Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία
* * * * * 1 Ψήφοι

Most Overrated Anime

#υποτιμημενο

  • Please log in to reply
608 replies to this topic

#16 Epinephrine

Epinephrine

    HMMY

  • Members
  • 442 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 03 Αύγουστος 2006 - 12:57

Δεν το συζητώ NGE!!!!!!!!!!!!!! Και όχι με 1000 όπως λέει και ο Poke αλλά με 2000~!

Πες μου 3 λογους που υποστηριζεις αυτο το πραγμα!Ισως δεν εχεις ασχοληθει οσο πρεπει για να το εκτιμησεις. Η αληθεια ειναι οτι ποτε δεν περιμενα να θεωρηθει το NGE overrated..
Cuz I'm praying for rain / And I'm praying for tidal waves /I wanna see the ground give
way.

I wanna watch it all go down. / Mom please flush it all away. /I wanna see it go right in and down.

I wanna watch it go right in. /Watch you flush it all away.

#17 KageHitsu

KageHitsu

    Kage

  • Members
  • 630 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 03 Αύγουστος 2006 - 13:00

Για μενα το overated ειναι το Hellsing δεν καταλαβα τι βρηκατε σε αυτο
I put up my headphones and listen to the deftones

#18 Nehelenia

Nehelenia

    Queen Nehelenia

  • Members
  • 674 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 03 Αύγουστος 2006 - 14:35

DarkTranquillity έχω μαλώσει και σε άλλο forum γι αυτό το θέμα οπότε ας το αφήσουμε :) Απλός δεν είναι του γούστου μου. Είχα ακούσει πολλά αλλά δεν με εντυπωσίασε ιδιαίτερα.

Δημοσιευμένη  εικόνα


#19 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5.461 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 03 Αύγουστος 2006 - 14:57

Το NGE κατά κύριο λόγο,όσοι δεν το έχουν καταλάβει, δεν τους αρέσει


Τώρα δεν μπορώ να πω ότι είναι υπερεκτιμημένο anime. (ΔΕΝ αποτελώ οπαδός της σειράς). Αλλά όπως είπε και η White Magician Girl μπορούμε να το αφήσουμε στην άκρη, γιατί έχω μία βάσιμη υποψία για το που θα οδηγήσει το θέμα :)

E5VV38U.jpg


#20 Epinephrine

Epinephrine

    HMMY

  • Members
  • 442 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 03 Αύγουστος 2006 - 16:41

Οπως λεει κ το ονομα μου λοιπον ηρεμια (ελεος, δεν ειμαι ηρεμο ατομο για αυτο υπαρχει κ το dark :bleh: ). Απλα να πω οτι ΔΕΝ ειναι overrated. Το να μην σου αρεσει το δεχομαι γιατι παιζουν πολλοι κ διαφοροι παραγοντες (το NGE κινειται σε LOVE it HATED βαση) ομως δεν εχει αυτο να κανει με την ποιοτητα του anime...
Edit: Σταματαω εδω γιατι οπως ειπαν οι προλαλησαντες ξερω που παει το θεμα: Most Overated Anime ----->> NGE fans Vs NGE haters
Cuz I'm praying for rain / And I'm praying for tidal waves /I wanna see the ground give
way.

I wanna watch it all go down. / Mom please flush it all away. /I wanna see it go right in and down.

I wanna watch it go right in. /Watch you flush it all away.

#21 kienzan

kienzan

    Anime Elite

  • Members
  • 1.251 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 04 Αύγουστος 2006 - 00:18

Ούτε και go είμαι fan του FMA και ούτε μπωρό να πω πως το απόλαυσα ιδιαιτερα

Αλλα μπορώ καταλαβω γιατί το λένε "υπερανιμε"
Δεν το θεωρώ υπερεκτιμημένο γιατί από οποια άποψη και να το εξετάσεις είναι σαφώς πάνω του μετριου!!



Yπερεκτιμημένο θεωρώ το X(TV) και το school rumble

Το πρώτο γιατί είναι ένα συνοθύλευμα από ανούσιες ιστορίες
Eνώ το δεύτερο αν και σαφώς καλύτερο από το X δεν πιστεύω ότι είναι τόσο αστείο και σε καμια περίπτωση κάτι το ιδιαίτερο και δημιουργικό για να γίνετε αυτός ο ντόρος που γίνετε
Δημοσιευμένη  εικόνα


#22 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5.461 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 04 Αύγουστος 2006 - 00:28

Ούτε και go είμαι fan του FMA και ούτε μπωρό να πω πως το απόλαυσα ιδιαιτερα

Αλλα μπορώ καταλαβω γιατί το λένε "υπερανιμε"
Δεν το θεωρώ υπερεκτιμημένο γιατί από οποια άποψη και να το εξετάσεις είναι σαφώς πάνω του μετριου!!


Εννοείς πως το θεωρούν υπεράνιμε επειδή είναι σε όλους τους τομείς πάνω του μετρίου ? Πάνω από το μέτριο είναι, απλά έχω την εντύπωση ότι δεν αξίζει τόσο όσο λένε (αυτό το καθιστά υπερεκτιμημένο)

Επίσης το Dragonball στην Ελλάδα είναι υπερεκτιμημένο, επειδή το έχει δει όλος ο κόσμος, χωρίς όμως να έχει δει και άλλα anime για να έχει μία πιο σφαιρική άποψη. Στο εξωτερικό δεν ξέρω :ninja:

E5VV38U.jpg


#23 kienzan

kienzan

    Anime Elite

  • Members
  • 1.251 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 04 Αύγουστος 2006 - 01:42

Εννοείς πως το θεωρούν υπεράνιμε επειδή είναι σε όλους τους τομείς πάνω του μετρίου ?


