Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 1 votes

Gangsta.

Action Drama Mature Comedy Seinen

  • Please log in to reply
58 replies to this topic

#1 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 19 June 2011 - 13:54

//Gangsta.//
(2010 Ongoing)
by Kosouke

cover.png

Ο Warrick και ο Nicolas, οι αποκαλούμενοι “Benriya”, βγάζουν το ψωμί τους αναλαμβάνοντας βρώμικες δουλειές σε μια περιοχή όπου συγκεντρώνονται συμμορίες, κακοποιοί, διαφθαρμένοι αστυνομικοί και πόρνες, η αφρόκρεμα των παλιανθρώπων. Η Alex, πρώην πόρνη που έτυχε να τους γνωρίσει σε μία από τις υποθέσεις τους, ακολούθησε το παράξενο δίδυμο και, καθώς μια παλιά υπόθεση απαγωγής, έρχεται ξανά στην επιφάνεια άρχισε να ενδιαφέρετε για το παρελθόν τους και τη σχέση που έχουν μεταξύ τους.

Καθώς η υπόθεση εξελίσσεται φαίνεται πως η γειτονιά έχει τους δικούς της κανόνες αφού στους δρόμους τις περιτριγυρίζουν οι αποκαλούμενοι ‘tagged’ άτομα με πολύ διαφορετικές ικανότητες από των υπολοίπων…




Οι Πρωταγωνιστές
characters.png

Nicolas Brow
Μέλος της Benriya, 34 χρονών. Ο Nicolas φαίνεται ιδιαίτερα ικανός στη μάχη και οι ικανότητές του τονίζονται αρκετές φορές από τους γύρω του. Όντας κουφός επικοινωνεί με τους γύρω τους κυρίως μέσω την νοηματικής γλώσσας.

Alex Banadetto
Η Αlex είναι 24 χρονών και πρώην πόρνη. Γνώρισε τον Warrick και τον Nicolas σε μία από της δουλειές τους. Μετά το τέλος της υπόθεσης κατέληξε να μπαίνει όλο και πιο βαθιά στον κόσμο των δύο και να τους βοηθάει με τις υποθέσεις που αναλαμβάνουν.

Warrick Arcangelo
35 χρονών και το δεύτερο μέλος της Benriya και ο πιο εύθυμος της παρέας. Μαζί με τον Nicolas δουλεύει ως gangster προς πρόσληψη ενώ παράλληλα δουλεύει και ως ζιγκολό.





intro.png

Όλος ο καλός κοσμάκης μαζεμένος δηλαδή… Το σχέδιο και η ατμόσφαιρα είναι εξαιρετικά και μάλλον θα φανούν σχετικά γνώριμα στους φίλους του 'DOGS'. Η μετάφραση γίνεται από τους Easy Going scans έτσι είναι εγγυημένο ότι θα αναρτάται νέο μεταφρασμένο κεφάλαιο ανά τακτά χρονικά διαστήματα. Μέχρι τώρα έχουν κυκλοφορήσει 3.




Genres: Seinen, Action, Mature, Romance


ySss0UF.jpg


#2 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 19 June 2011 - 13:58

Είχα διαβάσει το πρώτο chapter από αυτό. Ήταν αρκετά καλό και ναι όπως το λες μου θύμισε αμέσως dogs. Φαινόταν ενδιαφέρον με προσεγμένο σχέδιο και πάλι καλά που μου το θύμισες για να το συνεχίσω.

#3 Warchief

Warchief

  • Members
  • 2,042 posts

Posted 19 June 2011 - 14:17

Manga με τίτλο Gangsta που δεν έχει μαύρους χαρακτήρες είναι φάρσα.

#4 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 19 June 2011 - 14:25

Σκεφτόμουν να το διαβάσω πριν δω

ενώ παράλληλα δουλεύει και ως ζιγκολό



#5 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 19 June 2011 - 14:28

:hahaha: Μόνο τα Σαβ/κα το κάνει ο άνθρωπος, να βγάλει το ψωμί του.

