Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία
- - - - -

wrestling topic


  • Please log in to reply
85 replies to this topic

#16 Kenshiro

Kenshiro

    Anime Newbie

  • Members
  • 43 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 04 Δεκέμβριος 2006 - 17:31

Πάνω από όλα η ψυχαγωγία. Δεν είναι λίγος ο κόσμος που θεωρεί ψυχαγωγία μεσημβρινές εκπομπές που πλακώνεται κόσμος σε τηλεοπτικά παράθυρα για διασημότητες. Εγώ θεωρώ ψυχαγωγία αυτό που λένε επαγγελματική πάλη που περιέχει σενάριο με ανατροπές, εντυπωσιακά σκηνικά και πάνω από όλα σκηνοθετημένη πάλη.
Ένα είδος ψυχαγωγίας που οι Έλληνες κάποτε το λάτρευαν και το τιμούσαν, τώρα απλά το ξέχασαν (για αυτό είμαστε και εμείς εδώ).
Να πω την αλήθεια,εγώ το γουστάρω το όλο θέμα όπως και αμέτρητοι άλλοι μέλη φόρουμ που δεν θα πω για να μην κάνω διαφήμηση.Δεν θεωρώ πως είμαι ούτε μ...ας,όυτε χοντρός Αμερικάνος όπως προαναφέρθηκε για τους οπαδούς του wrestling.Εγώ το γουστάρω,έχω αμέτρητα DVD,κατεβάζω συνέχεια διάφορα events,είμαι συνδρομητής σε περιοδικό,συνομιλώ με άλλους για τους αγαπημένους μου παλαιστές,τις τεχνικές τους και τα κατορθώματά τους και πάνω απ'όλα ΤΟ ΑΓΑΠΑΩ!

#17 Κagouras

Κagouras

    monkey d. loufas

  • Members
  • 205 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 04 Δεκέμβριος 2006 - 18:35

αμα βλεπεις wrestling αφου ομως ξερεις οτι ειναι show και ολα ειναι σκηνοθετημενα (απο τις ομιλιες μεχρι τις κινησεις των παλεστων) μαζι σου γιατι ετσι το παρακολουθω και γουσταρω και εγω.ομως αμα πιστευεις πως ολα αυτα που γινονται στο ρινγκ ειναι αυθορμητα και αληθινα τοτε πηγαινε να ζησεις στην αμερικη γιατι μονο εκει πιστευουν πως γινεται αυτο.
Δημοσιευμένη  εικόνα
Πρωιν kakashi_sensei

#18 Kenshiro

Kenshiro

    Anime Newbie

  • Members
  • 43 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 04 Δεκέμβριος 2006 - 19:09

Πάντως κατά 90% αυτοί όλοι που μπορεί να μαλώνουνε,μετά πίνουνε μαζί μπίρες(υπάρχουν και εξαιρέσεις βλ. Montreal Screwjob)

#19 GkLoc

GkLoc

    .: BlackStar :.

  • Members
  • 1.233 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 05 Ιούνιος 2008 - 23:07

Επιτελους Βρηκα Topic Με Wrestling!!!

Ειμαι Απ'τους Μεγαλυτερους Φαν Του Wrestling,Και Απορω Αμα Υπαρχουν Και Αλλοι Σ'αυτο Το Community!
Να Γραψει Οποιος Αλλος Ενδιαφερεται Για Wrestling Εδω,Για Να Διημουργησουμε Θεματα!

There Is Only One Rule:Never,Ever Say That Wrestling Is Fake!(Even If It Is)

If You Are Not Down With That,I Only Got 2 Words For Ya!!!

SUCK IT!!!!(D-X)

Berserk___Gatsu.jpg


#20 PreToRiaN

PreToRiaN

    Make love, NOT warcraft

  • Members
  • 81 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 05 Ιούνιος 2008 - 23:15

Επιτελους Βρηκα Topic Με Wrestling!!!

Ειμαι Απ'τους Μεγαλυτερους Φαν Του Wrestling,Και Απορω Αμα Υπαρχουν Και Αλλοι Σ'αυτο Το Community!
Να Γραψει Οποιος Αλλος Ενδιαφερεται Για Wrestling Εδω,Για Να Διημουργησουμε Θεματα!

