Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Ανατριχήλες και Ιστορίες απο την Κρύπτη


  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#1 mirana_neko

mirana_neko

    Daddy's little girl, all grown up,terrorizing the world...

  • Members
  • 508 posts

Posted 13 May 2011 - 20:50

Καθώς χάζευα στο youtube συνατησα videakia απο τις σειρες Ανατριχίλες και Ιστοριες απο την Κρύπτη..Αμέσως με κατέκλυσε μια απιστευτη νοσταλγια καθώς ήταν και οι 2 σειρες που έβλεπα μικρη στην τηλεοραση..Αν θυμάμαι καλά τις Ανατριχίλες τις εδειχνε στον ΑΝΤ1 καθε Σάββατο πρωί.

Άρχισα να ψάχνω στο ιντερνετ να ξαναδώ επεισοδια ή να τα κατεβάσω απο κάπου αλλο όπως ήταν φυσικό οι κόποι μου δεν απέδωσαν καρπούς.
Παρόλα αυτα δεν μπορεσα να κρατηθώ και ήθελα να το μοιραστω μαζί με άλλους...
Ανατριχίλες:
Youtube Video



Και η αγαπημένη φάση οπου ξεπετάγετε ο φύλακας της κρύπτης μέσα απο το φέρετρο και μου έκοβε μικρη τα υπατα:
Youtube Video



Αχ πως περνάνε τα χρόνια!!!:kawaii:

#2 Lucy Heartfilia

Lucy Heartfilia

    apathy syndrome

  • Members
  • 676 posts

Posted 13 May 2011 - 20:57

*0* δεν έχω δει την σειρά αλλά έχω σχεδόν όλα τα βιβλία!

DbGr2lv.png


MAL || TUMBLR


#3 mirana_neko

mirana_neko

    Daddy's little girl, all grown up,terrorizing the world...

  • Members
  • 508 posts

Posted 13 May 2011 - 21:26

Ψαχνω τη σειρα...Βρηκα ενα μονο επεισοδιο στο greektube με ελληνικους υποτιτλους κιολας αλλα απο κει και περα τιποτα αλλο...

#4 Lord Leon

Lord Leon

    Immortal Esper

  • Members
  • 739 posts

Posted 13 May 2011 - 21:26

Το goosebumps δε το θυμομουν και πολυ. Αγαπώ όμως Tftc! ειχα ριξει τρελο γελιο μικρουλης!

stasou%2520mygdala.jpg


#5 mirana_neko

mirana_neko

    Daddy's little girl, all grown up,terrorizing the world...

  • Members
  • 508 posts

Posted 13 May 2011 - 21:31

Το goosebumps δε το θυμομουν και πολυ. Αγαπώ όμως Tftc! ειχα ριξει τρελο γελιο μικρουλης!

Εγω μικρή είχα εφιαλτες με τον crypt keeper αλλα το εβλεπα φανατικα!

#6 valadorn

valadorn

    Fantasiac

  • Members
  • 378 posts

Posted 13 May 2011 - 21:59

Καθώς χάζευα στο youtube συνατησα videakia απο τις σειρες Ανατριχίλες και Ιστοριες απο την Κρύπτη..Αμέσως με κατέκλυσε μια απιστευτη νοσταλγια καθώς ήταν και οι 2 σειρες που έβλεπα μικρη στην τηλεοραση..Αν θυμάμαι καλά τις Ανατριχίλες τις εδειχνε στον ΑΝΤ1 καθε Σάββατο πρωί.

