Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

wrestling topic


  • Please log in to reply
85 replies to this topic

#61 Scorpion

Scorpion

    Anime Professional

  • Members
  • 629 posts

Posted 16 July 2008 - 16:06

Εχω δει μια ταινια με το Hogan που τον ειχαν προσλαβει για να προσεχει κατι παιδια.Πριν λιγο καιρο την ειχε βαλει στη τηλεοραση,μονο που δεν θυμαμαι πως την λενε.

#62 GkLoc

GkLoc

    .: BlackStar :.

  • Members
  • 1,233 posts

Posted 16 July 2008 - 16:17

Περυσι ημουνα πολύ fan του wwe.Απλά όταν έμαθα για anime και Manga σταματησα να ασχολουμαι και πολύ.Αν και ασχολουμαι λιγο ακομα χάνω πολλα επεισοδεια απο τα event της δευτέρας και της παρασκευής.Καλα οποιος εχει supersport και δει κανεναν αγωνα,μετα το τελος του αγωνα,λεει σε μια διαφημιση του wwe οτι μην τα δοκιμασουμε σπιτι επειδη ειναι σκηνοθετημενα ολα,και ολοι ειναι ηθοποιη και κατι βλακείες.


Πω,Ρε φιλε Και εγω ακριβως ετσι!!!

Ημουν εντελως καμμενος με WWE,και στα Internet cafe δεν ξεκολουσαα με τιποτα,Ολη μερα εκει ημουν και κατεβαζα Events κ PPV's,Ομως μολις εβαλα Internet,Και βρηκα το One Piece k Αυτο Το Forum,Παει Ολη η Αγαπη που Ειχα Για Wrestling,και στραφηκε στα Anime!!Oμως και τωρα μπαινω ποτε-ποτε να δω αποτελεσματα,Τι καινουργιο εγινε,Και διαφορα!!!!

Οσον αφορα την διαφημιση,Καλα κανουν και την Βαζουν,Διοτι πολλοι μακακες(Και Εγω μεσα)Πανε και τα κανουν αυτα Εξω Στους δρομους και στα σπιτια,με αποτελεσμα να σπανε λαιμους,χερια,ποδια και δεν ξερω τι αλλο..........


DO NOT TRY THIS AT HOME!!!:oo:(ναι καλα)

Εχω δει μια ταινια με το Hogan που τον ειχαν προσλαβει για να προσεχει κατι παιδια.Πριν λιγο καιρο την ειχε βαλει στη τηλεοραση,μονο που δεν θυμαμαι πως την λενε.


αυτην την ταινια τη ειδα και εγω,Πολυ φαση ειχε αν και ηταν πολλυ παλια,Επισης εχει δει κανεις το Get Smart!!!θελω να ακουσω εντυπωσεις(Διοτι εγω δεν εχω δει)!

Berserk___Gatsu.jpg


#63 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 17 July 2008 - 10:04

Πολλα shounen βλεπουν οι παραγωγοι...



μαλλον οι παραγωγοι των shounen βλεπουν πολυ wrestling....

καλα ρε σε ανιμε φορουμ ειστε και αναφερεστε σε αμερικανικο κατς; Ιαπωνικό κατς κανεις δε βλέπει;

:despair:


Οχι οτι θα με ενοιαζε μιας και δεν ασχολουμαι πλεον. Εβλεπα κυριως τους παλιους παλαιστες, το τσιρκο δηλ στα μεσα του 80 με αρχές 90, οταν ημουν μπομπιρας (τοτε εχει πλακα γιατι νομιζεις οτι ειναι αληθινα)


Μετα για λιγο στην Αγγλια προλαβα την τελευται αναλαμπη το 2001 και 2002, μετά όμως έπεσε κατακόρυφα και το παρατησα.

Αλλα και παλι προτιμουσα το wrestling των περασμενων δεκαετιων. Λιγοτερα καραγκιοζιλικια και περισσοτερη παλη.

Παντως σχεδον ολοι οι αγαπημενοι παλαιστες τοτε εχουν πεθανει, μαλλον απο αναβολικα.


Τωρα προτιμω να βλεπω που και που αγωνες ελληνορωμαικης ή freestyle σε κανα ολυμπιακο ή παγκοσμιο. Αληθινη παλη με κανονες. Να πιασει ενας τετοιος αθλητης εναν ψευτο-παλαιστη του κατς, οσο γομαρι και να ειναι, θα τον κανει με τα κρεμμυδακια. Ασε που παλευουν χωρις βεγγαλικα, προβολεις και τον κοσμο να ωρυεται οπως γινεται σε αλλες οργανωσεις. Α και το σουμο εχει πλακα.

