρολλάρουμε κι εμείς εσένα? :D
Spoiler:


Lol Kai; ξές τι με θύμισες? "Χούφτωσ'την, χούφτωσ'την" xD

Still, η Alex δείχνει να έχει αδυναμία στον Nicolas μέχρι τώρα ή τουλάχιστον να ιντριγκάρεται περισσότερο απ'αυτόν. Δεν ξέρω αν θα μας βγει στο μέλλον κάτι ώστε ο Warrick να σοβαρευτεί και να έχουμε την φάση "δεν ξες τι έχεις μέχρι να το χάσεις" μ'αυτούς τους δύο αλλά θα συμφωνήσω, και νομίζω ότι είναι προφανές ότι κάτι έχει εκείνη η κοπέλα να κάνει με τον λόγο που δε θέλει να είναι για πολύ ώρα μόνος του με γυναίκες. Λες να είναι αυτή η ίδια? Να προσπαθεί να μην κάνει τίποτα ε καμία μέχρι να τα τινάξει η άλλη? Γιατί δεν φαίνεται να έχει πολλές πιθανότητες ανάρρωσης, πιο πολύ μετράει τις μέρες...

Και μη με πει κανένας ωμή...

setsaito_zpsbkmhagqd.jpg
_____________

Set by Kai


#30 Kamen Tantei Zura

Kamen Tantei Zura

    Ore-sama

  • Members
  • 836 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 02 Σεπτέμβριος 2011 - 21:01

Εγώ πάλι πιστεύω ότι η Άλεξ θα είναι με τον Nicolas. Δεν θα παίξει κάτι με τον Warrick. Αλλά στην ουσία δεν είναι αυτό το θέμα του manga. Είνα να δούμε τις ιστορίες τους. Η Άλεξ απλά κάνει την ιστορία να κυλήσει και λίγο διαφορετικά. Πχ Η εμφάνισή της έκανε τον Warrick να έχει flashback. Η εμφάνιση δηλαδή της γυναικείας παρουσίας έφταιγε.
Επίσης δεν νομίζω ότι είναι η κοπέλα που πήγε να δει ο Nic. Αλλά μπορεί και ναι. Ποτέ δεν ξέρεις.
Τέλος πάντων.

Θέλω και άλλο τσάπτερ.



Also tagged with one or more of these keywords: Action, Drama, Mature, Comedy, Seinen