Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

13 Club

Seinen Myster Action Completed

  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#16 Fallen_Mpougatsa

Fallen_Mpougatsa

    Aku soku zan

  • Members
  • 1,889 posts

Posted 03 October 2011 - 13:15

OK, μόλις τέλειωσα κι εγώ τον μαραθώνιο...πάρα πολύ καλό! Το σκοτεινό σκηνικό της οικογένειας ειδικά έλεγε πάρα πολύ και να πω την αλήθεια ήταν το αποκορύφωμα, μέχρι τώρα. Επίσης δεν πήγα καθ'ολου μα καθόλου εκείνον τον τύπο στο δεύτερο κεφάλαιο που
Spoiler:
Να πάει να χαθεί ο άχρηστος!

Πολύ ενδιαδέρον και κρίμα που είναι τόσο μικρό και τελειώνει γρήγορα...

setsaito_zpsbkmhagqd.jpg
_____________

Set by Kai


#17 Botsun

Botsun

    Boss Tsundere

  • Members
  • 1,240 posts

Posted 03 October 2011 - 13:18

Kai,έχεις να μας προτείνει κάτι παρόμοιο ;

Posted Image

Avatar & signature by Kai


#18 Fallen_Mpougatsa

Fallen_Mpougatsa

    Aku soku zan

  • Members
  • 1,889 posts

Posted 03 October 2011 - 13:23

^seconded! xD Επειδή δεν βρίσκουμε τίποτα μόνοι μας. Αν και ένα manga που λέγεται A Falsified Romance μου έχει τραβήξει την προσοχή όμως δεν είναι έτσι.

setsaito_zpsbkmhagqd.jpg
_____________

Set by Kai


#19 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 03 October 2011 - 14:09

Ο τύπος της 2ης ιστορίας βλέπω σε πείραξε
Spoiler:


/off topic To Tsumi to Batsu που ανέφερε η Fallen, αν και καλή επιλογή, είναι πλέον licensed και ο scanlator το έχει αφήσει γι' αυτό τον λόγο. Αν με το καλό βγει και έχεις σκοπό να το αγοράσεις άρχισε το, διαφορετικά περίμενε το anime adaptation καλύτερα να μην μείνεις στα κρύα του λουτρού και κοπανάς το κεφάλι σου. FAI, welcome to the club μαζί μ' εμάς τους υπόλοιπους τώρα που το άρχισες, kukuku.

Τώρα για ακριβώς ίδιο, δεν ξέρω. Κατά τα άλλα κλασσικές/γνωστές επιλογές και μη:
Spoiler:


off topic/

ΧD Eίναι κρίμα που, αν εξαιρέσουμε μία δουλειά που υπάρχει σαν τίτλος αλλά δεν ξέρουμε τι είναι, οι υπόλοιπες δουλειές του δημιουργού είναι hentai.

Edited by Kai, 03 October 2011 - 14:34.

ySss0UF.jpg


#20 Fallen_Mpougatsa

Fallen_Mpougatsa

    Aku soku zan

  • Members
  • 1,889 posts

Posted 03 October 2011 - 14:18

Χα χα σοβαρά είναι hentai? Ε, τουλάχιστον ξέρουμε τι να περιμένουμε από τον συγκεκριμένο δημοιυργό: creepiness and weirdness.
Αλλά κοίτα, όσον αφορά τον δεύτερο τύπο ρε συ, ήταν απάισιος!
Spoiler:

setsaito_zpsbkmhagqd.jpg
_____________

Set by Kai


#21 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 03 October 2011 - 14:34

H αλήθεια είναι πως πιο πολύ από την ιστορία και τον πρωταγωνιστή θα μου λείψει το σχέδιο, το οποίο το λατρεύω. Μα αυτά έχει η ζωή.

Spoiler:

ySss0UF.jpg


#22 Fallen_Mpougatsa

Fallen_Mpougatsa

    Aku soku zan

  • Members
  • 1,889 posts

Posted 03 October 2011 - 14:40

Το creepy της υπόθεσης είναι ότι δε θα μου έκανε καθόλου εντύπωση αν έβλεπα κάτι τέτοιο στης ειδήσεις.


Συμφωνώ με αυτό. Τρομαχτικό αλλά συμφωνώ. Δεν ξέρω αν θα το έβλεπα Ελλάδα αλλά σίγουρα κάπου σε Αμερική και Ιαπωνία...