#64 GkLoc

GkLoc

    .: BlackStar :.

  • Members
  • 1,233 posts

Posted 17 July 2008 - 12:08

μαλλον οι παραγωγοι των shounen βλεπουν πολυ wrestling....

καλα ρε σε ανιμε φορουμ ειστε και αναφερεστε σε αμερικανικο κατς; Ιαπωνικό κατς κανεις δε βλέπει;

:despair:


Οχι οτι θα με ενοιαζε μιας και δεν ασχολουμαι πλεον. Εβλεπα κυριως τους παλιους παλαιστες, το τσιρκο δηλ στα μεσα του 80 με αρχές 90, οταν ημουν μπομπιρας (τοτε εχει πλακα γιατι νομιζεις οτι ειναι αληθινα)


Μετα για λιγο στην Αγγλια προλαβα την τελευται αναλαμπη το 2001 και 2002, μετά όμως έπεσε κατακόρυφα και το παρατησα.

Αλλα και παλι προτιμουσα το wrestling των περασμενων δεκαετιων. Λιγοτερα καραγκιοζιλικια και περισσοτερη παλη.

Παντως σχεδον ολοι οι αγαπημενοι παλαιστες τοτε εχουν πεθανει, μαλλον απο αναβολικα.


Τωρα προτιμω να βλεπω που και που αγωνες ελληνορωμαικης ή freestyle σε κανα ολυμπιακο ή παγκοσμιο. Αληθινη παλη με κανονες. Να πιασει ενας τετοιος αθλητης εναν ψευτο-παλαιστη του κατς, οσο γομαρι και να ειναι, θα τον κανει με τα κρεμμυδακια. Ασε που παλευουν χωρις βεγγαλικα, προβολεις και τον κοσμο να ωρυεται οπως γινεται σε αλλες οργανωσεις. Α και το σουμο εχει πλακα.


Kαι Εγω εβλεπα παλια Japanese Wrestling,Εχουν βγαλει και κατι ονοματαρες απο εκει(ΟΧΙ Γιαπωνεζους)Οπως........

Chris Benoit
Eddie Guerrero
Chris Jericho

Τωρα Το Θεμα Οτι της τρωνε απτους αλλους της ελληνορωμαικης,γκουχ,γκουχ,Βρες μου Καποιον που Να Μπορει να βαλει κατω τον Big Show!!:oo:

αυτο για πλακα το'πα,Ομως πολλοι Οπως Kurt Angle(Χρυσο μεταλλιο Ελληνορωμαικη 1996),Chris Benoit(Καλυτερος Τεχνικος παλαιστης EVER,αν και πεθανε),Bret Hart!!Εινα καταπληκτικοι Παλαιστες,και ειναι γενικα καταπληκτικη στην παλη!!

Ομως γενικα ναι,Οι πιο πολλοι σαν Batista,Triple H,ειναι για να δειχνουν τα μπρατσα τους μονο!!!


Εβλεπες το 2001????

Αρα Θα Ειδες Και Λιγο Απ'την Εποχη Stone Cold Steve Austin VS The Rock!!!
Απτις καλυτερες αντιμαχιες EVER!!!!

Kαι οι 2 απλως Φοβεροι,Οι Καλυτεροι ολων των εποχων!!

Berserk___Gatsu.jpg


#65 Scorpion

Scorpion

    Anime Professional

  • Members
  • 629 posts

Posted 17 July 2008 - 20:44





αυτην την ταινια τη ειδα και εγω,Πολυ φαση ειχε αν και ηταν πολλυ παλια,Επισης εχει δει κανεις το Get Smart!!!θελω να ακουσω εντυπωσεις(Διοτι εγω δεν εχω δει)!


Μηπως θυμασαι το ονομα αυτη της ταινιας ;;;;;;;;;Το get smart δεν το εχω δει.

#66 GkLoc

GkLoc

    .: BlackStar :.

  • Members
  • 1,233 posts

Posted 17 July 2008 - 20:50

Μηπως θυμασαι το ονομα αυτη της ταινιας ;;;;;;;;;Το get smart δεν το εχω δει.


Ναι,την Βρηκα!!!

Την Λεγανε:

Mr. Nanny!

Κατεβασα Το Get Smart,kαι λιγο που ειδα,Ο The Rock ηταν καταπληκτικος,Και φοβερα αστειος!!!

