Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Fujoshi-Fudanshi Meeting στην Αθήνα


  • Please log in to reply
120 replies to this topic

#1 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 29 March 2011 - 11:10

Fujoshi-Fudanshi Meeting στην Αθήνα
yaoi fangirls unite!


Posted Image


Ένα φεγγάρι, συναντήθηκαν 4εις fujoshi στη μέση μιας πολυσύχναστης καφετέριας, και έπιασαν συζήτηση για τα yaoi με αποτέλεσμα να καταλήξουν σε 2ωρη και 3ωρη συζήτηση και τελικά όλοι να νομίζουν ότι είναι τρελές και οι γύρω μη-fujoshi otaku να σκυλοβαρεθούν....

Με αφορμή λοιπόν αυτό το περιστατικό αλλά και το Ladies Night Party των Akai Panda σκεφτήκαμε μαζί με τις υπόλοιπες 3εις πεφωτισμένες fujoshi να κανονίσουμε ένα fujoshi/fudanshi meeting με συνοδεία από κουλουράκια, τσάι και άπειρες ποσότητες drooling.
(Και όταν λέω fujoshi/fudanshi τα εννοώ με τη στενότερη χρήση τους, δηλαδή yaoi fangirls/fanboys)

Έτσι θα μπορούμε να συζητήσουμε εκτενέστατα για τα αγαπημένα μας yaoi, χωρίς να φρικάρουμε τους υπόλοιπους που δεν ασχολούνται με αυτό το άθλημα.. Και να μπορέσουμε επιτέλους να βγάλουμε μια άκρη στα θέματα που μας απασχολούν όλους.


  • Γιατί έχουν τόση πέραση τα yaoi?
  • Ποιός είναι ο καλύτερος τύπος uke?
  • Υπάρχουν άντρες seme ή είναι όλοι uke?
  • Τα yaoi είναι τελικά hentai ή όχι?
  • Και ό,τι άλλη μπουρδολογία μας κατέβει στο κεφάλι.

Εάν σας ενδιαφέρει, ελάτε να το συζητήσουμε εδώ (oh god ελπίζω να γίνει approved το thread) και να κανονίσουμε το πού και το πότε! :joyful:

:arrow: Το meeting θα γίνει Παρασκευή 15 Απριλίου, στο Bliss. Θα συναντηθούμε στις 5 το απόγευμα έξω από το μετρό Μοναστηράκι, στην έξοδο προς Ψυρρή. Όποιος ενδιαφέρεται να μου στείλει και pm με τον αριθμού του για πιο εύκολη συνεννόηση.

Posted Image



Iri-chwan, my dearest partner in crime, thankies for your help!


Edited by Anelis, 11 April 2011 - 18:01.

Posted Image


#2 Megi ♥

Megi ♥

    .:DMS:.

  • Members
  • 224 posts

Posted 29 March 2011 - 18:11

Αγαπάμε Anelis :joyful:

Even though "I want to be loved" in my own way, it fills me, but I can't see you
I just have the feeling that I'll never see you again...
I want to tell you that, but I can't find the right words
Maybe it's okay if I lie, but I can't even say "Don't go away"


#3 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 29 March 2011 - 20:17

Προετοιμαστείτε για δράση, Το yaoi θα περάσει.
Για την προστασία του κόσμου από την καταστροφή,
για να κυριαρχήσουν οι seme και οι uke σε ολόκληρη τη γη,
Για να προστατέψουμε την αγάπη κ την αλήθεια
Για να φωνάζουν όλοι οι υπόλοιποι ΒΟΗΘΕΙΑ...
Οι fujoshi και οι fundashi του .aNiMe//Gr ξεχύνονται σαν ωκεανός
Παραδοθείτε η θα γίνει πανικός

*thrust thrust grind grind slide slide* ΑΚΡΙΒΩΣ!!!!


~ δεν είναι τίποτα απλα ο πυρετός χτύπησε 40~

The more the merrier οπότε ελπίζω να μπορέσω να συναντήσω πολλά από τα παιδιά με τα οποία μιλάμε online και από κοντά για σοβαρή σκέψη και προβληματισμό.



#4 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 29 March 2011 - 20:38

Ελπίζω να μαζευτούμε αρκετοί τελικά και να droolaroume ομαδικώς!

Σκευτόμουν να κάνουμε το meeting κάποιο Σάββατο πρωί, για να μπορούν όλοι όσοι θέλουν να έρθουν. Αλλά δεν έχω ιδέα για το μέρος. Any ideas you guys?

Posted Image


#5 DarkElf

DarkElf

    ラブレス

  • Members
  • 611 posts

Posted 29 March 2011 - 22:17

Θέλω κι εγώώώώ!!!!Γιατί να μην είμαι στην Αθήνα...???:zetsubou:

Posted Image
Does this darkness have a name?


#6 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 29 March 2011 - 22:21

Επιλογές υπάρχουν. Προκειμένου να είναι προσιτό σε όλους λογικά θα πρέπει να γινει κέντρο με πρόσβαση σε MMM. Το Θησείο θα ήταν μια καλή επιλογή ειδικά τώρα που ανοίγει ο καιρός.

