Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία
- - - - -

wrestling topic


  • Please log in to reply
85 replies to this topic

#31 meloupios18

meloupios18

    Anime Newbie

  • Members
  • 58 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 07 Ιούνιος 2008 - 12:53

Ο Undertaker ειναι ο καλυτερος! Αν και εχει γερασει λιγο τα τελευταια χρονια.... R.I.P.

#32 zade

zade

    23/11/2016

  • Members
  • 759 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 07 Ιούνιος 2008 - 13:12

Ας μιλησουμε για wrestling .

Ξέρετε γιατί συνεχίζουν αυτά τα shows ? Γιατί ΕΣΕΙΣ συνεχίζετε να τα αποζητάτε μετά από τόσα άσχημα γεγονότα που έχουν συμβεί. Γιατί ΕΣΕΙΣ συνεχίζετε να επιζητάτε αυτή τη μορφή ψυχαγωγίας ,παρόλο που ξέρετε ότι είναι επιβλαβής τόσο για τους αθλητές ,όσο και για εσάς που γεμίζετε την διάνοια σας με καθυστερημένους που χοροπηδάνε ο ένας πάνω στον άλλο για να διασκεδάσει με κάποιο διεστραμμένο και ακατάληπτο τρόπο το φιλοθέαμον κοινό.

Διάβαζα στην "Ελευθεροτυπία" ότι ο Chris Benoit ,βρισκόταν τόσο πολύ υπό την επήρρεια αναβολικών ουσιών που πυροβόλησε και σκότωσε τον 8χρονο γιο του και την γυναίκα του και στην συνέχεια αυτοκτόνησε και ο ίδιος .

Αυτοί είναι κύριοι οι ήρωες σας , αυτοί.

Συστατικά: Κρέας ανθρώπινο 50%, Kόκκαλα 20% Αίμα ανθρώπινο: 10% ,μαλτοδεξτρίνη,άμυλο πατάτας ,πολυαμίδιο.Συντηρητικά:Βενζοϊκό Νάτριο,Σορβικό Κάλιο.
Δημοσιευμένη  εικόνα
Ανάλωση κατά προτίμηση πριν από: Βλέπε Avatar.


#33 mihalakis21

mihalakis21

    Natsu Dragonil

  • Members
  • 280 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 07 Ιούνιος 2008 - 13:19

αυτο που λεει ο @zade απο πανω για το chris benoit ειλικρινα οταν το ακουσα δεν το πιστευα στα αυτια μου. δεν μπορουσε να ειχε συμβει κατι τετοιο. εκτος και αν ολα αυτα ειναι σκηνοθετιμενα απο το wwe και μετα τους φυγαδευουν σε αλλες χωρες και τους κανουν πλαστικες επεμβασεις.
Δημοσιευμένη  εικόνα

#34 Jiraiya

Jiraiya

    ビッグブレストジャンキー

  • Members
  • 2.573 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 07 Ιούνιος 2008 - 13:20

Διάβαζα στην "Ελευθεροτυπία" ότι ο Chris Benoit ,βρισκόταν τόσο πολύ υπό την επήρρεια αναβολικών ουσιών που πυροβόλησε και σκότωσε τον 8χρονο γιο του και την γυναίκα του και στην συνέχεια αυτοκτόνησε και ο ίδιος .


Βασικά τους στραγγάλισε νομίζω:Επίσης νομίζω ότι έφταιγε το ότι είχε πάθει εγκεφαλική βλάβη από τα χτυπήματα και όχι από τα αναβολικά.Το άρθρο στη wiki είναι αρκετά διαφωτιστικό.

Εγώ να πω την αλήθεια έχω δει ελάχιστες φορές WWE γιατί το βαριέμαι αλλά μου αρέσει ο Undertaker.

Δημοσιευμένη  εικόνα


#35 mihalakis21

mihalakis21

    Natsu Dragonil

  • Members
  • 280 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 07 Ιούνιος 2008 - 13:25

και γω κατι τετοιο ειχα ακουσει πως εκανε. τωρα πλεον ουτε γω παρακολουθω γιατι δεν μου αρεσει πλεον και ειναι ψευτια. μονο σε κανα playstation μπορει να ασχολειθω με wwe.
Δημοσιευμένη  εικόνα

#36 zade

zade

    23/11/2016

  • Members
  • 759 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 07 Ιούνιος 2008 - 13:50

νομίζω ότι έφταιγε το ότι είχε πάθει εγκεφαλική βλάβη από τα χτυπήματα και όχι από τα αναβολικά.Το άρθρο στη wiki είναι αρκετά διαφωτιστικό.

Εγώ να πω την αλήθεια έχω δει ελάχιστες φορές WWE γιατί το βαριέμαι αλλά μου αρέσει ο Undertaker.