There Is Only One Rule:Never,Ever Say That Wrestling Is Fake!(Even If It Is)

If You Are Not Down With That,I Only Got 2 Words For Ya!!!

SUCK IT!!!!(D-X)


omg τη πηγες και ανεσυρες ρε αρχαιοκαπηλε?

οντοπικ:οι περισσοτεροι αγωνες αυτου του στυλ (σμακ νταουν κτλ) προφανως και ειναι ψευτικοι οσο δεν παει αλλο.Ωστοσο εχει και καποιους ποιο επισημους αγωνες σε κλουβι που μαλλον ειναι πιο ρεαλιστικοι, αλλα κατεμε δεν εχουν να πουν κατι ιδιαιτερο.Συνηθως οι αγωνες πρωταθλητισμου λογω της φυσης τους ειναι οι πιο ρεαλιστικοι αν και λιγοτερο θεαματικοι.
Spoiler:
Αυτή η υπογραφή δεν ξεπερνά σε καμία περίπτωση τα 250 pixels ύψος.( who am i kidding : :. my beautiful and intelligent sign is ruined ).

#21 GkLoc

GkLoc

    .: BlackStar :.

  • Members
  • 1.233 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 05 Ιούνιος 2008 - 23:29

omg τη πηγες και ανεσυρες ρε αρχαιοκαπηλε?

οντοπικ:οι περισσοτεροι αγωνες αυτου του στυλ (σμακ νταουν κτλ) προφανως και ειναι ψευτικοι οσο δεν παει αλλο.Ωστοσο εχει και καποιους ποιο επισημους αγωνες σε κλουβι που μαλλον ειναι πιο ρεαλιστικοι, αλλα κατεμε δεν εχουν να πουν κατι ιδιαιτερο.Συνηθως οι αγωνες πρωταθλητισμου λογω της φυσης τους ειναι οι πιο ρεαλιστικοι αν και λιγοτερο θεαματικοι.

Ολοι Οι αγωνες Του Wrestling Ειναι Ψευτικοι.Χωρις Εξεραισεις!:stubborn:
Ειναι Ενα Τεραστιο Θεαμα,Ειπα Κανεις Να Μην Λεει Οτι Ειναι Ψευτικο,Διοτι Για Τους Καμενους(Σαν Εμενα).Nothing Is Fake!

Berserk___Gatsu.jpg


#22 Kenshiro

Kenshiro

    Anime Newbie

  • Members
  • 43 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 06 Ιούνιος 2008 - 14:46

Πωωωω,και άλλος καμμένος;

Εγώ είμαι τρελαμμένος.Παρακολουθώ καιρό και αγαπημένος μου παλαιστής είναι ο Shawn Michaels.Για πες και για εσένα....


Ολοι Οι αγωνες Του Wrestling Ειναι Ψευτικοι.Χωρις Εξεραισεις!:stubborn:
Ειναι Ενα Τεραστιο Θεαμα,Ειπα Κανεις Να Μην Λεει Οτι Ειναι Ψευτικο,Διοτι Για Τους Καμενους(Σαν Εμενα).Nothing Is Fake!


Σεναριογραφημένο ναι,ψεύτικο όχι ;)
Πάντα υπάρχει κίνδυνος τραυματισμου...
Chain:Dragonball (απλο) Reseed

#23 Masterhead

Masterhead

    Beware of Genius

  • Members
  • 20 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 06 Ιούνιος 2008 - 16:23

Πωωωω,και άλλος καμμένος;

Εγώ είμαι τρελαμμένος.Παρακολουθώ καιρό και αγαπημένος μου παλαιστής είναι ο Shawn Michaels.Για πες και για εσένα....


Και εμενα ο HBK ειναι ο αγαπημενος μου.. Επισεις μου αρεσει ο CenA.

Το πραγμα ειναι ολοφανερο. Δεν ειναι ψευτικο. Ειναι ΚΑΡΑψευτικο. Και νομιζω οτι εαν ηταν αληθινο δε θα λεγοταν show. Ειναι ολοφανερο οταν βλεπεις εναν αγωνα οτι τις περισσοτερες φορες ουτε που τους ακουμπανε
και οι αντιδρασεις τους φενοντε πολυ καθαρα οτι ειναι σα νσ παιζουν σε ταινια.
Δημοσιευμένη  εικόνα

#24 GkLoc

GkLoc

    .: BlackStar :.