Άρχισα να ψάχνω στο ιντερνετ να ξαναδώ επεισοδια ή να τα κατεβάσω απο κάπου αλλο όπως ήταν φυσικό οι κόποι μου δεν απέδωσαν καρπούς.
Παρόλα αυτα δεν μπορεσα να κρατηθώ και ήθελα να το μοιραστω μαζί με άλλους...
Ανατριχίλες:

Youtube Video



Και η αγαπημένη φάση οπου ξεπετάγετε ο φύλακας της κρύπτης μέσα απο το φέρετρο και μου έκοβε μικρη τα υπατα:
Youtube Video



Αχ πως περνάνε τα χρόνια!!!:kawaii:


ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ τι μου θυμισες τωρα!!!!!!!!!!!!!!!
Δε το θυμομουνα καθολου ουτε καν ως ονομα!
Κι ομως με το που ακουσα τη μουσικη και ειδα αυτο το βιντεο μου ηρθαν ολες οι μνημες σχετικα μ αυτο! Οι αλλοι εβλεπαν Τικ και Τακ ή οπως λεγονταν αυτο με τους δυο μαστορες και γω εβλεπα ανατριχιλες. Vicious mind:hehehe: Απο μικρος το ειχα το μικροβιο! muahahahahaha

#7 Wild Monkey

Wild Monkey

    Going Bananas

  • Members
  • 184 posts

Posted 13 May 2011 - 22:02

OMG, τη θυμάμαι αυτή τη σειρά! Τι γ@μ@τη που ήταν! Κρίμα που δεν υπάρχει για κατέβασμα/προβολή. +1 for childhood memories.

#8 didimakia

didimakia

    Mockingbird

  • Members
  • 2,473 posts
  • LocationBus 142

Posted 13 May 2011 - 22:37

Eγω δεν το εβλεπα αλλα για καποιο λογο το σκυλι που εχει κιτρινα ματια το θυμαμαι XD

Επισης θυμαμαι οταν ημουν δημοτικο και ερχοταν η κινητη βιβλιοθηκη στο σχολειο, παντα κοιτουσα τις ανατριχιλιες αλλα ποτε δεν τις επερνα... :P


2bbd14fc.jpg


#9 Night Wizard Seal

Night Wizard Seal

    名前のない怪物

  • Review Team
  • 2,153 posts

Posted 13 May 2011 - 23:12

Εγώ είχα κάτι βιβλιαράκια που λέγονταν "Ανατριχίλες"...

84886513_zpsfd6f6e60.jpg

They sound like they are crying. Like wolves, howling for their dead masters.


#10 Yurishizu

Yurishizu

    Anime Newbie

  • Members
  • 36 posts

Posted 13 May 2011 - 23:50

τι ξεθάψατε βραδιάτικα!!!!!!!!!

μέχρι και κάρτες από Ανατριχίλες έκανα συλλογή και ήταν γαμάτες.

βιβλία παίζει να είχα διαβάσει, δε θυμάμαι όμως τίποτα γιατί είμαι μεγάλος.

τη σειρά την έβλεπα φανατικά, σχεδόν όλη τη βδομάδα περίμενα να ρθεί το σαββατοκύριακο που το δείχνε στον ΑNT1!!!!!!

και τις Ιστορίες απ'τη Κρύπτη φυσικά, αλλά αυτό ήταν παλιότερο και δε το θυμάμαι καθόλου, παρά μόνο ότι παιζόταν στο Star νομίζω...

#11 Tenshi

Tenshi

    Murciélago

  • Members
  • 1,256 posts
  • LocationEl Salonica

Posted 14 May 2011 - 00:03

τι ξεθάψατε βραδιάτικα!!!!!!!!!

μέχρι και κάρτες από Ανατριχίλες έκανα συλλογή και ήταν γαμάτες.

βιβλία παίζει να είχα διαβάσει, δε θυμάμαι όμως τίποτα γιατί είμαι μεγάλος.

τη σειρά την έβλεπα φανατικά, σχεδόν όλη τη βδομάδα περίμενα να ρθεί το σαββατοκύριακο που το δείχνε στον ΑNT1!!!!!!

και τις Ιστορίες απ'τη Κρύπτη φυσικά, αλλά αυτό ήταν παλιότερο και δε το θυμάμαι καθόλου, παρά μόνο ότι παιζόταν στο Star νομίζω...


That!! Είχα ΟΛΕΣ τις κάρτες, όλα τα βιβλία που είχαν βγει στα ελληνικά και γενικά δεν έχανα επεισόδιο!!!!!