Δεν γνωρίζω περαιτέρω , ότι διάβασα στην Ελευθεροτυπία ,αυτά σας μεταφέρω. Δεν έψαξα το θέμα .Γενικότερα ,δεν ξέρω πολλά για το wrestling αυτό είναι αλήθεια ,αλλά αυτά τα λίγα που ξέρω μου επιτρέπουν να κρίνω ότι η παρακολούθηση ενός τέτοιου σόου προσβάλλει την νοημοσύνη μου ,οπότε το απορρίπτω.

Συστατικά: Κρέας ανθρώπινο 50%, Kόκκαλα 20% Αίμα ανθρώπινο: 10% ,μαλτοδεξτρίνη,άμυλο πατάτας ,πολυαμίδιο.Συντηρητικά:Βενζοϊκό Νάτριο,Σορβικό Κάλιο.
Δημοσιευμένη  εικόνα
Ανάλωση κατά προτίμηση πριν από: Βλέπε Avatar.


#37 Kenshiro

Kenshiro

    Anime Newbie

  • Members
  • 43 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 07 Ιούνιος 2008 - 14:33

Το ΤΝΑ δεν έχει την star power και τα λεφτά του WWE,αλλά εκεί βλέπεις καλύτερο wrestling και όχι τις μετριότητες των εμπορικών παλαιστών τύπου Cena.

Για πείτε ποιό ήταν το πρώτο match που είδατε;

Εμένα ήταν το Undertaker vs Randy Orton-Summerslam 2005
Chain:Dragonball (απλο) Reseed

#38 Kenshiro

Kenshiro

    Anime Newbie

  • Members
  • 43 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 07 Ιούνιος 2008 - 14:38

Δεν γνωρίζω περαιτέρω , ότι διάβασα στην Ελευθεροτυπία ,αυτά σας μεταφέρω. Δεν έψαξα το θέμα .Γενικότερα ,δεν ξέρω πολλά για το wrestling αυτό είναι αλήθεια ,αλλά αυτά τα λίγα που ξέρω μου επιτρέπουν να κρίνω ότι η παρακολούθηση ενός τέτοιου σόου προσβάλλει την νοημοσύνη μου ,οπότε το απορρίπτω.


Sorry για το double post αλλά θα ήθελα να σχολιάσω αυτό το post.
Όλοι από εδώ,μου δίνετε την εντύπωση πως γνωρίζετε πως το wrestling σε οποιαδήποτε μορφή,αποτελεί προιόν σεναρίου.Αυτό το γνωρίζουν και οι περισσότεροι οπαδοί του παγκοσμίως με εξαίρεση μερικά παιδάκια ηλικίας 11-12.Εγώ το γνωρίζω πολύ καλά και απολαμβάνω αρκετές φορές τα εβδομαδιαία show που κατεβάζω.Εξ'άλλου,όλοι οι παλαιστές δεν έχουν σκοπό να προσβάλλουν νοημοσύνες αλλά να διασκεδάσουν τον κόσμο ρισκάροντας τη σωματική τους ακεραιότητα σε ορισμένες περιπτώσεις.

Επίσης σε προηγούμενο post,γίνεται λόγος για καθυστερημένους και για ήρωες.Προσωπικά δεν προσπαθεί κανείς να γίνει ήρωας και ούτε οι πράξεις του αποτελούν παραδείγματα για μίμηση(Don't try this at home είναι ένα από τα slogan).Όσο για τους καθυστερημένους,ο παλαιστής Raven(Scott Levy) αποτελεί μέλος της ΜΕΝSA.
Chain:Dragonball (απλο) Reseed

#39 Rick Hunter

Rick Hunter

    Anime Newbie

  • Members
  • 32 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 07 Ιούνιος 2008 - 16:13

Βλεπω συχνα WWE και δυστηχωs πανε απο το κακο στο χειροτερο με τζενεραλ μανατζερ οπωs η βικυ που τα εκανε μπαχαλο στο Σμακνταουν και εξαιτιαs τηs δεν θα βλεπουμε τον undertaker :Crying2:..πιστευω αν γινει τζενεραλ αλλοs τοτε θα επιστρεψει :drink:
Δημοσιευμένη  εικόνα

#40 Kenshiro

Kenshiro

    Anime Newbie

  • Members
  • 43 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 07 Ιούνιος 2008 - 16:16

Βλεπω συχνα WWE και δυστηχωs πανε απο το κακο στο χειροτερο με τζενεραλ μανατζερ οπωs η βικυ που τα εκανε μπαχαλο στο Σμακνταουν και εξαιτιαs τηs δεν θα βλεπουμε τον undertaker :Crying2:..πιστευω αν γινει τζενεραλ αλλοs τοτε θα επιστρεψει :drink:


Έλα μωρέ,για λίγη ξεκούραση πήγε...
Chain:Dragonball (απλο) Reseed

#41 GkLoc

GkLoc

    .: BlackStar :.

  • Members
  • 1.233 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 07 Ιούνιος 2008 - 16:35

Ας μιλησουμε για wrestling .