Δεν μπορώ να μιλήσω εκμέρους τον fan του FMA


Το FMA εκτιμάτε και αποδίδει σαν σύνολο
Δεν έχει καμια αδυναμία αλλα και κανένα φοβερό σημείο (σε πλήρη αντίθεση με anime όπως το ΈVΑ και το Elfen lied)

Κατά κάποιο τρόπο είναι και αυτό ένα κατόρθωμα...
Το να μπορέσεις να τραβήξεις με αξιόλογο περιεχόμενο κάθε καρυδιάς καρύδι δεν είναι αστείο πράμα!!
Δημοσιευμένη  εικόνα


#24 shinobi-13

shinobi-13

    Anime Freak

  • Members
  • 446 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 11 Αύγουστος 2006 - 22:30

Dbz me 1000
FMA(νταξει ρε παιδια καλη σειρα αλλα οχι κι ετσι ειδικα στο animedb που το εχουν πρωτο με 6 βρΑβεια(!)
NGE(δε λεω καλο αλλα εχει πεσει πολυ διαφημηση... προσωπικα προτιμω το rahxephon :tongue:)
不 林 カ 山
Δημοσιευμένη  εικόνα

#25 samurai_pizza_dora

samurai_pizza_dora

    Just do it!

  • Members
  • 774 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 12 Αύγουστος 2006 - 08:53

To Azumanga Daioh...Πραγματικα ακουσα πολλα για αυτό το anime αλλα στο τέλος δεν μου αφησε και καμια ιδιαίτερη εντύπωση,είχε καποιες αστείες σκηνες αλλα μετά από λιγο ξενέρωνες εντελως.
Πολλά απο αυτά τα "αστεία" με αφησαν ασυγκινητη.

#26 spyo

spyo

    Το αρνι τσιμπιτσι

  • Members
  • 540 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 22 Σεπτέμβριος 2006 - 13:04

Το dbz δεν ειναι overated απλα εχει αργη πλοκή αλλα για την εποχη του του βαζω 10/10 ουτε εμενα μου αρεσε το FMA ολοι συζητανε για αυτο αλλα οταν το ειδα δεν μου αφησε κατι.

#27 Quajafrie

Quajafrie

    I dance modestly.

  • Members
  • 523 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 22 Σεπτέμβριος 2006 - 15:13

Από τα αγαπημένα μου θέματα σε κάθε anime forum, γιατί λατρεύω να θάβω anime όπως έχω αποδείξει ουκ ολίγες φορές :D

Bleach:
Σενάριο-μετριότητα και βαρετό όσο δε πάει άλλο. Α, και το OST είναι από τα χειρότερα που έχω ακούσει. Πώς ο Shiro Sagisu κατάφερε να κάνει ταυτόχρονα το καλύτερο και το χειρότερο OST σε anime, είναι πραγματικά αξιοθαύμαστο...

Last Exile: Εκτός από το animation και τη μουσική, που είναι εξαιρετικά, υστερεί σε όλα τα άλλα μέρη. Απλά δεν έχει το 'κάτι'.

FLCL: Αναρωτιέμαι πως κατάφερα και το παρακολούθησα μέχρι το τελευταίο επεισόδιο. Για μένα είναι κατόρθωμα...

Akira: Αν και το animation είναι από τα καλύτερα σε anime ever (Nakamura ftw), είναι εντελώς rushed σαν σενάριο και το τέλος είναι άθλιο.

Kimi ga Nozomu Eien: Τα είπα και στο αντίστοιχο forum.

Ghost in the Shell (η πρώτη ταινία): Αν και μ'άρεσε, πιστεύω ότι δε μπόρεσε να αναπτύξει τον κόσμο και τις ιδέες του όπως θα έπρεπε. Δεν ξέρω, το βρήκα κάπως 'μικρό'. Η δεύτερη ταινία είναι πολύ καλύτερη, imo.

Αυτά για την ώρα ^^

#28 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5.515 Δημοσιεύσεις:
  • Location今、そこにいる僕

Καταχωρήθηκε 22 Σεπτέμβριος 2006 - 18:53

Καλά man, πως τα κατάφερες να με κάνεις να διαφωνήσω σε 5 απο τις 6 επιλογές σου?... 8D 8D

Για μένα 2 αρκετά overrated τίτλοι είναι το Hellsing και το φαινόμενο της season, Haruhi... ;)

Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#29 Epinephrine

Epinephrine

    HMMY

  • Members
  • 442 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 22 Σεπτέμβριος 2006 - 22:03

Οvareted για μένα το School Rumble σίγουρα. Μετά το Hellsing, το οποίο μου άρεσε αλλά όχι όσο τόσο καλό για να αναποκριθεί στο hype (δηλώνω fan του Hellsing αλλά κυρίως των OVA που είναι κλάσεις ανώτερο του κανονικού ;) )
Cuz I'm praying for rain / And I'm praying for tidal waves /I wanna see the ground give
way.

I wanna watch it all go down. / Mom please flush it all away. /I wanna see it go right in and down.

I wanna watch it go right in. /Watch you flush it all away.

#30 Quajafrie

Quajafrie

    I dance modestly.

  • Members
  • 523 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 22 Σεπτέμβριος 2006 - 22:19

Καλά man, πως τα κατάφερες να με κάνεις να διαφωνήσω σε 5 απο τις 6 επιλογές σου?... 8D 8D


Να φανταστώ ότι η μόνη επιλογή μου που δε διαφώνησες είναι το KimiNozo; :P