Το ίδιο ισχύει και για το Tales from the Crypt!!!

Tiger-stock-blog-header.jpg


#12 Mr Ayu-Mania

Mr Ayu-Mania

    Wotalicious!

  • Members
  • 959 posts

Posted 14 May 2011 - 01:51

Σιγα σιγα αρχισα να μαζευω ολα τα αυθεντικα κομικς της Κρυπτης, αλλα θα μου παρει καιρο, χρονια μαλλον.. Το πιο ενδιαφερον κομικ της σειρας ειναι παντως το Crime Suspenstories. Επειδη δεν βασιζεται αποκλειστικα στο υπερφυσικο, οι ιστοριες εχουν πολυ μεγαλυτερη ποικιλια.
Posted Image

#13 mirana_neko

mirana_neko

    Daddy's little girl, all grown up,terrorizing the world...

  • Members
  • 508 posts

Posted 14 May 2011 - 08:37

τι ξεθάψατε βραδιάτικα!!!!!!!!!

μέχρι και κάρτες από Ανατριχίλες έκανα συλλογή και ήταν γαμάτες.

βιβλία παίζει να είχα διαβάσει, δε θυμάμαι όμως τίποτα γιατί είμαι μεγάλος.

τη σειρά την έβλεπα φανατικά, σχεδόν όλη τη βδομάδα περίμενα να ρθεί το σαββατοκύριακο που το δείχνε στον ΑNT1!!!!!!

και τις Ιστορίες απ'τη Κρύπτη φυσικά, αλλά αυτό ήταν παλιότερο και δε το θυμάμαι καθόλου, παρά μόνο ότι παιζόταν στο Star νομίζω...


Να πω την αληθεια δεν θυμάμαι καθόλου τις κάρτες...Πρέπει ν αείχα όμως κανα 2 βιβλία απο ανατριχίλες.Χαζοθυμαμαι τα εξωφυλλα οχι τους τιτλους ομως...

και παρτε και ενα επεισοδιακι να θυμηθητε ακομη περισοτερο τα παιδικα σας χρονια...

http://www.greektube.org/content/view/63979/2/

Εχει 5 μερη αυτο ειναι το πρωτο!:kill4u:

#14 demonicMC

demonicMC

    Anpan Spanking

  • Members
  • 611 posts

Posted 14 May 2011 - 09:12

Εγω παιδια μολις προχθες ανακάλυψα σε ενα βιβλιοπωλείο τα πρώτα 6 κόμικς στα ελληνικά αλλα δεν έβγαινα και πηρα μόνο 2 αλλα είναι μεγάλο κάψιμο. Και of course όλα τα παιδιά στη γειτονιά μου όταν είμασταν μικροί αγοράζαμε τις ανατριχίλες... ωραίες εποχές....

#15 BrainDeadAlive

BrainDeadAlive

    Dead By Dawn

  • Members
  • 139 posts

Posted 14 May 2011 - 12:58

Δεν θυμομουν πως υπήρχαν σαιζόν, αλλά εχω κατεβάσει ολόκληρη την τριτη. Χωρις υπότιτλους ομως. Κ εγω κυριως φαν των βιβλιων ημουν, αλλα οποτε μπορουσα εβλεπα και τη σειρα!
Ειχα ολα τα ελληνικα, (50) 4 αμερικανικα, τα 2 εκ των οποιων καθοριζεις εσυ το τελος με αποφασεις που παιρνεις μεσα στο βιβλιο. Πχ λεει αν θες να φας την καραμελα πηγαινε στη σελιδα 61, αν οχι πηγαινε στη σελιδα 90. (Η καραμέλα είχε δηλητηριο και πεθαινες btw) Επίσης ειχα παρει κ ενα ιταλικο, χωρις να ξερω ιταλικα :P. Αλλα μου αρεσε το εξωφυλλο. Υπηρχε και στις καρτες. Αυτο εδω ηταν. [media]http://photo.goodreads.com/books/1171904460l/125541.jpg[/media]
Posted Image