Πέρα από την πλάκα και χωρίς να ξέρω τι σε χαλάει ακρβώς, δεν τον δείχνει "εν δράση" σε κανένα από τα chapters ως τώρα. Γενικότερα αναφέρεται περισσότερο σαν την άλλη δουλειά του.

ySss0UF.jpg


#6 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 19 June 2011 - 14:35

Απλά δεν μου ταιριάζει στην εικόνα ενός μισθοφόρου gangster. Δεν είμαι άνθρωπος που κολλάει στα στερεότυπα, απλά στη συγκεκριμένη περίπτωση μου φαίνεται ότι του έδωσαν αυτό το χαρακτηριστικό χωρίς ουσιαστικό λόγο.

#7 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 19 June 2011 - 14:46

Βασικά είναι γιατί
Spoiler:

ySss0UF.jpg


#8 Blacker_than dark

Blacker_than dark

    chaotic evil

  • Members
  • 295 posts

Posted 19 June 2011 - 14:56

good stuff..

#9 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 19 June 2011 - 15:13

Επέτρεψέ μου να επεκταθώ λίγο στο θέμα του νεαρού εραστή που συντηρείται από ηλικιωμένη γυναίκα
Spoiler:


#10 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 19 June 2011 - 15:25

Χμμμ... το πιο πιθανό πράγμα που θα μπορουσα να σκεφτώ θα ήταν
Spoiler:

ySss0UF.jpg


#11 Zane

Zane

    Anime Fan

  • Members
  • 251 posts

Posted 19 June 2011 - 15:45

Σκέφτομαι να το αρχίσω αλλά με ξενίζει το katana που έχει ο άλλος για όπλο...'Οσο ασήμαντη λεπτομέρεια και αν φαίνεται,δεν μου κολλάει γιατί απ' την περίληψη και την παρουσίαση των χαρακτήρων περίμενα μια όσο πιο κοντά στην πραγματικότητα αναπαράσταση της καθημερινότητας υποκόσμου και όσων τον απαρτίζουν.

Αλλά αν είναι να δω τίποτα Kill Bill σκηνικά με ψευτοδόσεις ρεαλισμού άστο καλύτερα...

#12 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 19 June 2011 - 15:58

Κατάλαβα καλά;
Spoiler:


#13 Botsun

Botsun

    Boss Tsundere

  • Members
  • 1,240 posts

Posted 19 June 2011 - 16:03

Ακόμα μια σειρά,που θα διαβάσω μετά την εξεταστική !
Thanks Kai!

Posted Image

Avatar & signature by Kai


#14 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 03 July 2011 - 23:14

Κατάλαβα καλά;

Spoiler:


Spoiler:


Βγήκε και το 4. Ωραίο κλείσιμο για την υπόθεση. Χαλαροί ρυθμοί humor και πολύ πολύ ξύλο.

Spoiler: 4


Σε κάθε περίπτωση είναι πολύ ευχάριστη σειρά. Μου θυμίζει ελαφρώς τις παλιες καλές εποχές του Dogs. Βασικά ο Warrick θυμίζει πάααρα πολύ τον Badou και όχι μόνο στο Eyeb patch. Όπως και ο Nicholas θυμίζει πάρα πολύ τον Haine.

#15 Fallen_Mpougatsa

Fallen_Mpougatsa

    Aku soku zan

  • Members
  • 1,889 posts

Posted 27 August 2011 - 15:17

O ho! Kai got me started, too!

Για την ακρίβεια το διάβασα όλα μέσα σε μισή ώρα, όσο γρήγορα μου επέτρεπε το δίκτυό μου δηλαδή. Πολύ ωραία η σειρά, αρκετά ενδιαφέρουσα η πλοκή και οι χαρακτήρες είναι καλοί, ρεαλιστικοί και συμπαθητικοί.

Καημένη Alex.

Κι εγώ θα ήθελα να δω τι έγινε με την οικογένεια του Warric αλλά η manga-ka φαίνεται να θέλει να το πάει πιο αργά όσον αφορά το συγκεκριμένο. Πάντως φαίνεται κάτι στις γενικές γραμμές του:

Spoiler:

setsaito_zpsbkmhagqd.jpg
_____________

Set by Kai




Also tagged with one or more of these keywords: Action, Drama, Mature, Comedy, Seinen