Berserk___Gatsu.jpg


#67 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 17 July 2008 - 23:53

Τωρα Το Θεμα Οτι της τρωνε απτους αλλους της ελληνορωμαικης,γκουχ,γκουχ,Βρες μου Καποιον που Να Μπορει να βαλει κατω τον Big Show!!:oo:


και ομως δεν το λεω για πλακα. Οταν παλια ξεφυλλιζα σε ενα καταστημα το βιβλιο του Kurt Angle, περιγραφει μια σκηνη που ειχανε κανονισει. Συμφωνα με το σεναριο ο Triple H ηταν στο ρινγκ και ο Angle θα τον πλησιαζε απειλητικα για να πλακωθει μαζι του μεχρι να ερθει ο Mick Foley να τους χωρισει

Ομως καθως πλησιαζε, ο Foley δεν εμφανιζονταν! τοτε ο Angle αυτοσχεδιαζει χωρις να το περιμενει ο Triple H και τον ποιανει απο το ποδι και τον ριχνει κατω. Μετα επιτηδες αφησε τον H να πεσει πανω του μεχρις ωσοτου εμφανιστηκε ο Foley.

Στα παρασκηνια μετα ο H αιφνιδιασμενος του ειπε γελοντας: "καλα ρε Kurt δεν ειμαστε στους Ολυμπιακους!"

Ακομα και για πλακα δηλ τον νικαει. Σε μια αλλη φαση σε ενα περιοδικο διαβασα πως θελαν να παλεψει ο Χογκαν με εναν Ρωσο πρωταθλητη παλης. Και το περιοδικο γραφει πως αν γινοταν κατι τετοιο και παλευαν στα αληθεια, ο Ρωσος θα εστελνε τον Χογκαν στο νοσοκομειο.

Αλλο πάλη και άλλο κατς. Το κατς ειναι σα χορος. Θυμαμαι εβλεπα μια σκηνη που δυο νεαροι παλευαν σκηνοθετημενα. Μαλιστα ο ενας δεν ειχε ιδεα απο κατς. Αλλα εκανε τις σκηνες τοσο πειστικα και ευλυγιστα γιατι πηγαινε μπαλέτο!

#68 GkLoc

GkLoc

    .: BlackStar :.

  • Members
  • 1,233 posts

Posted 18 July 2008 - 01:38

Nαι Αμε,Λιγοι ειναι αυτοι που ξερουν γενικα παλη εκει μεσα,Αυτο το φαινομενο με τον HHH και τον Kurt Angle,δεν το ηξερα,Μπραβο Kurt!!

kαι εγω βασικα δεν το βλεπω για την παλη,αλλα για το θεαμα,Ξυλο,Τα οπλακια που εχουν και βαρανε μεταξυ τους,Για Ολα Αυτα,Απο θεμα παλης δεν μου πολυαρεσει!!!

Ομως οταν ειχες αγωνα οπως Chris Benoit Vs Kurt Angle....τοτε ηταν φοβερη πορωση,Οι τυποι κανανε απιστευτο αγωνα,οχι μονο παλης,αλλα και Entertainment!!!

Τωρα αμα τους βαλουνε με αληθινους παλαιστες,δεν θα κανουν και πολλα,Εδω περα ο Brock Lesnar(που εκανε παλια και ελληνορωμαικη)Πηγε να μπει UFC και εχασε απ'τον πρωτο του αγωνα,Ο Lesnar μονο μπουκετα μοιραζε,και τον πιανει μια ο αλλος στο ποδι,και αμεσως παραδοθηκε,Δηλ.Εδειξε αυτο την μεγαλη διαφορα μεταξυ Παλαιστη Εntertainer!!

Ο Kurt Angle Mπηκε στο WWE μονο και μονο για να βγαλει λεφτα,και εγινε αμεσως απ'τα μεγαλα ονοματα,ομως μαζι με το εξουθενικο προγραμμα,ειχε και πολλους τραυματισμους στο λαιμο,και ετσι ηρθε τελικα η αποφαση να παει T.N.A!ΑΑΑχ,Εχασα ενα μεγαλο ταλεντο!!

Berserk___Gatsu.jpg


#69 Scorpion

Scorpion

    Anime Professional

  • Members
  • 629 posts

Posted 18 July 2008 - 12:12

Εχει ακουστει οτι δεν παλευε ο Rey mysterio αλλα οτι ο πατερας του φοραγε τη μασκα και παλευε στη θεση του.Λετε να ειναι αληθεια;

#70 Sanji

Sanji

    Anime Newbie

  • Members
  • 35 posts

Posted 09 August 2008 - 13:44

ρε συ αυτος(lesnar) έχει χαμιλοτερο IQ απο ένα μπισκότο, τι μου λες τωρα!!!

