Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 1 votes

Jigoku Shoujo


  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#16 Ame Warashi

Ame Warashi

    Surgeon of death...

  • Members
  • 82 posts

Posted 02 September 2008 - 20:29

Έχω δει τις 2 σαιζόν και περιμένω να βγει και η τρίτη όπως διαβασα παραπάνω...Το βρήκα αρκετά καλό,είχε τη βαριά και σκοεινή ατμόσφαιρα που μου αρέσει και μου άρεσε το story της Αi...Το μόνο που μου φάνηκε κάπως στη σειρά ήταν πως ενώ κάποιες ιστορίες ήταν πολύ καλές και ίσως και να προβήματίζανε
Spoiler:

(το spoiler περιλαμβάνει και τισ 2 σαιζόν)
κάποιες άλλες (ευτυχώς όχι πολλές αν θυμάμαι καλά) ήταν πολύ μέτριες και μου έδιναν την αίσθηση πως έγιναν απλά για να γεμίσουν τα ep...Γενικά όμως τη βρήκα καλή σειρά κ μ άρεσε πολύ το τέλος... :) Και με έβαλε αρκετές φορές να σκεφτώ αν θα έκανα το ίδιο στη θέση των διαφόρων ηρώων...

#17 Sparda

Sparda

    ~ C.C. is win ~

  • Members
  • 697 posts

Posted 06 September 2008 - 06:00

Πριν από λίγα δευτερόλεπτα τελείωσα την δεύτερη season, την οποία και λάτρεψα even more. Reasons for that/etc:

Spoiler:

Posted Image


#18 holly

holly

    Anime Newbie

  • Members
  • 50 posts

Posted 21 September 2008 - 01:06

μπορείτε να μου πείτε που βρήκατε τις 2 πρώτες season? plezzzz :D

#19 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 20 January 2009 - 18:27

λοιπόν έχω φάει κόλλημα με την 3η σεζόν!
μ αρέσει πολύ που έχουν τα επεισόδια κάτι κοινό μεταξύ τους
Spoiler:

επίσης μ αρέσει πολύ το νέο opening (yurizei κιόλας), αν κ στην αρχή ψιλοξενέρωσα που ήταν διαφορετικής αισθητικής

Posted Image


#20 Lucy-Nyu

Lucy-Nyu

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 339 posts

Posted 29 May 2009 - 12:58

perhaps....it is time to die
πορωση με την Ενμα Αι,υπεροχη δουλεια με αρκετα μηνυματα για το σωστο και το αδικο και την αποδωση δικαιοσυνης και υπεροχο Οπενινγκ
Posted Image

#21 Goutcou

Goutcou

    Deal with it!

  • Members
  • 110 posts

Posted 16 September 2009 - 15:59

Όταν το ξεκίνησα μου φάνηκε πολύ καλό. Στην συνέχεια όμως κάτι δεν μου άρεσε.. Δεν ξέρω γιατί, αλλά κατά την γνώμη μου η πρώτη season γίνεται λίγο βαρετή στην μέση και γι'αυτό το παράτησα στο επεισόδιο 16. Ίσως έκανα βλακεία και στην συνέχεια αποδικνύεται πολύ καλό! Ε?

"Yes, that was a banana. No one expects the banana."


#22 SYurilover

SYurilover

    Starting...

  • Members
  • 21 posts

Posted 27 December 2013 - 03:14

Σκοτεινο μεν αλλα πολυ καλο ανιμε. Με ειχε επηρεασει πολυ. Παντα στα επεισοδια εκλαιγα καθως το θυμα υπεφερε πολυ και αναγκαζοταν να παιξει με τη ζωη του για να τελειωσει το μαρτυριο του. Ελικρινα συμπασχα πολυ μαζι τους. Ο πονος που βιωναν τα ατομα ηταν μεγαλος και ανυποφορος που μπορουσες να καταλαβεις γιατι αναγκαζονταν να φτασουν σε αυτο το σημειο. Η δηλια που ειχαν πιθανον να προερχοταν και απο την ελπιδα οτι ο θυτης θα σταματησει, τα πραγματα ισως γινουν καλυτερα αλλα ποτε δεν γινοταν αυτο. Ο θυτης γινοταν χειροτερος και εβγαινε απο τα λογικα ορια. Επισης, και ο φοβος για τις συνεπειες. 

 

Σοκαριστικο ειναι καποιος να γνωριζει οτι θα παει στην κολαση αλλα να ξερει οτι δεν υπαρχει αλλη λυση, κανεις δεν θα τον στηριξει, τα πραγματα ποτε δεν θα διορθωθουν. Η μονη λυση ειναι να τραβηξει το σχοινι και να τελειωσουν ολα ακομα κι αν αυτο σημαινει να καταδικασει ο ιδιος τον εαυτο του.

 

Με εχει επηρεασει πολυ ψυχολογικα. Ισως να το εβλεπα ξανα. 



#23 John1998

John1998

    JohnTrelakos

  • Members
  • 18 posts

Posted 30 June 2017 - 22:40

She is back :cry5:

Youtube Video



#24 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 09 July 2017 - 11:08

δεν κάνουμε thread για κάθε σαιζον....εκτός αν δεν έχουμε κάνει γενικα οπότε οκ. 

επιστρέφουμε βλέπω σε δοκιμασμένες συνταγές στην ιαπωνια.



#25 Maya-chan

Maya-chan

    Anime Master

  • Moderators
  • 1,667 posts

Posted 10 July 2017 - 09:08

Threads merged.

 

Να δούμε πως θα είναι κι αυτό. Από το trailer φαίνεται σχεδόν ίδιο με τις προηγούμενες σαιζόν, που δεν μου κάθεται άσχημα.


15fkk04.jpg