Βέβαια εννοώ ότι τουλάχιστον αυτοί είχαν και κάποιο υποτυπώδη λόγο.

setsaito_zpsbkmhagqd.jpg
_____________

Set by Kai


#23 Fallen_Mpougatsa

Fallen_Mpougatsa

    Aku soku zan

  • Members
  • 1,889 posts

Posted 06 November 2011 - 02:59

OMFG rebump! Finally, new chapter!

Spoiler:

setsaito_zpsbkmhagqd.jpg
_____________

Set by Kai


#24 Botsun

Botsun

    Boss Tsundere

  • Members
  • 1,240 posts

Posted 06 November 2011 - 12:21

Posted Image

Spoiler:


Κι εγώ αυτό πιστεύω.
Βέβαια,μπορεί το παιχνίδι να το διαχειρίζεται η Yakuza ή κάποια εξίσου νόμιμη και καθαρή επιχείρηση.Η οποία κάθε φορά που παραβιάζεται ένας κανόνας θα στέλνει hitmans στα σπίτια των παιχτών ! XD
Τέλος πάντων,μου άρεσε το νέο κεφάλαιο,αν και δεν το κόβω να γίνεται τόσο creepy,όσο τα προηγούμενα..Πολύ ενδιαφέρον ο τρόπος με τον οποίο ο Kudan,προσελκύει τις επόμενες "ιστορίες" του....
Also,όταν κάποιος σου λέει,"μην φας μπαμπέσικα τους συντρόφους σου στο παιχνίδι,γιατί θα την πληρώσεις",πως είναι δυνατόν 2 σελίδες αργότερα να σκέφτεσαι κάτι τετοιο !?! :oo:

Posted Image

Avatar & signature by Kai


#25 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 01 April 2012 - 10:42

Δεν μ' ενθουσίασε ιδιαίτερα αυτό το arc, φάνηκε ότι έκλεισε κάπως απότομα, πολύ γρήγορα έγιναν όλα. Του τη φέρνανε μια χαρά πάντως. Το επόμενο που είναι και το τελευταίο, αναρωτιέμαι τι θα δείξει. Πιθανόν να μην μάθουμε τίποτα για τους διαχειριστές του 13 club και να μείνουν ένα μυστήριο.

ySss0UF.jpg


#26 Botsun

Botsun

    Boss Tsundere

  • Members
  • 1,240 posts

Posted 01 April 2012 - 13:17

^ Ισχύει,τελείωσε αρκετά απότομα.Θα ήθελα να μας έδειχνε με γραφικότερο τρόπο την τιμωρία του παίχτη...

Posted Image

Avatar & signature by Kai


#27 Fallen_Mpougatsa

Fallen_Mpougatsa

    Aku soku zan

  • Members
  • 1,889 posts

Posted 01 April 2012 - 13:22

Σίγουρα απότομο αλλά ομολογώ πως δεν ήταν διόλου ελείμων στην τιμωρία του παίκτη που παραστράτησε. Συγκλονιστικό.
Spoiler:


Αλλά να συμφωνήσω ότι παίζει να μη μάθουμε ποτέ γι αυτούς, όντως...

setsaito_zpsbkmhagqd.jpg
_____________

Set by Kai


#28 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 04 April 2012 - 08:54

Spoiler:


:( Θα μου λείψει. Και η ιστορία και το σχέδιο.

ySss0UF.jpg


#29 Fallen_Mpougatsa

Fallen_Mpougatsa

    Aku soku zan

  • Members
  • 1,889 posts

Posted 04 April 2012 - 12:49

Waaait, τι εννοείς θα σε λέιψει? Τελείωσε?


Spoiler:

setsaito_zpsbkmhagqd.jpg
_____________

Set by Kai


#30 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 04 April 2012 - 13:18

Ε, ναι, ήταν το τελευταίο κεφάλαιο του manga, γι' αυτό έλεγα στο προηγούμενο ότι δεν θα μάθουμε τίποτα για τους founders του 13 Club. Μάλλον είδαμε τη μικρή σε δράση μόνη της ως αποχαιρετιστήριο.

ySss0UF.jpg




Also tagged with one or more of these keywords: Seinen, Myster, Action, Completed