  • Members
  • 1.233 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 06 Ιούνιος 2008 - 16:42

Πωωωω,και άλλος καμμένος;

Εγώ είμαι τρελαμμένος.Παρακολουθώ καιρό και αγαπημένος μου παλαιστής είναι ο Shawn Michaels.Για πες και για εσένα....


Επιτελους Βρηκα Αλλον Εναν Φαν!!!ΓΕΑ!!!!
Λοιπον Εγω Βλεπω Wrestling Απο 2002(Μεχρι Το 2005 Νομιζα Οτι Ηταν Αληθινο)
Αγαπημενος Μου Παλαιστης Ηταν Ο Chris Benoit!(Ειδικα Οταν Ηταν Παγκοσμιος Πρωταθλητης,Ειχε Αλλαξει Τα Λαμπακια Της Evolution!)
Aλλα Δυστιχως :deadga6:!

Οποτε Τωρα Αγαπημενος Μου Ειναι Ο Τhe King Of Kings-Τriple H!!!
Triple H+Shawn Michaels=D-Generation-X

Επισης,Λαθος Εθεσα Το Ψευτικο,Διοτι Οπως Ειπες Και Εσυ,Εχουν Γινει Τεραστιοι Τραυματισμοι(Μεχρι Και Θανατοι-Βλεπε Owen Hart)Οποτε Οσοι Νομιζουν Οτι Απλως Βγαινουν Εκει Εξω Και Κανουν Τους Ηλιθιους Οι Παλαιστες,Κανουν Μεγαλο Λαθος!!!Τεραστιοι Παλαιστες Εχουν Πεσει Θυματα Τραυματισμων,Και Εχουνε Κανει Απειρες Εγχειρησεις!!!
Οποιος Θελει Παραδειγματα,Να Μου Το Πει,Και Θα Του Κανω Demonstrate!!

ΑΥΤΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!

Chris Benoit-The Rabid Wolverine 1965-2007 :rip:

Berserk___Gatsu.jpg


#25 Kenshiro

Kenshiro

    Anime Newbie

  • Members
  • 43 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 06 Ιούνιος 2008 - 21:39

Mάγκες,το wrestling είναι μεγάλο τμήμα της ζωής μου.Άρχισα να παρακολουθώ μανιωδώς στα τέλη του 2005.Επιτρέψτε μου να το θεωρώ σεναριογραφημένο και όχι ψεύτικο.Υπάρχει διαφορά.Εξάλλου γι'αυτό λέγεται sports-entertainment.ΤΝΑ βλέπετε καθόλου;

Υ.Γ. Άμα ενδιαφέρεστε,μπορώ να σας δώσω link το οποίο δεν ποστάρω για λόγους διαφήμισης.
Chain:Dragonball (απλο) Reseed

#26 GkLoc

GkLoc

    .: BlackStar :.

  • Members
  • 1.233 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 06 Ιούνιος 2008 - 22:18

Mάγκες,το wrestling είναι μεγάλο τμήμα της ζωής μου.Άρχισα να παρακολουθώ μανιωδώς στα τέλη του 2005.Επιτρέψτε μου να το θεωρώ σεναριογραφημένο και όχι ψεύτικο.Υπάρχει διαφορά.Εξάλλου γι'αυτό λέγεται sports-entertainment.ΤΝΑ βλέπετε καθόλου;

Υ.Γ. Άμα ενδιαφέρεστε,μπορώ να σας δώσω link το οποίο δεν ποστάρω για λόγους διαφήμισης.


Απο ΤΝΑ Βλεπω Κατι Λιγα Στο Eurosport!Φυσικα Δεν Συγκρινετε Με Την Κλαση Του WWE,Αλλα Σιγα,Σιγα Ανεβαινει!Αγαπημενος Μου Ο Kurt Angle!!

Berserk___Gatsu.jpg


#27 gexion

gexion

    πάμε για σουβλάκια?