Ξέρετε γιατί συνεχίζουν αυτά τα shows ? Γιατί ΕΣΕΙΣ συνεχίζετε να τα αποζητάτε μετά από τόσα άσχημα γεγονότα που έχουν συμβεί. Γιατί ΕΣΕΙΣ συνεχίζετε να επιζητάτε αυτή τη μορφή ψυχαγωγίας ,παρόλο που ξέρετε ότι είναι επιβλαβής τόσο για τους αθλητές ,όσο και για εσάς που γεμίζετε την διάνοια σας με καθυστερημένους που χοροπηδάνε ο ένας πάνω στον άλλο για να διασκεδάσει με κάποιο διεστραμμένο και ακατάληπτο τρόπο το φιλοθέαμον κοινό.

Διάβαζα στην "Ελευθεροτυπία" ότι ο Chris Benoit ,βρισκόταν τόσο πολύ υπό την επήρρεια αναβολικών ουσιών που πυροβόλησε και σκότωσε τον 8χρονο γιο του και την γυναίκα του και στην συνέχεια αυτοκτόνησε και ο ίδιος .

Αυτοί είναι κύριοι οι ήρωες σας , αυτοί.


Για Πληροφορια Σου,Ειχε Παθει Σοβαρη Εγκεφαλικη Βλαβη,Ωπος Ειπε Και Ο Jiraiya!
Οταν Του Κανανε Εξετασεις,Ο Εγκεφαλος Του,Φυμιζε Εγκεφαλο 85 Χρονων Ανθρωπου!
Και Οι Παλαιστες Δεν Ειναι Καθυστερημενοι,Οι Πιο Πολλοι Ρισκαρουν Τη Ζωη Τους Οταν Βγαινουν Εκει Εξω!!!
Το Wrestling,Ειναι Ενα Υπερθεαμα,Που Οσο Να Ειναι Στην Ελλαδα Δεν Ειναι Πολυ Γνωστο,Ομως Σε America Τρελαινωνται Για Αυτο,
Εγω Παντως Καλυτερα Θα Περνουσα Αμα Πηγαινα Να Δω Ενα Wrestling Show Παρα Καμμια Ελληνικη ShitoΣαπουνοπερα!!!

#42 Rick Hunter

Rick Hunter

    Anime Newbie

  • Members
  • 32 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 07 Ιούνιος 2008 - 16:36

Έλα μωρέ,για λίγη ξεκούραση πήγε...

Και γω αυτο νομιζω:gn2: :wis:
Δημοσιευμένη  εικόνα

#43 GkLoc

GkLoc

    .: BlackStar :.

  • Members
  • 1.233 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 07 Ιούνιος 2008 - 16:51

Και γω αυτο νομιζω:gn2: :wis:

Ομως Ο Ανθρωπος Γερασε,Δεν Αντεχει Αλλο,Its Just A Matter Of Time Να Τα Παρατησει!Και Ο Shawn Michaels Τα Ιδια!!!
Ακουγετε Οτι Θα Δωσουν Τον Τελευταιο Αγωνα Της Καριερας Τους,Μεταξυ Τους!!!
Στο Wrestlemania XXV!!!

Berserk___Gatsu.jpg


#44 Kenshiro

Kenshiro

    Anime Newbie

  • Members
  • 43 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 07 Ιούνιος 2008 - 16:53

Ομως Ο Ανθρωπος Γερασε,Δεν Αντεχει Αλλο,Its Just A Matter Of Time Να Τα Παρατησει!Και Ο Shawn Michaels Τα Ιδια!!!
Ακουγετε Οτι Θα Δωσουν Τον Τελευταιο Αγωνα Της Καριερας Τους,Μεταξυ Τους!!!
Στο Wrestlemania XXV!!!


Από τώρα για Wrestlemania;
Ο Michaels είναι 42.Δεν παίζει να παραιτηθεί ακόμα...
Chain:Dragonball (απλο) Reseed

#45 GkLoc

GkLoc

    .: BlackStar :.

  • Members
  • 1.233 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 07 Ιούνιος 2008 - 17:14

Από τώρα για Wrestlemania;
Ο Michaels είναι 42.Δεν παίζει να παραιτηθεί ακόμα...

Δεν Τον Βλεπεις Μεσα Στο Ρινγκ???
Δεν Μπορει αλλο Ο Ανθρωπος!!!
1)Η Καρααφλα Του Πεταγεται Συχνα!!!
2)Δεν Μπορει Αλλο Να Κανει Καλο Θεατρο!!!
3)Κινειται Βαρια Στο Ρινγκ,Σαν Να Ταχει Φτυσει!!!

Ο Shawn Michaels Ηταν Απ'τους Αγαπημενους Μου Παλαιστες,Ειδικα Οταν Επεστρεψε Το 2002 Και Επασε Στο Ξυλο Τον ΗΗΗ!!!Αλλα Δεν Ειναι Σαν Παλια,Σαν Το Attitude Era(1997-1999)!

Eδω Περα Ο Μεγαλυτερος Badass Stone Cold Steve Austin,Τα Παρατησε 40 Χρονων!!Και Ο Michaels Ειναι 44ων!!!

Berserk___Gatsu.jpg