ο πρώτος αγώνας που είχα δεί ήταν τη δεκαετία το 90 ήταν Hulk Hogan εναντίον ενός τυπά που έμοιαζε με ινδιάνο τότε νομίζω πως το έδειχνε το MAD tv:fromabove: !!!

#71 jeffhardy

jeffhardy

    Imagi-Knight

  • Members
  • 1,117 posts

Posted 09 August 2008 - 14:56

ρε συ αυτος(lesnar) έχει χαμιλοτερο IQ απο ένα μπισκότο, τι μου λες τωρα!!!

ο πρώτος αγώνας που είχα δεί ήταν τη δεκαετία το 90 ήταν Hulk Hogan εναντίον ενός τυπά που έμοιαζε με ινδιάνο τότε νομίζω πως το έδειχνε το MAD tv:fromabove: !!!


ο ultimate warrior πρεπει να ναι ο ινδιάνος που λες :P

#72 GkLoc

GkLoc

    .: BlackStar :.

  • Members
  • 1,233 posts

Posted 11 October 2008 - 16:34

Πω μα τι γινετε ρε στο wwe?:oo:

Chris Jericho παγκοσμιος πρωταθλητης??

Ε αυτο δεν το περιμενα με τιποτα,και κοντρα με Batista?πολυ ενδιαφερον απεκτησε το wwe και το ειχα παρατησει εντελως εγω[Damn anime:P],
Επισης Undertaker vs Big Show,So awesome,τετοιες μαχες δεν χανονται...:kill4u:

Berserk___Gatsu.jpg


#73 Yo! Master

Yo! Master

    Tiefling Compatible

  • Members
  • 538 posts

Posted 26 February 2013 - 23:52

/riiiiiiiise from the dead


Ασχολείται κανείς ακόμη με wrestling εδώ γύρω?


Προσωπικά, μετά από 20 χρόνια (!!, απ'όταν έβλεπα Hulk Hogan & Ultimate Warrior πιτσιρίκος στο ANT1) εδώ & 6 μήνες το έπιασα πολύ ζεστά το θέμα. Ξεκίνησε όταν εξαιτίας μίας άσχετης συζήτησης online κατέληξα να βλέπω τα 2 Wrestlemania '09 & '10 Undertaker x Shawn Michaels ματς & το αστείο είναι ότι η αντίδραση όλων των φίλων & γνωστών είναι "wrestling!? (μα δεν είναι ψεύτικο?)", στο σημείο να νομίζουν ότι τους έκανα πλάκα με το wish list μου για βιβλία για δώρα για τις γιορτές (wrestling βιογραφίες).

Και από τότε έχω δει μια μεγάλη ποικιλία από πράγματα:
- current WWE - αν & κατανοώ πως πρόσφατα είναι σχετικά νιανιά (that said, το χθεσινοβραδινό Cena x CM Punk ματς στο RAW ήταν καταπληκτικό)
- πιο παλιά κλασσικά ματς - WWE, WCW, ECW, ΤΝΑ, άλλα US territories, Ιαπωνικά, lucha libre, modern indies, ότι θέλεις
- Αμερικάνικα indies - Ring of Honor, SHIMMER, & ειδικά Chikara
- ντοκιμαντέρ
κλπ.

:)
----
I'm from Greece so i can say Tzimisce with ease.

#74 Yo! Master

Yo! Master

    Tiefling Compatible

  • Members
  • 538 posts

Posted 01 March 2013 - 08:40

Youtube Video



Και το προαναφερόμενο John Cena vs. CM Punk ματς.
----
I'm from Greece so i can say Tzimisce with ease.

#75 jeffhardy

jeffhardy

    Imagi-Knight

  • Members
  • 1,117 posts

Posted 02 March 2013 - 13:25

Youtube Video



Και το προαναφερόμενο John Cena vs. CM Punk ματς.


παει για το twice in a lifetime με rock o superman >.>

ασχολουμαι και εγω ακομα με wrestling αλλα οχι με τοσο παθος οπως παλια ;p

το wwe μια εχει καλα ppv και "ματσαρες" και την αλλη δεν βλεπεται καθολου τα εβδομαδιαια δεν καθομαι να τα δω ειδικα κατι 3ωρα raw δεν αντεχει ο οργανισμος μου οποτε κρινω μονο απο τα ppv

tna,roh,czw εχουν πεσει αρκετα σε σχεση με παλια κυριως κακο booking και αδυναμο roster οποτε μου μενει το chikara το οποιο εχει ανοδικα shows ;)