  • Members
  • 207 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 06 Ιούνιος 2008 - 22:25

Ένα σ λέω!Batista νούμερο 1
Cena νούμερο 2
Rey νούμερο 3
(WWE)WorldWrestlingEntertainment FTW:kakaka:
Δημοσιευμένη  εικόνα

Everyone has an A C E hidden,it's Hope

#28 ichigo13

ichigo13

    trelos CSDas

  • Members
  • 995 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 06 Ιούνιος 2008 - 22:25

Το κακό όμως έιναι ότι οι Αμερικάνοι κάνουν μεγάλη προπαγάνδα στις εκπομπές αυτές
GkLoc και εσύ πιστεύω πως θα έχεις παρατηρήσει ότι προπαγανδίζουν για τον πόλεμο στο Ιρακ αλλά και για άλλα θέματα,ξεφτιλίζοντας ουσιαστικά τους εαυτούς τους
Γιαύτο εγώ προτιμώ TNA αλλά και την Ιαπονική πάλη(δεν ξέρω αν έχεις παρακολουθήσει?)
Δημοσιευμένη  εικόνα

#29 mihalakis21

mihalakis21

    Natsu Dragonil

  • Members
  • 280 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 06 Ιούνιος 2008 - 22:42

ενταξει το wrestling ειναι ψευτια και παιρνουν και οσκαρ γι αυτα.

παρολα αυτα παρακολουθω και γω. my favorites ειναι hardy bros,rey mysterio,john cena, eddie guerrerο,chris benoit,undertaker,the rock,steve austin,eugene,cactus jack,mick foley,mankind, the warrior(παλιος φοβερος παλαιστης αν των θυμαστε απο τους γιγαντες του κατς)και αλλοι που δεν μου ερχονται στο μυαλλο.

ο warrior η αλλιως ultimate warrior
Spoiler:


μην ξεχναμε ομως και της diva που σχεδον ολες ειναι ολα τα λεφτα.

αυτη εδω η diva λεγεται maria kanelis και εχει ελληνικες ριζες
Spoiler:
:nbleed::nbleed::nbleed:

Αυτή το μήνυμα έχει επεξεργαστεί από mihalakis21: 07 Ιούνιος 2008 - 13:17

Δημοσιευμένη  εικόνα

#30 GkLoc

GkLoc

    .: BlackStar :.

  • Members
  • 1.233 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 07 Ιούνιος 2008 - 00:57

Το κακό όμως έιναι ότι οι Αμερικάνοι κάνουν μεγάλη προπαγάνδα στις εκπομπές αυτές
GkLoc και εσύ πιστεύω πως θα έχεις παρατηρήσει ότι προπαγανδίζουν για τον πόλεμο στο Ιρακ αλλά και για άλλα θέματα,ξεφτιλίζοντας ουσιαστικά τους εαυτούς τους
Γιαύτο εγώ προτιμώ TNA αλλά και την Ιαπονική πάλη(δεν ξέρω αν έχεις παρακολουθήσει?)


Πως Δεν Εχω Δει???Το New Japan Pro Wrestling,Προωθησε Πολλους Μεγαλους Παλαιστες,Τρανα Παραδειγματα Οι
1)Eddie Guerrero
2)Chris Benoit
3)Chris Jericho

Το WWE Εχει Καταντησει Ψιλομα**κια Τα Τελευταια Χρονια,Ομως Παντα Ειναι Νουμερο 1 Στις Προτιμισεις!!!
Οι Καλυτερη Χρονια Του WWE Ηταν Το 2001(Τoτε WWF)!
Με Φανταστικους Αγωνες,Καταπληκτικους Παλαιστες,Καθε Βραδυα Εβλεπες Και Παιζανε Οι Ακολουθει
1)The Rock(Δεν Νομιζω Να Υπαρχει Κανεις Που Να Μην Τον Ξερει!)
2)Steve Austin(Ο Καλυτερος Σουπερσταρ Ολων Των Εποχων,Συμφωνα Με Ψηφοφορια)
3)Triple H(Απ'τους Καλυτερους Παλαιστες και Καταπληκτικος Ηθοποιος,Βλεπε Blade Trinity)
4)Chris Benoit(O Καλυτερος Τεχνικος Παλαιστης,Και Καταπληκτικος Στο Θεατρο,Πρωσοπικα Ο Αγαπημενος Μου!)

ΑΦΤΑΑΑΑΑ,Παντως Το ΤΝΑ Παει Σε Καλη Πορια!!!

Berserk___Gatsu.jpg