DarkElf εγώ για να σε δελεάσω θα πω ότι στο meeting θα υπάρχουν άφθονα μπισκότεν και μπισκότα. :3

Edited by Kenny, 30 March 2011 - 19:13.
^^


#7 meidei

meidei

    大友組の一人

  • Members
  • 1,002 posts

Posted 29 March 2011 - 22:26

Με το team rocket ποιηματάκι με κέρδισες, Ίρη.
Να το κάνετε και σε 2 χρόνια. Αν και μάλλον οι απόψεις μου θα είναι οι γνωστές τσουντεριές που διαβάζετε στα σχετικά νημάτια του φόρουμ :P

#8 iristella

iristella

    Heelchou!

  • Administrators
  • 10,437 posts

Posted 29 March 2011 - 22:27

Αν μου πεις και το cafe ετερονορματιφ δεν θα το αντέξω :hihi2: Μακάρι να μπορούσαμε να σε έχουμε μαζί μας και από φέτος πάντως.

Edited by Kenny, 30 March 2011 - 19:13.
^^


#9 Botsun

Botsun

    Boss Tsundere

  • Members
  • 1,240 posts

Posted 29 March 2011 - 22:32

Θα μπορούσατε,να το κάνετε στο Γκάζι,σε μία από τος παρακείμενες,στον σταθμό,καφετέριες ή στο Gallery Cafe,που βρίσκεται στο Μοναστηράκι,έναντι του σταθμού του Θησείου.

Posted Image

Avatar & signature by Kai


#10 DarkElf

DarkElf

    ラブレス

  • Members
  • 611 posts

Posted 29 March 2011 - 22:32

Επιλογές υπάρχουν. Προκειμένου να είναι προσιτό σε όλους λογικά θα πρέπει να γινει κέντρο με πρόσβαση σε MMM. Το Θησείο θα ήταν μια καλή επιλογή ειδικά τώρα που ανοίγει ο καιρός.

DarkElf εγώ για να σε δελεάσω θα πω ότι στο meeting θα υπάρχουν άφθονα μπισκότεν και μπισκότα. :3


μπ-μπ-μπισκότεν....???:blingeye2: Μ'έχεις δελεάσει ήδη Iri-san και μόνο στην ιδέα ενός τέτοιου είδους meeting αλλά είναι δύσκολη περίοδος για να έρθω Αθήνα..:unlucky:Αν καθιερωθεί όμως ως θεσμός...:kill4u:

Edited by Kenny, 30 March 2011 - 19:14.
^^

Posted Image
Does this darkness have a name?


#11 meidei

meidei

    大友組の一人

  • Members
  • 1,002 posts

Posted 29 March 2011 - 22:35

Αν μου πεις και το cafe ετερονορματιφ δεν θα το αντέξω :hihi2: Μακάρι να μπορούσαμε να σε έχουμε μαζί μας και από φέτος πάντως.

Αν είναι maid cafe τότε... όχι, κάτσε, δεν είναι άσκημη ιδέα. χμ...

Edited by Kenny, 30 March 2011 - 19:14.
^^


#12 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 29 March 2011 - 22:43

μπ-μπ-μπισκότεν....???:blingeye2: Μ'έχεις δελεάσει ήδη Iri-san και μόνο στην ιδέα ενός τέτοιου είδους meeting αλλά είναι δύσκολη περίοδος για να έρθω Αθήνα..:unlucky:Αν καθιερωθεί όμως ως θεσμός...:kill4u:


Εννο-και-είτε ότι θα έχουμε μπισκοτάκια. Για σκέψου το να έρθεις!
Meidei αν είσαι σε 2 χρόνια Αθήνα, όχι σε meeting σε ολόκληρο πάρτι θα σε πάμε.

Βασικά, ανάλογα με το πόσα άτομα μαζευτούμε, θα πρέπει να βρούμε ένα χώρο που να είναι άνετος, για να καθίσουμε να fangerliasoume με την ησυχία και την άνεσή μας.

Posted Image


#13 Vegetasmate

Vegetasmate

    Seku hara desu!!!

  • Members
  • 356 posts

Posted 29 March 2011 - 22:47

κ εγω θελωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω
We play hide and seek......Hinamizawa style of course!!!!

Posted Image

#14 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 29 March 2011 - 22:55

Όλες οι καλές fujoshi χωράνε!
Παιδιά πείτε μέρες/μέρη που να σας βολεύουν μέχρι να βρούμε μια άκρη!

Posted Image


#15 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 29 March 2011 - 22:56

Λείπει ο Μάρτης από τη Σαρακοστή? :P

meidei έρχομαι Κύπρο αύριο, να κανονίσουμε ένα δικό μας fujoshi/fudanshi meeting.Θα μου εκθέσεις τις απόψεις σου, θα βγάλουμε τα resolutions και θα τα μεταφέρω στην ελλαδική κοινότητα :P

xbJ3b2w.jpeg